Aktualności

Akademia Raka Piersi - Bydgoszcz

12 czerwca w Bydgoszczy odbyła się druga konferencja z cyklu „Akademia Raka Piersi”. Partnerem organizacyjnym cyklu jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL.

Gościliśmy kilkudziesięciu lekarzy, zainteresowanych tematyką leczenia wczesnego oraz miejscowo zaawansowanego i rozsianego raka piersi. Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy, chcąc zgłębić swą wiedzę, brali aktywny udział w prelekcjach. Kierownikiem naukowym spotkań jest profesor nadzw. Anna Niwińska. Ostatnia konferencja z cyklu odbędzie się 20 listopada w Rzeszowie.


Więcej informacji na temat projektu https://www.instytutpwn.pl/konferencja/akademia-raka-piersi-2017/#relacje

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji:

  

 

Reaktor PWN - po pierwszej edycji

Miło nam poinformować, że w środę, 14 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie pierwszej edycji kursów Reaktor.

Równo o godzinie 15:00 usłyszeliśmy dźwięk wystrzelanego korka od szampana, wznieśliśmy kieliszki i posypały się gratulacje :). Sześciu śmiałków zmieniło swoje życie i zdobyło certyfikat Reaktor PWN, tym samym zdobywając zawód Back-end Developer.

6 tygodni – tyle trwał kurs dzienny Reaktor PWN. Podczas codziennych zajęć pod okiem mentora nasi kursanci tworzyli samodzielnie aplikacje i uczyli się różnych języków programowania. Jak sami mówią – było ciężko, ale było warto :).

Już niedługo będą Państwo mogli zobaczyć materiały wideo, nakręcone podczas zakończenia kursu Reaktor. Zapraszamy na stronę www.reaktor.pwn.pl.

 

Dziecięca Akademia Rozwoju (DAR) PWN

Od nowego roku szkolnego 2017/2018 w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej PWN na warszawskim Mokotowie rozpoczyna działalność Dziecięca Akademia Rozwoju (DAR) PWN. Już dzisiaj można wybrać ciekawe zajęcia pozalekcyjne dla młodszych i starszych dzieci oraz dla rodziców.

 

DAR organizuje twórcze zajęcia interdyscyplinarne dla dzieci i młodzieży, m.in.: warsztaty artystyczne, językowe, przyrodnicze oraz informatyczne, prowadzone przez doświadczonych nauczycieli i pedagogów, którzy na co dzień pracują w renomowanych warszawskich szkołach. Zajęcia i zabawy z dziećmi  będą prowadzone metodą projektów.

Wśród propozycji jest wiele ciekawych aktywności, rozwijających kompetencje językowe. Dzieci, uczestnicząc w zajęciach, prowadzonych w języku angielskim, uczą się np. prowadzenia debat, rozmawiają o muzyce i ulubionych bohaterach filmowych. Są również oferty dla chętnych do nauki języka niemieckiego i hiszpańskiego.

Dziecięca Akademia Rozwoju PWN zaprasza małych samurajów, starszych i młodszych filozofów oraz tych, którym imponuje polska noblistka Maria Skłodowska-Curie. Wśród propozycji DAR znalazły się również zajęcia logopedyczne, kompensacyjne, terapii sensorycznej dla dzieci oraz porady psychologa i pedagoga dla rodziców.

Dzieci, uczestniczące w zajęciach Dziecięcej Akademii Rozwoju, będą miały pierwszeństwo w rekrutacji do klasy pierwszej i do klas starszych do Dwujęzycznej szkoły Podstawowej PWN w następnym roku szkolnym.

Udział w zajęciach daje możliwość poznania placówki i zaprzyjaźnienia się zarówno z miejscem, jak i nauczycielami, którzy w większości będą współpracować z Dwujęzyczną Szkołą Podstawową PWN.

Zachęcamy do wypełnienia formularza wstępnego zapisu oraz zapoznania się z listą proponowanych zajęć.
Szczegółowy plan zajęć zostanie opublikowany pod koniec sierpnia.

 

Językowy Dzień Dziecka - relacja

W imieniu zespołu sieci szkól językowych MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE serdecznie dziękujemy za Państwa obecność i ogromne zaangażowanie w realizacji całorocznego projektu MAŁA LINGUA DRAMA PROJECT.


3 czerwca po raz kolejny spotkaliśmy się na deskach Teatru Syrena, by przedstawić autorski projekt dydaktyczny  MAŁA LINGUA DRAMA PROJECT  from the Blabber to the Spacer "Dziecięce smaki świata, czyli podróże Blabbersów", odsłona 4 The Blabbers go from Germany to Africa, łączący naukę języka obcego z aspektem podróży i poznawania wiedzy o świecie oraz innych kulturach.


Tego dnia na scenę weszły dzieci z filii z całej Polski, by wraz z baśniową rodziną Blabbersów zabrać nas w magiczną podróż do Afryki. Gościem specjalnym wydarzenia była Tola Omotosho z zespołem, którego bębniarskie rytmy Djembe stworzyły niepowtarzalny, afrykański klimat i poniosły wszystkich do tańca.


Dzięki obecności Fundacji Dzieci Afryki mogliśmy zobaczyć autentyczne, wykonane przez dzieci, afrykańskie przedmioty, posłuchać o życiu afrykańskich rówieśników i misjach, organizowanych przez Fundację. By ją wspomóc, dzieci przez cały dzień tworzyły swoje wyjątkowe Walizki Talentów. 3 z nich zostały nagrodzone autorskimi materiałami dydaktycznymi, wszystkie zaś wzięły udział w licytacji, z której dochód został przekazany na rzecz wspierania projektów edukacyjnych Fundacji.


W kuluarach dzieci wcieliły się w prawdziwych globtroterów, poszukujących ukrytych w teatrze ciekawostek, dotyczących Afryki. Tuż po przedstawieniu, w towarzystwie aktorki Doroty Goriainow poznawaliśmy najmniej dostępne zakątki teatru i tajniki pracy aktorów.


Dużym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia metodyczno-biznesowe, równolegle odbywające się w Teatrze Syrena. Podczas 4 sesji uczestnicy dowiedzieli się, jak uruchomić szkołę językową oraz jak skutecznie sprzedawać jej usługi i na nich zarabiać. Zobaczyli, jak łatwo i przyjemnie jest projektować z dziećmi najlepsze przedstawienia i otrzymali niezbędne do tego materiały. 

To był pracowity rok, uwieńczony wspaniałym przedstawieniem MAŁA LINGUA DRAMA PROJECT from the Blabber to the Spacer "Dziecięce smaki świata, czyli podróże Blabbersów", odsłona 4 The Blabbers go from Germany to Africa.
Dziękujemy za współpracę, ogromne zaangażowanie i pasję!!!

 

Rekrutacja uzupełniająca

Dwujęzyczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa PWN przyjmują jeszcze zapisy do przedszkola, zerówki i pierwszej klasy szkoły podstawowej.

4 września 2017 roku rozpocznie działalność Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa PWN, przy ul. Rostafińskich 1 w Warszawie. Obecnie w budynku działa już Dwujęzyczne Przedszkole PWN.
Rekrutacja uzupełniająca będzie prowadzona jeszcze do końca czerwca.

 

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapisania się na indywidualne spotkanie z panią dyrektor: http://przedszkole.pwn.pl/spotkania-informacyjne/

 

Targi Mother & Baby

Już 10 i 11 czerwca 2017 w hali EXPO XXI w Warszawie odbędzie się kolejna edycja warszawska Targów Mother & Baby!

 

Mother & Baby to wyjątkowe spotkanie młodych rodziców i rodzin, oczekujących dziecka. To nie tylko standardowe targi wystawiennicze, ale także wyjątkowa strefa edukacji rodziców. Podczas Targów Mother & Baby odbędą się m.in.: bezpłatne konsultacje medyczne, szkoła rodzenia, szkoła pielęgnacji, warsztaty wiązania chust, szkolenia dla rodziców, dotyczące udzielania pierwszej pomocy dziecku, warsztaty fotelikowe. Specjalne zajęcia dla rodziców poprowadzi Akademia Pawła Zawitkowskiego, znanego fizjoterapeuty i „zaklinacza dzieci”.

 

Nie zabraknie też innych atrakcji i rozrywek. Jak co roku odbędą się wyścigi raczkujących maluchów, sesje zdjęciowe. Ponadto każdy przyszły tatuś będzie mógł się przekonać, jak jego partnerka czuje się z brzuszkiem – „tatusiowie w ciąży” – to już specjalność wydarzenia!

 

 

Wraz z Baby Juniorem zachęcamy do odwiedzenia nas podczas targów. Do zobaczenia na stoisku nr 82 w Hali 3!


Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia do pobrania tutaj.

 

 

 

Historia zebrana - głosuj na PWN!

Wystartowała kolejna edycja Konkursu „Historia Zebrana”. Gorąco zachęcamy do głosowania na tytuły Wydawnictwa Naukowego PWN:

 

Kategoria: W rolach głównych
• „Randka z wrogiem”, Ludwika Zachariasiewicz
• „Ostatni pilot myśliwca”, Jerzy Główczewski
• „Obrońca skarbów. Karol Estreicher - w poszukiwaniu zagrabionych dzieł sztuki”, Marta Grzywacz

  

 

Kategoria: Okiem badacza
• „Grażdanin N.N. Życie codzienne w ZSRR”, Marta i Andrzej Goworscy
• „Zabójcze układy. Służby PRL i międzynarodowy terroryzm”, Przemysław Gasztold
• „Święte wojny Piastów”, Darius von Guttner-Sporzyński

 

  

 

Głosowanie trwa do 19 czerwca. Zwycięzców konkursu poznamy 3 lipca.

 

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to inicjatywa działająca od 2009 roku. Od 2011 roku przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez redakcje: portalu historycznego Histmag.org oraz serwisu Granice.pl.

 

„Akademia Czerniaka” - IV edycja

27 maja br. odbyło się trzecie i ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Akademia Czerniaka”.


W konferencji uczestniczyło kilkudziesięciu lekarzy onkologów, chirurgów, dermatologów, a także lekarzy innych specjalizacji, zainteresowanych nowotworami skóry. Spotkanie przebiegło w niezwykle dynamicznej atmosferze. Uczestnicy brali aktywny udział w wykładach, zadając rekordową liczbę pytań poprzez tablety oraz stronę internetową konferencji – nową formę dodatkowego kontaktu z wykładowcami.

 

W tegorocznej edycji cyklu konferencji „Akademia Czerniaka”, wzięło udział ponad 220 uczestników z całej Polski. Spotkania odbyły się kolejno w następujących miastach:  11 marca w Rzeszowie, 1 kwietnia  w Białymstoku i 27 maja w Bydgoszczy. Wykłady poprowadzili znakomici prelegenci pod opieką merytoryczną Pana Prof. dr hab. n. med. Piotra Rutkowskiego.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a partnerom i sponsorom za wsparcie i współpracę. 

 

Szczegóły, dotyczące V edycji cyklu będą dostępne już wkrótce. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

 

 

 

 

 

PWN na WTK 2017 - relacja

Kolejna edycja Warszawskich Targów Książki dobiegła końca. Nie mogło na nich zabraknąć Grupy PWN. Nasze stoisko tłumnie odwiedzali czytelnicy, zainteresowani ofertą wydawniczą oraz wydarzeniami towarzyszącymi – spotkaniami z autorami i edukacyjnym warsztatem rodzinnym.


Serdecznie dziękujemy odwiedzającym za obecność. Tegoroczną edycję wydarzenia możemy uznać za bardzo udaną! Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowej galerii zdjęć.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Językowy Dzień Dziecka - 3 czerwca

Ogólnopolska sieć szkół języków obcych MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE zaprasza serdecznie wszystkie Dzieci - w sobotę, 3 czerwca 2017 na Językowy Dzień Dziecka.

 

ZAPROSZENIE


Wydarzenie odbędzie się w Teatrze Syrena. Zapewnimy Dzieciom moc atrakcji, a ponadto zaprosimy na przedstawienie MAŁA LINGUA DRAMA PROJECT from the Blabber to the Spacer "Dziecięce smaki świata, czyli podróże Blabbersów", odsłona 4: The Blabbers go from Germany to Africa oraz na zwiedzanie Teatru Syrena.

 

WSTĘP WOLNY! Prosimy o zgłaszanie obecności do 1 czerwca poprzez formularz kontaktowy (liczba miejsc ograniczona).


Zapraszamy również wszystkich lektorów języków obcych, szkoły językowe i wszystkich poszukujących pomysłu na biznes edukacyjny, na równolegle odbywające się szkolenia metodyczne i biznesowe "Reżyseria Biznesu MAŁA LINGUA – zostań reżyserem swojej lekcji i zarabiaj!"

 

 

 

Konkurs DaF-Kenner rozstrzygnięty

Na stronie internetowej konkursu została opublikowana lista laureatów XIII edycji konkursu DaF-Kenner, a także nagrodzone prace konkursowe oraz osobiste podziękowania dla uczestników od Kurta Schellera. Zapraszamy do oglądania!


Zainteresowanie konkursem z roku na rok wzrasta - w tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się blisko 1600 grup, otrzymaliśmy ok. 900 prac konkursowych. Jury, w którego skład weszli przedstawiciele Instytutu Goethego, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz PWN Wydawnictwa Szkolnego, miało trudne zadanie, jeśli chodzi o wybór zwycięzców.


Najlepsze prace obejrzał i ocenił również patron honorowy konkursu - Kurt Scheller, który świetnie się bawił przy oglądaniu filmów, przygotowanych przez uczniów. W jednym z nich uczeń bardzo przekonująco odgrywa rolę samego Kurta Schellera (II miejsce w kategorii klas 1-3). Nasz patron nagrał specjalne podziękowania dla uczestników konkursu, można je zobaczyć na stronie http://dafkenner.wszpwn.com.pl/.


Nagrodę specjalną otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu. Jest to ośrodek edukacji i rewalidacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim wraz ze współwystępującymi zaburzeniami sprzężonymi.


Uczestnicy konkursu: uczniowie i nauczyciele otrzymają nagrody, których zakup zostanie częściowo sfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Będą to: tablety, słuchawki, przenośne głośniki, aparaty fotograficzne.
Zachęcamy do obejrzenia nagrodzonych filmów. Poziom jest naprawdę wysoki, pomysłowość uczniów w wielu przypadkach zaskakująca: http://dafkenner.wszpwn.com.pl/

 

Nagroda - Historia Zebrana 2016

Miło nam poinformować, że wydana nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN książka Krystyny Kaplan „Londyn w czasach Sherlocka Holmesa” została nagrodzona w konkursie Historia Zebrana 2016. Publikacja otrzymała Nagrodę Jury w kategorii "Historia Niebanalna”.

 


Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to inicjatywa działająca od 2009 roku. Od 2011 roku przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie przez redakcje: portalu historycznego Histmag.org oraz serwisu Granice.pl.


Serdecznie gratulujemy Autorce oraz Wydawcy wyróżnionego tytułu!


Więcej o książce: https://ksiegarnia.pwn.pl/Londyn-w-czasach-Sherlocka-Holmesa,462225587,p.html

 

 

Economicus 2017 - PWN nagrodzony

W tym roku Dziennik Gazeta Prawna po raz siódmy przyznał Economicusy – nagrody dla najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych na naszym rynku wydawniczym. W największym tego typu konkursie w Polsce Wydawnictwo Naukowe PWN otrzymało aż trzy nagrody, zajmując miejsca: pierwsze i dwukrotnie trzecie!


19 maja br. podczas Warszawskich Targów Książki na Stadionie PGE Narodowym, odbył się finał plebiscytu Economicus 2017. W trakcie uroczystej gali książki - wydane w Redakcji Ekonomii Wydawnictwa Naukowego PWN - zostały nagrodzone w każdej z trzech konkursowych kategorii. Zwycięzców wybrała Kapituła, złożona z polskich autorytetów akademickiej i praktycznej ekonomii, m.in. prof. Elżbieta Mączyńska, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, prof. dr hab. Adam Glapiński, prezes NBP, prof. Michał Kleiber, przewodniczący Komitetu Prognoz PAN.


Poradnik roku” to nagroda dla najlepszej książki polskiego autora, która pełni funkcję poradnika ekonomiczno-biznesowego. Bardzo nam miło, że „Rynek sztuki w Polsce. Przewodnik dla kolekcjonerów i inwestorów” autorstwa Moniki Bryl zdobył pierwsze miejsce w tej kategorii!

Książka roku” to nagroda dla najlepszej publikacji, promującej wiedzę ekonomiczną, napisanej przez polskiego autora. Na trzecim miejscu w tej kategorii wyróżnione zostały „Paradoksy ekonomii. Rozmowy z polskimi ekonomistami” pod redakcją naukową Tadeusza Smugi i Grzegorza Konata.


Najlepsza książka zagraniczna” – nagroda ta honoruje najlepsze tłumaczenie zagranicznej książki ekonomiczno-biznesowej, wydane na polskim rynku. Na trzecim miejscu w tej kategorii uplasowała się „Wielka ucieczka. Zdrowie, bogactwo i źródła nierówności”, autorstwa brytyjsko-amerykańskiego ekonomisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii w 2015 r. – prof. Angusa Deatona. 


W imieniu Kapituły, werdykt przedstawił red. Rafał Woś, publicysta, ekspert w zakresie książek ekonomicznych, współpracownik Dziennika Gazety Prawnej i pracownik tygodnika Polityka.

 

Nagroda ACADEMIA 2017 dla PZWL

W miniony piątek, w ramach Warszawskich Targów Książki, odbyło się uroczyste wręczenie nagród akademickich ACADEMIA 2017. Nagroda główna w kategorii najlepsza książka akademicka i naukowa została przyznana Wydawnictwu Lekarskiemu PZWL  za publikację „Medycyna Rodzinna” autorstwa J. Bożydara Latkowskiego, Witolda Lukasa i Macieja Godeckiego-Ćwirko. 

Serdecznie gratulujemy całej Redakcji za stworzenie docenionej publikacji i trzymamy kciuki za kolejne nagrody.


Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 200 publikacji. „W tym roku na Konkurs wpłynęło bardzo wiele dzieł, zasługujących na nagrodę. Jury stanęło przed trudnym zadaniem i dokonało wyboru, w naszej ocenie, najlepszego z możliwych. Wybór ten padł na Wydawnictwa, które do perfekcji opanowały sztukę edytorską, zharmonizowaną w sposób niemalże dokonały z tematyką książek. Jury, w miarę swoich kompetencji, brało także pod uwagę merytoryczny poziom treści książek, doceniając tą drogą również autorów, jako współtwórców sukcesu” – tak podsumował tegoroczną edycję prof. Roman Barlik, przewodniczący jury ACADEMIA 2017.

 

W kategorii głównej przyznano również dodatkowe wyróżnienia dla Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej za publikację: „Teoria i praktyka planowania przestrzennego. Urbanistyka Europy” autor: Jan Maciej Chmielewski, oraz dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina za publikację: „Chopin 2. Uchwycić nieuchwytne”, autor: Mieczysław Tomaszewski.

 

 

Zaproszenie na konferencję

 

Instytut PWN wraz z ekspertami Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas zapraszają przedstawicieli polskich uczelni wyższych na konferencję POSTĘPOWANIE NA WYPADEK ATAKÓW TERRORYSTYCZNYCH. Wydarzenie będzie kontynuacją projektu edukacyjnego dla środowiska akademickiego BEZPIECZEŃSTWO NA UCZELNIACH i odbędzie się już 26 czerwca 2017 r. w Warszawie.


Program merytoryczny konferencji powstał w konsultacji z największym autorytetem w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem w zakresie terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania, przewodniczącym komitetu naukowego dr. Krzysztofem Liedelem. W trakcie konferencji swoją wiedzą podzielą się praktycy z zakresu służb specjalnych, ratownictwa medycznego, prawoznawstwa oraz psychologii. Będzie to także unikatowa okazja do poznania konkretnych przypadków ataków terrorystycznych, które zostały przeprowadzone na uczelniach w całej Europie oraz Stanach Zjednoczonych.


Partnerem merytorycznym wydarzenia jest: Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, partnerami i patronami Forum Uczelni Technicznych, Parlament Studentów RP, Niezbędnik Kadry Akademickiej, Forum Akademickie. Partnerem organizacyjnym Centrum Giełdowe Grupa Mars.

 

Video- zapowiedź https://www.youtube.com/watch?v=W8LewVqWkME

 

"Baby Junior" wyróżniony

W tym roku odbył się piętnasty już z rzędu, jubileuszowy Konkurs Izby Wydawców Prasy na Prasową Okładkę Roku GrandFront 2016. W tegorocznej edycji rywalizowało prawie 400 okładek, w 9 kategoriach.
Nasz „Baby Junior” otrzymał dwa wyróżnienia w kategorii „Rodzina i Dom”, za okładkę dla numeru 2/2016 oraz 3/2016. Zwycięstwo w tej kategorii odniosła natomiast okładka magazynu „Zwierciadło” – wydanie specjalne, nr 4/2016.

 

     

 

 

Podczas jubileuszowej Gali, która odbyła się 15 maja na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie nie zabrakło emocji. Nagroda główna trafiła do redakcji magazynu Harper’s Bazaar, za okładkę wydania nr 10 z 2016 roku. Wręczono także nagrodę XV-lecia Konkursu GrandFront, wybraną w głosowaniu redakcyjnym – statuetka za najlepszą okładkę ostatnich piętnastu lat trafiła do Polityki nr 26 z 2008 roku.

Nagroda GrandFront to najbardziej prestiżowe polskie wyróżnienie dla twórców grafiki prasowej. Organizowany już po raz piętnasty Konkurs jest miejscem prezentacji twórczych pomysłów, inspirujących technik i profesjonalnie opracowanych okładek gazet i czasopism. Od lat w konkursowe szranki stają twórcy i redakcje pism ogólnokrajowych i lokalnych, liderzy w swoich segmentach oraz tytuły, które dopiero wchodzą na rynek. Przez 15 lat statuetki GrandFront trafiły w ręce najwybitniejszych polskich grafików, zajmujących się projektowaniem prasowym.
Pełna lista laureatów konkursu dostępna jest na stronie http://bit.ly/2rqbn7e

 

Gratulujemy naszym wydawcom!

 

Grupa PWN na WTK

Blisko 800 wystawców z 32 krajów, 1000 twórców, 1500 wydarzeń – tak w skrócie zapowiada się 8. edycja nadchodzącego wydarzenia.

 

Państwa uwadze szczególnie polecamy wybrane spotkania Grupy PWN (zapraszamy na stoisko nr 26/D5), w trakcie których będziemy gościć autorów naszych nowości i bestsellerów. Pojawi się także atrakcja dla najmłodszych.

 

 

Strefa spotkań Wydawnictwa Naukowego PWN

 

Sobota, 20 maja

godz. 11.00-13.00 Kamil Niedziałek – animator
Ciało, ciało – warsztaty rodzinne wokół książki Susie Hodge „Dlaczego sztuka pełna jest golasów”? Warsztat rodzinny dla dzieci (w wieku 5-10 lat) i ich rodziców

godz. 13.00-14.00 Marta Grzywacz – autorka książki „Obrońca skarbów. Karol Estreicher - w poszukiwaniu zagrabionych dzieł sztuki"

godz. 14.00-15.00 Arleta Bojke – autorka książki „Władimir Putin. Wywiad, którego nie było".

godz. 15.00-16.00 Andrzej Goworski, Marta Panas-Goworska – autorzy książek „Grażdanin N.N. Życie codzienne w ZSRR" oraz "Naukowcy spod czerwonej gwiazdy"


Niedziela, 21 maja

godz. 11.00-12.00 Bożena Fabiani – autorka bestsellerowej serii "Gawędy o sztuce", w tym jej najnowszej części pt. „Antyk w malarstwie

godz. 12.00-13.00 Jerzy Główczewski – autor książki „Ostatni pilot myśliwca"

godz. 13.00-14.00 Eryk Ostrowski – autor książki „Tajemnice wichrowych wzgórz. Prawdziwa historia Branwella i Charlotte Brontë"


Strefa spotkań Ravelo

 

Sobota, 20 maja

godz. 13.30 – 14.20 Olga Kozierowska - autorka książki „Mój przyjaciel kryzys”

godz. 13.30 – 14.20 Agnieszka Rylik - autorka książki „Nokaut. Historia bokserki”

godz. 15.05 – 16.00 Karolina Wilczyńska - autorka książki „Rok na kwiatowej. Tom. 1. Wędrowne ptaki”

 

Niedziela, 21 maja

godz. 13.30 – 14.20 Agata Przybyłek - autorka książki „Jeszcze raz”

godz. 13.30 – 14.20 Natalia Sońska - autorka książki „Kropla zazdrości, morze miłości”

 

 

W trakcie Targów realizowany jest program wydarzeń branżowych, a także warsztaty literackie oraz spotkania autorskie z ulubionymi twórcami. Jest to także znakomite miejsce do ogłoszenia wyników prestiżowych konkursów, m.in.: Nagrody w Konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA, Nagrody Dziennika Gazety Prawnej ECONOMICUS, Nagrody im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów dla tłumacza literatury naukowej. Niemcy będą Gościem Honorowym 8. Warszawskich Targów Książki. Motto programu przygotowanego przez Frankfurckie Targi Książki oraz Goethe-Institut we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec brzmi „Worte bewegen. Siła słów“.  Stoisko Niemiec stanie się miejscem prezentacji różnorodności niemieckiej kultury i książki. Jego szczególnym gościem będzie laureatka literackiej Nagrody Nobla, Herta Müller. Program oraz więcej informacji dostępne na stronie: www.targi-ksiazki.waw.pl.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Podręczniki PWN z akceptacją MEN

Podręczniki PWN Wydawnictwa Szkolnego do nauki języków obcych w nowej 8-letniej szkole podstawowej, przygotowane na rok szkolny 2017/2018 uzyskały akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej lub pozytywną opinię recenzentów. Większość z nich otrzymała już numery dopuszczenia, pozostałe dostaną je w najbliższym czasie.


Od 1 września 2017 r. uczniowie rozpoczną naukę w zreformowanej 8-letniej szkole podstawowej. W konsekwencji reformy systemu oświaty, w klasach: pierwszej, czwartej i siódmej będą obowiązywały nowe podstawy programowe.
Dzięki wytężonej pracy redakcji języków obcych, Wydawnictwo Szkolne jest jednym z pierwszych, którego podręczniki zostały opracowane zgodnie z wytycznymi MEN, zyskały pozytywne opinie recenzentów i w większości zostały dopuszczone do użytku. Obecnie książki zostaną skierowane do produkcji tak, aby 1 września znalazły się na ławkach szkolnych uczniów, rozpoczynających nowy rok szkolny.


Zachęcamy do zapoznania się z ofertą publikacji http://www.wszpwn.com.pl/wydarzenie/katalog-jezyki-obce-na-rok-szkolny-2017-2018,322.html

 

Wyróżnienie dla PWN!

Miło nam poinformować, że Wydawnictwo Naukowe PWN otrzymało wyróżnienie w Konkursie Książka dla Trenera. Książka „Pomyśl, zanim pomyślisz” Roberta DiYanni została nagrodzona w kategorii „Autor zagraniczny”.

 

 


Konkurs „Książka dla Trenera” organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu. Celem Konkursu jest wyróżnienie najbardziej wartościowych publikacji, skierowanych do trenerów, coachów, mentorów, doradców i konsultantów oraz pracowników działów HR.


Serdecznie gratulujemy Autorowi oraz Wydawcy wyróżnionego tytułu.

 

O książce:

Krytyczne i kreatywne podejście do życia - trudno wyobrazić sobie większe przeciwieństwa…
Według powszechnie znanych definicji tych postaw, z jednej strony mamy do czynienia z intelektualną i rzeczową selekcją faktów, z drugiej z otwieraniem się na nowe, nietypowe pomysły. Ale czy na pewno? Zdaniem Roberta DiYanniego, krytyczne i kreatywne myślenie to w rzeczywistości dwie strony tego samego medalu, które umiejętnie wykorzystane mogą znacząco ułatwić nam życie.

Autor rozprawia się ze stereotypami na temat myślenia i uczy zupełnie nowych metod twórczego rozwiązywania problemów i analizowania otaczającego nas świata. Pokazuje na przykład, jak krytyczna ocena argumentów i uważna lektura prasy czy tekstów reklamowych mogą uratować nas przed polityczną, medialną czy marketingową manipulacją. Towarzyszy mu Leonardo da Vinci – jeden z najwybitniejszych umysłów w historii ludzkości, który w niespotykany sposób łączył krytyczne i twórcze podejście do rzeczywistości.

Twoja inteligencja jest sumą nawyków twojego umysłu – tego, jak te nawyki wykorzystujesz, żeby myśleć i rozwiązywać problemy. Celem tej książki jest wzmocnienie twoich istniejących dobrych nawyków umysłu i pomoc w zmodyfikowaniu lub wyeliminowaniu tych złych.

 

Plan połączenia DW PWN i PZWL

Informujemy, że 10 maja 2017 r. zarządy spółek Dom Wydawniczy PWN Sp. z o.o. i Wydawnictwo Lekarskie PZWL Sp. z o.o. uzgodniły i przyjęły Plan połączenia spółki Wydawnictwo Lekarskie PZWL spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółka Przejmowana) ze spółką Dom Wydawniczy PWN spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółka Przejmująca).

Więcej informacji oraz Plan połączenia w pliku pdf - do pobrania tutaj.

 

Pierwsze kursy w Reaktor PWN

4 maja rozpoczął się pierwszy kurs Back-end Developer w szkole Reaktor PWN.


Nasi kursanci od rana kodują pod okiem mentora - Michała Kruczkowskiego. Jesteśmy przekonani, że uczestnicy boot camp Reaktor PWN zdobędą cenne umiejętności, dzięki którym będą mogli podjąć pracę na stanowisku programisty. Z niecierpliwością czekamy na kolejne osoby, które chcą zmienić swoje zawodowe życie i rozpocząć karierę w branży IT.


Więcej Informacji na reaktor.pwn.pl

 

 

 

 

 

„Bezpieczeństwo na uczelniach” - II edycja

24 kwietnia odbyła się w Warszawie II edycja konferencji z cyklu „Bezpieczeństwo na uczelniach”, tym razem poświęcona zagadnieniu organizacji imprez sportowych i artystyczno-rozrywkowych, sprawiających trudności już na etapie rozstrzygnięcia ich charakteru (masowa czy niemasowa).

 

Dzięki zaproszonym ekspertom, m.in. takim jak: dr r. pr. Mateusz Dróżdż, twórca jednego z projektów zmian do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas dr Krzysztof Liedel, wydarzenie było wyjątkową okazją do zapoznania się z konkretnymi przypadkami, jakie miały miejsce podczas wydarzeń organizowanych na uczelniach nie tylko w Polsce.

 

W spotkaniu wzięło udział ponad 80 osób. Gościliśmy rektorów, prorektorów, kanclerzy, pracowników administracyjnych uczelni oraz przedstawicieli organizacji studenckich z całej Polski.


Partnerem organizacyjnym wydarzenia była Uczelnia Łazarskiego, partnerami i patronami: Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, Forum Uczelni Technicznych, Parlament Studentów RP, Niezbędnik Kadry Akademickiej, Forum Akademickie, serwis Ochrona Imprez Masowych, Polskie Stowarzyszenie Pracowników Ochrony oraz Polski Związek Pracodawców Ochrony.

 

Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia.

 

 

 

 

PWN i Cambridge University Press

Grupa PWN rozwija współpracę z Cambridge University Press ELT. 8 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli języka angielskiego, na której po raz pierwszy zaprezentowaliśmy nową, wspólną ofertę CUP i PWN na rok szkolny 2017/2018 – podręczniki do języka angielskiego dla klas 1, 4 i 7 szkoły podstawowej.

 

Gościem specjalnym konferencji był Herbert Puchta – ceniony autor podręczników wydawanych przez CUP, a także współautor obu tytułów, które znalazły się w ofercie PWN Wydawnictwa Szkolnego na rok szkolny 2017/2018. Herbert Puchta poprowadził dwa wykłady, poświęcone tematyce nauczania języka angielskiego dzieci i młodzieży i prezentujące podręczniki Quick Minds i Citizen Z. Prelekcje naszego gościa wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestników, którzy wspólnie z prowadzącym zastanawiali się nad wyzwaniami, jakie stawia przed nimi nauczanie współczesnych nastolatków i dzieci.

 

W trakcie konferencji dr Sebastian Mrożek, ekspert i edukator PWN, zapoznał nauczycieli ze zmianami w systemie edukacji oraz nową podstawą programową nauczania języków obcych, która będzie obowiązywała od września 2017 roku.

 

W ramach współpracy między wydawnictwami PWN i CUP podręczniki Cambridge University Press ELT: Quick Minds dla klas 1 i 4 oraz Citizen Z dla klasy 7 szkoły podstawowej zostały zgłoszone do MEN na listę podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego i już wkrótce będą dostępne w ofercie dotacyjnej na rok szkolny 2017/2018.

 

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem wszystkich publikacji językowych PWN Wydawnictwa Szkolnego, dostępnym online http://www.wszpwn.com.pl/wydarzenie/katalog-jezyki-obce-na-rok-szkolny-2017-2018,322.html

 

 

 

 

 

 

 

 

Mądra Książka Roku 2016

Kolejny sukces na koncie Wydawnictwa Naukowego PWN! Książka Marty i Andrzeja Goworskich: Naukowcy spod czerwonej gwiazdy otrzymała Nagrodę Internautów w konkursie Mądra Książka Roku 2016.

Rozdanie nagród miało miejsce 20 kwietnia br. w Collegium Novum UJ w Krakowie.

 

Konkurs Mądra Książka Roku jest organizowany przez Uniwersytet Jagielloński oraz Fundację Popularyzacji Nauki im. Euklidesa.

Serdecznie gratulujemy Autorom oraz Wydawcy książki - Dąbrówce Mirońskiej.

 

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego o tym wydarzeniu: https://krakow.tvp.pl/30027923/rozstrzygnieto-konkurs-madra-ksiazka-roku

 

 

 

Naukowcy spod czerwonej gwiazdy to książka o ikonach socjalistycznej nauki, o jej fenomenie, o wciąż niedocenianej roli radzieckich badaczy pomimo spektakularnych i bezprecedensowych osiągnięć, potwierdzanych Nagrodami Nobla. O ludzkich wyborach, dążeniu do sukcesu, wierze w wartości wyższe i tryumf wiedzy, ale też o brudnym zaangażowaniu w politykę. Przedstawia kilkanaście sylwetek naukowców skazanych na zimnowojenną rzeczywistość ZSRR: ich życie, dokonania, porażki, sposoby radzenia sobie z opresyjnym systemem.

 

Książka dla trenera - nominacje

Z radością informujemy, że wśród książek nominowanych w konkursie Książka dla Trenera znalazły się trzy tytuły Wydawnictwa Naukowego PWN:

 

• Pomyśl, zanim pomyślisz – Robert DiYanni
• Siła duetów – Joshua Wolf Shenk
• Siła lidera. Jak efektywnie zarządzać. Doświadczenia z polskiego rynku – Agnieszka Kozak, Agnieszka Sowińska-Wróbel

 

   

 

Konkurs Książka dla Trenera organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu. Celem Konkursu jest wyróżnienie najbardziej wartościowych publikacji, skierowanych do trenerów, coachów, mentorów, doradców i konsultantów oraz pracowników działów HR.


Zwycięzców poznamy już 11 maja.


Serdecznie gratulujemy Autorom oraz Wydawcom wyróżnionych tytułów.

 

 

 

Akademii Raka Piersi - edycja 2017

10 kwietnia br. gościliśmy z Akademią Raka Piersi w Łodzi. Partnerem organizacyjnym spotkań jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL.

 

W konferencji uczestniczyło ponad 80 lekarzy onkologów, chirurgów, radioterapeutów, ginekologów oraz lekarzy innych specjalizacji. Podczas spotkania omówione zostały zmiany w leczeniu wczesnego raka piersi w zakresie jego wszystkich podtypów biologicznych. Jak zwykle konferencja była niezwykle ciekawa merytorycznie, a dyskusje i pytania uczestników podkreśliły dynamiczny charakter spotkania. Kierownikiem naukowym konferencji jest profesor nadzw. Anna Niwińska.

 

Kolejne konferencje z cyklu odbędą się 12 czerwca w Bydgoszczy oraz 20 listopada w Rzeszowie.

 

Więcej informacji na temat projektu https://www.instytutpwn.pl/konferencja/akademia-raka-piersi-2017/

 

 

 

„Baby Junior & Twój Junior” na wiosnę

Zapraszamy do lektury wiosennego wydania magazynu „Baby Junior i Twój Junior”.

 

 

Co znajdziemy na jego łamach?

 

 • Porody rodzinne – co warto o nich wiedzieć? Jak rozważnie i świadomie zaplanować taką decyzję oraz na co być przygotowanym.
 • Poradnik karmiącej mamy, czyli odpowiedzi na pytania, które najczęściej nurtują kobiety, rozpoczynające przygodę z karmieniem naturalnym.
 • Czy alergie to już epidemia XXI wieku? Dziś walczy z nimi około 1/3 populacji. Jeśli masz w domu małego alergika, przeczytaj nasz artykuł i zawarte w nim porady.
 • Dla rodziców nieco starszych Juniorów proponujemy spacer po świecie liczb i miar, czyli artykuł „Matematyka na co dzień”. Dowiedz się, jak możesz poprzez zabawę kształcić umiejętności matematyczne Twojego dziecka.

 

Dodatkowo przygotowaliśmy także przegląd prezentów – nie tylko na Dzień Dziecka, praktyczne porady pediatry, przepisy na wiosenne smakołyki, fascynujące fotoreportaże i wiele innych atrakcji!

 

Czasopismo jest dostępne w sprzedaży w sieci Empik oraz w prenumeracie – szczegóły:

http://czasopisma.pzwl.pl/czasopisma/babyjunior/biezacy-numer

 

Życzymy miłej lektury!

 

Zostań Front / Back-end Developerem

24 marca i 1 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty kodowania w Reaktor PWN. Nawet wiosna, która przyszła nieoczekiwanie, nie podkupiła nam kandydatów, zdecydowanych uczyć się programowania :-). Na warsztacie nasi potencjalni kursanci kodowali właściwie od rana do wieczora.

Tym razem pasjonaci programowania uczyli się, jak wygląda praca Front-end oraz Back-end Developera.

Dużo się działo! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obu spotkań. Kolejne warsztaty wkrótce - zapraszamy!

 

  

 

 

 

 

Bezpieczeństwo na uczelniach

Instytut PWN zaprasza do wzięcia udziału w II edycji konferencji Bezpieczeństwo na uczelniach. Konferencja odbędzie się w Warszawie 24 kwietnia 2017 r.


Tym razem podjęty zostanie temat organizacji imprez sportowych i artystyczno-rozrywkowych, które sprawiają trudności już na etapie rozstrzygnięcia ich charakteru (impreza masowa czy niemasowa).


Konferencja adresowana jest przede wszystkim do rektorów i prorektorów ds. studenckich, kanclerzy, rzeczników prasowych, przedstawicieli samorządów i organizacji studenckich, pełnomocników rektora ds. kontaktów z organizacjami studenckimi oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem.


W trakcie konferencji dowiedzą się Państwo, jakie regulacje prawne należy stosować w przypadku organizacji imprez na uczelniach. Eksperci, do których należą między innymi dr r. pr. Mateusz Dróżdż, twórca jednego z projektów zmian do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas dr Krzysztof Liedel, podzielą się swoim doświadczeniem i udzielą praktycznych porad. Będzie to też idealna okazja, aby zapoznać się z konkretnymi przypadkami, które miały miejsce podczas wydarzeń organizowanych na uczelniach nie tylko w Polsce.


Partnerem organizacyjnym wydarzenia jest Uczelnia Łazarskiego, partnerami i patronami: Centrum Badań nad Terroryzmem Colegium Civitas, Forum Uczelni Technicznych, Parlament Studentów RP, Niezbędnik Kadry Akademickiej, Forum Akademickie, Ochrona Imprez Masowych, Polskie Stowarzyszenia Pracowników Ochrony oraz Polski Związek Pracodawców Ochrony.


Więcej informacji: i.pwn.pl/bezpieczenstwo2017 


Link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=pZb7prDc39s

 

 

Najlepsza książka akademicka 2017

Z radością informujemy, że Wydawnictwo Naukowe PWN otrzymało Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za podręcznik „Psychologia kliniczna” pod redakcją Lidii Cierpiałkowskiej i Heleny Sęk.

 


Nagrody w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką w Roku 2017 przyznano w piątek, 24 marca, w ramach 21. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej.


Podręcznik akademicki "Psychologia kliniczna" jest kontynuacją poprzednich opracowań, redagowanych przez Andrzeja Lewickiego (1969/1978) oraz Helenę Sęk (1991/2006) – czterokrotnie publikowanych w Wydawnictwie Naukowym PWN. Zawarte w nim teksty zostały przygotowane przez Autorki i Autorów reprezentujących wiodące ośrodki naukowe w Polsce, należących do trzech pokoleń psychologów klinicznych. Dzięki temu sposób rozumienia i wyjaśniania różnych problemów klinicznych uwzględnia zarówno tradycję uprawiania psychologii klinicznej w Polsce, jak i najnowsze wyzwania w dziedzinie teorii, badań i standardów praktycznej działalności psychologa klinicznego.


Tytuł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony środowiska akademickiego, czego zwieńczeniem jest ta nagroda. Serdecznie gratulujemy Redaktorkom, wszystkim zaangażowanym Autorom oraz Wydawcy – Aleksandrze Małek-Leśniewskiej.


Więcej o Konkursie: http://press.amu.edu.pl/pl/wyniki-konkursow.html

 

Akademia Czerniaka 2017

11 marca br. w Rzeszowie odbyła się pierwsza w tym roku konferencja z cyklu Akademia Czerniaka.

 

To już 4 edycja cyklu, poświęconego aktualnym sposobom leczenia, zalecanym terapiom, skutecznej profilaktyce oraz sprawdzonym metodom leczenia powikłań czerniaka i innych nowotworów skóry. Konferencje są organizowane przez Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, pod kierownictwem naukowym Pana Profesora Piotra Rutkowskiego. Partnerem organizacyjnym spotkań jest Wydawnictwo Lekarskie PZWL.

 

Podczas spotkania w Rzeszowie mieliśmy okazję gościć ponad 100 lekarzy. Wybitni specjaliści z dziedziny chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej, dermatologii dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami spotkania. Podczas prezentacji przypadków klinicznych i debaty uczestnicy aktywnie brali udział w dyskusji. Interaktywny charakter spotkania od kilku lat przyciąga lekarzy specjalistów, zainteresowanych pogłębianiem wiedzy na temat czerniaka.

 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia https://www.instytutpwn.pl/konferencja/akademia-czerniaka-2017/#relacje

 

 

 

 

Przed nami kolejne spotkania w Białymstoku i Bydgoszczy. Do zobaczenia!

 

 

Pierwszy warsztat Reaktor PWN

W sobotę, 18 marca w siedzibie PWN odbył się pierwszy bezpłatny warsztat kodowania w Warszawie. Na zajęcia przyszło aż 40 osób, cała sala była więc wypełniona energią i chęcią do programowania. Warsztat prowadził trener kursu Back-end Developer – Michał Kruczkowski, który z cierpliwością i starannością tłumaczył zagadnienia z kodowania, a nasi kursanci sami stworzyli elementy aplikacji. Po spotkaniu zaprosiliśmy uczestników na pizzę i prowadziliśmy rozmowy w kuluarach.

 

  

 

 

To był świetny przedsmak przed właściwym kursem kodowania w Reaktor PWN. Kolejne spotkanie już niebawem. Reaktor PWN to nowe szkolenia w Grupie PWN. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony: www.reaktor.pwn.pl

 

MAŁA LINGUA w Teatrze Syrena

Zapraszamy na Dzień Otwarty MAŁA LINGUA w Teatrze Syrena!

 

 • jeśli jesteś Rodzicem i szukasz dla Twojego Dziecka fantastycznej szkoły językowej,
 • jeśli szukasz pomysłu na biznes,
 • jeśli jesteś Nauczycielem, chcesz uczyć w sposób twórczy i budować z pasją swoją wartość nauczyciela, a może nawet stworzyć własny rynek klientów,
 • jeśli masz szkołę językową, chcesz ją wyspecjalizować i zyskać więcej klientów dziecięcych

- przyjdź na nasze szkolenia, pozwól się zainspirować i dołącz do Sieci MAŁA LINGUA!

 

 

Zapraszamy do rejestracji

 

 

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca, pierwszego dnia wiosny, obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, ang. World Down Syndrome Day (WDSD).

W PWN włączamy się w obchody tego dnia, nie tylko zakładając kolorowe skarpetki.


PWN Wydawnictwo Szkolne już od kilku lat wydaje materiały edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w ramach serii Pewny start. Szczególnie dumni jesteśmy ze współpracy z Teatrem 21, w którym występują aktorzy z zespołem Downa. Wspólnie z Teatrem 21 nagraliśmy filmy instruktażowe do pakietów Pewny start. O dorosłości oraz Pewny start. Świat wokół mnie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z planu filmowego: https://youtu.be/a0__cZZHRwk


Nasza seria Pewny start otrzymała w tym roku wyróżnienie w XV edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku w kategorii wydawnictw edukacyjnych. Już wkrótce kolejne nowości – w kwietniu zostanie wydana nowatorska publikacja Pewny start. O dojrzewaniu, przygotowana przez pedagogów, specjalistów z zakresu rozwoju psychoseksualnego i dojrzewania osób z niepełnosprawnością intelektualną.


Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami tego dnia sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do obchodów  Światowego Dnia Zespołu Downa!

 

 

 

Jubileuszowa edycja Targów KRAKDENT

W dniach 9-11 marca redakcja „Polskiej Stomatologii Dziecięcej” i „Dental Labor” - kwartalników, wydawanych przez Wydawnictwo Lekarskie PZWL, wzięła udział w jubileuszowej, 25. edycji Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT.  

 

W tegorocznej edycji swoją ofertę zaprezentowało 406 firm – jeszcze więcej niż w roku ubiegłym. Przez trzy dni EXPO Kraków skupiało uwagę kilkunastu tysięcy przedstawicieli branży stomatologicznej. Wiele wskazuje na to, że pobito ubiegłoroczny rekord frekwencji. 

 

Prezentacja branżowych nowości, udział zagranicznych misji gospodarczych, prestiżowy Kongres Dental Spaghetti sprawiły, że była to wyjątkowa edycja KRAKDENT-u. Podczas czterech intensywnych dni mieliśmy okazję poznać wiele opinii na temat naszych czasopism, przeprowadziliśmy wiele ciekawych i inspirujących rozmów z naszymi autorami, konsultantami, klientami i współpracownikami. Obecność członków Izby Gospodarczej Techników Dentystycznych na naszym stoisku przyniosła nam wiele tematycznych inspiracji do kolejnych wydań „Dental Labor”.

 

Ostatni dzień targów to "obecność" naszego tytułu „Polska Stomatologia Dziecięca” w sesji naukowej dla stomatologów dziecięcych pod patronatem naukowym Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej. Wyjątkowe słowa podziękowania należą się Redaktorowi Naczelnemu za wsparcie i promocję tytułu wśród uczestników.

Dziękujemy wszystkim, których mieliśmy przyjemność gościć na naszym stoisku. Do zobaczenia za rok w Krakowie!

 

  

 

Dwujęzyczność na falach radiowych

Dwujęzyczne Przedszkole i Szkoła PWN cieszą się zainteresowaniem mediów. Dyrektor placówki - Pani Magdalena Bedyńska już po raz drugi była gościem Polskiego Radia. W piątek, 10 marca wystąpiła w audycji Stacja Nauka, emitowanej w Programie Czwartym.


Wywiad z panią Magdaleną przeprowadził dziennikarz Patryk Kuniszewicz, który był żywo zainteresowany skutecznym nauczaniem języków obcych. Pani dyrektor opowiadała o dwujęzyczności na podstawie swoich doświadczeń w nauczaniu języków obcych oraz o tym, w jaki sposób program dwujęzyczności będzie realizowany w placówkach PWN. Przypomnijmy, że pani Magdalena Bedyńska była przez 8 lat Ekspertem Rady Europy do spraw nauczania języków obcych.


Zachęcamy do wysłuchania całego wywiadu: http://www.polskieradio.pl/10/5366/Artykul/1737607,Nauka-jezykow-obcych-Liczy-sie-motywacja


We wtorek, 14 marca odbyło się spotkanie z rodzicami w sprawie rekrutacji do Dwujęzycznego Przedszkola PWN. Zainteresowanych nie brakowało. Pani dyrektor odpowiadała na pytania rodziców, którzy w większości zabrali na zebranie swoje pociechy  – naszych przyszłych przedszkolaków.

 

Zaproszenie na konferencję

Wydawnictwo Naukowe PWN objęło patronatem Ogólnopolską Konferencję Naukową „Nowe nurty w pomocy psychologicznej”, organizowaną przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.


Konferencja ma służyć prezentacji teoretycznych podstaw oraz praktycznego zastosowania najnowszych, rozwijających się lub niszowych metod udzielania pomocy psychologicznej.


Organizatorzy stawiają sobie za cel nie tylko popularyzację nowych trendów udzielania pomocy psychologicznej, ale także rozpowszechnienie wśród studentów wiedzy na temat możliwości szkoleniowych w tym zakresie.


Konferencja odbędzie się 3-5 kwietnia 2017 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach.
Zachęcamy do odwiedzenia strony konferencji: http://www.pomocpsychologiczna.konferencja.us.edu.pl/

 

PWN na panelu PubTechPoland

Publishing Technologies from Poland (PubTechPoland) to owoc wrodzonej polskiej kreatywności i zamiłowania do nowych technologii. Celem tej inicjatywy jest zaprezentowanie połączonych sił polskich wydawców i firm technologicznych, odnoszących sukcesy na polu digitalizacji branży wydawniczej. Technologia kocha czytelnictwo, dlatego podczas The London Book Fair 2017 zostaną zaprezentowane najciekawsze rozwiązania online i mobile, służące digitalizacji działalności wydawniczej, z których korzystają już miliony czytelników i użytkowników na świecie.

 

Nie mogło tam zabraknąć produktów i usług online Wydawnictwa Naukowego PWN. 15 marca podczas wystąpienia „Power of knowledge and innovation” zostaną zaprezentowane: encyklopedie i słowniki multimedialne (które PWN wydaje od 21 lat!); pierwsza w Polsce czytelnia publikacji online – IBUK Libra (czytaj więcej) - oraz najnowszy projekt, który został zrealizowany przez PWN – IBUK Libra Light (czytaj więcej) – platforma książek elektronicznych dedykowana osobom niewidomym i niedowidzącym.

 

Zapraszamy do Polish Pavilion, 4B20 oraz na stronę http://pubtechpoland.com/

 

Mądra Książka Roku – głosuj na PWN!

Z radością informujemy, że w tegorocznej edycji konkursu Mądra Książka Roku wśród dziesięciu tytułów nominowanych do nagrody, znalazły się dwie książki Wydawnictwa Naukowego PWN.


Wyróżnione publikacje to: Londyn w czasach Sherlocka Holmesa autorstwa Krystyny Kaplan oraz Naukowcy spod czerwonej gwiazdy Andrzeja i Marty Goworskich.

 

 


Konkurs Mądra Książka Roku jest organizowany przez Uniwersytet Jagielloński oraz Fundację Popularyzacji Nauki im. Euklidesa. Zwycięzcę konkursu wyłoni jury, w którym zasiadają wybitni naukowcy i popularyzatorzy nauki.


Poza nagrodą główną przyznana zostanie także Nagroda Czytelników. Już teraz można oddać głos w internetowym plebiscycie (http://krakow.wyborcza.pl/krakow/0,117334.html#sondaz). Gorąco zachęcamy do udziału w głosowaniu!


Wydawcom i autorom nominowanych tytułów serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki! Ostateczne wyniki konkursu zostaną ogłoszone w kwietniu br.

 

Zapisz dziecko do Przedszkola PWN

Zapraszamy rodziców na spotkanie w sprawie rekrutacji do Dwujęzycznego Przedszkola PWN na rok szkolny 2017/2018. Zebranie poprowadzi dyrektor placówki PWN - pani Magdalena Bedyńska, która zapozna rodziców z zasadami funkcjonowania Dwujęzycznego Przedszkola PWN, programem realizowanym w placówce, a także odpowie na pytania rodziców.


W trakcie spotkania będzie można zapisać dziecko do jednej z grup przedszkolnych:

- 3- i 4-latki

- 5-latki

- zerówka – roczne przygotowanie przedszkolne dla dzieci 5,5- i 6-letnich

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców do Dwujęzycznego Przedszkola PWN:
we wtorek 14 marca 2017 r. o godz. 18.00
Warszawa, ul. Rostafińskich 1


Więcej informacji można uzyskać, pisząc na adres: sekretariat.rostafinskich@pwn.pl

 

Spotkanie w Szkole PWN

We wtorek, 28 lutego odbyło się drugie już spotkanie z rodzicami, poświęcone rekrutacji do Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej PWN. Zebranie poprowadziła dyrektor szkoły - Magdalena Bedyńska oraz prezes PWN Wydawnictwa Szkolnego - Dorota Twarowska.


Obie panie przedstawiły zasady funkcjonowania szkoły, program nauczania i zasady rekrutacji. W dalszej kolejności odpowiadały na pytania licznie zgromadzonych rodziców. Większość z nich podjęła decyzję o przystąpieniu do rekrutacji, która rozpoczyna się już w marcu.


Pani Magdalena Bedyńska ujęła rodziców swoją wiedzą i ogromnym doświadczeniem zawodowym, związanym zarówno z nauczaniem jak i zarządzaniem szkołą. Pani dyrektor cieszy się również popularnością w mediach: artykuły i wywiady z nią zostały opublikowane m.in. w Gazecie Stołecznej, na portalu zwierciadlo.pl oraz w radiowej Trójce w programie Godzina wychowawcza.


Gorąco zachęcamy do wysłuchania wywiadu na temat dwujęzyczności:

http://www.polskieradio.pl/9/5363/Artykul/1733043,Przez-zabawe-a-nie-slowka-Jezyk-obcy-dla-dzieci

 

Zapraszamy również do lektury:


Gazeta Stołeczna
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,21308598,prywatne-szkoly-kusza-niedoszlych-gimnazjalistow.html

 

Zwierciadlo.pl
http://zwierciadlo.pl/parenting/co-daje-dwujezyczna-edukacja

 

KochanaMama.pl
http://kochanamama.pl/artykul/pwn_otwiera_dwujezyczna_szkole_podstawowa

 

LivingNatural.pl
http://www.livingnatural.pl/rodzina-i-dziecko/938-udzial-rodzicow-w-edukacji-dzieci-radzi-magdalena-bedynska-dyrektor-dwujezycznej-szkoly-podstawowej-pwn

 

 

Spotkanie z Arletą Bojke

Wydawnictwo Naukowe PWN serdecznie zaprasza na spotkanie z Arletą Bojke – autorką książki „Władimir Putin. Wywiad, którego nie było”.


Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2017 r. o godz. 19.00 w Faktycznym Domu Kultury (ul. Gałczyńskiego 12, Warszawa), a poprowadzi je Barbara Włodarczyk – była korespondentka TVP w Moskwie.
Szczegóły na stronie wydarzenia.

 

Książka do nabycia w cenie promocyjnej w Księgarni Internetowej PWN.

 

Władimir Putin. Wywiad, którego nie było

To reportaże dziennikarki, która była w samym sercu wydarzeń. To relacje z rosyjskiej operacji przejęcia Krymu i zaogniania się konfliktu w Donbasie niemal godzina po godzinie, ze szczegółami, na które nie było miejsca w telewizyjnych relacjach. To przeciwnicy i zwolennicy rosyjskiego prezydenta widziani oczami reporterki, która rozmawiała z nimi setki razy i próbowała zrozumieć racje każdej ze stron. To opis Rosji, która chce widzieć swoją historię jako wielką i wspaniałą bez ciemnych kart, ale też Rosji, której nie da się nie kochać. To analiza słów i działań Władimira Putina, zwieńczona pytaniami, które jednemu z najbardziej wpływowych ludzi świata warto by zadać.


Arleta Bojke – dziennikarka TVP, reporterka, w latach 2010-2014 korespondentka w Moskwie. Relacjonowała m.in.: rosyjskie i ukraińskie wybory, największe antyputinowskie protesty w Rosji na przełomie 2011 i 2012 roku, rosyjskie śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej, protesty na kijowskim Majdanie, przejęcie Krymu i wybuch konfliktu zbrojnego w Donbasie. Za swoją pracę na Ukrainie w 2014 roku uhonorowana Wiktorem w kategorii Dziennikarz Roku oraz nagrodą Stowarzyszenia Mediatory w kategorii TORpeda.

 

Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów

Wydawnictwo Naukowe PWN, będące również wydawcą tytułów WNT, objęło patronatem konkurs o Nagrodę im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów za najlepsze tłumaczenie książki z dziedziny matematyczno-przyrodniczej lub technicznej.


W tym roku Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów zostanie przyznana po raz piętnasty. Jej celem jest uhonorowanie autora najlepszego przekładu książki z dziedziny matematyczno-przyrodniczej lub technicznej, wydanej w okresie od 19 marca 2016 roku do 19 marca 2017 roku. Laureat tej edycji otrzyma gratyfikację finansową w wysokości 5 000 zł.

 

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy:

http://www.wydawnictwoalbatros.com/1,n,108,nagroda-im-jerzego-i-hanny-kurylowiczow-edycja-2016-2017.html

 

 

Dlaczego sztuka pełna jest golasów?

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji Strefa Rodzica, której tematem była książka Dlaczego sztuka pełna jest golasów? autorstwa Susie Hodge. Książka wydana została w styczniu br. przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

 

 

W środę, 15 lutego gościem programu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom była Dąbrówka Mirońska – wydawca Redakcji Humanistycznej PWN. Audycja poświęcona była książce: Dlaczego sztuka pełna jest golasów? Tytuł stał się inspiracją do bardzo ciekawej rozmowy na temat edukacji artystycznej dzieci.


Serdecznie zachęcamy do wysłuchania nagrania.

 

Sekrety pracowni alchemika

Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą poznać tajemną wiedzę, ukrytą przed zwykłymi śmiertelnikami w pracowni alchemika, na zajęcia do Dwujęzycznego Przedszkola i Szkoły Podstawowej PWN.


Podczas warsztatów uczestnicy:

 • wezmą udział w pokazach badawczych, dzięki którym dowiedzą się, jak z produktów codziennego użytku stworzyć coś niezwykłego,
 • przeprowadzą ciekawe doświadczenia i eksperymenty,
 • poznają tajemnice funkcjonowania ludzkiego ciała.

Termin: sobota, 25 lutego 2017 r.


godz. 10.00–11.30 dla dzieci w wieku 3-5 lat


godz. 12.00–14.00 dla dzieci w wieku 6-9 lat


Miejsce: Dwujęzyczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa PWN, Warszawa ul. Rostafińskich 1


Na dzieci czekają niezapomniane chwile – zapraszamy!


Koszt uczestnictwa dla jednego dziecka 39 zł. Wstęp dla opiekunów bezpłatnie.


Zapisy przyjmujemy online. Więcej informacji na stronie http://przedszkole.pwn.pl/warsztaty/

 

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto zostało ustanowione 17 listopada 1999 roku przez UNESCO, dla podkreślenia bogactwa różnorodności językowej świata i promocji wielojęzyczności, a także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących, które stanowią 43% wszystkich aktualnie używanych.


Mając na celu poszerzanie wiedzy o języku polskim, a także kształtowanie świadomości języka ojczystego jako wartościowego i wielofunkcyjnego narzędzia komunikacji, Wydawnictwo Naukowe PWN nawiązało współpracę z Polskim Radiem S.A.


Już w najbliższy wtorek, 21 lutego na antenie Polskiego Radia będzie można wysłuchać licznych audycji, poświęconych językowi polskiemu, a także wygrać atrakcyjne zestawy słowników językowych Wydawnictwa Naukowego PWN.
Zachęcamy do słuchania audycji, aktywnego udziału w konkursach oraz celebrowania Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą słowników języka polskiego w Księgarni PWN:

http://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Slowniki-jezyka-polskiego,2196854,k.html

 

 

 

Wyróżnienie dla Pewnego startu!

Wydana przez PWN Wydawnictwo Szkolne seria publikacji Pewny start, dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, otrzymała wyróżnienie w XV edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku w kategorii wydawnictw edukacyjnych.

 


Konkurs jest organizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka od 2002 roku. Jego celem jest nagradzanie produktów dla dzieci w wieku 0-14 lat, miejsc i portali internetowych, przyjaznych dzieciom. Organizatorom konkursu zależy na propagowaniu idei, które w znaczący sposób wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz na wrażliwość estetyczną dziecka.


Pewny start został nagrodzony w konkursie Świat Przyjazny Dziecku już po raz drugi. Pierwszy z pakietów z serii – wydane w 2014 roku Cztery pory roku – otrzymały nagrodę główną w XIII edycji konkursu.


W tegorocznej edycji, wyróżnienie zostało przyznane całej serii materiałów edukacyjnych Pewny start, w skład której wchodzą publikacje przeznaczone dla wszystkich poziomów edukacyjnych: zarówno dla uczniów szkół podstawowych, jak i tych, wchodzących już w dorosłość. Na szczególną uwagę zasługują filmy sytuacyjne, nagrane we współpracy z Teatrem 21, do pakietów Pewny start. O dorosłości oraz Pewny start. Świat wokół mnie.


Seria Pewny start - dzięki zainteresowaniu, jakim cieszy się wśród nauczycieli, pedagogów i rodziców -  jest stale rozbudowywana o nowe publikacje. W roku 2017 zostaną wydane: materiały ćwiczeniowe Pewny start. O dojrzewaniu – odrębne zestawy dla dziewcząt i chłopców, Pewny start. Wokół pór roku, nowe materiały uzupełniające pakiet Pewny start. Mój dobry rok, oraz 10 publikacji z cyklu Pewny start. Instrukcje zachowań.


Zachęcamy do zapoznania się z ofertą PWN Wydawnictwa Szkolnego z serii Pewny start:
http://www.wszpwn.com.pl/oferta-wydawnicza/ksztalcenie-specjalne,1,17,315.html

 

Planszomania: w świecie gier

Zapraszamy na zajęcia edukacyjne z grami planszowymi w roli głównej, w sobotę, 18 lutego 2017 r. w Dwujęzycznym Przedszkolu i Szkole Podstawowej PWN.


Gry planszowe przeżywają swój renesans. To doskonała zabawa i rewelacyjny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi!
Podczas warsztatów uczestnicy:

 • oddadzą się pasji grania,
 • nauczą się konstruowania prostych gier logicznych i matematycznych,
 • będą rozwijać myślenie strategiczne i poznają zasady fair play.


Termin: sobota, 18 lutego 2017 r.


Miejsce: Dwujęzyczne Przedszkole i Szkoła Podstawowa PWN, Warszawa ul. Rostafińskich 1.


godz. 10.00 – 11.30 dla dzieci w wieku 3-5 lat
godz. 12.00 – 14.00 dla dzieci w wieku 6-9 lat


Koszt uczestnictwa dla jednego dziecka 39 zł. Wstęp dla opiekunów bezpłatnie.


Zapisy przyjmujemy online. Więcej informacji na stronie http://przedszkole.pwn.pl/warsztaty/.

 

 

Szkoła PWN zaprasza rodziców

Zapraszamy rodziców na spotkanie informacyjne w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej PWN w dniu 28 lutego 2017 r. o godz. 18.00.


Spotkanie będzie dotyczyło rozpoczynającej się rekrutacji do Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej PWN na rok szkolny 2017/2018. W trakcie spotkania dyrektor szkoły – Pani Magdalena Bedyńska przedstawi rodzicom program nauczania, informacje na temat przebiegu rekrutacji, a także odpowie na pytania rodziców.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych placówką PWN:
28 lutego 2017 r. (wtorek) o godz. 18.00
Warszawa, ul. Rostafińskich 1

 

 

 

 

DaF-Kenner z Kurtem Schellerem!

Od 9 stycznia w PWN Wydawnictwie Szkolnym przyjmujemy zgłoszenia do udziału w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego „DaF-Kenner kochen!”. Patronem specjalnym konkursu jest szwajcarski szef kuchni – Kurt Scheller!

 

W tym roku zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu umiejętności kulinarnych oraz wiedzy na temat kuchni krajów niemieckojęzycznych. Udział w rywalizacji mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.


Konkurs organizujemy z udziałem Instytutu Goethego w Warszawie. Wydarzenie objęły patronatem: Ambasada Niemiec, Ambasada Szwajcarii, Austriackie Forum Kultury, Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.


Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 19 maja 2017 r. Na zwycięzców czekają nagrody: tablety, słuchawki, głośniki!
Informacje na temat konkursu są dostępne na stronie http://dafkenner.wszpwn.com.pl/.


Wszystkich uczniów i nauczycieli języka niemieckiego zachęcamy do spróbowania swoich sił w konkursie!