Aktualności

Reaktor PWN - jesienna edycja

Zapisz się na jesienną edycję kursu programowania w Reaktor PWN – zostały ostatnie wolne miejsca!

Kto pierwszy ten lepszy! Trwają zapisy na jesienną edycję kursów programowania w naszej szkole. Jeśli chcesz być programistą i masz do tego predyspozycje, skontaktuj się z nami.

Napisz: reaktor@pwn.pl lub zadzwoń: 509 630 760.

 

Nowe edycje kursów SuperMemo

Kursy językowe oferowane przez SuperMemo przez lata podwyższały standardy nauki języków z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w Polsce i za granicą. Działo się to głównie za sprawą platformy supermemo.net, do której mogli logować się kursanci, korzystający z tradycyjnych książek – dzięki niej nauka była znacznie efektywniejsza niż przy wykorzystaniu wyłącznie papierowych podręczników. Teraz SuperMemo podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej, zapraszając swoich kursantów do najnowszej platformy online, która zawiera wszystko, co najlepsze w poprzednim serwisie e-learningowym, ale jednocześnie lepiej odpowiada na potrzeby użytkowników nowoczesnych urządzeń mobilnych – SuperMemo.com. I wypuszcza kolejne edycje znakomitych kursów językowych w nowych edycjach.

Zaczęło się od kursów „Extreme” do nauki słówek – jesienią zeszłego roku SuperMemo wypuściło angielski, niemiecki i hiszpański na poziomie podstawowym i średnim z dostępem do nowej platformy online.

Następnie przyszedł czas na serię „No Problem”, czyli chyba najpopularniejsze spośród wszystkich kompleksowych, multimedialnych kursów językowych w Polsce. Wiosną tego roku na polskim rynku dostępne były wszystkie komplety kursów z tej serii: do nauki angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, rosyjskiego oraz polskiego (dla obcokrajowców), a także pełne serie kursów „Extreme” (wraz z poziomami zaawansowanym i biegłym, a także z językiem francuskim).

Wczesnym latem dołączyły kolejne, bardziej niszowe języki, oferowane w serii „Szybki Start” – norweski, szwedzki, duński, niderlandzki oraz chiński.

Co więcej, w nowej technologii dostępne są też konwersacje z lektorem. A to oznacza, że kursanci uczący się z książek oraz aplikacji mobilnych mogą umawiać się na spotkania z lektorami językowymi lub native speakerami, którzy przeprowadzają lekcje poprzez komunikator Skype. To również decyduje o bardzo wysokiej skuteczności nauki, z której słyną kursy SuperMemo.

Na czym polega rewolucja SuperMemo.com? Przede wszystkim na znacznym rozszerzeniu możliwości nauki. W nowej platformie online kursy są osiągalne poprzez przeglądarkę internetową oraz w aplikacjach (na komputery, tablety oraz telefony), dlatego uczyć się można właściwie w każdej sytuacji, nawet podczas spaceru lub w kolejce do urzędu. SuperMemo znane jest z tego, że o trwałości zapamiętywania decydują powtórki, a teraz można powtarzać sobie słówka, zwroty i ćwiczenia gramatyczne na rozmaitych urządzeniach i przy najprzeróżniejszych okazjach. W końcu non scholae, sed vitae discimus – uczymy się wyłącznie dla siebie!

SuperMemo zapowiada kolejne odsłony kursów językowych w nowych edycjach – na jesień szykują się premiery interaktywnego kursu języka angielskiego Olive Green (zdobywca niezliczonych nagród otrzymywanych na całym świecie) oraz serii do nauki gramatyki. Warto wypatrywać!

 

Mężczyzna 3.0

 

Mężczyzna 3.0: syn – partner - rodzic. O współczesnych wzorcach męskości: konferencja z udziałem profesora Philipa Zimbardo

Kim jest Mężczyzna 3.0? Przed jakimi wyzwaniami stoi? Czy mamy do czynienia z kryzysem męskości? Jeśli tak, jak możemy mu przeciwdziałać? W jakim kierunku następuje przeformułowanie roli syna, partnera, ojca? W jaki sposób możemy kształtować system edukacji, mediów, polityki społecznej, by pomóc mężczyznom nadążać za współczesnymi wymaganiami życia? Na te i inne nurtujące pytania odpowiedzi poszuka grono ekspertów, zgromadzonych na konferencji: „Mężczyzna 3.0: syn – partner - rodzic. O współczesnych wzorcach męskości”, organizowanej 13 października w Warszawie przez Instytut PWN. Gościem specjalnym wydarzenia będzie światowej sławy psycholog profesor Philip Zimbardo.


Philip Zimbardo, profesor na Uniwersytecie Stanforda oraz w Palo Alto University, współautor wydanej nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN książki: „Gdzie ci mężczyźni?” otworzy konferencję wykładem zatytułowanym: ‘Man Interrupted. Why young men are struggling and What We Can Do About It?’ W ostatnim czasie profesor Zimbardo bije na alarm: męskość jest w kryzysie! Młodzi mężczyźni rezygnują z gruntownego wykształcenia, opóźniają wyprowadzkę z rodzinnego domu, nie potrafią zbudować satysfakcjonujących i dojrzałych związków z kobietami, nie radzą sobie na rynku pracy, nie dbają o zdrowie i kondycję. Ponad życiowe zobowiązania przedkładają „męskie rozrywki” i popadają w uzależnienia.


Wspólnie z profesorem Zimbrado nad wyzwaniami, które stoją przed Mężczyzną 3.0 zastanowi się zespół ekspertów – psychologów i psychoterapeutów stale współpracujących z Wydawnictwem Naukowym PWN oraz znanych ojców-blogerów. Dr hab. Iwona Grzegorzewska, dr hab. prof. UZ, kierownik Zakładu Psychologii Klinicznej i Psychopatologii Rozwoju, zajmującą się naukowo zagadnieniami związanymi z psychopatologią rozwojową i psychologią kliniczną dzieci i młodzieży przybliży uczestnikom konferencji problematykę podatności mężczyzn na uzależnienie. Psycholog dziecięcy Anita Janeczek Romanowska pochyli się nad zmianami zachodzącymi w nastawieniu współczesnych ojców. Prof. dr hab. Eugenia Mandal, kierownik Katedry Psychologii Społecznej i Środowiskowej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach wygłosi wykłady zatytułowany „Mężczyźni i Chłopcy”. Dr Alicja Długołęcka, doktor nauk humanistycznych przybliży uczestnikom konferencji temat przemian męskiej seksualności. Dr Tomasz Grzyb, psycholog społeczny, adiunkt w Katedrze Psychologii Społecznej Filii we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS pochyli się nad tematem wymagań, porażek i sukcesów stojących przed współczesnymi ojcami.  Kamil Nowak (BlogOjciec) opowie o zaangażowanym i świadomym ojcostwie, Tomasz Kondzielnik (Nowi Wojownicy) będzie mówił o wątpliwościach i momentach zwątpienia, które spotykają ojców na drodze rodzicielstwa oraz poruszy ideę Rodzicielstwa Bliskości i empatycznej komunikacji, a Konrad Kruczkowski (HaloZiemia) przedstawi studium przypadku na podstawie niesamowitych historii ojców.


Jeszcze 50 lat temu zadanie ojca w rodzinie było dość jasno określone: miał tę rodzinę utrzymać. Zapewnić jej byt: dach nad głową, jedzenie na stole. – mówi dr Tomasz Grzyb - Truizmem będzie stwierdzenie, że od współczesnych ojców wymaga się więcej. Więcej czasu, energii, pomysłów, wsparcia. Jak pogodzić to ze współczesnym, jakże często nienormowanym rytmem pracy? Jak sam ojciec postrzega takie zwiększenie wymagań? Co może zrobić, by czas lepiej wykorzystać?


Konferencji „Mężczyzna 3.0: syn – partner - rodzic. O współczesnych wzorcach męskości” będą towarzyszyły wyjątkowe wydarzenia - premiera nowego wydania pięciotomowego podręcznika Philipa Zimbardo, Roberta Johnsona i Vivian McCann: Psychologia. Kluczowe koncepcje – nowoczesnego przewodnika, który pozwala wszystkim entuzjastom psychologii zorientować się w głównych pojęciach, teoriach i metodach badawczych stosowanych w psychologii. Uczestnicy konferencji będą także mieli możliwość osobistego spotkania Profesora Philipa Zimbardo podczas uroczystej kolacji dla zamkniętego grona gości.


Termin:
Mężczyzna 3.0: syn – partner - rodzic. O współczesnych wzorcach męskości.  
13 października 2017

 
Miejsce:
SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny
Chodakowska 19/31
03-815 Warszawa


Informacje na temat konferencji:
http://www.gdziecimezczyzni.pl/

https://www.instytutpwn.pl/konferencja/gdzie-ci-mezczyzni

 


Dane kontaktowe:
Hanna Jarosiewicz
Specjalista ds. marketingu
tel. kom. +48 693 143 900
mail: hanna.jarosiewicz@pwn.pl
Wydawnictwo Naukowe PWN SA

 

Bezpieczeństwo na uczelniach - relacja

W ubiegłym tygodniu Instytut PWN podczas konferencji „Postępowanie na wypadek ataku terrorystycznego” gościł liczną grupę przedstawicieli polskich uczelni wyższych.

 

26 czerwca br. w Centrum Giełdowym przy ul. Książęcej 4 w Warszawie odbyła III edycja konferencji z cyklu „Bezpieczeństwo na uczelniach”, podczas której eksperci z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas omówili zasady postępowania na wypadek ataków terrorystycznych na uczelniach. Uczestnicy spotkania poznali możliwości przygotowania instytucji na zagrożenia, formy i metody potencjalnych ataków, sposoby kontroli ryzyka oraz techniki pierwszej pomocy w sytuacji ataku terrorystycznego. Była to unikatowa okazja do poznania konkretnych przypadków ataków terrorystycznych, które zostały przeprowadzone na uczelniach w całej Europie oraz Stanach Zjednoczonych. 

 

Wydarzenie było kontynuacją projektu edukacyjnego dla środowiska akademickiego BEZPIECZEŃSTWO NA UCZELNIACH. W trakcie poprzednich edycji Instytut PWN miał zaszczyt gościć najważniejszych przedstawicieli szkół wyższych, którzy potwierdzili konieczność kontynuowania tematyki bezpieczeństwa na uczelniach. Program merytoryczny III edycji konferencji powstał w konsultacji z największym autorytetem w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem w zakresie terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania, Przewodniczącym Komitetu Naukowego dr. Krzysztofem Liedelem.

 

Partnerem merytorycznym wydarzenia było Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Pozostali partnerzy to: Forum Uczelni Technicznych, Uczelnia Łazarskiego, Parlament Studentów RP, Niezbędnik Akademicki, Forum Akademickie. Patronat medialny objęli: portal ochronaimprezmasowych.pl, Polskie Stowarzyszenie Pracowników Ochrony, Polski Związek Pracodawców Ochrona i internetowa telewizja prawnicza prawo24.tv. Partnerem organizacyjnym spotkania było Centrum Giełdowe Grupa Mars.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie:

www.instytutpwn.pl/konferencja/terroryzm/

 

 

 

 

 

Reaktor PWN - po pierwszej edycji

Miło nam poinformować, że w środę, 14 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie pierwszej edycji kursów Reaktor.

Równo o godzinie 15:00 usłyszeliśmy dźwięk wystrzelanego korka od szampana, wznieśliśmy kieliszki i posypały się gratulacje :). Sześciu śmiałków zmieniło swoje życie i zdobyło certyfikat Reaktor PWN, tym samym zdobywając zawód Back-end Developer.

6 tygodni – tyle trwał kurs dzienny Reaktor PWN. Podczas codziennych zajęć pod okiem mentora nasi kursanci tworzyli samodzielnie aplikacje i uczyli się różnych języków programowania. Jak sami mówią – było ciężko, ale było warto :).

Już niedługo będą Państwo mogli zobaczyć materiały wideo, nakręcone podczas zakończenia kursu Reaktor. Zapraszamy na stronę www.reaktor.pwn.pl.

 

Dziecięca Akademia Rozwoju (DAR) PWN

Od nowego roku szkolnego 2017/2018 w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej PWN na warszawskim Mokotowie rozpoczyna działalność Dziecięca Akademia Rozwoju (DAR) PWN. Już dzisiaj można wybrać ciekawe zajęcia pozalekcyjne dla młodszych i starszych dzieci oraz dla rodziców.

 

DAR organizuje twórcze zajęcia interdyscyplinarne dla dzieci i młodzieży, m.in.: warsztaty artystyczne, językowe, przyrodnicze oraz informatyczne, prowadzone przez doświadczonych nauczycieli i pedagogów, którzy na co dzień pracują w renomowanych warszawskich szkołach. Zajęcia i zabawy z dziećmi  będą prowadzone metodą projektów.

Wśród propozycji jest wiele ciekawych aktywności, rozwijających kompetencje językowe. Dzieci, uczestnicząc w zajęciach, prowadzonych w języku angielskim, uczą się np. prowadzenia debat, rozmawiają o muzyce i ulubionych bohaterach filmowych. Są również oferty dla chętnych do nauki języka niemieckiego i hiszpańskiego.

Dziecięca Akademia Rozwoju PWN zaprasza małych samurajów, starszych i młodszych filozofów oraz tych, którym imponuje polska noblistka Maria Skłodowska-Curie. Wśród propozycji DAR znalazły się również zajęcia logopedyczne, kompensacyjne, terapii sensorycznej dla dzieci oraz porady psychologa i pedagoga dla rodziców.

Dzieci, uczestniczące w zajęciach Dziecięcej Akademii Rozwoju, będą miały pierwszeństwo w rekrutacji do klasy pierwszej i do klas starszych do Dwujęzycznej szkoły Podstawowej PWN w następnym roku szkolnym.

Udział w zajęciach daje możliwość poznania placówki i zaprzyjaźnienia się zarówno z miejscem, jak i nauczycielami, którzy w większości będą współpracować z Dwujęzyczną Szkołą Podstawową PWN.

Zachęcamy do wypełnienia formularza wstępnego zapisu oraz zapoznania się z listą proponowanych zajęć.
Szczegółowy plan zajęć zostanie opublikowany pod koniec sierpnia.

 

Językowy Dzień Dziecka - relacja

W imieniu zespołu sieci szkól językowych MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE serdecznie dziękujemy za Państwa obecność i ogromne zaangażowanie w realizacji całorocznego projektu MAŁA LINGUA DRAMA PROJECT.


3 czerwca po raz kolejny spotkaliśmy się na deskach Teatru Syrena, by przedstawić autorski projekt dydaktyczny  MAŁA LINGUA DRAMA PROJECT  from the Blabber to the Spacer "Dziecięce smaki świata, czyli podróże Blabbersów", odsłona 4 The Blabbers go from Germany to Africa, łączący naukę języka obcego z aspektem podróży i poznawania wiedzy o świecie oraz innych kulturach.


Tego dnia na scenę weszły dzieci z filii z całej Polski, by wraz z baśniową rodziną Blabbersów zabrać nas w magiczną podróż do Afryki. Gościem specjalnym wydarzenia była Tola Omotosho z zespołem, którego bębniarskie rytmy Djembe stworzyły niepowtarzalny, afrykański klimat i poniosły wszystkich do tańca.


Dzięki obecności Fundacji Dzieci Afryki mogliśmy zobaczyć autentyczne, wykonane przez dzieci, afrykańskie przedmioty, posłuchać o życiu afrykańskich rówieśników i misjach, organizowanych przez Fundację. By ją wspomóc, dzieci przez cały dzień tworzyły swoje wyjątkowe Walizki Talentów. 3 z nich zostały nagrodzone autorskimi materiałami dydaktycznymi, wszystkie zaś wzięły udział w licytacji, z której dochód został przekazany na rzecz wspierania projektów edukacyjnych Fundacji.


W kuluarach dzieci wcieliły się w prawdziwych globtroterów, poszukujących ukrytych w teatrze ciekawostek, dotyczących Afryki. Tuż po przedstawieniu, w towarzystwie aktorki Doroty Goriainow poznawaliśmy najmniej dostępne zakątki teatru i tajniki pracy aktorów.


Dużym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia metodyczno-biznesowe, równolegle odbywające się w Teatrze Syrena. Podczas 4 sesji uczestnicy dowiedzieli się, jak uruchomić szkołę językową oraz jak skutecznie sprzedawać jej usługi i na nich zarabiać. Zobaczyli, jak łatwo i przyjemnie jest projektować z dziećmi najlepsze przedstawienia i otrzymali niezbędne do tego materiały. 

To był pracowity rok, uwieńczony wspaniałym przedstawieniem MAŁA LINGUA DRAMA PROJECT from the Blabber to the Spacer "Dziecięce smaki świata, czyli podróże Blabbersów", odsłona 4 The Blabbers go from Germany to Africa.
Dziękujemy za współpracę, ogromne zaangażowanie i pasję!!!

 

Historia zebrana - głosuj na PWN!

Wystartowała kolejna edycja Konkursu „Historia Zebrana”. Gorąco zachęcamy do głosowania na tytuły Wydawnictwa Naukowego PWN:

 

Kategoria: W rolach głównych
• „Randka z wrogiem”, Ludwika Zachariasiewicz
• „Ostatni pilot myśliwca”, Jerzy Główczewski
• „Obrońca skarbów. Karol Estreicher - w poszukiwaniu zagrabionych dzieł sztuki”, Marta Grzywacz

  

 

Kategoria: Okiem badacza
• „Grażdanin N.N. Życie codzienne w ZSRR”, Marta i Andrzej Goworscy
• „Zabójcze układy. Służby PRL i międzynarodowy terroryzm”, Przemysław Gasztold
• „Święte wojny Piastów”, Darius von Guttner-Sporzyński

 

  

 

Głosowanie trwa do 19 czerwca. Zwycięzców konkursu poznamy 3 lipca.

 

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to inicjatywa działająca od 2009 roku. Od 2011 roku przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez redakcje: portalu historycznego Histmag.org oraz serwisu Granice.pl.

 

Językowy Dzień Dziecka - 3 czerwca

Ogólnopolska sieć szkół języków obcych MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE zaprasza serdecznie wszystkie Dzieci - w sobotę, 3 czerwca 2017 na Językowy Dzień Dziecka.

 

ZAPROSZENIE


Wydarzenie odbędzie się w Teatrze Syrena. Zapewnimy Dzieciom moc atrakcji, a ponadto zaprosimy na przedstawienie MAŁA LINGUA DRAMA PROJECT from the Blabber to the Spacer "Dziecięce smaki świata, czyli podróże Blabbersów", odsłona 4: The Blabbers go from Germany to Africa oraz na zwiedzanie Teatru Syrena.

 

WSTĘP WOLNY! Prosimy o zgłaszanie obecności do 1 czerwca poprzez formularz kontaktowy (liczba miejsc ograniczona).


Zapraszamy również wszystkich lektorów języków obcych, szkoły językowe i wszystkich poszukujących pomysłu na biznes edukacyjny, na równolegle odbywające się szkolenia metodyczne i biznesowe "Reżyseria Biznesu MAŁA LINGUA – zostań reżyserem swojej lekcji i zarabiaj!"

 

 

 

Konkurs DaF-Kenner rozstrzygnięty

Na stronie internetowej konkursu została opublikowana lista laureatów XIII edycji konkursu DaF-Kenner, a także nagrodzone prace konkursowe oraz osobiste podziękowania dla uczestników od Kurta Schellera. Zapraszamy do oglądania!


Zainteresowanie konkursem z roku na rok wzrasta - w tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się blisko 1600 grup, otrzymaliśmy ok. 900 prac konkursowych. Jury, w którego skład weszli przedstawiciele Instytutu Goethego, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz PWN Wydawnictwa Szkolnego, miało trudne zadanie, jeśli chodzi o wybór zwycięzców.


Najlepsze prace obejrzał i ocenił również patron honorowy konkursu - Kurt Scheller, który świetnie się bawił przy oglądaniu filmów, przygotowanych przez uczniów. W jednym z nich uczeń bardzo przekonująco odgrywa rolę samego Kurta Schellera (II miejsce w kategorii klas 1-3). Nasz patron nagrał specjalne podziękowania dla uczestników konkursu, można je zobaczyć na stronie http://dafkenner.wszpwn.com.pl/.


Nagrodę specjalną otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu. Jest to ośrodek edukacji i rewalidacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim wraz ze współwystępującymi zaburzeniami sprzężonymi.


Uczestnicy konkursu: uczniowie i nauczyciele otrzymają nagrody, których zakup zostanie częściowo sfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Będą to: tablety, słuchawki, przenośne głośniki, aparaty fotograficzne.
Zachęcamy do obejrzenia nagrodzonych filmów. Poziom jest naprawdę wysoki, pomysłowość uczniów w wielu przypadkach zaskakująca: http://dafkenner.wszpwn.com.pl/

 

Nagroda - Historia Zebrana 2016

Miło nam poinformować, że wydana nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN książka Krystyny Kaplan „Londyn w czasach Sherlocka Holmesa” została nagrodzona w konkursie Historia Zebrana 2016. Publikacja otrzymała Nagrodę Jury w kategorii "Historia Niebanalna”.

 


Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to inicjatywa działająca od 2009 roku. Od 2011 roku przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez redakcje: portalu historycznego Histmag.org oraz serwisu Granice.pl.


Serdecznie gratulujemy Autorce oraz Wydawcy wyróżnionego tytułu!


Więcej o książce: https://ksiegarnia.pwn.pl/Londyn-w-czasach-Sherlocka-Holmesa,462225587,p.html

 

 

Economicus 2017 - PWN nagrodzony

W tym roku Dziennik Gazeta Prawna po raz siódmy przyznał Economicusy – nagrody dla najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych na naszym rynku wydawniczym. W największym tego typu konkursie w Polsce Wydawnictwo Naukowe PWN otrzymało aż trzy nagrody, zajmując miejsca: pierwsze i dwukrotnie trzecie!


19 maja br. podczas Warszawskich Targów Książki na Stadionie PGE Narodowym, odbył się finał plebiscytu Economicus 2017. W trakcie uroczystej gali książki - wydane w Redakcji Ekonomii Wydawnictwa Naukowego PWN - zostały nagrodzone w każdej z trzech konkursowych kategorii. Zwycięzców wybrała Kapituła, złożona z polskich autorytetów akademickiej i praktycznej ekonomii, m.in. prof. Elżbieta Mączyńska, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, prof. dr hab. Adam Glapiński, prezes NBP, prof. Michał Kleiber, przewodniczący Komitetu Prognoz PAN.


Poradnik roku” to nagroda dla najlepszej książki polskiego autora, która pełni funkcję poradnika ekonomiczno-biznesowego. Bardzo nam miło, że „
Rynek sztuki w Polsce. Przewodnik dla kolekcjonerów i inwestorów” autorstwa Moniki Bryl zdobył pierwsze miejsce w tej kategorii!

Książka roku” to nagroda dla najlepszej publikacji, promującej wiedzę ekonomiczną, napisanej przez polskiego autora. Na trzecim miejscu w tej kategorii wyróżnione zostały „Paradoksy ekonomii. Rozmowy z polskimi ekonomistami” pod redakcją naukową Tadeusza Smugi i Grzegorza Konata.


Najlepsza książka zagraniczna” – nagroda ta honoruje najlepsze tłumaczenie zagranicznej książki ekonomiczno-biznesowej, wydane na polskim rynku. Na trzecim miejscu w tej kategorii uplasowała się „Wielka ucieczka. Zdrowie, bogactwo i źródła nierówności”, autorstwa brytyjsko-amerykańskiego ekonomisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii w 2015 r. – prof. Angusa Deatona. 


W imieniu Kapituły, werdykt przedstawił red. Rafał Woś, publicysta, ekspert w zakresie książek ekonomicznych, współpracownik Dziennika Gazety Prawnej i pracownik tygodnika Polityka.

 

Nagroda ACADEMIA 2017 dla PZWL

W miniony piątek, w ramach Warszawskich Targów Książki, odbyło się uroczyste wręczenie nagród akademickich ACADEMIA 2017. Nagroda główna w kategorii najlepsza książka akademicka i naukowa została przyznana Wydawnictwu Lekarskiemu PZWL  za publikację „Medycyna Rodzinna” autorstwa J. Bożydara Latkowskiego, Witolda Lukasa i Macieja Godeckiego-Ćwirko. 

Serdecznie gratulujemy całej Redakcji za stworzenie docenionej publikacji i trzymamy kciuki za kolejne nagrody.


Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 200 publikacji. „W tym roku na Konkurs wpłynęło bardzo wiele dzieł, zasługujących na nagrodę. Jury stanęło przed trudnym zadaniem i dokonało wyboru, w naszej ocenie, najlepszego z możliwych. Wybór ten padł na Wydawnictwa, które do perfekcji opanowały sztukę edytorską, zharmonizowaną w sposób niemalże dokonały z tematyką książek. Jury, w miarę swoich kompetencji, brało także pod uwagę merytoryczny poziom treści książek, doceniając tą drogą również autorów, jako współtwórców sukcesu” – tak podsumował tegoroczną edycję prof. Roman Barlik, przewodniczący jury ACADEMIA 2017.

 

W kategorii głównej przyznano również dodatkowe wyróżnienia dla Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej za publikację: „Teoria i praktyka planowania przestrzennego. Urbanistyka Europy” autor: Jan Maciej Chmielewski, oraz dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina za publikację: „Chopin 2. Uchwycić nieuchwytne”, autor: Mieczysław Tomaszewski.

 

 

Zaproszenie na konferencję

 

Instytut PWN wraz z ekspertami Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas zapraszają przedstawicieli polskich uczelni wyższych na konferencję POSTĘPOWANIE NA WYPADEK ATAKÓW TERRORYSTYCZNYCH. Wydarzenie będzie kontynuacją projektu edukacyjnego dla środowiska akademickiego BEZPIECZEŃSTWO NA UCZELNIACH i odbędzie się już 26 czerwca 2017 r. w Warszawie.


Program merytoryczny konferencji powstał w konsultacji z największym autorytetem w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem w zakresie terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania, przewodniczącym komitetu naukowego dr. Krzysztofem Liedelem. W trakcie konferencji swoją wiedzą podzielą się praktycy z zakresu służb specjalnych, ratownictwa medycznego, prawoznawstwa oraz psychologii. Będzie to także unikatowa okazja do poznania konkretnych przypadków ataków terrorystycznych, które zostały przeprowadzone na uczelniach w całej Europie oraz Stanach Zjednoczonych.


Partnerem merytorycznym wydarzenia jest: Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, partnerami i patronami Forum Uczelni Technicznych, Parlament Studentów RP, Niezbędnik Kadry Akademickiej, Forum Akademickie. Partnerem organizacyjnym Centrum Giełdowe Grupa Mars.

 

Video- zapowiedź https://www.youtube.com/watch?v=W8LewVqWkME

 

"Baby Junior" wyróżniony

W tym roku odbył się piętnasty już z rzędu, jubileuszowy Konkurs Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku GrandFront 2016. W tegorocznej edycji rywalizowało prawie 400 okładek, w 9 kategoriach.
Nasz „Baby Junior” otrzymał dwa wyróżnienia w kategorii „Rodzina i Dom”, za okładkę dla numeru 2/2016 oraz 3/2016. Zwycięstwo w tej kategorii odniosła natomiast okładka magazynu „Zwierciadło” – wydanie specjalne, nr 4/2016.

 

     

 

 

Podczas jubileuszowej Gali, która odbyła się 15 maja na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie nie zabrakło emocji. Nagroda główna trafiła do redakcji magazynu Harper’s Bazaar, za okładkę wydania nr 10 z 2016 roku. Wręczono także nagrodę XV-lecia Konkursu GrandFront, wybraną w głosowaniu redakcyjnym – statuetka za najlepszą okładkę ostatnich piętnastu lat trafiła do Polityki nr 26 z 2008 roku.

Nagroda GrandFront to najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienie dla twórców grafiki prasowej. Organizowany już po raz piętnasty Konkurs jest miejscem prezentacji twórczych pomysłów, inspirujących technik i profesjonalnie opracowanych okładek gazet i czasopism. Od lat w konkursowe szranki stają twórcy i redakcje pism ogólnokrajowych i lokalnych, liderzy w swoich segmentach oraz tytuły, które dopiero wchodzą na rynek. Przez 15 lat statuetki GrandFront trafiły w ręce najwybitniejszych polskich grafików, zajmujących się projektowaniem prasowym.
Pełna lista laureatów konkursu dostępna jest na stronie
http://bit.ly/2rqbn7e

 

Gratulujemy naszym wydawcom!

 

Grupa PWN na WTK

Blisko 800 wystawców z 32 krajów, 1000 twórców, 1500 wydarzeń – tak w skrócie zapowiada się 8. edycja nadchodzącego wydarzenia.

 

Państwa uwadze szczególnie polecamy wybrane spotkania Grupy PWN (zapraszamy na stoisko nr 26/D5), w trakcie których będziemy gościć autorów naszych nowości i bestsellerów. Pojawi się także atrakcja dla najmłodszych.

 

 

Strefa spotkań Wydawnictwa Naukowego PWN

 

Sobota, 20 maja

godz. 11.00-13.00 Kamil Niedziałek – animator
Ciało, ciało – warsztaty rodzinne wokół książki Susie Hodge „
Dlaczego sztuka pełna jest golasów”? Warsztat rodzinny dla dzieci (w wieku 5-10 lat) i ich rodziców

godz. 13.00-14.00 Marta Grzywacz – autorka książki „Obrońca skarbów. Karol Estreicher - w poszukiwaniu zagrabionych dzieł sztuki"

godz. 14.00-15.00 Arleta Bojke – autorka książki „Władimir Putin. Wywiad, którego nie było".

godz. 15.00-16.00 Andrzej Goworski, Marta Panas-Goworska – autorzy książek „Grażdanin N.N. Życie codzienne w ZSRR" oraz "Naukowcy spod czerwonej gwiazdy"


Niedziela, 21 maja

godz. 11.00-12.00 Bożena Fabiani – autorka bestsellerowej serii "Gawędy o sztuce", w tym jej najnowszej części pt. „Antyk w malarstwie

godz. 12.00-13.00 Jerzy Główczewski – autor książki „Ostatni pilot myśliwca"

godz. 13.00-14.00 Eryk Ostrowski – autor książki „Tajemnice wichrowych wzgórz. Prawdziwa historia Branwella i Charlotte Brontë"


Strefa spotkań Ravelo

 

Sobota, 20 maja

godz. 13.30 – 14.20 Olga Kozierowska - autorka książki „Mój przyjaciel kryzys”

godz. 13.30 – 14.20 Agnieszka Rylik - autorka książki „Nokaut. Historia bokserki”

godz. 15.05 – 16.00 Karolina Wilczyńska - autorka książki „Rok na kwiatowej. Tom. 1. Wędrowne ptaki”

 

Niedziela, 21 maja

godz. 13.30 – 14.20 Agata Przybyłek - autorka książki „Jeszcze raz”

godz. 13.30 – 14.20 Natalia Sońska - autorka książki „Kropla zazdrości, morze miłości”

 

 

W trakcie Targów realizowany jest program wydarzeń branżowych, a także warsztaty literackie oraz spotkania autorskie z ulubionymi twórcami. Jest to także znakomite miejsce do ogłoszenia wyników prestiżowych konkursów, m.in.: Nagrody w Konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA, Nagrody Dziennika Gazety Prawnej ECONOMICUS, Nagrody im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów dla tłumacza literatury naukowej. Niemcy będą Gościem Honorowym 8. Warszawskich Targów Książki. Motto programu przygotowanego przez Frankfurckie Targi Książki oraz Goethe-Institut we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec brzmi „Worte bewegen. Siła słów“.  Stoisko Niemiec stanie się miejscem prezentacji różnorodności niemieckiej kultury i książki. Jego szczególnym gościem będzie laureatka literackiej Nagrody Nobla, Herta Müller. Program oraz więcej informacji dostępne na stronie: www.targi-ksiazki.waw.pl.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Wyróżnienie dla PWN!

Miło nam poinformować, że Wydawnictwo Naukowe PWN otrzymało wyróżnienie w Konkursie Książka dla Trenera. Książka „Pomyśl, zanim pomyślisz” Roberta DiYanni została nagrodzona w kategorii „Autor zagraniczny”.

 

 


Konkurs „Książka dla Trenera” organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu. Celem Konkursu jest wyróżnienie najbardziej wartościowych publikacji, skierowanych do trenerów, coachów, mentorów, doradców i konsultantów oraz pracowników działów HR.


Serdecznie gratulujemy Autorowi oraz Wydawcy wyróżnionego tytułu.

 

O książce:

Krytyczne i kreatywne podejście do życia - trudno wyobrazić sobie większe przeciwieństwa…
Według powszechnie znanych definicji tych postaw, z jednej strony mamy do czynienia z intelektualną i rzeczową selekcją faktów, z drugiej z otwieraniem się na nowe, nietypowe pomysły. Ale czy na pewno? Zdaniem Roberta DiYanniego, krytyczne i kreatywne myślenie to w rzeczywistości dwie strony tego samego medalu, które umiejętnie wykorzystane mogą znacząco ułatwić nam życie.

Autor rozprawia się ze stereotypami na temat myślenia i uczy zupełnie nowych metod twórczego rozwiązywania problemów i analizowania otaczającego nas świata. Pokazuje na przykład, jak krytyczna ocena argumentów i uważna lektura prasy czy tekstów reklamowych mogą uratować nas przed polityczną, medialną czy marketingową manipulacją. Towarzyszy mu Leonardo da Vinci – jeden z najwybitniejszych umysłów w historii ludzkości, który w niespotykany sposób łączył krytyczne i twórcze podejście do rzeczywistości.

Twoja inteligencja jest sumą nawyków twojego umysłu – tego, jak te nawyki wykorzystujesz, żeby myśleć i rozwiązywać problemy. Celem tej książki jest wzmocnienie twoich istniejących dobrych nawyków umysłu i pomoc w zmodyfikowaniu lub wyeliminowaniu tych złych.

 

PWN i Cambridge University Press

Grupa PWN rozwija współpracę z Cambridge University Press ELT. 8 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli języka angielskiego, na której po raz pierwszy zaprezentowaliśmy nową, wspólną ofertę CUP i PWN na rok szkolny 2017/2018 – podręczniki do języka angielskiego dla klas 1, 4 i 7 szkoły podstawowej.

 

Gościem specjalnym konferencji był Herbert Puchta – ceniony autor podręczników wydawanych przez CUP, a także współautor obu tytułów, które znalazły się w ofercie PWN Wydawnictwa Szkolnego na rok szkolny 2017/2018. Herbert Puchta poprowadził dwa wykłady, poświęcone tematyce nauczania języka angielskiego dzieci i młodzieży i prezentujące podręczniki Quick Minds i Citizen Z. Prelekcje naszego gościa wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestników, którzy wspólnie z prowadzącym zastanawiali się nad wyzwaniami, jakie stawia przed nimi nauczanie współczesnych nastolatków i dzieci.

 

W trakcie konferencji dr Sebastian Mrożek, ekspert i edukator PWN, zapoznał nauczycieli ze zmianami w systemie edukacji oraz nową podstawą programową nauczania języków obcych, która będzie obowiązywała od września 2017 roku.

 

W ramach współpracy między wydawnictwami PWN i CUP podręczniki Cambridge University Press ELT: Quick Minds dla klas 1 i 4 oraz Citizen Z dla klasy 7 szkoły podstawowej zostały zgłoszone do MEN na listę podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego i już wkrótce będą dostępne w ofercie dotacyjnej na rok szkolny 2017/2018.

 

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem wszystkich publikacji językowych PWN Wydawnictwa Szkolnego, dostępnym online http://www.wszpwn.com.pl/wydarzenie/katalog-jezyki-obce-na-rok-szkolny-2017-2018,322.html

 

 

 

 

 

 

 

 

Mądra Książka Roku 2016

Kolejny sukces na koncie Wydawnictwa Naukowego PWN! Książka Marty i Andrzeja Goworskich: Naukowcy spod czerwonej gwiazdy otrzymała Nagrodę Internautów w konkursie Mądra Książka Roku 2016.

Rozdanie nagród miało miejsce 20 kwietnia br. w Collegium Novum UJ w Krakowie.

 

Konkurs Mądra Książka Roku jest organizowany przez Uniwersytet Jagielloński oraz Fundację Popularyzacji Nauki im. Euklidesa.

Serdecznie gratulujemy Autorom oraz Wydawcy książki - Dąbrówce Mirońskiej.

 

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego o tym wydarzeniu: https://krakow.tvp.pl/30027923/rozstrzygnieto-konkurs-madra-ksiazka-roku

 

 

 

Naukowcy spod czerwonej gwiazdy to książka o ikonach socjalistycznej nauki, o jej fenomenie, o wciąż niedocenianej roli radzieckich badaczy pomimo spektakularnych i bezprecedensowych osiągnięć, potwierdzanych Nagrodami Nobla. O ludzkich wyborach, dążeniu do sukcesu, wierze w wartości wyższe i tryumf wiedzy, ale też o brudnym zaangażowaniu w politykę. Przedstawia kilkanaście sylwetek naukowców skazanych na zimnowojenną rzeczywistość ZSRR: ich życie, dokonania, porażki, sposoby radzenia sobie z opresyjnym systemem.

 

Książka dla trenera - nominacje

Z radością informujemy, że wśród książek nominowanych w konkursie Książka dla Trenera znalazły się trzy tytuły Wydawnictwa Naukowego PWN:

 

• Pomyśl, zanim pomyślisz – Robert DiYanni
• Siła duetów – Joshua Wolf Shenk
• Siła lidera. Jak efektywnie zarządzać. Doświadczenia z polskiego rynku – Agnieszka Kozak, Agnieszka Sowińska-Wróbel

 

   

 

Konkurs Książka dla Trenera organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu. Celem Konkursu jest wyróżnienie najbardziej wartościowych publikacji, skierowanych do trenerów, coachów, mentorów, doradców i konsultantów oraz pracowników działów HR.


Zwycięzców poznamy już 11 maja.


Serdecznie gratulujemy Autorom oraz Wydawcom wyróżnionych tytułów.

 

 

 

Zostań Front / Back-end Developerem

24 marca i 1 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty kodowania w Reaktor PWN. Nawet wiosna, która przyszła nieoczekiwanie, nie podkupiła nam kandydatów, zdecydowanych uczyć się programowania :-). Na warsztacie nasi potencjalni kursanci kodowali właściwie od rana do wieczora.

Tym razem pasjonaci programowania uczyli się, jak wygląda praca Front-end oraz Back-end Developera.

Dużo się działo! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obu spotkań. Kolejne warsztaty wkrótce - zapraszamy!

 

  

 

 

 

 

Bezpieczeństwo na uczelniach

Instytut PWN zaprasza do wzięcia udziału w II edycji konferencji Bezpieczeństwo na uczelniach. Konferencja odbędzie się w Warszawie 24 kwietnia 2017 r.


Tym razem podjęty zostanie temat organizacji imprez sportowych i artystyczno-rozrywkowych, które sprawiają trudności już na etapie rozstrzygnięcia ich charakteru (impreza masowa czy niemasowa).


Konferencja adresowana jest przede wszystkim do rektorów i prorektorów ds. studenckich, kanclerzy, rzeczników prasowych, przedstawicieli samorządów i organizacji studenckich, pełnomocników rektora ds. kontaktów z organizacjami studenckimi oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem.


W trakcie konferencji dowiedzą się Państwo, jakie regulacje prawne należy stosować w przypadku organizacji imprez na uczelniach. Eksperci, do których należą między innymi dr r. pr. Mateusz Dróżdż, twórca jednego z projektów zmian do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas dr Krzysztof Liedel, podzielą się swoim doświadczeniem i udzielą praktycznych porad. Będzie to też idealna okazja, aby zapoznać się z konkretnymi przypadkami, które miały miejsce podczas wydarzeń organizowanych na uczelniach nie tylko w Polsce.


Partnerem organizacyjnym wydarzenia jest Uczelnia Łazarskiego, partnerami i patronami: Centrum Badań nad Terroryzmem Colegium Civitas, Forum Uczelni Technicznych, Parlament Studentów RP, Niezbędnik Kadry Akademickiej, Forum Akademickie, Ochrona Imprez Masowych, Polskie Stowarzyszenia Pracowników Ochrony oraz Polski Związek Pracodawców Ochrony.


Więcej informacji:
i.pwn.pl/bezpieczenstwo2017 


Link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=pZb7prDc39s

 

 

Najlepsza książka akademicka 2017

Z radością informujemy, że Wydawnictwo Naukowe PWN otrzymało Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za podręcznik „Psychologia kliniczna” pod redakcją Lidii Cierpiałkowskiej i Heleny Sęk.

 


Nagrody w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką w Roku 2017 przyznano w piątek, 24 marca, w ramach 21. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej.


Podręcznik akademicki "Psychologia kliniczna" jest kontynuacją poprzednich opracowań, redagowanych przez Andrzeja Lewickiego (1969/1978) oraz Helenę Sęk (1991/2006) – czterokrotnie publikowanych w Wydawnictwie Naukowym PWN. Zawarte w nim teksty zostały przygotowane przez Autorki i Autorów reprezentujących wiodące ośrodki naukowe w Polsce, należących do trzech pokoleń psychologów klinicznych. Dzięki temu sposób rozumienia i wyjaśniania różnych problemów klinicznych uwzględnia zarówno tradycję uprawiania psychologii klinicznej w Polsce, jak i najnowsze wyzwania w dziedzinie teorii, badań i standardów praktycznej działalności psychologa klinicznego.


Tytuł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony środowiska akademickiego, czego zwieńczeniem jest ta nagroda. Serdecznie gratulujemy Redaktorkom, wszystkim zaangażowanym Autorom oraz Wydawcy – Aleksandrze Małek-Leśniewskiej.


Więcej o Konkursie: http://press.amu.edu.pl/pl/wyniki-konkursow.html

 

Akademia Czerniaka 2017

11 marca br. w Rzeszowie odbyła się pierwsza w tym roku konferencja z cyklu Akademia Czerniaka.

 

To już 4 edycja cyklu, poświęconego aktualnym sposobom leczenia, zalecanym terapiom, skutecznej profilaktyce oraz sprawdzonym metodom leczenia powikłań czerniaka i innych nowotworów skóry. Konferencje są organizowane przez Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, pod kierownictwem naukowym Pana Profesora Piotra Rutkowskiego. Partnerem organizacyjnym spotkań jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL.

 

Podczas spotkania w Rzeszowie mieliśmy okazję gościć ponad 100 lekarzy. Wybitni specjaliści z dziedziny chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej, dermatologii dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami spotkania. Podczas prezentacji przypadków klinicznych i debaty uczestnicy aktywnie brali udział w dyskusji. Interaktywny charakter spotkania od kilku lat przyciąga lekarzy specjalistów, zainteresowanych pogłębianiem wiedzy na temat czerniaka.

 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia https://www.instytutpwn.pl/konferencja/akademia-czerniaka-2017/#relacje

 

 

 

 

Przed nami kolejne spotkania w Białymstoku i Bydgoszczy. Do zobaczenia!

 

 

Pierwszy warsztat Reaktor PWN

W sobotę, 18 marca w siedzibie PWN odbył się pierwszy bezpłatny warsztat kodowania w Warszawie. Na zajęcia przyszło aż 40 osób, cała sala była więc wypełniona energią i chęcią do programowania. Warsztat prowadził trener kursu Back-end Developer – Michał Kruczkowski, który z cierpliwością i starannością tłumaczył zagadnienia z kodowania, a nasi kursanci sami stworzyli elementy aplikacji. Po spotkaniu zaprosiliśmy uczestników na pizzę i prowadziliśmy rozmowy w kuluarach.

 

  

 

 

To był świetny przedsmak przed właściwym kursem kodowania w Reaktor PWN. Kolejne spotkanie już niebawem. Reaktor PWN to nowe szkolenia w Grupie PWN. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony: www.reaktor.pwn.pl

 

MAŁA LINGUA w Teatrze Syrena

Zapraszamy na Dzień Otwarty MAŁA LINGUA w Teatrze Syrena!

 

  • jeśli jesteś Rodzicem i szukasz dla Twojego Dziecka fantastycznej szkoły językowej,
  • jeśli szukasz pomysłu na biznes,
  • jeśli jesteś Nauczycielem, chcesz uczyć w sposób twórczy i budować z pasją swoją wartość nauczyciela, a może nawet stworzyć własny rynek klientów,
  • jeśli masz szkołę językową, chcesz ją wyspecjalizować i zyskać więcej klientów dziecięcych

- przyjdź na nasze szkolenia, pozwól się zainspirować i dołącz do Sieci MAŁA LINGUA!

 

 

Zapraszamy do rejestracji

 

 

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca, pierwszego dnia wiosny, obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, ang. World Down Syndrome Day (WDSD).

W PWN włączamy się w obchody tego dnia, nie tylko zakładając kolorowe skarpetki.


PWN Wydawnictwo Szkolne już od kilku lat wydaje materiały edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w ramach serii
Pewny start. Szczególnie dumni jesteśmy ze współpracy z Teatrem 21, w którym występują aktorzy z zespołem Downa. Wspólnie z Teatrem 21 nagraliśmy filmy instruktażowe do pakietów Pewny start. O dorosłości oraz Pewny start. Świat wokół mnie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z planu filmowego: https://youtu.be/a0__cZZHRwk


Nasza seria Pewny start otrzymała w tym roku wyróżnienie w XV edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku w kategorii wydawnictw edukacyjnych. Już wkrótce kolejne nowości – w kwietniu zostanie wydana nowatorska publikacja Pewny start. O dojrzewaniu, przygotowana przez pedagogów, specjalistów z zakresu rozwoju psychoseksualnego i dojrzewania osób z niepełnosprawnością intelektualną.


Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami tego dnia sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do obchodów  Światowego Dnia Zespołu Downa!

 

 

 

Jubileuszowa edycja Targów KRAKDENT

W dniach 9-11 marca redakcja „Polskiej Stomatologii Dziecięcej” i „Dental Labor” - kwartalników, wydawanych przez Wydawnictwo Lekarskie PZWL, wzięła udział w jubileuszowej, 25. edycji Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT.  

 

W tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentowało 406 firm – jeszcze więcej niż w roku ubiegłym. Przez trzy dni EXPO Kraków skupiało uwagę kilkunastu tysięcy przedstawicieli branży stomatologicznej. Wiele wskazuje na to, że pobito ubiegłoroczny rekord frekwencji. 

 

Prezentacja branżowych nowości, udział zagranicznych misji gospodarczych, prestiżowy Kongres Dental Spaghetti sprawiły, że była to wyjątkowa edycja KRAKDENT-u. Podczas czterech intensywnych dni mieliśmy okazję poznać wiele opinii na temat naszych czasopism, przeprowadziliśmy wiele ciekawych i inspirujących rozmów z naszymi autorami, konsultantami, klientami i współpracownikami. Obecność członków Izby Gospodarczej Techników Dentystycznych na naszym stoisku przyniosła nam wiele tematycznych inspiracji do kolejnych wydań „Dental Labor”.

 

Ostatni dzień targów to "obecność" naszego tytułu „Polska Stomatologia Dziecięca” w sesji naukowej dla stomatologów dziecięcych pod patronatem naukowym Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej. Wyjątkowe słowa podziękowania należą się Redaktorowi Naczelnemu za wsparcie i promocję tytułu wśród uczestników.

Dziękujemy wszystkim, których mieliśmy przyjemność gościć na naszym stoisku. Do zobaczenia za rok w Krakowie!

 

  

 

Dwujęzyczność na falach radiowych

Dwujęzyczne Przedszkole i Szkoła PWN cieszą się zainteresowaniem mediów. Dyrektor placówki - Pani Magdalena Bedyńska już po raz drugi była gościem Polskiego Radia. W piątek, 10 marca wystąpiła w audycji Stacja Nauka, emitowanej w Programie Czwartym.


Wywiad z panią Magdaleną przeprowadził dziennikarz Patryk Kuniszewicz, który był żywo zainteresowany skutecznym nauczaniem języków obcych. Pani dyrektor opowiadała o dwujęzyczności na podstawie swoich doświadczeń w nauczaniu języków obcych oraz o tym, w jaki sposób program dwujęzyczności będzie realizowany w placówkach PWN. Przypomnijmy, że pani Magdalena Bedyńska była przez 8 lat Ekspertem Rady Europy do spraw nauczania języków obcych.


Zachęcamy do wysłuchania całego wywiadu: http://www.polskieradio.pl/10/5366/Artykul/1737607,Nauka-jezykow-obcych-Liczy-sie-motywacja


We wtorek, 14 marca odbyło się spotkanie z rodzicami w sprawie rekrutacji do Dwujęzycznego Przedszkola PWN. Zainteresowanych nie brakowało. Pani dyrektor odpowiadała na pytania rodziców, którzy w większości zabrali na zebranie swoje pociechy  – naszych przyszłych przedszkolaków.

 

Mądra Książka Roku – głosuj na PWN!

Z radością informujemy, że w tegorocznej edycji konkursu Mądra Książka Roku wśród dziesięciu tytułów nominowanych do nagrody, znalazły się dwie książki Wydawnictwa Naukowego PWN.


Wyróżnione publikacje to:
Londyn w czasach Sherlocka Holmesa autorstwa Krystyny Kaplan oraz Naukowcy spod czerwonej gwiazdy Andrzeja i Marty Goworskich.

 

 


Konkurs Mądra Książka Roku jest organizowany przez Uniwersytet Jagielloński oraz Fundację Popularyzacji Nauki im. Euklidesa. Zwycięzcę konkursu wyłoni jury, w którym zasiadają wybitni naukowcy i popularyzatorzy nauki.


Poza nagrodą główną przyznana zostanie także Nagroda Czytelników. Już teraz można oddać głos w internetowym plebiscycie (http://krakow.wyborcza.pl/krakow/0,117334.html#sondaz). Gorąco zachęcamy do udziału w głosowaniu!


Wydawcom i autorom nominowanych tytułów serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki! Ostateczne wyniki konkursu zostaną ogłoszone w kwietniu br.

 

Zapisz dziecko do Przedszkola PWN

Zapraszamy rodziców na spotkanie w sprawie rekrutacji do Dwujęzycznego Przedszkola PWN na rok szkolny 2017/2018. Zebranie poprowadzi dyrektor placówki PWN - pani Magdalena Bedyńska, która zapozna rodziców z zasadami funkcjonowania Dwujęzycznego Przedszkola PWN, programem realizowanym w placówce, a także odpowie na pytania rodziców.


W trakcie spotkania będzie można zapisać dziecko do jednej z grup przedszkolnych:

- 3- i 4-latki

- 5-latki

- zerówka – roczne przygotowanie przedszkolne dla dzieci 5,5- i 6-letnich

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców do Dwujęzycznego Przedszkola PWN:
we wtorek 14 marca 2017 r. o godz. 18.00
Warszawa, ul. Rostafińskich 1


Więcej informacji można uzyskać, pisząc na adres: sekretariat.rostafinskich@pwn.pl

 

Spotkanie w Szkole PWN

We wtorek, 28 lutego odbyło się drugie już spotkanie z rodzicami, poświęcone rekrutacji do Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej PWN. Zebranie poprowadziła dyrektor szkoły - Magdalena Bedyńska oraz prezes PWN Wydawnictwa Szkolnego - Dorota Twarowska.


Obie panie przedstawiły zasady funkcjonowania szkoły, program nauczania i zasady rekrutacji. W dalszej kolejności odpowiadały na pytania licznie zgromadzonych rodziców. Większość z nich podjęła decyzję o przystąpieniu do rekrutacji, która rozpoczyna się już w marcu.


Pani Magdalena Bedyńska ujęła rodziców swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem zawodowym, związanym zarówno z nauczaniem jak i zarządzaniem szkołą. Pani dyrektor cieszy się również popularnością w mediach: artykuły i wywiady z nią zostały opublikowane m.in. w Gazecie Stołecznej, na portalu zwierciadlo.pl oraz w radiowej Trójce w programie Godzina wychowawcza.


Gorąco zachęcamy do wysłuchania wywiadu na temat dwujęzyczności:

http://www.polskieradio.pl/9/5363/Artykul/1733043,Przez-zabawe-a-nie-slowka-Jezyk-obcy-dla-dzieci

 

Zapraszamy również do lektury:


Gazeta Stołeczna
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,21308598,prywatne-szkoly-kusza-niedoszlych-gimnazjalistow.html

 

Zwierciadlo.pl
http://zwierciadlo.pl/parenting/co-daje-dwujezyczna-edukacja

 

KochanaMama.pl
http://kochanamama.pl/artykul/pwn_otwiera_dwujezyczna_szkole_podstawowa

 

LivingNatural.pl
http://www.livingnatural.pl/rodzina-i-dziecko/938-udzial-rodzicow-w-edukacji-dzieci-radzi-magdalena-bedynska-dyrektor-dwujezycznej-szkoly-podstawowej-pwn

 

 

Spotkanie z Arletą Bojke

Wydawnictwo Naukowe PWN serdecznie zaprasza na spotkanie z Arletą Bojke – autorką książki „Władimir Putin. Wywiad, którego nie było”.


Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2017 r. o godz. 19.00 w
Faktycznym Domu Kultury (ul. Gałczyńskiego 12, Warszawa), a poprowadzi je Barbara Włodarczyk – była korespondentka TVP w Moskwie.
Szczegóły na stronie wydarzenia.

 

Książka do nabycia w cenie promocyjnej w Księgarni Internetowej PWN.

 

Władimir Putin. Wywiad, którego nie było

To reportaże dziennikarki, która była w samym sercu wydarzeń. To relacje z rosyjskiej operacji przejęcia Krymu i zaogniania się konfliktu w Donbasie niemal godzina po godzinie, ze szczegółami, na które nie było miejsca w telewizyjnych relacjach. To przeciwnicy i zwolennicy rosyjskiego prezydenta widziani oczami reporterki, która rozmawiała z nimi setki razy i próbowała zrozumieć racje każdej ze stron. To opis Rosji, która chce widzieć swoją historię jako wielką i wspaniałą bez ciemnych kart, ale też Rosji, której nie da się nie kochać. To analiza słów i działań Władimira Putina, zwieńczona pytaniami, które jednemu z najbardziej wpływowych ludzi świata warto by zadać.


Arleta Bojke – dziennikarka TVP, reporterka, w latach 2010-2014 korespondentka w Moskwie. Relacjonowała m.in.: rosyjskie i ukraińskie wybory, największe antyputinowskie protesty w Rosji na przełomie 2011 i 2012 roku, rosyjskie śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej, protesty na kijowskim Majdanie, przejęcie Krymu i wybuch konfliktu zbrojnego w Donbasie. Za swoją pracę na Ukrainie w 2014 roku uhonorowana Wiktorem w kategorii Dziennikarz Roku oraz nagrodą Stowarzyszenia Mediatory w kategorii TORpeda.