Aktualności

PWN na Instagramie

PWN wkracza pełnymi siłami do instagramowego świata! 


Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że uruchomiliśmy konto PWN na
Instagramie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia i obserwowania naszego profilu.

   

Instagram to jeden z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych, który pod koniec 2017 r. miał blisko 700 milionów użytkowników (w Polsce ponad 3,5 miliona). Jest aplikacją umożliwiającą szybkie i łatwe dzielenie się zdjęciami, ich edycję za pomocą wbudowanych filtrów oraz oznaczanie za pomocą tagów, zwanych hashtagami. Zatem do dzieła!

Będzie nam bardzo miło, jeśli dodadzą Państwo nasz profil do obserwowanych i będą go polecać w swoich kanałach społecznościowych i wśród znajomych. Dziękujemy!

Zapraszamy:

https://www.instagram.com/wydawnictwo_naukowe_pwn/

Akademia Raka Płuca 2018

CYKL SPOTKAŃ WARSZTATOWYCH Akademia Raka Płuca 2018

Jakie są najbardziej aktualne zagadnienia dotyczące diagnostyki, profilaktyki, symptomatologii i leczenia chorych na raka płuc? Jakie wyzywania stoją przed immunoterapią? Jakie są najnowsze terapie ukierunkowane molekularnie w raku płuca? Które modyfikacje chemioterapii i chemioradioterapii przyczyniają się do wydłużenia życia pacjentów? Na te i inne zagadnienia odpowiedzi udzielą wybitni eksperci podczas cyklu spotkań warsztatowych „Akademia Raka Płuca”, które odbędą się w terminach 23-26 maja oraz 15 czerwca w Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Rabce oraz w Lublinie. Organizatorem spotkań jest PZWL Wydawnictwo Lekarskie i Instytut PWN.

Postęp, jaki ma miejsce w leczeniu raka płuca otwiera przed specjalistami torakochirurgami, pulmonologami, onkologami i radioterapeutami nowe możliwości. Najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie, wyniki badań klinicznych oraz ciekawe przypadki kliniczne uczestnikom cyklu spotkań warsztatowych przybliży grono uznanych ekspertów: prof. dr hab. Paweł Krawczyk – Przewodniczący Komitetu Naukowego, prof. dr hab. Dariusz Kowalski, dr Maciej Głogowski oraz dr Piotr Jaśkiewicz we współpracy z czołowymi specjalistami z ośrodków lokalnych.

"Warsztaty mają na celu wymianę doświadczeń, dotyczących możliwości terapeutycznych u chorych na raka płuca, które uzyskaliśmy podczas naszej codziennej pracy z chorymi oraz dzięki możliwościom leczenia pacjentów w ramach badań klinicznych" – mówi prof. dr hab. Paweł Krawczyk - "Przedstawimy aktualny algorytm postępowania diagnostyczno-terapeutycznego, któremu powinien podlegać każdy chorych na raka płuca. Zwrócimy jednak uwagę, że nie wszystkie metody diagnostyczne i nie wszystkie terapie są dostępne w Polsce."

Organizatorem konferencji jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL oraz Instytut PWN, organizator wielu wydarzeń z zakresu tematyki onkologicznej, m.in.  – Konferencji Innowacyjne terapie w onkologiiAkademii Czerniaka, Akademii Raka Piersi.


***
Termin i miejsce:
23 maja Poznań
24 maja Wrocław
25 maja Rzeszów
26 maja Rabka Zdrój
15 czerwca Lublin
  
***
Informacje i rejestracja:
https://www.instytutpwn.pl/rak-pluca/

***
Dane kontaktowe:
Hanna Jarosiewicz
Specjalista ds. marketingu
mail: hanna.jarosiewicz@pwn.pl
Wydawnictwo Naukowe PWN SA

Innowacyjne Terapie w Onkologii

INNOWACYJNE TERAPIE W ONKOLOGII - Konferencja Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Onkologicznego

Jaki jest cel nowoczesnych terapii onkologicznych? Jakie są postępy w immunoterapii i czy można wyleczyć nieuleczalne? Czy chirurgia onkologiczna stale się rozwija, czy też stoimy w obliczu kresu jej możliwości? Jakie są osiągnięcia i kierunku rozwoju radioterapii? Jak radzić sobie z finansowaniem leczenia? Na te i inne zagadnienia poszukają odpowiedzi wybitni eksperci podczas konferencji Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Onkologicznego „Innowacyjne Terapie w Onkologii”, która odbędzie się 11 maja w Warszawie, a której Partnerem Organizacyjnym jest PZWL Wydawnictwo Lekarskie i Instytut PWN.

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami ogromnego postępu w medycynie, a onkologia jest z jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się jej dziedzin. Z innowacyjnymi terapiami w onkologii wiążą się szczególne nadzieje na zwiększenie skuteczności leczenia antynowotworowego i wydłużenia długości życia u pacjentów z rozpoznaniem nowotworu.

Najnowsze osiągnięcia i postępy w tej dziedzinie oraz wyniki badań klinicznych uczestnikom zebranym na konferencji w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym w Centrum Onkologii-Instytucie przybliży grono wybitnych ekspertów Polskiego Towarzystwa Onkologicznego - prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Wiechno, Kierownik Naukowy Konferencji, prof. dr hab. n. med. Jacek Fijuth, prof. dr hab. n. med. Dariusz Kowalski, prof. dr hab. n. med. Zbigniew Nowecki, prof. dr hab. n. med. Janusz Siedlecki, prof. dr hab. n. med. Jan Walewski, prof. dr hab. n. med. Piotr Wysocki, dr n. med. Anna Czarnecka, dr hab. n. med. Renata Duchnowska, dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld,  dr n. med. Jakub Kucharz, oraz dr Elżbieta Lampka, dr n.med Jolanta Łuniewska-Bury, dr n. med. Adam Płużański, dr n. med. Tomasz Świtaj oraz dr n. med. Piotr Tomczak.

„Postęp w leczeniu chorych na nowotwory złośliwe jest możliwy dzięki pracom w laboratoriach badawczych i pracy klinicystów: specjalistów chirurgii, radioterapii i onkologii. – mówi   prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Wiechno -  Mamy nadzieję, że pierwsza konferencja z cyklu Innowacyjne Terapie w Onkologii przybliży ten postęp i ukaże perspektywy dalszego rozwoju. Wyniki wciąż publikowanych badań klinicznych obligują nas do stałego weryfikowania zasad postępowania u naszych pacjentów.” 

Partnerem organizacyjnym konferencji jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL i Instytut PWN, organizator wielu wydarzeń z zakresu tematyki onkologicznej, m.in.  – Akademii Czerniaka, Akademii Raka Piersi, Akademii Raka Płuca.

 

***
Termin:
11 maja 2018
 
Miejsce:
Warszawa, Centrum Edukacyjno-Konferencyjne w Centrum Onkologii-Instytut, ul. Roentgena 5
  
***
Informacje na temat konferencji i rejestracja:
www.instytutpwn.pl/pto/
***
Dane kontaktowe:
Hanna Jarosiewicz
Specjalista ds. marketingu
mail: hanna.jarosiewicz@pwn.pl
Wydawnictwo Naukowe PWN SA

„Dlaczego ryby nie toną?” na antenie PR

Półka dziecięca Wydawnictwa Naukowego PWN powiększyła się o kolejny, bardzo ciekawy tytuł: „Dlaczego ryby nie toną?” Anny Claybourne. Zapraszamy do wysłuchania audycji zainspirowanej tym tytułem.

 

Dlaczego ryby nie toną?” Anny Claybourne to kolejna (po bestsellerowej „Dlaczego sztuka pełna jest golasów?”), książka z serii „Dlaczego…?”. Ze świata sztuki przenosimy się do świata zwierząt. „Dlaczego ryby nie toną?” to ambitna, zaskakująca, pięknie ilustrowana publikacja, skierowana do dzieci w wieku 5-10 lat. Autorka pokazuje realia dzikiej przyrody, nie rezygnując przy tym z przystępnego, zabawnego języka.


Książka odpowiada na najważniejsze, podstawowe, często zaskakujące i podchwytliwe, ale zawsze prawdziwe pytania dzieci dotyczące praw, którymi rządzi się królestwo zwierząt, np.: Czy krokodyle mają pępki? Dlaczego ryby nie toną? Kto nazwał pandę pandą? Czy mój kot może być jaroszem?


Te zaskakujące pytania stały się inspiracją dla redaktorów Polskiego Radia Dzieciom, którzy przygotowali audycję na temat ciekawostek ze świata przyrody. Gościem programu była Dąbrówka Gujska – wydawca książki „Co robi język za zębami?”.

Zachęcamy do wysłuchania audycji: https://www.polskieradio.pl/7/524/Artykul/2017066,Dlaczego-Po-co-Jak-Skad

Najlepsze książki historyczne 2017 r.

Za najlepszą publikację historyczną 2017 roku jurorzy plebiscytu „Historia Zebrana” uznali książkę: Zamach stanu. Podręcznik.

Z kolei internauci w powszechnym głosowaniu wybrali Obrońcę skarbów. Karol Estreicher — w poszukiwaniu zagrabionych dzieł sztuki.

 

Do kategorii W rolach głównych nominowane są publikacje, których głównym bohaterem jest konkretny człowiek lub niewielka grupa niezwykłych ludzi, postaci historycznych, tworzących historię lub doświadczonych nią. Serca internautów podbiła książka Obrońca skarbów. Karol Estreicher - w poszukiwaniu zagrabionych dzieł sztuki Marty Grzywacz. Zdaniem internautów, ratowanie polskich dzieł kulturowych to temat niezwykle istotny, a sam Estreicher został porównany do Indiany Jonesa.


W kategorii Historia niebanalna doceniane są książki, ujmujące tematy historyczne w sposób nietuzinkowy, szczególnie interesujący, pozostające na styku literatury, publikacji naukowej czy wspomnień, publikacje popularyzujące wiedzę historyczną. Decyzją jury zwyciężyła książka Zamach stanu. Podręcznik Edwarda N. Luttwaka. Przewodniczący jury nazwał ją „ciekawym kompendium wiedzy” o zjawisku, jakim są zamachy. Warto dodać, że publikacja była bardzo wyczekiwana na polskim rynku wydawniczym.


Plebiscyt na najlepszą książkę historyczną „Historia Zebrana” organizowany jest przez redakcje Histmag.org i Granice.pl. Najlepsze książki wyłaniane są w trzech kategoriach przez internautów oraz jurorów, którymi są dziennikarze, naukowcy i doświadczeni recenzenci książek.

 

Serdecznie gratulujemy wydawcom nagrodzonych publikacji – Joannie Adamczyk oraz Bartłomiejowi Nawrockiemu.

Rekrutacja do klas 1-3 i zerówki

W Dwujęzycznej Szkole Podstawowej PWN trwa rekrutacja na nadchodzący rok szkolny 2018/2019.

 

Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkanie informacyjne z dyrektorem szkoły - w dniu 31 stycznia 2018 r. przy ulicy Rostafińskich 1 w Warszawie, o godzinie 17.30. Podczas spotkania przedstawiony zostanie program nauczania. Będzie można również uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat rekrutacji. 

Serdecznie zapraszamy!


Więcej informacji:
http://bit.ly/2FMeUUE

Akademia Raka Piersi 2018

PZWL Wydawnictwo Lekarskie zaprasza na cykl konferencji naukowych dla lekarzy. W trakcie konferencji zostaną omówione wyniki nowych badań klinicznych i wytyczne postępowania w zakresie leczenia wszystkich podtypów biologicznych leczenia wczesnego i rozsianego raka piersi. Spotkania, którym przewodniczy prof. nadzw. dr hab. n. med. Anna Niwińska przeznaczone są w szczególności dla chirurgów, onkologów klinicznych, radiologów i ginekologów.


Terminy i miejsca konferencji:
22 stycznia 2018 r. - Poznań
12 marca 2018 r. - Gliwice
11 czerwca 2018 r. - Kielce
19 listopada 2018 r. - Warszawa

 

W programie m.in.:


WCZESNY RAK PIERSI
- Kontrowersje dotyczące leczenia przedinwazyjnego raka piersi  (DCIS)
- Radioterapia radykalna raka piersi: nowe wskazania i techniki leczenia
- Chemioterapia i terapia celowana uzupełniająca.  Nowości w systemowym leczeniu przedoperacyjnym
- Hormonoterapia uzupełniająca. Wskazania do przedłużonej hormonoterapii
- Wytyczne Panelistów konferencji St. Gallen 2017 odnośnie leczenia skojarzonego wczesnego raka piersi
- Aktualne zasady chirurgicznego leczenia raka piersi.

MIEJSCOWO ZAAWANSOWANY I ROZSIANY RAK PIERSI
- Chemioterapia i terapia celowana zaawansowanego raka piersi
- Planowanie leczenia hormonalnego w rozsianym raku piersi z uwzględnieniem miejsca inhibitorów mTOR i CDK 4/6
- Chemioterapia i terapia celowana miejscowo zaawansowanego i rozsianego raka piersi
- Przerzuty do opon mózgowo-rdzeniowych – nowe wytyczne towarzystw EANO i RANO
- Wytyczne Panelistów konferencji ABC4 Lizbona 2017 odnośnie leczenia rozsianego raka piersi

 

Rejestracja:  https://www.instytutpwn.pl/konferencja/rakpiersi/

 

Mądra Książka Roku - nominacja

Z radością informujemy, że w tegorocznej edycji konkursu Mądra Książka Roku wśród pięciu tytułów nominowanych do nagrody w kategorii „Książki dla dzieci”, znalazła się publikacja Wydawnictwa Naukowego PWN: „Co robi język za zębami? Poprawna polszczyzna dla najmłodszych” autorstwa Agaty Hąci.


Konkurs Mądra Książka Roku jest organizowany przez Uniwersytet Jagielloński oraz Fundację Popularyzacji Nauki im. Euklidesa. Zwycięzcę konkursu wyłoni jury, w którym zasiadają wybitni naukowcy i popularyzatorzy nauki.
Poza nagrodą główną przyznana zostanie także Nagroda Czytelników. Niebawem ma ruszyć głosowanie internetowe (o starcie plebiscytu poinformujemy).


Autorce – Pani Agacie Hąci oraz Wydawcy – Dąbrówce Gujskiej serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za ostateczne wyniki konkursu, które zostaną ogłoszone w kwietniu br.


O książce:
Co robi język za zębami? Poprawna polszczyzna dla najmłodszych” autorstwa Agaty Hąci w atrakcyjny sposób wprowadza dzieci w świat poprawnej polszczyzny. Z pozoru nieciekawy. A jednak! Kolejne rozdziały poświęcone m. in. ćwiczeniom logopedycznym, frazeologizmom, etykiecie językowej w formie scenek dialogowych objaśniają zawiłości języka polskiego. Książka doskonale nadaje się do wspólnego czytania z rodzicami. Lekturę dodatkowo umilają przepiękne ilustracje Macieja Szymanowicza.

 

Co nowego w PZWL

W pierwszych miesiącach roku stawiamy na wartościowe produkty i usługi dla całego środowiska medycznego.

Przed nami nowe wydanie ilustrowanej „Biochemii Harpera”, podręcznika doskonale znanego studentom medycyny oraz innych kierunków okołomedycznych. Mamy nadzieję, że równie dobrze zostanie przyjęte repetytorium „Patofizjologia”, autorstwa Dominiki Kanikowskiej oraz Janusza Witowskiego. 

  

Nie zabraknie także nowości adresowanych do fizjoterapeutów, rehabilitantów oraz terapeutów zajęciowych. „Aktywny senior. Człowiek spełniony” zawiera sprawdzone sposoby motywowania seniorów do aktywności fizycznej, umysłowej i społecznej. Teoretyczne i praktyczne aspekty pracy z pacjentem z dysfunkcją narządu ruchu omawiać będzie publikacja „Terapia zajęciowa w dysfunkcjach narządu ruchu” Anety Bac. „Koordynacja ruchowa ciała człowieka” Anny Olczak skupia się na zagadnieniu realizacji koordynacji ruchowej w opiece nad pacjentem. Uzupełnieniem wiedzy są również dostępne materiały video znajdujące się na stronie fizjoterapia.pzwl.pl. Wszystkie pozycje otrzymały rekomendację Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej oraz Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauk.

 

Podręcznik dla asystentek i higienistek stomatologicznych” Małgorzaty Najman i Renaty Kowalik – zgodny z programem kształcenia - polecamy wszystkim przygotowującym się do egzaminu kwalifikacyjnego teoretycznego i praktycznego z tego zakresu.

Seria Weterynaria w Praktyce wzbogaci się o kompendium „Medycyna weterynaryjna”, skierowane do praktykujących lekarzy oraz studentów tego kierunku.

 

Nowa książka z zakresu prawa medycznego  – „Opieka długoterminowa. Uwarunkowania medyczne i prawne”  - przedstawi prawny udział osób trzecich w podejmowaniu decyzji warunkujących udzielanie świadczeń zdrowotnych pacjentom długoterminowym. Będzie przydatną pozycją dla wszystkich specjalistów zajmujących się prawnym aspektem ochrony zdrowia.

Całościowe omówienie interpretacji EKG na poziomie podstawowym pod redakcją naukową Małgorzaty Kurpesa oraz Bartosza Szafrana zostanie przedstawione w publikacji „Interpretacja EKG. Kurs podstawowy” – rekomendowanej przez Sekcję Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologii (SENiT PTK).

 

Seria Psychiatria dla nie-psychiatrów pod redakcją naukową Marka Jaremy już w styczniu powiększy się o kolejne części - „Zaburzenia nerwicowe w praktyce lekarza POZ” oraz „Uzależnienia i substancje psychoaktywne w praktyce lekarza POZ” (premiera została zaplanowana na kwiecień).

 

Przed nami długo oczekiwana pozycja - „Ginekologia plastyczna i estetyczna”, autorstwa Michael’a P. Goodman’a, ze specjalistyczną wiedzą zawodową dla ginekologów i chirurgów plastycznych. Proponujemy także tłumaczenie publikacji przydatnej dla wszystkich lekarzy, uczestników kursów specjalizacyjnych z chirurgii, medycyny ratunkowej oraz urologii - „Urologia na dyżurze”. Dla chirurgów Andrzej Komorowski przygotował książkę na temat standardów zachowania ergonomii w chirurgii laparoskopowej - „Chirurgia laparoskopowa. Praktyczne zastosowanie ergonomii”.

  

Seria Praktyczna kosmetologia krok po kroku wzbogaci się o nowy tytuł Renaty Godlewskiej „Makijaż medyczny”. Książka stworzona z myślą o specjalistach świadczących usługi z tego zakresu.

Kompendium wiedzy „Pulmonologia dziecięca”, autorstwa Marka Kulusa oraz Katarzyny Krenke, przystępnie i wyczerpująco poruszy zagadnienia z pulmonologii dziecięcej. Nowością będzie też podręcznik napisany pod redakcją naukową Beaty Pyrzak oraz Mieczysława Walczaka, przydatny do specjalizacji z zakresu diabetologii i endokrynologii dziecięcej - „Endokrynologia wieku rozwojowego”. „Szczepienia ochronne w chorobach zakaźnych u dzieci” to publikacja, która doskonale wpisuje się w aktualny nurt zagadnień profilaktycznych jako ważnych problemów zdrowia publicznego.

 

Zachęcamy także do prenumerowania specjalistycznych czasopism medycznych, których wydawcą jest PZWL Wydawnictwo Lekarskie (więcej informacji na stronie: https://pzwl.pl/czasopisma) oraz do udziału w wydarzeniach dla branży medycznej, organizowanych w pierwszym kwartale 2018 roku: Akademia Raka Piersi, Akademia Czerniaka, konferencji „Położna w świecie nauki i praktyki”, a także w szkoleniach Praktyczny kurs EKG oraz Agresywny pacjent – metody i techniki postępowania.

Więcej informacji na temat nowości, wydarzeń oraz specjalnych aktywności promocyjnych można znaleźć na naszych kanałach w mediach społecznościowych: Facebook.com oraz Instagram - @pzwl.wydawnictwo.lekarskie.

 

Zapowiedzi Wydawnicze PWN

Pierwsze miesiące roku 2018 przyniosą znakomite propozycje dla naszych Czytelników.

W lutym - premiera książki Ewy Rzechorzek „Moda Polska”, poświęconej bogatej i barwnej historii przedsiębiorstwa, którego zadaniem była edukacja Polaków w zakresie mody i stylu. Autorka opisuje wydarzenia z historii firmy, szczegóły powstawania strojów oraz wyjątkowe osobistości, które tę markę tworzyły.

Istota ryżu. O duszy japońskiego jedzenia” przedstawia kulturę kulinarną, będącą owocem podróży autora do kraju kwitnącej wiśni. Japonia z perspektywy kuchni, smaków, zapachów i rytuałów – ciąg dalszy świetnie przyjętej w Polsce książki Michael’a Booth’a „Sushi i cała reszta”.

 

Nowy sezon rozpocznie się obiecująco także dla czytelników literatury historycznej, związanej z okresem PRL. „Złote lata polskiej chuliganerii” Piotra Ambroziewicza to zbiór historii kryminalnych i opis życia środowiska przestępczego w latach 50. XX wieku. Fascynująco zapowiada się także tytuł Heleny Kowalik „PRL zza krat”, czyli reportaże z głośnych procesów sądowych. Bazą tekstu są relacje prasowe z sal sądowych, akta śledcze i sądowe, wspomnienia obrońców oskarżonych oraz reporterskie poszukiwania autorki.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przygotowaliśmy cztery publikacje rocznicowe. Książka „Ku jedności. Listopad 1918 roku” została przygotowana we współpracy Wydawnictwa Naukowego PWN i Muzeum Niepodległości w Warszawie. Przedstawia okres poprzedzający wydarzenia 11 listopada – czas działań militarnych podczas I wojny światowej, punkt kulminacyjny – sam dzień odzyskania niepodległości, a także pierwsze tygodnie następujące po nim. Wszystko opatrzone unikalnymi cytatami oraz niepublikowanymi materiałami ilustracyjnymi ze zbiorów Muzeum. „Wielka wojna Polaków 1914-1918” to pozycja, w której prof. Andrzej Chwalba w przestępny i niezwykle ciekawy sposób przedstawia całościowy obraz zmagań i losów milionów mieszkańców dawnej Rzeczypospolitej od dnia wybuchu I wojny światowej do 11 listopada 1918 roku. Poprzez „Encyklopedię Wydawnictwa Naukowego PWN. Polska niepodległa” chcemy wszechstronnie pokazać dzieje II Rzeczypospolitej i wydarzenia z pierwszych dekad XX wieku, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości (życie polityczne pod zaborami, działania polskich formacji wojskowych w czasie I wojny światowej, formowanie się zalążków państwa polskiego pod rządami Rady Regencyjnej). W kwietniu ukaże się natomiast kalendarium wiedzy o polskich dziejach i przemianach stulecia autorstwa prof. Andrzeja Piaseckiego „Wiek burzy i spokoju. Kalendarium dziejów Polski 1918-2018”.

 

Koniec zimy to premiera dwóch wybitnych książek z obszaru nauk społecznych. „Rządzenie sobą i innymi” to kolejny (już X) tom słynnych wykładów Michela Foucaulta w Collège de France. Filozof bada sposoby i techniki wpływania człowieka na samego siebie i relację ze sobą i innymi członkami wspólnoty. „Retropia. Jaki rządzi nami przeszłość” to ostatnia książka Zygmunta Baumana, w której tropi on przejawy „odwrotu od przyszłości” w różnych dziedzinach i na różnych poziomach życia społecznego. Diagnozuje kryzys idei postępu i wskazuje na jego przyczyny: rozwód władzy z polityką.

 

Pensja „za nic”, która pozwala na godne życie? Maciej Szlinder przybliży rewolucyjną ideę, która już niebawem może stać się koniecznością. Książka popularnonaukowa „Bezwarunkowy dochód podstawowy. Rewolucyjna reforma społeczeństwa XXI wieku” do przeczytania już w kwietniu.

Nowy sezon rozpocznie się obiecująco także dla naszych młodszych Czytelników. Po bestsellerowym tytule „Dlaczego sztuka jest pełna golasów” czas na kolejny bogato ilustrowany przewodnik, który w ambitny sposób wzbudzający zainteresowanie dziecka tematyką przyrodniczą. „Dlaczego ryby nie toną?” odpowiada na najważniejsze, podstawowe, często zaskakujące i podchwytliwe, ale zawsze prawdziwe pytania dzieci dotyczące praw, którymi rządzi się królestwo zwierząt.

 

Czekają nas także dwie premiery ze znanej serii Laboratorium w szufladzie, adresowanej do ciekawych świata pasjonatów. Tym razem części „Zoologia” oraz „Anatomia człowieka” pozwolą poczuć smak eksperymentu, doświadczyć radości poznawania i odkrywania różnorodności świata oraz stojącej wobec niego – twórczej wyobraźni. Zawierają zbiór doświadczeń i konstrukcji przeznaczonych do samodzielnego wykonania, przybliżających w ciekawy sposób wiedzę o budowie człowieka oraz zwierzętach.

Wielbicieli serii Manga guides, łączącej formę ciekawych i zabawnych japońskich komiksów z praktyczną wiedzą z zakresu popularnych dziedzin nauki zainteresują trzy nowe części: Fizyka, Biologia molekularna oraz Biochemia.  To kompilacja graficznych prac najważniejszych japońskich artystów zajmujących się mangą i wiedzy specjalistów z najbardziej prestiżowych uczelni.

 

W ofercie nie zabranie także nowych propozycji dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoja przygodę z IT oraz tych, którzy chcą pogłębiać już zdobytą wiedzę. W marcu czeka nas premiera książki „To żyje! Sztuczna inteligencja. Od logicznego fortepianu po zabójcze roboty”, w której oprócz historii SI znalazło się 10 przewidywań na temat jej rozwoju i wpływu na ludzkie życie. W tym samym miesiącu ukaże się publikacja powstała przy współpracy z Uniwersytetem Warszawskim – „W poszukiwaniu wyzwań. Wybór zadań z konkursów programistycznych Uniwersytetu Warszawskiego”, wydanie polskie i angielskie.

Wszystkim rodzicom oraz nauczycielom polecamy publikacje „Uczymy dzieci programowania. Przyjazny przewodnik po programowaniu w Pythonie” przeznaczony do uczenia dzieci podstaw programowania i rozwiązywania problemów za pomocą Pythona.

Więcej informacji o premierach oraz nowościach? Zapraszamy na naszego Facebooka - @wydawnictwoPWN.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Chcemy być z Tobą w kontakcie. Poznaj z nami moc wiedzy.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN SA z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2 („Spółka”). Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji udostępnianych przez Spółkę produktów lub usług oraz marketingu towarów i usług własnych Spółki (w formie tradycyjnej), a w przypadku wyrażenia odrębnych zgód – w celach objętych oświadczeniem. Spółka informuje, że każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.