Aktualności

PWN i Cambridge University Press

Grupa PWN rozwija współpracę z Cambridge University Press ELT. 8 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli języka angielskiego, na której po raz pierwszy zaprezentowaliśmy nową, wspólną ofertę CUP i PWN na rok szkolny 2017/2018 – podręczniki do języka angielskiego dla klas 1, 4 i 7 szkoły podstawowej.

 

Gościem specjalnym konferencji był Herbert Puchta – ceniony autor podręczników wydawanych przez CUP, a także współautor obu tytułów, które znalazły się w ofercie PWN Wydawnictwa Szkolnego na rok szkolny 2017/2018. Herbert Puchta poprowadził dwa wykłady, poświęcone tematyce nauczania języka angielskiego dzieci i młodzieży i prezentujące podręczniki Quick Minds i Citizen Z. Prelekcje naszego gościa wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestników, którzy wspólnie z prowadzącym zastanawiali się nad wyzwaniami, jakie stawia przed nimi nauczanie współczesnych nastolatków i dzieci.

 

W trakcie konferencji dr Sebastian Mrożek, ekspert i edukator PWN, zapoznał nauczycieli ze zmianami w systemie edukacji oraz nową podstawą programową nauczania języków obcych, która będzie obowiązywała od września 2017 roku.

 

W ramach współpracy między wydawnictwami PWN i CUP podręczniki Cambridge University Press ELT: Quick Minds dla klas 1 i 4 oraz Citizen Z dla klasy 7 szkoły podstawowej zostały zgłoszone do MEN na listę podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego i już wkrótce będą dostępne w ofercie dotacyjnej na rok szkolny 2017/2018.

 

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem wszystkich publikacji językowych PWN Wydawnictwa Szkolnego, dostępnym online http://www.wszpwn.com.pl/wydarzenie/katalog-jezyki-obce-na-rok-szkolny-2017-2018,322.html

 

 

 

 

 

 

 

 

Mądra Książka Roku 2016

Kolejny sukces na koncie Wydawnictwa Naukowego PWN! Książka Marty i Andrzeja Goworskich: Naukowcy spod czerwonej gwiazdy otrzymała Nagrodę Internautów w konkursie Mądra Książka Roku 2016.

Rozdanie nagród miało miejsce 20 kwietnia br. w Collegium Novum UJ w Krakowie.

 

Konkurs Mądra Książka Roku jest organizowany przez Uniwersytet Jagielloński oraz Fundację Popularyzacji Nauki im. Euklidesa.

Serdecznie gratulujemy Autorom oraz Wydawcy książki - Dąbrówce Mirońskiej.

 

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego o tym wydarzeniu: https://krakow.tvp.pl/30027923/rozstrzygnieto-konkurs-madra-ksiazka-roku

 

 

 

Naukowcy spod czerwonej gwiazdy to książka o ikonach socjalistycznej nauki, o jej fenomenie, o wciąż niedocenianej roli radzieckich badaczy pomimo spektakularnych i bezprecedensowych osiągnięć, potwierdzanych Nagrodami Nobla. O ludzkich wyborach, dążeniu do sukcesu, wierze w wartości wyższe i tryumf wiedzy, ale też o brudnym zaangażowaniu w politykę. Przedstawia kilkanaście sylwetek naukowców skazanych na zimnowojenną rzeczywistość ZSRR: ich życie, dokonania, porażki, sposoby radzenia sobie z opresyjnym systemem.

 

Książka dla trenera - nominacje

Z radością informujemy, że wśród książek nominowanych w konkursie Książka dla Trenera znalazły się trzy tytuły Wydawnictwa Naukowego PWN:

 

• Pomyśl, zanim pomyślisz – Robert DiYanni
• Siła duetów – Joshua Wolf Shenk
• Siła lidera. Jak efektywnie zarządzać. Doświadczenia z polskiego rynku – Agnieszka Kozak, Agnieszka Sowińska-Wróbel

 

   

 

Konkurs Książka dla Trenera organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu. Celem Konkursu jest wyróżnienie najbardziej wartościowych publikacji, skierowanych do trenerów, coachów, mentorów, doradców i konsultantów oraz pracowników działów HR.


Zwycięzców poznamy już 11 maja.


Serdecznie gratulujemy Autorom oraz Wydawcom wyróżnionych tytułów.

 

 

 

Akademii Raka Piersi - edycja 2017

10 kwietnia br. gościliśmy z Akademią Raka Piersi w Łodzi. Partnerem organizacyjnym spotkań jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL.

 

W konferencji uczestniczyło ponad 80 lekarzy onkologów, chirurgów, radioterapeutów, ginekologów oraz lekarzy innych specjalizacji. Podczas spotkania omówione zostały zmiany w leczeniu wczesnego raka piersi w zakresie jego wszystkich podtypów biologicznych. Jak zwykle konferencja była niezwykle ciekawa merytorycznie, a dyskusje i pytania uczestników podkreśliły dynamiczny charakter spotkania. Kierownikiem naukowym konferencji jest profesor nadzw. Anna Niwińska.

 

Kolejne konferencje z cyklu odbędą się 12 czerwca w Bydgoszczy oraz 20 listopada w Rzeszowie.

 

Więcej informacji na temat projektu https://www.instytutpwn.pl/konferencja/akademia-raka-piersi-2017/

 

 

 

„Baby Junior & Twój Junior” na wiosnę

Zapraszamy do lektury wiosennego wydania magazynu „Baby Junior i Twój Junior”.

 

 

Co znajdziemy na jego łamach?

 

 • Porody rodzinne – co warto o nich wiedzieć? Jak rozważnie i świadomie zaplanować taką decyzję oraz na co być przygotowanym.
 • Poradnik karmiącej mamy, czyli odpowiedzi na pytania, które najczęściej nurtują kobiety, rozpoczynające przygodę z karmieniem naturalnym.
 • Czy alergie to już epidemia XXI wieku? Dziś walczy z nimi około 1/3 populacji. Jeśli masz w domu małego alergika, przeczytaj nasz artykuł i zawarte w nim porady.
 • Dla rodziców nieco starszych Juniorów proponujemy spacer po świecie liczb i miar, czyli artykuł „Matematyka na co dzień”. Dowiedz się, jak możesz poprzez zabawę kształcić umiejętności matematyczne Twojego dziecka.

 

Dodatkowo przygotowaliśmy także przegląd prezentów – nie tylko na Dzień Dziecka, praktyczne porady pediatry, przepisy na wiosenne smakołyki, fascynujące fotoreportaże i wiele innych atrakcji!

 

Czasopismo jest dostępne w sprzedaży w sieci Empik oraz w prenumeracie – szczegóły:

http://czasopisma.pzwl.pl/czasopisma/babyjunior/biezacy-numer

 

Życzymy miłej lektury!

 

Zostań Front / Back-end Developerem

24 marca i 1 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty kodowania w Reaktor PWN. Nawet wiosna, która przyszła nieoczekiwanie, nie podkupiła nam kandydatów, zdecydowanych uczyć się programowania :-). Na warsztacie nasi potencjalni kursanci kodowali właściwie od rana do wieczora.

Tym razem pasjonaci programowania uczyli się, jak wygląda praca Front-end oraz Back-end Developera.

Dużo się działo! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obu spotkań. Kolejne warsztaty wkrótce - zapraszamy!

 

  

 

 

 

 

Bezpieczeństwo na uczelniach

Instytut PWN zaprasza do wzięcia udziału w II edycji konferencji Bezpieczeństwo na uczelniach. Konferencja odbędzie się w Warszawie 24 kwietnia 2017 r.


Tym razem podjęty zostanie temat organizacji imprez sportowych i artystyczno-rozrywkowych, które sprawiają trudności już na etapie rozstrzygnięcia ich charakteru (impreza masowa czy niemasowa).


Konferencja adresowana jest przede wszystkim do rektorów i prorektorów ds. studenckich, kanclerzy, rzeczników prasowych, przedstawicieli samorządów i organizacji studenckich, pełnomocników rektora ds. kontaktów z organizacjami studenckimi oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem.


W trakcie konferencji dowiedzą się Państwo, jakie regulacje prawne należy stosować w przypadku organizacji imprez na uczelniach. Eksperci, do których należą między innymi dr r. pr. Mateusz Dróżdż, twórca jednego z projektów zmian do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas dr Krzysztof Liedel, podzielą się swoim doświadczeniem i udzielą praktycznych porad. Będzie to też idealna okazja, aby zapoznać się z konkretnymi przypadkami, które miały miejsce podczas wydarzeń organizowanych na uczelniach nie tylko w Polsce.


Partnerem organizacyjnym wydarzenia jest Uczelnia Łazarskiego, partnerami i patronami: Centrum Badań nad Terroryzmem Colegium Civitas, Forum Uczelni Technicznych, Parlament Studentów RP, Niezbędnik Kadry Akademickiej, Forum Akademickie, Ochrona Imprez Masowych, Polskie Stowarzyszenia Pracowników Ochrony oraz Polski Związek Pracodawców Ochrony.


Więcej informacji: i.pwn.pl/bezpieczenstwo2017 


Link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=pZb7prDc39s

 

 

Najlepsza książka akademicka 2017

Z radością informujemy, że Wydawnictwo Naukowe PWN otrzymało Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za podręcznik „Psychologia kliniczna” pod redakcją Lidii Cierpiałkowskiej i Heleny Sęk.

 


Nagrody w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką w Roku 2017 przyznano w piątek, 24 marca, w ramach 21. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej.


Podręcznik akademicki "Psychologia kliniczna" jest kontynuacją poprzednich opracowań, redagowanych przez Andrzeja Lewickiego (1969/1978) oraz Helenę Sęk (1991/2006) – czterokrotnie publikowanych w Wydawnictwie Naukowym PWN. Zawarte w nim teksty zostały przygotowane przez Autorki i Autorów reprezentujących wiodące ośrodki naukowe w Polsce, należących do trzech pokoleń psychologów klinicznych. Dzięki temu sposób rozumienia i wyjaśniania różnych problemów klinicznych uwzględnia zarówno tradycję uprawiania psychologii klinicznej w Polsce, jak i najnowsze wyzwania w dziedzinie teorii, badań i standardów praktycznej działalności psychologa klinicznego.


Tytuł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony środowiska akademickiego, czego zwieńczeniem jest ta nagroda. Serdecznie gratulujemy Redaktorkom, wszystkim zaangażowanym Autorom oraz Wydawcy – Aleksandrze Małek-Leśniewskiej.


Więcej o Konkursie: http://press.amu.edu.pl/pl/wyniki-konkursow.html

 

Akademia Czerniaka 2017

11 marca br. w Rzeszowie odbyła się pierwsza w tym roku konferencja z cyklu Akademia Czerniaka.

 

To już 4 edycja cyklu, poświęconego aktualnym sposobom leczenia, zalecanym terapiom, skutecznej profilaktyce oraz sprawdzonym metodom leczenia powikłań czerniaka i innych nowotworów skóry. Konferencje są organizowane przez Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, pod kierownictwem naukowym Pana Profesora Piotra Rutkowskiego. Partnerem organizacyjnym spotkań jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL.

 

Podczas spotkania w Rzeszowie mieliśmy okazję gościć ponad 100 lekarzy. Wybitni specjaliści z dziedziny chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej, dermatologii dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami spotkania. Podczas prezentacji przypadków klinicznych i debaty uczestnicy aktywnie brali udział w dyskusji. Interaktywny charakter spotkania od kilku lat przyciąga lekarzy specjalistów, zainteresowanych pogłębianiem wiedzy na temat czerniaka.

 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia https://www.instytutpwn.pl/konferencja/akademia-czerniaka-2017/#relacje

 

 

 

 

Przed nami kolejne spotkania w Białymstoku i Bydgoszczy. Do zobaczenia!

 

 

Pierwszy warsztat Reaktor PWN

W sobotę, 18 marca w siedzibie PWN odbył się pierwszy bezpłatny warsztat kodowania w Warszawie. Na zajęcia przyszło aż 40 osób, cała sala była więc wypełniona energią i chęcią do programowania. Warsztat prowadził trener kursu Back-end Developer – Michał Kruczkowski, który z cierpliwością i starannością tłumaczył zagadnienia z kodowania, a nasi kursanci sami stworzyli elementy aplikacji. Po spotkaniu zaprosiliśmy uczestników na pizzę i prowadziliśmy rozmowy w kuluarach.

 

  

 

 

To był świetny przedsmak przed właściwym kursem kodowania w Reaktor PWN. Kolejne spotkanie już niebawem. Reaktor PWN to nowe szkolenia w Grupie PWN. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony: www.reaktor.pwn.pl

 

MAŁA LINGUA w Teatrze Syrena

Zapraszamy na Dzień Otwarty MAŁA LINGUA w Teatrze Syrena!

 

 • jeśli jesteś Rodzicem i szukasz dla Twojego Dziecka fantastycznej szkoły językowej,
 • jeśli szukasz pomysłu na biznes,
 • jeśli jesteś Nauczycielem, chcesz uczyć w sposób twórczy i budować z pasją swoją wartość nauczyciela, a może nawet stworzyć własny rynek klientów,
 • jeśli masz szkołę językową, chcesz ją wyspecjalizować i zyskać więcej klientów dziecięcych

- przyjdź na nasze szkolenia, pozwól się zainspirować i dołącz do Sieci MAŁA LINGUA!

 

 

Zapraszamy do rejestracji

 

 

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca, pierwszego dnia wiosny, obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, ang. World Down Syndrome Day (WDSD).

W PWN włączamy się w obchody tego dnia, nie tylko zakładając kolorowe skarpetki.


PWN Wydawnictwo Szkolne już od kilku lat wydaje materiały edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w ramach serii Pewny start. Szczególnie dumni jesteśmy ze współpracy z Teatrem 21, w którym występują aktorzy z zespołem Downa. Wspólnie z Teatrem 21 nagraliśmy filmy instruktażowe do pakietów Pewny start. O dorosłości oraz Pewny start. Świat wokół mnie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z planu filmowego: https://youtu.be/a0__cZZHRwk


Nasza seria Pewny start otrzymała w tym roku wyróżnienie w XV edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku w kategorii wydawnictw edukacyjnych. Już wkrótce kolejne nowości – w kwietniu zostanie wydana nowatorska publikacja Pewny start. O dojrzewaniu, przygotowana przez pedagogów, specjalistów z zakresu rozwoju psychoseksualnego i dojrzewania osób z niepełnosprawnością intelektualną.


Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami tego dnia sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do obchodów  Światowego Dnia Zespołu Downa!

 

 

 

Jubileuszowa edycja Targów KRAKDENT

W dniach 9-11 marca redakcja „Polskiej Stomatologii Dziecięcej” i „Dental Labor” - kwartalników, wydawanych przez Wydawnictwo Lekarskie PZWL, wzięła udział w jubileuszowej, 25. edycji Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT.  

 

W tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentowało 406 firm – jeszcze więcej niż w roku ubiegłym. Przez trzy dni EXPO Kraków skupiało uwagę kilkunastu tysięcy przedstawicieli branży stomatologicznej. Wiele wskazuje na to, że pobito ubiegłoroczny rekord frekwencji. 

 

Prezentacja branżowych nowości, udział zagranicznych misji gospodarczych, prestiżowy Kongres Dental Spaghetti sprawiły, że była to wyjątkowa edycja KRAKDENT-u. Podczas czterech intensywnych dni mieliśmy okazję poznać wiele opinii na temat naszych czasopism, przeprowadziliśmy wiele ciekawych i inspirujących rozmów z naszymi autorami, konsultantami, klientami i współpracownikami. Obecność członków Izby Gospodarczej Techników Dentystycznych na naszym stoisku przyniosła nam wiele tematycznych inspiracji do kolejnych wydań „Dental Labor”.

 

Ostatni dzień targów to "obecność" naszego tytułu „Polska Stomatologia Dziecięca” w sesji naukowej dla stomatologów dziecięcych pod patronatem naukowym Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej. Wyjątkowe słowa podziękowania należą się Redaktorowi Naczelnemu za wsparcie i promocję tytułu wśród uczestników.

Dziękujemy wszystkim, których mieliśmy przyjemność gościć na naszym stoisku. Do zobaczenia za rok w Krakowie!

 

  

 

Dwujęzyczność na falach radiowych

Dwujęzyczne Przedszkole i Szkoła PWN cieszą się zainteresowaniem mediów. Dyrektor placówki - Pani Magdalena Bedyńska już po raz drugi była gościem Polskiego Radia. W piątek, 10 marca wystąpiła w audycji Stacja Nauka, emitowanej w Programie Czwartym.


Wywiad z panią Magdaleną przeprowadził dziennikarz Patryk Kuniszewicz, który był żywo zainteresowany skutecznym nauczaniem języków obcych. Pani dyrektor opowiadała o dwujęzyczności na podstawie swoich doświadczeń w nauczaniu języków obcych oraz o tym, w jaki sposób program dwujęzyczności będzie realizowany w placówkach PWN. Przypomnijmy, że pani Magdalena Bedyńska była przez 8 lat Ekspertem Rady Europy do spraw nauczania języków obcych.


Zachęcamy do wysłuchania całego wywiadu: http://www.polskieradio.pl/10/5366/Artykul/1737607,Nauka-jezykow-obcych-Liczy-sie-motywacja


We wtorek, 14 marca odbyło się spotkanie z rodzicami w sprawie rekrutacji do Dwujęzycznego Przedszkola PWN. Zainteresowanych nie brakowało. Pani dyrektor odpowiadała na pytania rodziców, którzy w większości zabrali na zebranie swoje pociechy  – naszych przyszłych przedszkolaków.

 

Zaproszenie na konferencję

Wydawnictwo Naukowe PWN objęło patronatem Ogólnopolską Konferencję Naukową „Nowe nurty w pomocy psychologicznej”, organizowaną przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.


Konferencja ma służyć prezentacji teoretycznych podstaw oraz praktycznego zastosowania najnowszych, rozwijających się lub niszowych metod udzielania pomocy psychologicznej.


Organizatorzy stawiają sobie za cel nie tylko popularyzację nowych trendów udzielania pomocy psychologicznej, ale także rozpowszechnienie wśród studentów wiedzy na temat możliwości szkoleniowych w tym zakresie.


Konferencja odbędzie się 3-5 kwietnia 2017 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach.
Zachęcamy do odwiedzenia strony konferencji: http://www.pomocpsychologiczna.konferencja.us.edu.pl/

 

PWN na panelu PubTechPoland

Publishing Technologies from Poland (PubTechPoland) to owoc wrodzonej polskiej kreatywności i zamiłowania do nowych technologii. Celem tej inicjatywy jest zaprezentowanie połączonych sił polskich wydawców i firm technologicznych, odnoszących sukcesy na polu digitalizacji branży wydawniczej. Technologia kocha czytelnictwo, dlatego podczas The London Book Fair 2017 zostaną zaprezentowane najciekawsze rozwiązania online i mobile, służące digitalizacji działalności wydawniczej, z których korzystają już miliony czytelników i użytkowników na świecie.

 

Nie mogło tam zabraknąć produktów i usług online Wydawnictwa Naukowego PWN. 15 marca podczas wystąpienia „Power of knowledge and innovation” zostaną zaprezentowane: encyklopedie i słowniki multimedialne (które PWN wydaje od 21 lat!); pierwsza w Polsce czytelnia publikacji online – IBUK Libra (czytaj więcej) - oraz najnowszy projekt, który został zrealizowany przez PWN – IBUK Libra Light (czytaj więcej) – platforma książek elektronicznych dedykowana osobom niewidomym i niedowidzącym.

 

Zapraszamy do Polish Pavilion, 4B20 oraz na stronę http://pubtechpoland.com/

 

Mądra Książka Roku – głosuj na PWN!

Z radością informujemy, że w tegorocznej edycji konkursu Mądra Książka Roku wśród dziesięciu tytułów nominowanych do nagrody, znalazły się dwie książki Wydawnictwa Naukowego PWN.


Wyróżnione publikacje to: Londyn w czasach Sherlocka Holmesa autorstwa Krystyny Kaplan oraz Naukowcy spod czerwonej gwiazdy Andrzeja i Marty Goworskich.

 

 


Konkurs Mądra Książka Roku jest organizowany przez Uniwersytet Jagielloński oraz Fundację Popularyzacji Nauki im. Euklidesa. Zwycięzcę konkursu wyłoni jury, w którym zasiadają wybitni naukowcy i popularyzatorzy nauki.


Poza nagrodą główną przyznana zostanie także Nagroda Czytelników. Już teraz można oddać głos w internetowym plebiscycie (http://krakow.wyborcza.pl/krakow/0,117334.html#sondaz). Gorąco zachęcamy do udziału w głosowaniu!


Wydawcom i autorom nominowanych tytułów serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki! Ostateczne wyniki konkursu zostaną ogłoszone w kwietniu br.

 

Zapisz dziecko do Przedszkola PWN

Zapraszamy rodziców na spotkanie w sprawie rekrutacji do Dwujęzycznego Przedszkola PWN na rok szkolny 2017/2018. Zebranie poprowadzi dyrektor placówki PWN - pani Magdalena Bedyńska, która zapozna rodziców z zasadami funkcjonowania Dwujęzycznego Przedszkola PWN, programem realizowanym w placówce, a także odpowie na pytania rodziców.


W trakcie spotkania będzie można zapisać dziecko do jednej z grup przedszkolnych:

- 3- i 4-latki

- 5-latki

- zerówka – roczne przygotowanie przedszkolne dla dzieci 5,5- i 6-letnich

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców do Dwujęzycznego Przedszkola PWN:
we wtorek 14 marca 2017 r. o godz. 18.00
Warszawa, ul. Rostafińskich 1


Więcej informacji można uzyskać, pisząc na adres: sekretariat.rostafinskich@pwn.pl

 

Spotkanie w Szkole PWN

We wtorek, 28 lutego odbyło się drugie już spotkanie z rodzicami, poświęcone rekrutacji do Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej PWN. Zebranie poprowadziła dyrektor szkoły - Magdalena Bedyńska oraz prezes PWN Wydawnictwa Szkolnego - Dorota Twarowska.


Obie panie przedstawiły zasady funkcjonowania szkoły, program nauczania i zasady rekrutacji. W dalszej kolejności odpowiadały na pytania licznie zgromadzonych rodziców. Większość z nich podjęła decyzję o przystąpieniu do rekrutacji, która rozpoczyna się już w marcu.


Pani Magdalena Bedyńska ujęła rodziców swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem zawodowym, związanym zarówno z nauczaniem jak i zarządzaniem szkołą. Pani dyrektor cieszy się również popularnością w mediach: artykuły i wywiady z nią zostały opublikowane m.in. w Gazecie Stołecznej, na portalu zwierciadlo.pl oraz w radiowej Trójce w programie Godzina wychowawcza.


Gorąco zachęcamy do wysłuchania wywiadu na temat dwujęzyczności:

http://www.polskieradio.pl/9/5363/Artykul/1733043,Przez-zabawe-a-nie-slowka-Jezyk-obcy-dla-dzieci

 

Zapraszamy również do lektury:


Gazeta Stołeczna
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,21308598,prywatne-szkoly-kusza-niedoszlych-gimnazjalistow.html

 

Zwierciadlo.pl
http://zwierciadlo.pl/parenting/co-daje-dwujezyczna-edukacja

 

KochanaMama.pl
http://kochanamama.pl/artykul/pwn_otwiera_dwujezyczna_szkole_podstawowa

 

LivingNatural.pl
http://www.livingnatural.pl/rodzina-i-dziecko/938-udzial-rodzicow-w-edukacji-dzieci-radzi-magdalena-bedynska-dyrektor-dwujezycznej-szkoly-podstawowej-pwn

 

 

Spotkanie z Arletą Bojke

Wydawnictwo Naukowe PWN serdecznie zaprasza na spotkanie z Arletą Bojke – autorką książki „Władimir Putin. Wywiad, którego nie było”.


Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2017 r. o godz. 19.00 w Faktycznym Domu Kultury (ul. Gałczyńskiego 12, Warszawa), a poprowadzi je Barbara Włodarczyk – była korespondentka TVP w Moskwie.
Szczegóły na stronie wydarzenia.

 

Książka do nabycia w cenie promocyjnej w Księgarni Internetowej PWN.

 

Władimir Putin. Wywiad, którego nie było

To reportaże dziennikarki, która była w samym sercu wydarzeń. To relacje z rosyjskiej operacji przejęcia Krymu i zaogniania się konfliktu w Donbasie niemal godzina po godzinie, ze szczegółami, na które nie było miejsca w telewizyjnych relacjach. To przeciwnicy i zwolennicy rosyjskiego prezydenta widziani oczami reporterki, która rozmawiała z nimi setki razy i próbowała zrozumieć racje każdej ze stron. To opis Rosji, która chce widzieć swoją historię jako wielką i wspaniałą bez ciemnych kart, ale też Rosji, której nie da się nie kochać. To analiza słów i działań Władimira Putina, zwieńczona pytaniami, które jednemu z najbardziej wpływowych ludzi świata warto by zadać.


Arleta Bojke – dziennikarka TVP, reporterka, w latach 2010-2014 korespondentka w Moskwie. Relacjonowała m.in.: rosyjskie i ukraińskie wybory, największe antyputinowskie protesty w Rosji na przełomie 2011 i 2012 roku, rosyjskie śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej, protesty na kijowskim Majdanie, przejęcie Krymu i wybuch konfliktu zbrojnego w Donbasie. Za swoją pracę na Ukrainie w 2014 roku uhonorowana Wiktorem w kategorii Dziennikarz Roku oraz nagrodą Stowarzyszenia Mediatory w kategorii TORpeda.

 

Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów

Wydawnictwo Naukowe PWN, będące również wydawcą tytułów WNT, objęło patronatem konkurs o Nagrodę im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów za najlepsze tłumaczenie książki z dziedziny matematyczno-przyrodniczej lub technicznej.


W tym roku Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów zostanie przyznana po raz piętnasty. Jej celem jest uhonorowanie autora najlepszego przekładu książki z dziedziny matematyczno-przyrodniczej lub technicznej, wydanej w okresie od 19 marca 2016 roku do 19 marca 2017 roku. Laureat tej edycji otrzyma gratyfikację finansową w wysokości 5 000 zł.

 

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy:

http://www.wydawnictwoalbatros.com/1,n,108,nagroda-im-jerzego-i-hanny-kurylowiczow-edycja-2016-2017.html

 

 

Dlaczego sztuka pełna jest golasów?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji Strefa Rodzica, której tematem była książka Dlaczego sztuka pełna jest golasów? autorstwa Susie Hodge. Książka wydana została w styczniu br. przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

 

 

W środę, 15 lutego gościem programu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom była Dąbrówka Mirońska – wydawca Redakcji Humanistycznej PWN. Audycja poświęcona była książce: Dlaczego sztuka pełna jest golasów? Tytuł stał się inspiracją do bardzo ciekawej rozmowy na temat edukacji artystycznej dzieci.


Serdecznie zachęcamy do wysłuchania nagrania.

 

Sekrety pracowni alchemika

Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą poznać tajemną wiedzę, ukrytą przed zwykłymi śmiertelnikami w pracowni alchemika, na zajęcia do Dwujęzycznego Przedszkola i Szkoły Podstawowej PWN.


Podczas warsztatów uczestnicy:

 • wezmą udział w pokazach badawczych, dzięki którym dowiedzą się, jak z produktów codziennego użytku stworzyć coś niezwykłego,
 • przeprowadzą ciekawe doświadczenia i eksperymenty,
 • poznają tajemnice funkcjonowania ludzkiego ciała.

Termin: sobota, 25 lutego 2017 r.


godz. 10.00–11.30 dla dzieci w wieku 3-5 lat


godz. 12.00–14.00 dla dzieci w wieku 6-9 lat


Miejsce: Dwujęzyczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa PWN, Warszawa ul. Rostafińskich 1


Na dzieci czekają niezapomniane chwile – zapraszamy!


Koszt uczestnictwa dla jednego dziecka 39 zł. Wstęp dla opiekunów bezpłatnie.


Zapisy przyjmujemy online. Więcej informacji na stronie http://przedszkole.pwn.pl/warsztaty/

 

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto zostało ustanowione 17 listopada 1999 roku przez UNESCO, dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata i promocji wielojęzyczności, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących, które stanowią 43% wszystkich aktualnie używanych.


Mając na celu poszerzanie wiedzy o języku polskim, a także kształtowanie świadomości języka ojczystego jako wartościowego i wielofunkcyjnego narzędzia komunikacji, Wydawnictwo Naukowe PWN nawiązało współpracę z Polskim Radiem S.A.


Już w najbliższy wtorek, 21 lutego na antenie Polskiego Radia będzie można wysłuchać licznych audycji, poświęconych językowi polskiemu, a także wygrać atrakcyjne zestawy słowników językowych Wydawnictwa Naukowego PWN.
Zachęcamy do słuchania audycji, aktywnego udziału w konkursach oraz celebrowania Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą słowników języka polskiego w Księgarni PWN:

http://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Slowniki-jezyka-polskiego,2196854,k.html

 

 

 

Wyróżnienie dla Pewnego startu!

Wydana przez PWN Wydawnictwo Szkolne seria publikacji Pewny start, dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, otrzymała wyróżnienie w XV edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku w kategorii wydawnictw edukacyjnych.

 


Konkurs jest organizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka od 2002 roku. Jego celem jest nagradzanie produktów dla dzieci w wieku 0-14 lat, miejsc i portali internetowych, przyjaznych dzieciom. Organizatorom konkursu zależy na propagowaniu idei, które w znaczący sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz na wrażliwość estetyczną dziecka.


Pewny start został nagrodzony w konkursie Świat Przyjazny Dziecku już po raz drugi. Pierwszy z pakietów z serii – wydane w 2014 roku Cztery pory roku – otrzymały nagrodę główną w XIII edycji konkursu.


W tegorocznej edycji, wyróżnienie zostało przyznane całej serii materiałów edukacyjnych Pewny start, w skład której wchodzą publikacje przeznaczone dla wszystkich poziomów edukacyjnych: zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i tych, wchodzących już w dorosłość. Na szczególną uwagę zasługują filmy sytuacyjne, nagrane we współpracy z Teatrem 21, do pakietów Pewny start. O dorosłości oraz Pewny start. Świat wokół mnie.


Seria Pewny start - dzięki zainteresowaniu, jakim cieszy się wśród nauczycieli, pedagogów i rodziców -  jest stale rozbudowywana o nowe publikacje. W roku 2017 zostaną wydane: materiały ćwiczeniowe Pewny start. O dojrzewaniu – odrębne zestawy dla dziewcząt i chłopców, Pewny start. Wokół pór roku, nowe materiały uzupełniające pakiet Pewny start. Mój dobry rok, oraz 10 publikacji z cyklu Pewny start. Instrukcje zachowań.


Zachęcamy do zapoznania się z ofertą PWN Wydawnictwa Szkolnego z serii Pewny start:
http://www.wszpwn.com.pl/oferta-wydawnicza/ksztalcenie-specjalne,1,17,315.html

 

Planszomania: w świecie gier

Zapraszamy na zajęcia edukacyjne z grami planszowymi w roli głównej, w sobotę, 18 lutego 2017 r. w Dwujęzycznym Przedszkolu i Szkole Podstawowej PWN.


Gry planszowe przeżywają swój renesans. To doskonała zabawa i rewelacyjny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi!
Podczas warsztatów uczestnicy:

 • oddadzą się pasji grania,
 • nauczą się konstruowania prostych gier logicznych i matematycznych,
 • będą rozwijać myślenie strategiczne i poznają zasady fair play.


Termin: sobota, 18 lutego 2017 r.


Miejsce: Dwujęzyczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa PWN, Warszawa ul. Rostafińskich 1.


godz. 10.00 – 11.30 dla dzieci w wieku 3-5 lat
godz. 12.00 – 14.00 dla dzieci w wieku 6-9 lat


Koszt uczestnictwa dla jednego dziecka 39 zł. Wstęp dla opiekunów bezpłatnie.


Zapisy przyjmujemy online. Więcej informacji na stronie http://przedszkole.pwn.pl/warsztaty/.

 

 

Szkoła PWN zaprasza rodziców

Zapraszamy rodziców na spotkanie informacyjne w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej PWN w dniu 28 lutego 2017 r. o godz. 18.00.


Spotkanie będzie dotyczyło rozpoczynającej się rekrutacji do Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej PWN na rok szkolny 2017/2018. W trakcie spotkania dyrektor szkoły – Pani Magdalena Bedyńska przedstawi rodzicom program nauczania, informacje na temat przebiegu rekrutacji, a także odpowie na pytania rodziców.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych placówką PWN:
28 lutego 2017 r. (wtorek) o godz. 18.00
Warszawa, ul. Rostafińskich 1

 

 

 

 

DaF-Kenner z Kurtem Schellerem!

Od 9 stycznia w PWN Wydawnictwie Szkolnym przyjmujemy zgłoszenia do udziału w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego „DaF-Kenner kochen!”. Patronem specjalnym konkursu jest szwajcarski szef kuchni – Kurt Scheller!

 

W tym roku zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu umiejętności kulinarnych oraz wiedzy na temat kuchni krajów niemieckojęzycznych. Udział w rywalizacji mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.


Konkurs organizujemy z udziałem Instytutu Goethego w Warszawie. Wydarzenie objęły patronatem: Ambasada Niemiec, Ambasada Szwajcarii, Austriackie Forum Kultury, Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.


Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 19 maja 2017 r. Na zwycięzców czekają nagrody: tablety, słuchawki, głośniki!
Informacje na temat konkursu są dostępne na stronie http://dafkenner.wszpwn.com.pl/.


Wszystkich uczniów i nauczycieli języka niemieckiego zachęcamy do spróbowania swoich sił w konkursie!

 

 

"Naukowcy..." na antenie PR II

W poniedziałek, 20 lutego gośćmi programu O wszystkim z kulturą na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia będą Marta Panas-Goworska oraz Andrzej Goworski – autorzy książek Naukowcy spod czerwonej gwiazdy oraz Grażdanin N.N. Życie codzienne w ZSRR.

 

Audycja poswięcona będzie pierwszej książce tego małżeńsko-pisarskiego duetu, opowiadającej o ikonach socjalistycznej nauki, o jej fenomenie, o wciąż niedocenianej roli radzieckich badaczy pomimo spektakularnych i bezprecedensowych osiągnięć, potwierdzanych Nagrodami Nobla.

 

Audycja zostanie wyemitowana na antenie Programu II Polskiego Radia 20 lutego (poniedziałek) o godz. 18.00. Gospodarzem programu jest Michał Nowak. Serdecznie zapraszamy do jej wysłuchania.

 

Wiedza na wyciągnięcie ręki!

Zachęcamy do lektury naszych czasopism. Więcej o warunkach prenumeraty: http://pzwl.pl/czasopisma

 

 

 

Książki Informatyczne 2016

Po wielkim sukcesie tytułu Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia i wyróżnieniu w konkursie ACADEMIA 2016 dla najlepszej publikacji akademickiej i naukowej, przyznanej podczas Targów Książki w Warszawie, nadszedł czas na rozstrzygnięcie Konkursu na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną Roku 2016.


Spośród publikacji, zgłoszonych do Konkursu, Kapituła Polskiego Towarzystwa Informatycznego przyznała dwie równorzędne nagrody główne. Redakcja Nauk Informatycznych Wydawnictwa Naukowego PWN z dumą informuje, że Książkami Informatycznymi Roku 2016 zostały:

oraz

   

 

W tej samej kategorii przyznano również wyróżnienie za pracę zbiorową pt. Excel dla menedżera. Casebook.


Na uroczystej gali w Szczecinie, nagrody w imieniu Autorów, odebrał Wydawca – Łukasz Łopuszański.

 

 

 

 

 

Platforma IBUK Libra Light wystartowała!

IBUK Libra Light to platforma, udostępniająca publikacje niewidomym, słabowidzącym oraz niepełnosprawnym ruchowo (nie mogącym czytać książek drukowanych). Od tej chwili uprawnieni czytelnicy mogą bezpłatnie korzystać z publikacji beletrystycznych, naukowych i specjalistycznych w formacie plików ePUB lub mp3. Nowatorski projekt, którego inicjatorem jest Polska Izba Książki, został zrealizowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN na zlecenie Instytutu Książki. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


IBUK Libra Light powstała na bazie istniejącej od 2008 r. wirtualnej czytelni IBUK Libra, która udostępnia bibliotekom i instytucjom książki elektroniczne w modelu wypożyczeń. Nowa platforma jest przystosowana do pracy z czytnikiem NVDA i większością narzędzi adaptujących tekst (np. linijka brajlowska, syntezatory mowy). Na stronie internetowej (https://libralight.pwn.pl/) osoby niepełnosprawne znajdą obecnie katalog blisko 200 publikacji, które można pobrać i odtwarzać na własnych urządzeniach (komputer, telefon, urządzenia przenośne).


Dostęp jest możliwy po zalogowaniu się do osobistego konta i wprowadzeniu autoryzacyjnego kodu PIN. Pierwszą biblioteką, która zajmie się dystrybucją kodów PIN będzie Dział Zbioru dla Niewidomych przy Głównej Bibliotece Pracy i Zabezpieczenia Społecznego przy ul. Konwiktorskiej 7 w Warszawie. Aby otrzymać PIN, należy przedstawić orzeczenie lekarskie, stwierdzające niepełnosprawność. Takie rozwiązanie zapewnia, że z platformy skorzystają jedynie osoby do tego uprawnione. Dodatkowo na pliki ePUB oraz mp3 tuż przed ich pobraniem w sposób automatyczny zostaną nałożone znaki wodne, sygnujące pliki identyfikatorami czytelników.

 

Patronat nad platformą IBUK Libra Light objęli: Polski Związek Niewidomych oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Więcej informacji o platformie IBUK Libra Light mogą Państwo przeczytać (a także wysłuchać wywiadów radiowych) w zakładce Zasoby.

 

 

 

 

 

SuperMemo prosto z BETT

Właśnie rozpoczęły się największe w Europie targi technologii informatycznych w edukacji, czyli BETT. Jak co roku, SuperMemo prezentuje swoje nowości, tym razem z drugą nominacją do nagrody BETT Award z rzędu!

 

 

 

BETT to niewątpliwie najważniejsza w branży konferencja informatyczna, prezentująca swoje najnowsze osiągnięcia technologiczne dla sektora edukacyjnego. Wystawcy z całego świata prześcigają się, aby nauczyciele, wykładowcy akademiccy, lektorzy języków obcych i właściciele szkół prywatnych zainteresowali się ich nowymi produktami i usługami, wspierającymi nauczanie.


Są tu obecni topowi producenci oprogramowania i światowej rangi wydawcy edukacyjni. W tak znakomitym otoczeniu nasz najnowszy produkt został po raz drugi z rzędu nominowany do najważniejszej nagrody na BETT, czyli BETT Award, co jest nie lada powodem do dumy. Jurorzy wyróżnili nominacją ekosystem SuperMemo.com, oferujący naukę przez internet, a także w aplikacjach na komputery PC i urządzenia mobilne z Androidem i iOS. Serwis obejmuje ponad sto gotowych kursów, w tym laureata ubiegłorocznej nagrody BETT Award – kurs do nauki języka angielskiego  „Olive Green”.


Zapraszamy do odwiedzenia SuperMemo na stoisku F102 i do kontaktowania się z nami przez B2B@supermemo.com. Targi i konferencja BETT odbywają się w dniach 25-28 stycznia w hali ExCeL w Londynie.

 

 

 

Grażdanin N.N. - spotkanie autorskie

Wydawnictwo Naukowe PWN oraz Księgarnia MDM serdecznie zapraszają na spotkanie z Martą i Andrzejem Goworskimi –  autorami książek "Grażdanin N.N. Życie codzienne w ZSRR" oraz "Naukowcy spod czerwonej gwiazdy".

 

Spotkanie odbędzie się 1 lutego 2017 r. o godz. 18.00 w Księgarni MDM (Warszawa, ul. Koszykowa 34/50). Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

Marta Panas-Goworska i Andrzej Goworski – małżeńsko-pisarski duet. Interesują się kulturą i historią krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz Rosji. Są przeświadczeni, że właśnie ta cześć świata jest najniezwyklejsza i najciekawsza ze wszystkich. Publikowali m.in. w Gazecie Wyborczej, Tygodniku Powszechnym, Nowej Europie Wschodniej. Regularnie współpracują z kwartalnikiem literacko-artystycznym „Akcent”.

 

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa PWN

We wtorek, 31 stycznia br. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie rekrutacji do klas 1-7 Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej PWN. Spotkanie poprowadzi dyrektor placówki – Pani Magdalena Bedyńska. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!


1 września 2017 r. na warszawskim Mokotowie zostanie otwarta Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa PWN. Rozpoczyna się rekrutacja do klas 1-7 szkoły podstawowej! Dyrektor szkoły – Pani Magdalena Bedyńska spotka się z rodzicami w dniach:

31 stycznia 2017 roku o godz. 18.00
28 lutego 2017 roku o godz. 18.00
w Warszawie, przy ul. Rostafińskich 1.


Podczas spotkań rodzice uzyskają informacje na temat programu nauczania oraz przebiegu rekrutacji.


Pani Magdalena Bedyńska pełniła rolę twórcy oraz funkcję pierwszego dyrektora w kilku szkołach na terenie Warszawy, m.in.: w Szkole Podstawowej Bednarska oraz w Szkole Podstawowej i Gimnazjum Przymierza Rodzin nr 3. Jest z wykształcenia romanistką oraz wykwalifikowanym metodykiem nauczania języka francuskiego i certyfikowanym egzaminatorem nowej matury. Przez 8 lat była Ekspertem Rady Europy do spraw nauczania języków obcych.
Została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pasją Pani Magdaleny jest praca z dziećmi i młodzieżą, uwielbia pracę koncepcyjną i organizacyjną. Kocha wędrówki górskie, przyrodę, wszelką aktywność sportową, dobrą muzykę i książkę.

 

Kursy Reaktor PWN

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że uruchomiliśmy nowy projekt szkoleniowy - Reaktor PWN.


Reaktor PWN został stworzony z myślą o wszystkich tych, którzy chcieliby zmienić swój zawód. Podczas naszych kursów będziemy uczyć programowania. Opracowane zostały autorskie programy szkoleń, a zajęcia będą prowadzili doświadczeni trenerzy, na co dzień związani z branżą IT.


Jakość kursów Reaktor PWN potwierdza także wyjątkowa Rada programowa, której członkami są m.in.:

 • przedstawiciele środowiska naukowego – prof. Krzysztof Jassem i dr Adam Roman;
 • programista – Piotr Kowalski, mentor kursu Front-end Developer;
 • Mikołaj Makowski – dyrektor IT Contracting w Hays Poland.

W Reaktor PWN stawiamy także na współpracę z pracodawcami i firmą rekrutacyjną Hays Poland. Dzięki temu osoby, kończące kurs nie są pozostawione bez opieki. Pomagamy im znaleźć pracę lub staż, a dla dwóch najlepszych kursantów przygotowaliśmy program stażowy.


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia naszej animacji oraz odwiedzenia strony internetowej Reaktor.pwn.pl.

 

Kontakt dla mediów:
Malwina Szewczyk
e-mail: Malwina.szewczyk@pwn.pl
tel. 22 69 54 483

 

Diabetologia – wybrane zagadnienia

Z przyjemnością informujemy, że nowy dodatek dla lekarzy „Diabetologia – wybrane zagadnienia”, czasopismo pod redakcją naukową prof. dr hab. Krzysztofa Strojka - jest już dostępne w sprzedaży.

W ostatnich kilkunastu latach dokonał się znaczący postęp w zakresie percepcji zagrożenia skutkami choroby, jak również w odniesieniu do zasad prowadzenia leczenia. Wiąże się z tym konieczność ciągłego aktualizowania wiedzy w oparciu o doniesienia naukowe i wprowadzane rekomendacje towarzystw diabetologicznych. „Diabetologia – wybrane zagadnienia” to specjalistyczne opracowanie dla lekarzy diabetologów, którego celem jest rozszerzenie i usystematyzowanie wiedzy dotyczącej cukrzycy – jednego z największych wyzwań współczesnej medycyny.

 

 

W opracowaniu zostały poruszone m.in. następujące tematy: 

 • zasady leczenia insuliną. Rola nowych insulin i preparatów insulinopodobnych w leczeniu chorych na cukrzycę;
 • cukrzyca u chorych w podeszłym wieku. Cele i kierunki leczenia;
 • ostre powikłania cukrzycy;
 • zespół stopy cukrzycowej – wyzwanie współczesnej diabetologii;
 • terapia cukrzycowa z wykorzystaniem inhibitorów DPP-4, agonistów GLP-1 i inhibitorów SGLT-2. Ocena skuteczności ich działania;
 • rola aktywności fizycznej w codziennym życiu pacjenta z cukrzycą. Cukrzyca i sport – razem czy osobno?

 

Zapraszamy do lektury! Szczegóły - tutaj.

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka z PWN

PWN Wydawnictwo Szkolne zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 3 do 9 lat w towarzystwie Babć i Dziadków na warsztaty artystyczne – DZIEŃ BABCI I DZIADKA Z PWN, w sobotę 21 stycznia 2017 r. w Dwujęzycznym Przedszkolu i Szkole Podstawowej PWN na warszawskim Mokotowie, przy ul. Rostafińskich 1.


Podczas warsztatów dzieci:

 • wykonają dla swoich Babć i Dziadków wyjątkowe laurki, korzystając z niecodziennych materiałów
 • ozdobią świeczkę metoda decoupage
 • przygotują karnawałowe kotyliony
 • stworzą niepowtarzalny portret wnuczki lub wnuka
 • wspólnie z Babcią i Dziadkiem nauczą się piosenki Babcia tańczy rock'n'rolla

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość spędzenia ze sobą wyjątkowego czasu wypełnionego ciekawymi zabawami oraz grami ruchowymi.


Zapraszamy dzieci na wspaniałą zabawę z Babcią i Dziadkiem!


Termin: sobota, 21 stycznia 2017 r. Miejsce: Dwujęzyczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa PWN, Warszawa ul. Rostafińskich 1, godz. 10.00 – 13.00


Koszt uczestnictwa dla jednego dziecka 69 zł.


Zapisy przyjmujemy online. Więcej informacji na stronie http://przedszkole.pwn.pl/warsztaty/

 

Zima z „Baby Juniorem”

Zapraszamy do lektury kolejnego wydania czasopisma "Baby Junior", a w nim - sprawdzone porady, które na pewno ułatwią optymalne wykorzystanie czasu oczekiwania na narodziny maleństwa. Jest to ten moment w życiu, kiedy powinniśmy szczególnie zadbać o swoje zdrowie, zgodnie ze znaną maksymą, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Przyszłe mamy wiedzą o tym doskonale. Urozmaicona dieta, ruch i aktywność, wysypianie się i oczywiście przestrzeganie zaleceń lekarza to najlepsza inwestycja w zdrowie dziecka. Polecamy również artykuł przedstawiający najczęstsze fakty i mity dotyczące karmienia piersią – warto je poznać!

W dodatku specjalnym „Twój Junior” poruszamy temat najprzyjemniejszy z możliwych – piszemy o prezentach. Magda Kordaszewska, ekspertka od zabawek, wraz z psycholog Wiolą Skawińską przygotowały praktyczny przegląd najciekawszych dostępnych na rynku zabawek, uzupełniony wskazówkami, na co zwracać uwagę, dokonując wyboru upominku dla młodszego i nieco starszego dziecka.

Życzymy miłej lektury! Czasopismo dostępne w sprzedaży w sieci Empik i na stronie www.pzwl.pl.

 

 

Zmiany w Grupie PWN

Zarząd Grupy PWN podjął decyzję o powierzeniu z dniem 1 stycznia 2017 roku funkcji Prezesa Zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL i Dyrektora Zarządzającego Wydawnictwa Naukowego PWN - Dorocie Twarowskiej, od ponad czterech lat związanej z Grupą jako Prezes Zarządu PWN Wydawnictwa Szkolnego.

 

Dorota Twarowska zastąpi na tym stanowisku Michała Skubę - dotychczasowego Prezesa Zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL, Prezesa Zarządu Domu Wydawniczego PWN oraz Dyrektora Zarządzającego Wydawnictwa Naukowego PWN, który z dniem 31 grudnia 2016 roku złożył rezygnację z zajmowanych stanowisk z ważnych powodów osobistych.

 

Zarząd Domu Wydawniczego PWN pozostanie dwuosobowy - w składzie Lidia Banach i Natalia Wojciechowska jako członkowie zarządu.

 

Rak piersi - seminaria 2016

16 grudnia 2016 r. zakończył się cykl spotkań dla lekarzy medycyny rodzinnej, pielęgniarek i położnych, poświęcony tematyce diagnostyki, leczenia i postępowania po terapii u chorych na raka piersi.

Spotkania odbyły się kolejno w następujących miastach:  2 grudnia w Lesznie, 9 grudnia w Suwałkach, 10 grudnia w Ciechanowie, 16 grudnia w Zamościu. W seminariach wzięło łącznie udział ponad 140 osób – lekarzy POZ, pielęgniarek oraz położnych. Uczestnicy mieli okazję zgłębić praktyczną wiedzę niezbędną w codziennej pracy z pacjentem oraz poćwiczyć diagnostykę przy użyciu fantomu.

 

Kierownikiem naukowym cyklu seminariów był prof. dr hab. med. Zbigniew I. Nowecki, Kierownik Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii – Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

 

 

 

 

 

Link do relacji na stronie Instytutu PWN:

https://www.instytutpwn.pl/konferencja/rakpiersipoz/#relacje