Aktualności

Spotkanie z Arletą Bojke

Wydawnictwo Naukowe PWN serdecznie zaprasza na spotkanie z Arletą Bojke – autorką książki „Władimir Putin. Wywiad, którego nie było”.


Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2017 r. o godz. 19.00 w Faktycznym Domu Kultury (ul. Gałczyńskiego 12, Warszawa), a poprowadzi je Barbara Włodarczyk – była korespondentka TVP w Moskwie.
Szczegóły na stronie wydarzenia.

 

Książka do nabycia w cenie promocyjnej w Księgarni Internetowej PWN.

 

Władimir Putin. Wywiad, którego nie było

To reportaże dziennikarki, która była w samym sercu wydarzeń. To relacje z rosyjskiej operacji przejęcia Krymu i zaogniania się konfliktu w Donbasie niemal godzina po godzinie, ze szczegółami, na które nie było miejsca w telewizyjnych relacjach. To przeciwnicy i zwolennicy rosyjskiego prezydenta widziani oczami reporterki, która rozmawiała z nimi setki razy i próbowała zrozumieć racje każdej ze stron. To opis Rosji, która chce widzieć swoją historię jako wielką i wspaniałą bez ciemnych kart, ale też Rosji, której nie da się nie kochać. To analiza słów i działań Władimira Putina, zwieńczona pytaniami, które jednemu z najbardziej wpływowych ludzi świata warto by zadać.


Arleta Bojke – dziennikarka TVP, reporterka, w latach 2010-2014 korespondentka w Moskwie. Relacjonowała m.in.: rosyjskie i ukraińskie wybory, największe antyputinowskie protesty w Rosji na przełomie 2011 i 2012 roku, rosyjskie śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej, protesty na kijowskim Majdanie, przejęcie Krymu i wybuch konfliktu zbrojnego w Donbasie. Za swoją pracę na Ukrainie w 2014 roku uhonorowana Wiktorem w kategorii Dziennikarz Roku oraz nagrodą Stowarzyszenia Mediatory w kategorii TORpeda.

 

Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów

Wydawnictwo Naukowe PWN, będące również wydawcą tytułów WNT, objęło patronatem konkurs o Nagrodę im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów za najlepsze tłumaczenie książki z dziedziny matematyczno-przyrodniczej lub technicznej.


W tym roku Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów zostanie przyznana po raz piętnasty. Jej celem jest uhonorowanie autora najlepszego przekładu książki z dziedziny matematyczno-przyrodniczej lub technicznej, wydanej w okresie od 19 marca 2016 roku do 19 marca 2017 roku. Laureat tej edycji otrzyma gratyfikację finansową w wysokości 5 000 zł.

 

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy:

http://www.wydawnictwoalbatros.com/1,n,108,nagroda-im-jerzego-i-hanny-kurylowiczow-edycja-2016-2017.html

 

 

Dlaczego sztuka pełna jest golasów?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji Strefa Rodzica, której tematem była książka Dlaczego sztuka pełna jest golasów? autorstwa Susie Hodge. Książka wydana została w styczniu br. przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

 

 

W środę, 15 lutego gościem programu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom była Dąbrówka Mirońska – wydawca Redakcji Humanistycznej PWN. Audycja poświęcona była książce: Dlaczego sztuka pełna jest golasów? Tytuł stał się inspiracją do bardzo ciekawej rozmowy na temat edukacji artystycznej dzieci.


Serdecznie zachęcamy do wysłuchania nagrania.

 

Sekrety pracowni alchemika

Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą poznać tajemną wiedzę, ukrytą przed zwykłymi śmiertelnikami w pracowni alchemika, na zajęcia do Dwujęzycznego Przedszkola i Szkoły Podstawowej PWN.


Podczas warsztatów uczestnicy:

 • wezmą udział w pokazach badawczych, dzięki którym dowiedzą się, jak z produktów codziennego użytku stworzyć coś niezwykłego,
 • przeprowadzą ciekawe doświadczenia i eksperymenty,
 • poznają tajemnice funkcjonowania ludzkiego ciała.

Termin: sobota, 25 lutego 2017 r.


godz. 10.00–11.30 dla dzieci w wieku 3-5 lat


godz. 12.00–14.00 dla dzieci w wieku 6-9 lat


Miejsce: Dwujęzyczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa PWN, Warszawa ul. Rostafińskich 1


Na dzieci czekają niezapomniane chwile – zapraszamy!


Koszt uczestnictwa dla jednego dziecka 39 zł. Wstęp dla opiekunów bezpłatnie.


Zapisy przyjmujemy online. Więcej informacji na stronie http://przedszkole.pwn.pl/warsztaty/

 

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto zostało ustanowione 17 listopada 1999 roku przez UNESCO, dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata i promocji wielojęzyczności, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących, które stanowią 43% wszystkich aktualnie używanych.


Mając na celu poszerzanie wiedzy o języku polskim, a także kształtowanie świadomości języka ojczystego jako wartościowego i wielofunkcyjnego narzędzia komunikacji, Wydawnictwo Naukowe PWN nawiązało współpracę z Polskim Radiem S.A.


Już w najbliższy wtorek, 21 lutego na antenie Polskiego Radia będzie można wysłuchać licznych audycji, poświęconych językowi polskiemu, a także wygrać atrakcyjne zestawy słowników językowych Wydawnictwa Naukowego PWN.
Zachęcamy do słuchania audycji, aktywnego udziału w konkursach oraz celebrowania Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą słowników języka polskiego w Księgarni PWN:

http://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Slowniki-jezyka-polskiego,2196854,k.html

 

 

 

Wyróżnienie dla Pewnego startu!

Wydana przez PWN Wydawnictwo Szkolne seria publikacji Pewny start, dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, otrzymała wyróżnienie w XV edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku w kategorii wydawnictw edukacyjnych.

 


Konkurs jest organizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka od 2002 roku. Jego celem jest nagradzanie produktów dla dzieci w wieku 0-14 lat, miejsc i portali internetowych, przyjaznych dzieciom. Organizatorom konkursu zależy na propagowaniu idei, które w znaczący sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz na wrażliwość estetyczną dziecka.


Pewny start został nagrodzony w konkursie Świat Przyjazny Dziecku już po raz drugi. Pierwszy z pakietów z serii – wydane w 2014 roku Cztery pory roku – otrzymały nagrodę główną w XIII edycji konkursu.


W tegorocznej edycji, wyróżnienie zostało przyznane całej serii materiałów edukacyjnych Pewny start, w skład której wchodzą publikacje przeznaczone dla wszystkich poziomów edukacyjnych: zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i tych, wchodzących już w dorosłość. Na szczególną uwagę zasługują filmy sytuacyjne, nagrane we współpracy z Teatrem 21, do pakietów Pewny start. O dorosłości oraz Pewny start. Świat wokół mnie.


Seria Pewny start - dzięki zainteresowaniu, jakim cieszy się wśród nauczycieli, pedagogów i rodziców -  jest stale rozbudowywana o nowe publikacje. W roku 2017 zostaną wydane: materiały ćwiczeniowe Pewny start. O dojrzewaniu – odrębne zestawy dla dziewcząt i chłopców, Pewny start. Wokół pór roku, nowe materiały uzupełniające pakiet Pewny start. Mój dobry rok, oraz 10 publikacji z cyklu Pewny start. Instrukcje zachowań.


Zachęcamy do zapoznania się z ofertą PWN Wydawnictwa Szkolnego z serii Pewny start:
http://www.wszpwn.com.pl/oferta-wydawnicza/ksztalcenie-specjalne,1,17,315.html

 

Planszomania: w świecie gier

Zapraszamy na zajęcia edukacyjne z grami planszowymi w roli głównej, w sobotę, 18 lutego 2017 r. w Dwujęzycznym Przedszkolu i Szkole Podstawowej PWN.


Gry planszowe przeżywają swój renesans. To doskonała zabawa i rewelacyjny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi!
Podczas warsztatów uczestnicy:

 • oddadzą się pasji grania,
 • nauczą się konstruowania prostych gier logicznych i matematycznych,
 • będą rozwijać myślenie strategiczne i poznają zasady fair play.


Termin: sobota, 18 lutego 2017 r.


Miejsce: Dwujęzyczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa PWN, Warszawa ul. Rostafińskich 1.


godz. 10.00 – 11.30 dla dzieci w wieku 3-5 lat
godz. 12.00 – 14.00 dla dzieci w wieku 6-9 lat


Koszt uczestnictwa dla jednego dziecka 39 zł. Wstęp dla opiekunów bezpłatnie.


Zapisy przyjmujemy online. Więcej informacji na stronie http://przedszkole.pwn.pl/warsztaty/.

 

 

Szkoła PWN zaprasza rodziców

Zapraszamy rodziców na spotkanie informacyjne w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej PWN w dniu 28 lutego 2017 r. o godz. 18.00.


Spotkanie będzie dotyczyło rozpoczynającej się rekrutacji do Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej PWN na rok szkolny 2017/2018. W trakcie spotkania dyrektor szkoły – Pani Magdalena Bedyńska przedstawi rodzicom program nauczania, informacje na temat przebiegu rekrutacji, a także odpowie na pytania rodziców.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych placówką PWN:
28 lutego 2017 r. (wtorek) o godz. 18.00
Warszawa, ul. Rostafińskich 1

 

 

 

 

DaF-Kenner z Kurtem Schellerem!

Od 9 stycznia w PWN Wydawnictwie Szkolnym przyjmujemy zgłoszenia do udziału w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego „DaF-Kenner kochen!”. Patronem specjalnym konkursu jest szwajcarski szef kuchni – Kurt Scheller!

 

W tym roku zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu umiejętności kulinarnych oraz wiedzy na temat kuchni krajów niemieckojęzycznych. Udział w rywalizacji mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.


Konkurs organizujemy z udziałem Instytutu Goethego w Warszawie. Wydarzenie objęły patronatem: Ambasada Niemiec, Ambasada Szwajcarii, Austriackie Forum Kultury, Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.


Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 19 maja 2017 r. Na zwycięzców czekają nagrody: tablety, słuchawki, głośniki!
Informacje na temat konkursu są dostępne na stronie http://dafkenner.wszpwn.com.pl/.


Wszystkich uczniów i nauczycieli języka niemieckiego zachęcamy do spróbowania swoich sił w konkursie!

 

 

"Naukowcy..." na antenie PR II

W poniedziałek, 20 lutego gośćmi programu O wszystkim z kulturą na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia będą Marta Panas-Goworska oraz Andrzej Goworski – autorzy książek Naukowcy spod czerwonej gwiazdy oraz Grażdanin N.N. Życie codzienne w ZSRR.

 

Audycja poswięcona będzie pierwszej książce tego małżeńsko-pisarskiego duetu, opowiadającej o ikonach socjalistycznej nauki, o jej fenomenie, o wciąż niedocenianej roli radzieckich badaczy pomimo spektakularnych i bezprecedensowych osiągnięć, potwierdzanych Nagrodami Nobla.

 

Audycja zostanie wyemitowana na antenie Programu II Polskiego Radia 20 lutego (poniedziałek) o godz. 18.00. Gospodarzem programu jest Michał Nowak. Serdecznie zapraszamy do jej wysłuchania.

 

Wiedza na wyciągnięcie ręki!

Zachęcamy do lektury naszych czasopism. Więcej o warunkach prenumeraty: http://pzwl.pl/czasopisma

 

 

 

Książki Informatyczne 2016

Po wielkim sukcesie tytułu Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia i wyróżnieniu w konkursie ACADEMIA 2016 dla najlepszej publikacji akademickiej i naukowej, przyznanej podczas Targów Książki w Warszawie, nadszedł czas na rozstrzygnięcie Konkursu na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną Roku 2016.


Spośród publikacji, zgłoszonych do Konkursu, Kapituła Polskiego Towarzystwa Informatycznego przyznała dwie równorzędne nagrody główne. Redakcja Nauk Informatycznych Wydawnictwa Naukowego PWN z dumą informuje, że Książkami Informatycznymi Roku 2016 zostały:

oraz

   

 

W tej samej kategorii przyznano również wyróżnienie za pracę zbiorową pt. Excel dla menedżera. Casebook.


Na uroczystej gali w Szczecinie, nagrody w imieniu Autorów, odebrał Wydawca – Łukasz Łopuszański.

 

 

 

 

 

Platforma IBUK Libra Light wystartowała!

IBUK Libra Light to platforma, udostępniająca publikacje niewidomym, słabowidzącym oraz niepełnosprawnym ruchowo (nie mogącym czytać książek drukowanych). Od tej chwili uprawnieni czytelnicy mogą bezpłatnie korzystać z publikacji beletrystycznych, naukowych i specjalistycznych w formacie plików ePUB lub mp3. Nowatorski projekt, którego inicjatorem jest Polska Izba Książki, został zrealizowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN na zlecenie Instytutu Książki. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


IBUK Libra Light powstała na bazie istniejącej od 2008 r. wirtualnej czytelni IBUK Libra, która udostępnia bibliotekom i instytucjom książki elektroniczne w modelu wypożyczeń. Nowa platforma jest przystosowana do pracy z czytnikiem NVDA i większością narzędzi adaptujących tekst (np. linijka brajlowska, syntezatory mowy). Na stronie internetowej (https://libralight.pwn.pl/) osoby niepełnosprawne znajdą obecnie katalog blisko 200 publikacji, które można pobrać i odtwarzać na własnych urządzeniach (komputer, telefon, urządzenia przenośne).


Dostęp jest możliwy po zalogowaniu się do osobistego konta i wprowadzeniu autoryzacyjnego kodu PIN. Pierwszą biblioteką, która zajmie się dystrybucją kodów PIN będzie Dział Zbioru dla Niewidomych przy Głównej Bibliotece Pracy i Zabezpieczenia Społecznego przy ul. Konwiktorskiej 7 w Warszawie. Aby otrzymać PIN, należy przedstawić orzeczenie lekarskie, stwierdzające niepełnosprawność. Takie rozwiązanie zapewnia, że z platformy skorzystają jedynie osoby do tego uprawnione. Dodatkowo na pliki ePUB oraz mp3 tuż przed ich pobraniem w sposób automatyczny zostaną nałożone znaki wodne, sygnujące pliki identyfikatorami czytelników.

 

Patronat nad platformą IBUK Libra Light objęli: Polski Związek Niewidomych oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Więcej informacji o platformie IBUK Libra Light mogą Państwo przeczytać (a także wysłuchać wywiadów radiowych) w zakładce Zasoby.

 

 

 

 

 

SuperMemo prosto z BETT

Właśnie rozpoczęły się największe w Europie targi technologii informatycznych w edukacji, czyli BETT. Jak co roku, SuperMemo prezentuje swoje nowości, tym razem z drugą nominacją do nagrody BETT Award z rzędu!

 

 

 

BETT to niewątpliwie najważniejsza w branży konferencja informatyczna, prezentująca swoje najnowsze osiągnięcia technologiczne dla sektora edukacyjnego. Wystawcy z całego świata prześcigają się, aby nauczyciele, wykładowcy akademiccy, lektorzy języków obcych i właściciele szkół prywatnych zainteresowali się ich nowymi produktami i usługami, wspierającymi nauczanie.


Są tu obecni topowi producenci oprogramowania i światowej rangi wydawcy edukacyjni. W tak znakomitym otoczeniu nasz najnowszy produkt został po raz drugi z rzędu nominowany do najważniejszej nagrody na BETT, czyli BETT Award, co jest nie lada powodem do dumy. Jurorzy wyróżnili nominacją ekosystem SuperMemo.com, oferujący naukę przez internet, a także w aplikacjach na komputery PC i urządzenia mobilne z Androidem i iOS. Serwis obejmuje ponad sto gotowych kursów, w tym laureata ubiegłorocznej nagrody BETT Award – kurs do nauki języka angielskiego  „Olive Green”.


Zapraszamy do odwiedzenia SuperMemo na stoisku F102 i do kontaktowania się z nami przez B2B@supermemo.com. Targi i konferencja BETT odbywają się w dniach 25-28 stycznia w hali ExCeL w Londynie.

 

 

 

Grażdanin N.N. - spotkanie autorskie

Wydawnictwo Naukowe PWN oraz Księgarnia MDM serdecznie zapraszają na spotkanie z Martą i Andrzejem Goworskimi –  autorami książek "Grażdanin N.N. Życie codzienne w ZSRR" oraz "Naukowcy spod czerwonej gwiazdy".

 

Spotkanie odbędzie się 1 lutego 2017 r. o godz. 18.00 w Księgarni MDM (Warszawa, ul. Koszykowa 34/50). Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

Marta Panas-Goworska i Andrzej Goworski – małżeńsko-pisarski duet. Interesują się kulturą i historią krajów Europy Środkowo-Wschodniej oraz Rosji. Są przeświadczeni, że właśnie ta cześć świata jest najniezwyklejsza i najciekawsza ze wszystkich. Publikowali m.in. w Gazecie Wyborczej, Tygodniku Powszechnym, Nowej Europie Wschodniej. Regularnie współpracują z kwartalnikiem literacko-artystycznym „Akcent”.

 

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa PWN

We wtorek, 31 stycznia br. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie rekrutacji do klas 1-7 Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej PWN. Spotkanie poprowadzi dyrektor placówki – Pani Magdalena Bedyńska. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!


1 września 2017 r. na warszawskim Mokotowie zostanie otwarta Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa PWN. Rozpoczyna się rekrutacja do klas 1-7 szkoły podstawowej! Dyrektor szkoły – Pani Magdalena Bedyńska spotka się z rodzicami w dniach:

31 stycznia 2017 roku o godz. 18.00
28 lutego 2017 roku o godz. 18.00
w Warszawie, przy ul. Rostafińskich 1.


Podczas spotkań rodzice uzyskają informacje na temat programu nauczania oraz przebiegu rekrutacji.


Pani Magdalena Bedyńska pełniła rolę twórcy oraz funkcję pierwszego dyrektora w kilku szkołach na terenie Warszawy, m.in.: w Szkole Podstawowej Bednarska oraz w Szkole Podstawowej i Gimnazjum Przymierza Rodzin nr 3. Jest z wykształcenia romanistką oraz wykwalifikowanym metodykiem nauczania języka francuskiego i certyfikowanym egzaminatorem nowej matury. Przez 8 lat była Ekspertem Rady Europy do spraw nauczania języków obcych.
Została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pasją Pani Magdaleny jest praca z dziećmi i młodzieżą, uwielbia pracę koncepcyjną i organizacyjną. Kocha wędrówki górskie, przyrodę, wszelką aktywność sportową, dobrą muzykę i książkę.

 

Kursy Reaktor PWN

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że uruchomiliśmy nowy projekt szkoleniowy - Reaktor PWN.


Reaktor PWN został stworzony z myślą o wszystkich tych, którzy chcieliby zmienić swój zawód. Podczas naszych kursów będziemy uczyć programowania. Opracowane zostały autorskie programy szkoleń, a zajęcia będą prowadzili doświadczeni trenerzy, na co dzień związani z branżą IT.


Jakość kursów Reaktor PWN potwierdza także wyjątkowa Rada programowa, której członkami są m.in.:

 • przedstawiciele środowiska naukowego – prof. Krzysztof Jassem i dr Adam Roman;
 • programista – Piotr Kowalski, mentor kursu Front-end Developer;
 • Mikołaj Makowski – dyrektor IT Contracting w Hays Poland.

W Reaktor PWN stawiamy także na współpracę z pracodawcami i firmą rekrutacyjną Hays Poland. Dzięki temu osoby, kończące kurs nie są pozostawione bez opieki. Pomagamy im znaleźć pracę lub staż, a dla dwóch najlepszych kursantów przygotowaliśmy program stażowy.


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia naszej animacji oraz odwiedzenia strony internetowej Reaktor.pwn.pl.

 

Kontakt dla mediów:
Malwina Szewczyk
e-mail: Malwina.szewczyk@pwn.pl
tel. 22 69 54 483

 

Diabetologia – wybrane zagadnienia

Z przyjemnością informujemy, że nowy dodatek dla lekarzy „Diabetologia – wybrane zagadnienia”, czasopismo pod redakcją naukową prof. dr hab. Krzysztofa Strojka - jest już dostępne w sprzedaży.

W ostatnich kilkunastu latach dokonał się znaczący postęp w zakresie percepcji zagrożenia skutkami choroby, jak również w odniesieniu do zasad prowadzenia leczenia. Wiąże się z tym konieczność ciągłego aktualizowania wiedzy w oparciu o doniesienia naukowe i wprowadzane rekomendacje towarzystw diabetologicznych. „Diabetologia – wybrane zagadnienia” to specjalistyczne opracowanie dla lekarzy diabetologów, którego celem jest rozszerzenie i usystematyzowanie wiedzy dotyczącej cukrzycy – jednego z największych wyzwań współczesnej medycyny.

 

 

W opracowaniu zostały poruszone m.in. następujące tematy: 

 • zasady leczenia insuliną. Rola nowych insulin i preparatów insulinopodobnych w leczeniu chorych na cukrzycę;
 • cukrzyca u chorych w podeszłym wieku. Cele i kierunki leczenia;
 • ostre powikłania cukrzycy;
 • zespół stopy cukrzycowej – wyzwanie współczesnej diabetologii;
 • terapia cukrzycowa z wykorzystaniem inhibitorów DPP-4, agonistów GLP-1 i inhibitorów SGLT-2. Ocena skuteczności ich działania;
 • rola aktywności fizycznej w codziennym życiu pacjenta z cukrzycą. Cukrzyca i sport – razem czy osobno?

 

Zapraszamy do lektury! Szczegóły - tutaj.

 

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka z PWN

PWN Wydawnictwo Szkolne zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 3 do 9 lat w towarzystwie Babć i Dziadków na warsztaty artystyczne – DZIEŃ BABCI I DZIADKA Z PWN, w sobotę 21 stycznia 2017 r. w Dwujęzycznym Przedszkolu i Szkole Podstawowej PWN na warszawskim Mokotowie, przy ul. Rostafińskich 1.


Podczas warsztatów dzieci:

 • wykonają dla swoich Babć i Dziadków wyjątkowe laurki, korzystając z niecodziennych materiałów
 • ozdobią świeczkę metoda decoupage
 • przygotują karnawałowe kotyliony
 • stworzą niepowtarzalny portret wnuczki lub wnuka
 • wspólnie z Babcią i Dziadkiem nauczą się piosenki Babcia tańczy rock'n'rolla

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość spędzenia ze sobą wyjątkowego czasu wypełnionego ciekawymi zabawami oraz grami ruchowymi.


Zapraszamy dzieci na wspaniałą zabawę z Babcią i Dziadkiem!


Termin: sobota, 21 stycznia 2017 r. Miejsce: Dwujęzyczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa PWN, Warszawa ul. Rostafińskich 1, godz. 10.00 – 13.00


Koszt uczestnictwa dla jednego dziecka 69 zł.


Zapisy przyjmujemy online. Więcej informacji na stronie http://przedszkole.pwn.pl/warsztaty/

 

Zima z „Baby Juniorem”

Zapraszamy do lektury kolejnego wydania czasopisma "Baby Junior", a w nim - sprawdzone porady, które na pewno ułatwią optymalne wykorzystanie czasu oczekiwania na narodziny maleństwa. Jest to ten moment w życiu, kiedy powinniśmy szczególnie zadbać o swoje zdrowie, zgodnie ze znaną maksymą, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Przyszłe mamy wiedzą o tym doskonale. Urozmaicona dieta, ruch i aktywność, wysypianie się i oczywiście przestrzeganie zaleceń lekarza to najlepsza inwestycja w zdrowie dziecka. Polecamy również artykuł przedstawiający najczęstsze fakty i mity dotyczące karmienia piersią – warto je poznać!

W dodatku specjalnym „Twój Junior” poruszamy temat najprzyjemniejszy z możliwych – piszemy o prezentach. Magda Kordaszewska, ekspertka od zabawek, wraz z psycholog Wiolą Skawińską przygotowały praktyczny przegląd najciekawszych dostępnych na rynku zabawek, uzupełniony wskazówkami, na co zwracać uwagę, dokonując wyboru upominku dla młodszego i nieco starszego dziecka.

Życzymy miłej lektury! Czasopismo dostępne w sprzedaży w sieci Empik i na stronie www.pzwl.pl.

 

 

Zmiany w Grupie PWN

Zarząd Grupy PWN podjął decyzję o powierzeniu z dniem 1 stycznia 2017 roku funkcji Prezesa Zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL i Dyrektora Zarządzającego Wydawnictwa Naukowego PWN - Dorocie Twarowskiej, od ponad czterech lat związanej z Grupą jako Prezes Zarządu PWN Wydawnictwa Szkolnego.

 

Dorota Twarowska zastąpi na tym stanowisku Michała Skubę - dotychczasowego Prezesa Zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL, Prezesa Zarządu Domu Wydawniczego PWN oraz Dyrektora Zarządzającego Wydawnictwa Naukowego PWN, który z dniem 31 grudnia 2016 roku złożył rezygnację z zajmowanych stanowisk z ważnych powodów osobistych.

 

Zarząd Domu Wydawniczego PWN pozostanie dwuosobowy - w składzie Lidia Banach i Natalia Wojciechowska jako członkowie zarządu.

 

Rak piersi - seminaria 2016

16 grudnia 2016 r. zakończył się cykl spotkań dla lekarzy medycyny rodzinnej, pielęgniarek i położnych, poświęcony tematyce diagnostyki, leczenia i postępowania po terapii u chorych na raka piersi.

Spotkania odbyły się kolejno w następujących miastach:  2 grudnia w Lesznie, 9 grudnia w Suwałkach, 10 grudnia w Ciechanowie, 16 grudnia w Zamościu. W seminariach wzięło łącznie udział ponad 140 osób – lekarzy POZ, pielęgniarek oraz położnych. Uczestnicy mieli okazję zgłębić praktyczną wiedzę niezbędną w codziennej pracy z pacjentem oraz poćwiczyć diagnostykę przy użyciu fantomu.

 

Kierownikiem naukowym cyklu seminariów był prof. dr hab. med. Zbigniew I. Nowecki, Kierownik Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii – Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

 

 

 

 

 

Link do relacji na stronie Instytutu PWN:

https://www.instytutpwn.pl/konferencja/rakpiersipoz/#relacje