Aktualności

Diabetologia – wybrane zagadnienia

Z przyjemnością informujemy, że nowy dodatek dla lekarzy „Diabetologia – wybrane zagadnienia”, czasopismo pod redakcją naukową prof. dr hab. Krzysztofa Strojka - jest już dostępne w sprzedaży.

W ostatnich kilkunastu latach dokonał się znaczący postęp w zakresie percepcji zagrożenia skutkami choroby, jak również w odniesieniu do zasad prowadzenia leczenia. Wiąże się z tym konieczność ciągłego aktualizowania wiedzy w oparciu o doniesienia naukowe i wprowadzane rekomendacje towarzystw diabetologicznych. „Diabetologia – wybrane zagadnienia” to specjalistyczne opracowanie dla lekarzy diabetologów, którego celem jest rozszerzenie i usystematyzowanie wiedzy dotyczącej cukrzycy – jednego z największych wyzwań współczesnej medycyny.

 

 

W opracowaniu zostały poruszone m.in. następujące tematy: 

 • zasady leczenia insuliną. Rola nowych insulin i preparatów insulinopodobnych w leczeniu chorych na cukrzycę;
 • cukrzyca u chorych w podeszłym wieku. Cele i kierunki leczenia;
 • ostre powikłania cukrzycy;
 • zespół stopy cukrzycowej – wyzwanie współczesnej diabetologii;
 • terapia cukrzycowa z wykorzystaniem inhibitorów DPP-4, agonistów GLP-1 i inhibitorów SGLT-2. Ocena skuteczności ich działania;
 • rola aktywności fizycznej w codziennym życiu pacjenta z cukrzycą. Cukrzyca i sport – razem czy osobno?

 

Zapraszamy do lektury! Szczegóły - tutaj.

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka z PWN

PWN Wydawnictwo Szkolne zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 3 do 9 lat w towarzystwie Babć i Dziadków na warsztaty artystyczne – DZIEŃ BABCI I DZIADKA Z PWN, w sobotę 21 stycznia 2017 r. w Dwujęzycznym Przedszkolu i Szkole Podstawowej PWN na warszawskim Mokotowie, przy ul. Rostafińskich 1.


Podczas warsztatów dzieci:

 • wykonają dla swoich Babć i Dziadków wyjątkowe laurki, korzystając z niecodziennych materiałów
 • ozdobią świeczkę metoda decoupage
 • przygotują karnawałowe kotyliony
 • stworzą niepowtarzalny portret wnuczki lub wnuka
 • wspólnie z Babcią i Dziadkiem nauczą się piosenki Babcia tańczy rock'n'rolla

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość spędzenia ze sobą wyjątkowego czasu wypełnionego ciekawymi zabawami oraz grami ruchowymi.


Zapraszamy dzieci na wspaniałą zabawę z Babcią i Dziadkiem!


Termin: sobota, 21 stycznia 2017 r. Miejsce: Dwujęzyczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa PWN, Warszawa ul. Rostafińskich 1, godz. 10.00 – 13.00


Koszt uczestnictwa dla jednego dziecka 69 zł.


Zapisy przyjmujemy online. Więcej informacji na stronie http://przedszkole.pwn.pl/warsztaty/

 

Zima z „Baby Juniorem”

Zapraszamy do lektury kolejnego wydania czasopisma "Baby Junior", a w nim - sprawdzone porady, które na pewno ułatwią optymalne wykorzystanie czasu oczekiwania na narodziny maleństwa. Jest to ten moment w życiu, kiedy powinniśmy szczególnie zadbać o swoje zdrowie, zgodnie ze znaną maksymą, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Przyszłe mamy wiedzą o tym doskonale. Urozmaicona dieta, ruch i aktywność, wysypianie się i oczywiście przestrzeganie zaleceń lekarza to najlepsza inwestycja w zdrowie dziecka. Polecamy również artykuł przedstawiający najczęstsze fakty i mity dotyczące karmienia piersią – warto je poznać!

W dodatku specjalnym „Twój Junior” poruszamy temat najprzyjemniejszy z możliwych – piszemy o prezentach. Magda Kordaszewska, ekspertka od zabawek, wraz z psycholog Wiolą Skawińską przygotowały praktyczny przegląd najciekawszych dostępnych na rynku zabawek, uzupełniony wskazówkami, na co zwracać uwagę, dokonując wyboru upominku dla młodszego i nieco starszego dziecka.

Życzymy miłej lektury! Czasopismo dostępne w sprzedaży w sieci Empik i na stronie www.pzwl.pl.

 

 

Zmiany w Grupie PWN

Zarząd Grupy PWN podjął decyzję o powierzeniu z dniem 1 stycznia 2017 roku funkcji Prezesa Zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL i Dyrektora Zarządzającego Wydawnictwa Naukowego PWN - Dorocie Twarowskiej, od ponad czterech lat związanej z Grupą jako Prezes Zarządu PWN Wydawnictwa Szkolnego.

 

Dorota Twarowska zastąpi na tym stanowisku Michała Skubę - dotychczasowego Prezesa Zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL, Prezesa Zarządu Domu Wydawniczego PWN oraz Dyrektora Zarządzającego Wydawnictwa Naukowego PWN, który z dniem 31 grudnia 2016 roku złożył rezygnację z zajmowanych stanowisk z ważnych powodów osobistych.

 

Zarząd Domu Wydawniczego PWN pozostanie dwuosobowy - w składzie Lidia Banach i Natalia Wojciechowska jako członkowie zarządu.

 

Rak piersi - seminaria 2016

16 grudnia 2016 r. zakończył się cykl spotkań dla lekarzy medycyny rodzinnej, pielęgniarek i położnych, poświęcony tematyce diagnostyki, leczenia i postępowania po terapii u chorych na raka piersi.

Spotkania odbyły się kolejno w następujących miastach:  2 grudnia w Lesznie, 9 grudnia w Suwałkach, 10 grudnia w Ciechanowie, 16 grudnia w Zamościu. W seminariach wzięło łącznie udział ponad 140 osób – lekarzy POZ, pielęgniarek oraz położnych. Uczestnicy mieli okazję zgłębić praktyczną wiedzę niezbędną w codziennej pracy z pacjentem oraz poćwiczyć diagnostykę przy użyciu fantomu.

 

Kierownikiem naukowym cyklu seminariów był prof. dr hab. med. Zbigniew I. Nowecki, Kierownik Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii – Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

 

 

 

 

 

Link do relacji na stronie Instytutu PWN:

https://www.instytutpwn.pl/konferencja/rakpiersipoz/#relacje