

-
Wierzymy w edukację dostosowaną do
indywidualnych potrzeb

Publikacje i materiały edukacyjne PWN dostarczają rzetelnej wiedzy oraz korzystają z innowacyjnych rozwiązań na wszystkich poziomach kształcenia.
Wiodącymi publikacjami są podręczniki akademickie, publikacje naukowe, popularno-naukowe, książki dla profesjonalistów, słowniki języka polskiego i inne produkty referencyjne, czyli służące poszerzaniu wiedzy czytelników.
Specjalizujemy się w wydawaniu materiałów do edukacji przedszkolnej oraz podręczników do nauki języków obcych w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych. Nasze publikacje wyróżniają najwyższa jakość oraz wiarygodność, poparte wieloletnią współpracą z ekspertami niemalże wszystkich dziedzin nauki.
Słowniki i encyklopedie PWN to naturalny wybór w przypadku osób poszukujących wiedzy.
PWN dostarcza zasobów, które pozwalają naszym użytkownikom odnosić sukcesy w szkole, pracy zawodowej oraz życiu codziennym. Naszym celem jest umożliwienie odkrywania znaczenia słów, jak również ułatwienie ich nauki. Oferujemy dostęp do setek tysięcy definicji, synonimów, przykładowych zdań, porad językowych oraz tłumaczeń w swoich serwisach online: bezpłatnych - www.sjp.pwn.pl, www.encyklopedia.pwn.pl i www.translatica.pl oraz płatnych - http://www.oxford.pwn.pl/ i http://www.usjp.pwn.pl/.
SuperMemo World - ucz się szybko i zapomnij o zapominaniu!
Zapewniamy wygodne i efektywne rozwiązania wspomagające proces nauki, oparte na unikalnej metodzie optymalizacji powtórek SuperMemo. SuperMemo World dotrzymuje kroku coraz szybciej rozwijającym się technologiom mobilnym i udostępnia najpopularniejsze kursy językowe na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS. Dzięki temu użytkownicy smartfonów i tabletów mogą wykorzystywać każdą, pozornie niesprzyjającą nauce okoliczność, do utrwalania wiedzy.
MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE Sp. z o.o. to ogólnopolska sieć szkół języków obcych dla dzieci i młodzieży działająca już w ponad 200 punktach na terenie całej Polski. MAŁA LINGUA rozwija wyspecjalizowane szkoły dla dzieci i młodzieży, kreując twórcze środowisko, w którym dzieci uczą się języków poprzez udział w ogólnorozwojowych projektach dydaktycznych. Autorska metoda nauczania MAŁA LINGUA została nagrodzona przez MEN i Komisję Europejską ds. Wielojęzyczności Certyfikatem Jakości i Innowacyjności „European Language Label”.
Dwujęzyczne Przedszkole PWN otwiera dziecku „drzwi do dobrej przyszłości”, rodzicom zaś gwarantuje komfort współpracy z zaufanymi specjalistami i ekspertami PWN. Diagnozujemy na bieżąco specyficzne problemy edukacyjne i wychowawcze, a dzięki wsparciu psychologa i terapeuty dostosowujemy zajęcia do indywidualnych potrzeb każdego dziecka i jego rodziny. W codzienne zajęcia i zabawy wplatamy język angielski, dzięki czemu dzieci w naturalny sposób rozwijają kompetencje językowe.
W Dwujęzycznej Szkole Podstawowej PWN poprzez autorski program dwujęzyczności rozwijamy kluczowe kompetencje i wspomagamy wszechstronny rozwój uczniów. Stosujemy metodę zintegrowanego kształcenia przedmiotowo-językowego (CLIL – Content and Language Integrated Learning), rekomendowaną przez Komisję Europejską. Uczniowie pracują metodą interdyscyplinarnych projektów, uczą się pracy zespołowej i odpowiedzialności za swój rozwój. Szkoła przygotowuje do startu do najlepszych liceów, w tym do liceów z programem matury międzynarodowej.
Instytut PWN dostarcza sprawdzonej wiedzy oraz konkretnych umiejętności. Skupiamy się na usługach szkoleniowych i konferencyjnych, kierowanych do profesjonalistów:
- z branży medycznej (lekarze, pielęgniarki i położne, fizjoterapeuci oraz zarządzający ochroną zdrowia),
- z sektora uczelni wyższych (wykładowcy, kadra zarządzająca oraz działy administracji),
- z sektora oświaty (nauczyciele, psycholodzy, pedagodzy oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli),
- z dziedziny szeroko pojętego biznesu (specjaliści z zakresu prawa, marketingu oraz zagadnień ścisłych).
Organizujemy zarówno szkolenia, warsztaty i konferencje otwarte, jak i spotkania zamknięte, realizowane na indywidualne zamówienie konkretnej firmy lub instytucji.
Zapraszamy: http://instytutpwn.pl/
Reaktor PWN został stworzony z myślą o każdym, kto chciałby zmienić zawód. Nieważne, czy masz wykształcenie medyczne, humanistyczne czy techniczne. Na naszych autorskich kursach, prowadzonych metodą boot camp (czyli w formie bardzo intensywnej nauki poprzez praktykę) w ciągu kilku tygodni zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci pracować w zawodzie programisty. Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy, a dzięki współpracy z pracodawcami i firmami rekrutacyjnymi po ukończeniu kursu pomagamy znaleźć staż lub pracę w branży IT.
Zapraszamy: https://reaktor.pwn.pl/
IBUK.pl to największa w Polsce wypożyczalnia oraz Księgarnia Internetowa z ebookami i audiobookami. W jej ofercie znajduje się ponad 70 tys. tytułów naukowych, akademickich i profesjonalnych oraz beletrystyka. Oprócz ebooków i audiobooków po polsku, oferujemy ponad 36 tys. tytułów po angielsku. Ebooki można kupić lub wypożyczyć pojedynczo lub w korzystnych abonamentach. Tytuły w ofercie dostępne są w formatach epub, mobi, pdf oraz mp3. Do zabezpieczania używamy watermarków oraz Adobe DRM.

Kupuj online
Pokaż kategorie publikacji w Księgarni PWN
Pokaż wszystkieWybierz kategorię publikacji w Księgarni PWN

-
Stawiamy sobie
ambitne cele

Grupa PWN świadczy kompleksowe, a zarazem zindywidualizowane usługi edytorsko-wydawnicze. Publikujemy w języku polskim oraz językach obcych. Gwarantujemy usługę składu, druku oraz konwersji do formatów elektronicznych. Nasza oferta obejmuje opiekę marketingową, usługi dystrybucyjno-sprzedażowe oraz obsługę księgową zleconych projektów (rozliczenia z autorami, kontrahentami oraz dystrybutorami).
Rozpisani.pl to portal i oferta self-publishingu dla niezależnych autorów - innowacyjny i jedyny taki na rynku projekt Grupy PWN. Pomagamy autorom wydać własną publikację i wprowadzić ją na rynek księgarski. Książkę można wydać już w ciągu sześciu tygodni. W self-publishingu piszący zyskują dużą niezależność. Zachowują prawa autorskie do swojej twórczości, kontrolę nad zawartością i projektem książki, decydują o jej cenie. Atutem oferty jest też atrakcyjne honorarium – znacznie wyższe niż w tradycyjnych kontraktach wydawniczych – oraz stały dostęp do wyników sprzedaży i prosty system comiesięcznych rozliczeń.
Nowoczesne centrum logistyczne Azymutu, zlokalizowane w Strykowie koło Łodzi (z magazynem o powierzchni 25 000 m kw.), specjalizuje się w realizacji usług dystrybucyjnych. Wydawcom oferujemy możliwość poprowadzenia gospodarki magazynowej zarówno w zakresie przyjmowania dostaw i składowania towarów, jak i w zakresie ewidencji towarowej oraz raportowania stanów magazynowych. Szeroka gama oferowanych przez nas narzędzi – takich jak na przykład specjalny terminal internetowy w siedzibie Wydawcy czy system urządzeń mobilnych na potrzeby przedstawicieli handlowych – umożliwia błyskawiczne składanie zamówień z dowolnego zakątka kraju.
Posiadamy nowoczesną drukarnię cyfrową, umożliwiającą zaoferowanie kompleksowych usług druku cyfrowego, w tym również usługi POD (druku na żądanie). Innowacyjne urządzenia cyfrowe do druku arkuszowego i kolorowego rolowego, a także introligatornia wyposażona w wysokiej klasy maszyny do oprawy miękkiej i twardej, zapewniają najwyższą jakość, pozwalając jednocześnie na realizację zleceń w bardzo krótkich terminach.
Uzupełnienie naszego procesu produkcji stanowi platforma web2print, służąca wymianie informacji pomiędzy drukarnią a wydawcą. Za pomocą powyższego interfejsu możliwe jest nie tylko samo zlecenie druku, lecz także skuteczne zarządzanie pracami oraz sporządzanie raportów.
Biuro Tłumaczeń PWN to jeden z największych i najbardziej cenionych przez klientów dostawców usług tłumaczeniowych na polskim rynku. Oferujemy najwyższą jakość przekładu, szeroki wachlarz obsługiwanych języków i branż oraz korzystne ceny i krótkie terminy realizacji tłumaczeń specjalistycznych, zwykłych oraz uwierzytelnionych.
Korzystamy z nowoczesnych narzędzi informatycznych, a nasza oferta obejmuje teraz także innowacyjną usługę tłumaczenia automatycznego wysokiej jakości, skierowaną do klientów biznesowych i korporacyjnych, działających na arenie międzynarodowej w obrębie wyspecjalizowanych obszarów.
IBUK Libra to wirtualna czytelnia, zbudowana na potrzeby bibliotek, firm oraz instytucji, umożliwiająca grupowy dostęp online do wybranego zestawu zasobów. Serwis umożliwia utworzenie własnej kolekcji publikacji, dostosowanej do potrzeb konkretnego klienta. Platforma powstała w 2007 roku.



Władysław Bartoszewski (Autor) - historyk, pisarz, polityk, ekspert do spraw relacji polsko-niemieckich, badacz dziejów AK oraz eksterminacji ludności polskiej i żydowskiej. W latach 1940–1941 więzień obozu Auschwitz, współtwórca Rady Pomocy Żydom „Żegota”, uczestnik powstania warszawskiego, ambasador RP w Austrii (1990–1995), minister spraw zagranicznych (1995, 2000–2001), odznaczony Orderem Orła Białego. W PWN-ie ukazały się między innymi seria rozmów z Michałem Komarem „Na Dwa Głosy”, a także książka Mimo wszystko (2013).

Agnieszka Budzyńska-Daca (Autorka) - badaczka i nauczycielka retoryki. Adiunkt w Instytucie Polonistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się retoryką w komunikacji publicznej i metodologią retoryczną. Autorka kilkudziesięciu artykułów, redaktorka i autorka kilku książek z zakresu retoryki, m.in Retoryka (2008), Erystyka, czyli o sztuce prowadzenia sporów. Komentarze do Schopenhauera (2009), Ćwiczenia z retoryki (2010), Retoryka debaty. Polskie wielkie debaty przedwyborcze 1995-2010 (2015). Wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Retorycznego. Prowadzi szkolenia, warsztaty, wykłady z zakresu wystąpień publicznych, debat i negocjacji.

Dr hab. Piotr Wasylczyk (Autor) jest adiunktem na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz visiting lecturer na Univeristy College London. Studiował w Warszawie, Uppsali i Amsterdamie, poza Uniwersytetem Warszawskim pracował również w Oxfordzie i Florencji. Po wielu latach budowania laserów i wymyślania nowych metod pomiarów impulsów laserowych zajął się wytwarzaniem struktur o ciekawych własnościach optycznych za pomocą druku 3D w nanoskali oraz konstruowaniem mikrorobotów inspirowanych żywymi stworzeniami. Był stypendystą Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej i finalistą polskiej edycji konkursu Fame Lab w 2016 roku. Nie mogąc ścierpieć nudnych i niezrozumiałych wystąpień na konferencjach naukowych, zaczął nauczać sztuki prezentacji, najpierw na Uniwersytecie Warszawskim, potem również na innych uczelniach, w studenckich kołach naukowych i firmach high-tech w Polsce i za granicą.

Philip Zimbardo (Autor) - jest uznanym na świecie „głosem i twarzą współczesnej psychologii”, autorem klasycznego badania – Stanfordzkiego Eksperymentu Więziennego oraz Projektu Bohaterskiej Wyobraźni. W Polsce nakładem PWN ukazały się jego książki: “Psychologia i życie”, “Psychologia. Kluczowe koncepcje”, “Efekt Lucyfera”, “Paradoks czasu”, “Siła czasu oraz Nieśmiałość. Co to jest? Jak sobie z nią radzić?”. Zimbardo jest profesorem na Uniwersytecie Stanforda od roku 1968 (dziś zajmuje stanowisko professor emeritus). Uczy także w Naval Postgraduate School in Monterey (Kalifornia) oraz jest profesorem w Palo Alto University. W maju 2015 roku ukaże się jego najnowsza książka: “Gdzie ci mężczyźni?”

Czytelnik, który oczekuje z niecierpliwością na następne wydanie czasopisma oraz zgrany zespół to numer jeden na liście priorytetów redaktora naczelnego.
Dorota, Specjalista ds. rozwoju produktów, Pion Rozwoju Nowych Produktów
Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Andrzej Jaskulski (Autor) - jako profesor dr hab. inż. pracuje na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Jest doradcą użytkowników i dostawców Komputerowych Systemów Inżynierskich oraz autorem wielu cenionych artykułów i książek z dziedziny CAD, a także współautorem polskich wersji parametrycznych programów CAD. Jako ekspert (Subject Matter Expert) od wielu lat bierze udział w opracowywaniu polskich wersji programu AutoCAD. Na podstawie własnych podręczników od 1993 roku prowadzi szkolenia w kierowanym przez siebie Autoryzowanym Centrum Szkolenia Autodesk.

Angelika Gumkowska (Autorka) - z zawodu technik analityk, absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowego studium chemii kosmetycznej Politechniki Warszawskiej i WSZKiPZ. Jako studentka zaraziła się pasją popularyzacji nauki w ramach uczestnictwa w wielu piknikach i festiwalach naukowych. Potem jako animatorka współpracowała z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie obecnie zarządza edukacyjnym laboratorium chemicznym. W swojej pracy między innymi tworzy i prowadzi zajęcia dla młodzieży oraz dorosłych, na których uczestnicy robią plastik z mąki ziemniaczanej, badają ile prądu można wyciągnąć z metali czy wytwarzają wybuchowy wodór z folii aluminiowej. Tak więc z zawodu chemik, a z pasji popularyzatorka nauki z misją pokazania, że chemia nie jest wcale trudna i straszna, a ponadto z niej właśnie składa się świat.

Witold Orłowski (Autor) - ekonomista, profesor. Był doradcą ekonomicznym wicepremiera Leszka Balcerowicza oraz doradcą głównego negocjatora członkostwa Polski w Unii Europejskiej Jana Kułakowskiego. Pełnił też funkcję szefa zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Wchodził w skład Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Lechu Kaczyńskim oraz w skład Rady Gospodarczej przy premierze Donaldzie Tusku. Jesienią 2015 roku ukaże się książka jego autorstwa: „Czy Polska dogoni Niemcy?”.

Tomasz Szapiro (Autor) - polski ekonomista, profesor nauk ekonomicznych. Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Członek rad naukowych Kolegium Analiz Ekonomicznych w SGH, Instytutu Studiów Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim, Instytutu Badań Systemowych PAN. Współpracuje jako wykładowca z zagranicznymi uczelniami m.in.: z Belgii, Wielkiej Brytanii, USA i Kanady. Jest autorem i współautorem kilku książek wydanych przez PWN, w tym najnowszej „Zarządzanie procesami realizacji projektów w sektorze ICT”.

Magdalena Rigamonti (Autorka) - dziennikarka, w 2014 roku otrzymała Mediatora, nagrodę przyznawaną przez studentów dziennikarstwa z całej Polski, zajęła trzecie miejsce w plebiscycie Dziennikarz Roku miesięcznika Press, była finalistką Nagrody im. Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby i Nagrody im. Barbary Łopieńskiej.

Krzysztof Ziołkowski – astronom, długoletni pracownik Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk; był wykładowcą astronomii na Politechnice Warszawskiej i w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie; przez wiele lat był redaktorem miesięcznika astronomicznego „Urania”. Członek Międzynarodowej Unii Astronomicznej, Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Odznaczony Medalem im. Włodzimierza Zonna Polskiego Towarzystwa Astronomicznego za popularyzację wiedzy o Wszechświecie.

Bardzo ważny jest dla mnie zgrany zespół, z którym mam okazję współpracować.
Ewa
Kierownik Działu Administracyjnego / Wydawnictwo Naukowe PWN

Aleksandra Ślifirska (Autorka) - jest ekspertem z obszaru wystąpień medialnych i publicznych. Bezpośredni konsultant prezesów, członków zarządu i głównych menedżerów w obszarze budowania profilu publicznego. Obecnie jest prezesem zarządu Agencji Kobold Public Relations Sp. z o.o., specjalizującej się w strategiach komunikacji dla spółek. Jest autorką wydanego przez PWN bestsellera „Medialne Lwy dla Rekinów Biznesu”.

Andrzej Sopoćko (Autor) - profesor zwyczajny nauk ekonomicznych, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Nauk Ekonomicznych PAN. Był prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, doradcą prezesa Powszechnego Banku Kredytowego, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów, oraz wiceprezesem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jesienią 2015 r. ukaże się książka jego autorstwa „Mit pieniądza”.

Alicja Żarowska-Mazur (Autor) – magister zarządzania, inżynier informatyk. Egzaminator ECDL. Pracuje w branży IT. Grafik komputerowy w firmie INT-MEDIA. Jest autorką popularnych podręczników przygotowujących do egzaminów ECDL, a także książek przybliżających świat komputerów seniorom.

Wiesław Dębski (Autor) - członek Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk. Aktualnie profesor na Wydziale Zarządzania i Finansów Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Jest autorem popularnego podręcznika „Rynek finansowy i jego mechanizmy”, który funkcjonuje na rynku od 15 lat i doczekał się aż 6 wydań.

Krzysztof Jajuga (Autor) – profesor nauk ekonomicznych, dyrektor Instytutu Zarządzania Finansami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest również zastępcą przewodniczącego Komitetu Statystyki i Ekonometrii oraz Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk, a także członkiem Prezydium Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN. Prezes CFA Society of Poland. Ponadto pełni funkcje członka Rady Naukowej Narodowego Banku Polskiego. Jest autorem popularnego podręcznika „Inwestycje. Instrumenty finansowe, ryzyko finansowe, inżynieria finansowa”, który od 1996 r. cały czas jest wznawiany.

Maria Barbasiewicz (Autor) - historyk, w swoim dorobku ma liczne opracowania dotyczące obiektów zabytkowych, artykuły, jak również książki, m.in. „Dobre maniery w przedwojennej Polsce. Savoir-vivre, zasady, gafy” (PWN 2012), „Ludzie interesu w przedwojennej Polsce. Przedsiębiorcy, filantropi, kapitaliści” (PWN 2013), „Warszawa. Perła Północy” (PWN 2014).

Tomasz Zaleśkiewicz (Autor) - jest profesorem zwyczajnym psychologii. Na wrocławskim Wydziale Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej kieruje Katedrą Psychologii Ekonomicznej. Jest także twórcą i kierownikiem Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi. Pełni funkcję sekretarza w International Association for Research in Economic Psychology. Od 2014 roku jest Prezydentem Elektem w International Association of Applied Psychology (Division of Economic Psychology). Jest autorem książki „Psychologia ekonomiczna”.

Dagmara Kiraga (Autorka) - Ukończyłam Automatykę i Robotykę na Politechnice Warszawskiej, a teraz jestem koordynatorką Pracowni robotycznej w Centrum Nauki Kopernik. Od najmłodszych lat ceniłam samodzielność i pasjonowałam się majsterkowaniem: potrafiłam wymienić łańcuch w rowerze czy zbudować karmnik dla ptaków. W szkole średniej napisałam swój pierwszy program komputerowy, a na studiach programowałam już roboty przemysłowe. Interesuję się design thinking, pracą zespołową i kreatywnością – wiedzę tę wykorzystuję obmyślając interdyscyplinarne scenariusze zajęć dla pracowni robotycznej. W ramach hobby programuję roboty humanoidalne, projektuję biżuterię do druku 3D i rozglądam się po wirtualnej rzeczywistości. Pisząc książkę "Modelarstwo i robotyka" chciałam zachęcić (przede wszystkim dziewczynki) do odwagi w podążaniu za swoimi pasjami i odkryć przed Wami świat mechaniki, elektroniki czy programowania. Może ktoś z Was w przyszłości zostanie inżynierem?

PWN has the best and most energetic, young team we - as investors - have experienced in Poland.
Rolf Ruhfus, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Wydawnictwa Naukowego PWN

Tomasz Adam Pruszak (Autor) - doktor nauk humanistycznych, historyk sztuki i obyczaju, kustosz. Autor książek i artykułów o tematyce ziemiańskiej oraz z dziedziny sztuki, zwłaszcza malarstwa polskiego XIX-XX w. Trzy jego książki: „O ziemiańskim świętowaniu”, „Ziemiańskie święta i zabawy” oraz „Ziemiański savoir-vivre” stanowią kompendium wiedzy o obyczajowości polskiego ziemiaństwa i arystokracji od XIX w. do współczesności.

Lubię moją pracę, gdyż PR polega przede wszystkim na komunikowaniu się z ludźmi wewnątrz firmy i poza nią. Staram się stosować maksymę Benjamina Franklina: „Napisz coś, o czym warto czytać, ale najpierw zrób coś, o czym warto pisać”.
Bogusława
Specjalista ds. komunikacji marketingowej i PR, Dział Komunikacji Marketingowej i Zarządzania Marką/ Wydawnictwo Szkolne PWN

Andrzej Klim (Autor) - dziennikarz i redaktor (pracował m.in. dla „Gazety Wyborczej”, PAP-u, „Profitu”, „Claudii”, „Press” i „Newsweeka”). Historyk sztuki i archiwista. Absolwent Wydziału Nauk Historycznych oraz Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu oraz studiów doktoranckich na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Współautor przewodników po kościołach Torunia.

Since privatization in 1992, PWN has undergone a remarkable transformation. It has moved from an academic publisher into a company offering life-long learning to all constituencies of Polish society. It has embedded technology and digitization into every aspect of its operations. Most importantly, it has attracted a group of the most talented employees in its industry.
James D. Jameson, członek Rady Nadzorczej Wydawnictwa Naukowego PWN

Magdalena Chomuszko (Autorka) - magister informatyk, doktorantka na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Wieloletni wykładowca w ośrodkach szkoleniowych nauczający obsługi systemów Sage Symfonia®, konsultant finansowy przy wdrożeniach systemów ERP. Jest autorką cenionych publikacji opisujących systemy Sage Symfonia®.

Zasław Adamaszek (Autor) - Jestem elektronikiem. Od zawsze. A zawodowo niemal trzydzieści lat. To pasja, od której zaczęły się wszystkie moje przygody. Osiem lat pracy w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN dało dobre podstawy interdyscyplinarnego podejścia do nauki. A także otwartość na nieustanne uzupełnianie oraz aktualizację posiadanej wiedzy. Późno, bo po trzydziestce, ale za to samodzielnie odkryłem, że nauki humanistyczne nie gryzą. Tylko samemu trzeba znaleźć sposób, by je skutecznie ugryźć. Od tego czasu (n.h.) już wiedzą, że to ja jestem górą i mają mi służyć. Co wcale nie znaczy, że jest lekko. Jako technikowi jednak zawsze było mi bliżej do wiertarki niż do Petrarki.
Sześć lat pracy w Centrum Nauki Kopernik i współtworzenie tej niezwykle użytecznej instytucji, działającej na styku kultury, edukacji i rozrywki było okresem poznawania innego oblicza edukacji niż ta z perspektywy szkolnej ławki. Dokonałem też całkiem niedawno innego, pożytecznego odkrycia: wiedzą trzeba się dzielić, a pasją zarażać. Dobrym nośnikiem tej pasjonującej zarazy jest papier. Tak narodziła się koncepcja serii wydawniczej „Laboratorium w szufladzie”. Po dalszy ciąg tej historii zapraszam do księgarni.

Marek Sawerwain (Autor) – po obronie pracy magisterskiej w obszarze informatyki, rozpoczął pracę w Instytucie Sterownia i Systemów Informatycznych w grupie kierowanej przez prof. Romana Gieleraka. Grupa ta podejmuje badania odnoszące się do obszaru Informatyki Kwantowej. Jest autor min: „OpenCL. Akceleracja GPU w praktyce”. Obecnie pracuje nad książką „Informatyka kwantowa. Wybrane obwody i algorytmy”.

Różnorodne kompetencje, pasja, otwarty umysł i odpowiedzialność za podjęte działania to zespół, dla którego z przyjemnością przychodzi się do pracy.
Emilia
Menedżer ds. Wydawniczych, Pion Produktów i Usług / Wydawnictwo Naukowe PWN

Pasjonatka podróży, mody, fotografii i nowych mediów. W PWN zajmuje się marketingiem internetowym.
Malwina
Koordynator projektów marketingowych

Remigiusz Piotrowski (Autor) – autor bloga Tropy Historii. Przez kilka lat zajmował się dziennikarstwem internetowym związanym z jego największymi pasjami: piłką nożną i historią XX wieku. „Literaci w przedwojennej Polsce. Pasje, nałogi, romanse” to druga książka jego autorstwa. Zadebiutował w 2014 r. wydaną przez DW PWN historią o łódzkim gangsterze żyjącym w dwudziestoleciu międzywojennym („Ślepy Maks. Historia łódzkiego Ala Capone”).

Dawid Mazur (Autor) - Inżynier informatyk, absolwent Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach. Trener IT, właściciel firmy INT-MEDIA. Autor publikacji o ECDL, m.in. ECDL S6. Web Editing. Obecnie pracuje nad książkami o Responsive Web Design.

To frajda żeglować pod banderą Grupy PWN na pokładzie PZWL, dbając, by żadne sztormy nie zaszkodziły cennemu ładunkowi wiedzy medycznej, jaki nam powierzają znakomici autorzy.
Damian
Koordynator ds. Projektów Biznesowych, Redakcja Publikacji Medycznych / Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Tomasz Szapiro (Autor) - polski ekonomista, profesor nauk ekonomicznych. Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Członek rad naukowych Kolegium Analiz Ekonomicznych w SGH, Instytutu Studiów Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim, Instytutu Badań Systemowych PAN. Współpracuje jako wykładowca z zagranicznymi uczelniami m.in.: z Belgii, Wielkiej Brytanii, USA i Kanady. Jest autorem i współautorem kilku książek wydanych przez PWN, w tym najnowszej „Zarządzanie procesami realizacji projektów w sektorze ICT”.

Władysław Bartoszewski (Autor) - historyk, pisarz, polityk, ekspert do spraw relacji polsko-niemieckich, badacz dziejów AK oraz eksterminacji ludności polskiej i żydowskiej. W latach 1940–1941 więzień obozu Auschwitz, współtwórca Rady Pomocy Żydom „Żegota”, uczestnik powstania warszawskiego, ambasador RP w Austrii (1990–1995), minister spraw zagranicznych (1995, 2000–2001), odznaczony Orderem Orła Białego. W PWN-ie ukazały się między innymi seria rozmów z Michałem Komarem „Na Dwa Głosy”, a także książka Mimo wszystko (2013).

Agnieszka Budzyńska-Daca (Autorka) - badaczka i nauczycielka retoryki. Adiunkt w Instytucie Polonistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się retoryką w komunikacji publicznej i metodologią retoryczną. Autorka kilkudziesięciu artykułów, redaktorka i autorka kilku książek z zakresu retoryki, m.in Retoryka (2008), Erystyka, czyli o sztuce prowadzenia sporów. Komentarze do Schopenhauera (2009), Ćwiczenia z retoryki (2010), Retoryka debaty. Polskie wielkie debaty przedwyborcze 1995-2010 (2015). Wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Retorycznego. Prowadzi szkolenia, warsztaty, wykłady z zakresu wystąpień publicznych, debat i negocjacji.


Wielki słownik języka polskiego PWN t. I-V
praca zbiorowa
Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Wydawnictwo Naukowe PWN przygotowało specjalne publikacje rocznicowe. Wśród nich, poza wyjątkowymi tytułami historycznymi, nie mogło zabraknąć słownika języka polskiego – pierwszego od 15 lat tak aktualnego, obszernego i pełnego w opisie.
Wielki słownik języka polskiego PWN, t. I–V zawiera słownictwo języka ogólnopolskiego (standardowego, kulturalnego, literackiego) w jego różnych odmianach. Poza słownictwem języka codziennego obejmie m.in. słownictwo książkowe, urzędowe, naukowe czy religijne, określenia grzecznościowe, wyrazy podniosłe, terminologię z różnych dziedzin nauki i techniki, niektóre regionalizmy, słownictwo różnych środowisk, a także część słownictwa potocznego. Rejestruje i opisuje również słowa najnowsze, które weszły do polszczyzny ogólnej w ciągu ostatnich 15 lat Jest słownikiem normatywnym, czyli podane w nim słowa odpowiadają kryteriom kultury języka. Podaje pochodzenie słów, ich znaczenia, związki frazeologiczne, przysłowia i terminy specjalistyczne, a także liczne przykłady użycia zaczerpnięte z autentycznych tekstów pisanych i mówionych. W części gramatycznej przytacza formy odmiany wyrazów, tam, gdzie jest to konieczne, zawiera informacje dotyczące pisowni i wymowy, a w większości haseł czasownikowych - informacje składniowe.
Wielki słownik języka polskiego PWN to:
- 5 tomów, 5814 stron,
- ok. 100 000 haseł, 150 000 znaczeń,
- 19 000 terminologii, 1700 przysłów, 24 000 frazeologizmów,
- szczegółowe informacje gramatyczne – fleksyjne i składniowe,
- wydanie jubileuszowe – w twardej, płóciennej oprawie z tłoczonym liternictwem oraz białą obwolutą.
WSJP łączy w sobie wiele słowników: ortograficzny, etymologiczny, ogólny, frazeologiczny, przysłów, wyrazów bliskoznacznych.
Podstawą Wielkiego słownika języka polskiego jest Uniwersalny słownik języka polskiego PWN, t. 1-4, pod redakcją naukową prof. Stanisława Dubisza. Jego recenzentami byli: dr hab. Mirosław Bańko, prof. Stanisław Gajda, prof. Bogusław Kreja, dr hab. Jadwiga Linde-Usiekniewicz, prof. Andrzej Markowski, prof. Jan Miodek, prof. Jerzy Podracki, prof. Bogdan Walczak.
Opracowywaniem haseł zajmował się dwudziestopięcioosobowy zespół redakcyjny.
Limitowaną edycję specjalną „Wielkiego Słownika Języka Polskiego w 5 tomach” przygotowała Lidia Drabik.

HR Business Partner
Karina Popieluch
Mimo ogromnej popularności rola HR Business Partnera jest w Polsce wciąż mocno niedookreślona. Zarówno studenci, jak i doświadczeni praktycy cały czas poszukują wiedzy, która wyjaśniałaby nie tylko teoretyczne aspekty roli i kompetencji na tym stanowisku, ale też pokazywała najlepsze praktyki i wskazywała źródła inspiracji.
Autorzy książki to wybitni praktycy, którzy podjęli się wyzwania, jakim jest selekcja i synteza wybranych modeli teoretycznych. Bazując na swojej szerokiej wiedzy i doświadczeniu, stworzyli kompendium wiedzy dla HR Business Partnera. W pierwszej części publikacji zostały zebrane wiodące na przestrzeni ostatnich 20 lat koncepcje roli i kompetencji HR Business Partnera. Czytelnik znajdzie w jednym miejscu modele, główne założenia oraz inspirację do tworzenia własnych rozwiązań.
Druga część książki jest fundamentem merytorycznym roli HR Business Partnera. Prowadzi od ogólnej koncepcji organizacji i jej operacjonalizacji, poprzez strategię HR, do elementarnej wiedzy w zakresie klasycznego cyklu życia pracownika. W trzeciej części publikacji zawarte są treści ukazujące wymiary i przyszłość funkcji HR niezwykle istotne z perspektywy HR Business Partnera. Autorzy przez pryzmat konkretnych zagadnień przedstawiają aktualne trendy, współczesne koncepcje, metody i narzędzia, a także studium przypadku ich wdrożenia.
Książka jest cennym źródłem wiedzy zarówno dla studentów i słuchaczy studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi oraz praktyków - zarówno menedżerów operacyjnych, jak i przedstawicieli funkcji HR.

Wielki słownik ortograficzny PWN z zasadami pisowni i interpunkcji
Edward Polański
Wielki słownik ortograficzny PWN z zasadami pisowni i interpunkcji
Największy słownik ortograficzny PWN, obejmujący ponad 140 000 haseł.
Zgodny z najnowszymi zmianami w ortografii:
- najnowsze wyrazy, np. afterparty, Android, brafitterka, buspas, cyberprzemoc, dissować, dron, elektrośmieć, Euroland, Fejs, helpdesk, hipster, kamper, lajkować, lanserka, mem, niekapek, odstresowywać, paczkomat, parabank, samozatrudnienie, stalker, surogatka, ściema, tweetować, wiral,
- szeroki wybór nazw własnych: imion, nazwisk, nazw miejscowych i in.,
- obszerny wykład zasad pisowni i interpunkcji, wyjaśniający wiele kwestii dotychczas wątpliwych.
- formy odmiany wyrazów i oznaczenia ich podziałów na granicy wierszy,
- liczne odesłania od haseł do zasad pisowni,
- aneks z najnowszymi zmianami w ortografii,
- spis wyrazów równobrzmiących o różnej pisowni.

Podstawy zarządzania organizacjami
Ricky W. Griffin
Nowe, zmienione i uaktualnione wydanie podręcznika, z którego skorzystały już ponad dwa miliony studentów przygotowujących się do kariery w biznesie.
Autor zachowując wszystkie zasadnicze treści kompleksowej publikacji, które w przeszłości zdecydowały o jej sukcesie, dodał wiele nowych elementów i uwzględnił aktualne prognozy dotyczące przyszłości działalności gospodarczej i zarządzania.
W nowym wydaniu nacisk został położony na etykę, zarządzanie globalne i technikę informacyjną. Wśród kluczowych, wyróżniających się tematów poruszono kwestie nadzoru etycznego nad pracą współczesnych menedżerów. Z ogromną uwagą potraktowano tematy takie, jak zasady ładu korporacyjnego, etyczne przywództwo oraz właściwa rola kontroli finansowej firmy. Kolejne wątki to globalny charakter zarządzania uwypuklony za pomocą aktualnych przykładów i analiz sytuacji oraz technologia cyfrowa, wszechobecna w treści całego podręcznika.
Ogromną zaletą książki jest jej aktualność. Cytowane są w niej najnowsze wyniki badań z zakresu biznesu międzynarodowego, przedsiębiorczości, zarządzania strategicznego, podejmowania decyzji, projektowania organizacji, zmian organizacji, zachowania jednostek, przywództwa, pracy zespołowej, motywacji, nadzorowania, technik informatycznych, produktywności i zarządzania jakością.
Zaktualizowane zostały również wszystkie dane i statystyki odnoszące się do drobnych przedsiębiorstw, dużego biznesu międzynarodowego, związków zawodowych, wynagrodzeń kadry kierowniczej oraz innych sfer biznesowych.

Wielka Wojna Polaków 1914-1918
Andrzej Chwalba
28 czerwca 1914 roku ofiarą zamachu w Sarajewie padł następca tronu austro-węgierskiego, arcyksiążę Franciszek Ferdynand. Jego śmierć stała się iskrą, która wysadziła beczkę prochu, na której już do lat siedziała cała Europa. Skomplikowany układ sojuszy i powiązań międzynarodowych, rywalizacja mocarstw nie tylko na arenie europejskiej, lecz także na obszarze posiadłości kolonialnych, kryzysy dyplomatyczne i krzyżujące się interesy – to wszystko sprawiało, że wojna od jakiegoś czasu wisiała w powietrzu. Chociaż państwa polskiego nie było wtedy na mapie, na ziemiach polskich pilnie śledzono rozwój sytuacji i wiązano z nią spore nadzieje. Po raz pierwszy od czasów napoleońskich zaborcy mieli stanąć naprzeciw siebie w krwawym konflikcie...
„Wielka wojna Polaków” w przystępny i ciekawy sposób przedstawia całościowy obraz zmagań i losów Polaków w latach 1914–1918. Autor prezentuje losy milionów mieszkańców dawnej Rzeczypospolitej od dnia wybuchu I wojny światowej do 11 listopada 1918 roku, daty symbolicznej, gdy na froncie zachodnim doszło do zawieszenia broni i zakończenia wojny, a w Polsce do przekazania władzy wojskowej przez Radę Regencyjną Józefowi Piłsudskiemu. Opowiada o losach trzech zaborów i trzech obszarów okupowanych, praktykach okupantów, które później zostały powtórzone w większej skali i w brutalniejszej formie podczas II wojny światowej, o aktywności najwybitniejszych polskich polityków i wojskowych, wysiłku politycznym i militarnym, który doprowadził do „polskiego listopada” 1918 roku i odzyskania niepodległości, a także o umęczonych przez wojnę bezimiennych świadkach i uczestnikach historii.
Opowieść nie koncentruje się tylko na dziejach militarnych i politycznych, znajdziemy tu także obrazki z życia codziennego: problemy z aprowizacją, higieną, demoralizacją zawsze towarzyszącą okresom wojennym. Do tej pory brakowało tak wielostronnej syntezy. Przez prawie 100 lat historycy w swoich badaniach nad ziemiami polskimi w Wielkiej Wojnie ograniczali się najczęściej do kwestii politycznych i wojskowych, a z ujęciami całościowymi mogliśmy się zapoznać jedynie w podręcznikach akademickich i syntezach historii Polski. Wielka Wojna Polaków z powodzeniem zapełnia tę lukę.
Nagrody:
- Główna Nagroda Fundacji im. Janusza Kurtyki
- Nagroda im. Oskara Haleckiego „Książka Historyczna Roku” w kategorii: najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku

Deep Learning
Bengio Yoshua, Courville Aaron, Goodfellow Ian
Deep learning to rodzaj systemu uczącego się, który pozwala komputerom na naukę na podstawie doświadczeń i zrozumienie świata w sennie hierarchii pojęć. Ponieważ komputer gromadzi wiedzę na podstawie doświadczeń, nie potrzebny jest nadzór człowieka w celu określenia całej wiedzy potrzebnej komputerowi. Hierarchia pojęć pozwala komputerowi uczyć się skomplikowanych pojęć rozbudowując je na podstawie prostszych elementów. Graf takich hierarchii będzie miał głębokość wielu warstw.
Książka wprowadza szeroki zakres tematów z zakresu deep learning.
W tekście można znaleźć podstawy matematyczne i pojęciowe obejmujące odnośne pojęcia z zakresu algebry liniowej, teorii prawdopodobieństwa, teorii informacji, obliczeń numerycznych oraz systemów uczących się.
Książka opisuje techniki deep learning używane przez praktyków w przemyśle, w tym głębokie sieci sprzężone do przodu, regularyzację, algorytmy optymalizacyjne, sieci splotowe, modelowanie ciągów oraz metodologie praktyczne. Przywoływane są takie zastosowania jak rozpoznawanie mowy, obrazy komputerowe, systemy rekomendacji w trybie online, bioinformatyk oraz gry wideo. Wreszcie książka przedstawia perspektywy badań naukowych obejmując takie zagadnienia teoretyczne jak modele o współczynnikach liniowych, autokodowania, uczenie się reprezentacji, strukturalne modele probabilistyczne, metody Monte Carlo, funkcja podziału, przybliżone wnioskowanie oraz głębokie modele generatywne.
Książka Deep Learning może być używana przez studentów studiów podstawowych i podyplomowych planujących swoją karierę w przemyśle lub w badaniach naukowych, oraz przez inżynierów oprogramowania, którzy chcą zacząć wykorzystywać techniki deep learning w swoich produktach lub platformach działania.

Analiza matematyczna w zadaniach cz. 1
W. Krysicki, L. Włodarski
Najpopularniejszy od lat podręcznik analizy matematycznej!
Kolejne wydanie pierwszej części podręcznika i zarazem typowych zadań z analizy matematycznej, które od wielu lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród studentów pierwszych lat matematyki i nauk przyrodniczych uniwersytetów i wyższych uczelni technicznych oraz studentów akademii ekonomicznych i wyższych szkół pedagogicznych.
Chcąc uchronić czytelnika przed mechanicznym rozwiązywaniem zadań, czyli stosowaniem szablonów bez dokładnego wnikania w treść stosowanych pojęć oraz bez sprawdzania, czy spełnione są założenia stosowanych twierdzeń, na początku każdego rozdziału podano podstawowe definicje i twierdzenia. Ma to na celu ułatwienie odbiorcy korzystania przy rozwiązywaniu zadań z różnych podręczników.
Każdy rozdział składa się z przykładów całkowicie rozwiązanych oraz zadań do samodzielnego rozwiązywania. Dzięki temu czytelnik może z jednej strony nauczyć się we właściwy sposób rozwiązywać zadania, a z drugiej strony zdobyć pełną samodzielność przy ich rozwiązywaniu. Dla umożliwienia odbiorcy kontrolowania, czy właściwie rozwiązuje zadania, na końcu podręcznika podano odpowiedzi do zadań nie rozwiązanych. Przy trudniejszych zadaniach podano wskazówki do ich rozwiązania, aby umożliwić przerobienie wszystkich zadań nawet słabiej przygotowanym czytelnikom.

Wielki słownik poprawnej polszczyzny PWN
Andrzej Markowski
Największy słownik spośród tych, które uczą, jak pisać i mówić poprawnie oraz jakich błędów unikać uwzględniający dwie normy językowe: wzorcową i użytkową! Zawiera:
- 30 000 haseł, w tym wyrazy, które niedawno weszły do polszczyzny, wyrazy dawne, występujące jeszcze we frazeologizmach i przysłowiach, regionalizmy, słownictwo środowiskowe i potoczne;
- 26 000 komentarzy normatywnych;
- imiona, nazwiska, skróty i skrótowce, nazwy geograficzne i etniczne - dla wygody włączone alfabetycznie do zasadniczej części słownika;
- osobny blok haseł problemowych stanowiący obszerne kompendium językowe: akcent, anglicyzmy, antonimia, archaizmy, argotyzmy, augmentativum i ponad 100 innych;
- indeks pojęć omówionych w hasłach problemowych, ułatwiający korzystanie z nich;
- odrębny wykaz cząstek wyrazowych (przedrostków i przyrostków).
Nowoczesny i wiarygodny przewodnik po dobrej polszczyźnie. Uczy, jak pisać i mówić poprawnie. Nieoceniona pomoc dla uczniów.

Narratologia
Paweł Tkaczyk
Książka ta zabierze Cię w fascynującą podróż do świata opowieści. Dowiesz się, dlaczego historie mają taki wpływ na Ciebie i innych ludzi. Skąd się wzięły? Czemu służą? Kiedy działają lepiej, a kiedy gorzej? Dowiesz się także, jak konstruować takie, które działają najlepiej. Wspólnie odkryjemy kod, dzięki któremu sam będziesz mógł sam takie opowieści tworzyć.
Czy ta książka jest dla Ciebie? Tak!
- Jeśli zajmujesz się promocją, reklamą, marketingiem, znajdziesz w niej konkretne wskazówki wspierające komunikację różnych działań.
- Jeśli pracujesz z grupami, jesteś trenerem, nauczycielem, znajdziesz inspirację, jak przekazywać skutecznie treści.
- Jeśli występujesz często w roli prelegenta, znajdziesz podpowiedź, w jaki sposób przygotować wystąpienie, aby wszyscy Cię słuchali.
To co, gotowy na podróż? Zapnij pasy, bo zaczyna się… od końca świata.

Podstawy fizyki Tom 1
David Halliday, Jearl Walker, Robert Resnick
Nowe, polskie wydanie kultowego podręcznika fizyki Resnicka, Hallidaya!
Nowoczesny, przejrzyście napisany, kompletny podręcznik podstaw fizyki, który powstał na podstawie legendarnej już książki Resnicka i Hallidaya. Przedstawia aktualny stan wiedzy, zarówno w rozdziałach związanych z fizyką współczesną, jak i w tych dotyczących fizyki klasycznej. Prezentowany materiał jest bogato ilustrowany i poparty wieloma przykładami, a aparat matematyczny ograniczony do niezbędnego minimum. Na końcu każdego rozdziału znajduje się podsumowanie omówionego materiału, któremu towarzyszą pytania i zadania sprawdzające jego zrozumienie.
W 2002 roku Amerykańskie Towarzystwo Fizyczne uznało książkę Podstawy fizyki najwybitniejszym tekstem wprowadzającym do fizyki w XX wieku.
Drugie wydanie polskie opiera się na najnowszym, już dziesiątym, wydaniu amerykańskim.
Tom 1 zawiera wiadomości z mechaniki klasycznej. Są tu omówione m.in. ruch w jednym, dwóch i trzech wymiarach, siły, energia, praca, zderzenia oraz ruch obrotowy.
Uzupełnieniem książki są: wykazy niektórych danych astronomicznych, współczynników zamiany jednostek, wzorów matematycznych, właściwości pierwiastków, wybranych stałych fizycznych, wybranych właściwości fizycznych, a także układ okresowy pierwiastków oraz skorowidz pojęć.
Książka przeznaczona dla studentów nauk przyrodniczych na uniwersytetach, studentów fizyki studiów licencjackich, nauczycieli fizyki oraz uczniów liceów klas matematyczno-fizycznych.

Praktyczna inżynieria wsteczna
Mateusz Jurczyk, Gynvael Coldwind
Inżynieria wsteczna oprogramowania jest procesem dogłębnej analizy bibliotek, aplikacji i systemów, których kod źródłowy nie jest dostępny dla badacza. Umożliwia ona zarówno odtworzenie i pełne zrozumienie logiki konkretnego programu, jak i poszerzenie wiedzy na temat sposobu działania współczesnych procesorów, kompilatorów czy całych systemów operacyjnych. Umiejętność ta może zostać użyta do odkrywania i eksploitacji luk bezpieczeństwa, analizy złośliwego oprogramowania, a nawet podejmowania bardziej świadomych decyzji programistycznych i łatwiejszego radzenia sobie z błędami we własnym kodzie.
Książka jest kompilacją publikacji dwunastu polskich autorów z wieloletnim doświadczeniem, którzy na co dzień posługują się przedstawionymi technikami w pracy jako eksperci od bezpieczeństwa i analitycy. Wśród nich znajdziemy wielu specjalistów zatrudnionych w największych firmach informatycznych, laureatów nagrody Pwnie Award, rozpoznawalnych prelegentów uznanych konferencji i członków czołowych zespołów startujących w konkursach security Capture The Flag. Materiały zostały wybrane i zredagowane przez Gynvaela Coldwinda i Mateusza Jurczyka.
Niektóre z poruszanych zagadnień to:
- Podstawowe struktury znane z języków C i C++ widziane z perspektywy inżynierii wstecznej.
- Pliki wykonywalne w formatach ELF oraz PE, w tym zaawansowane triki z nimi związane.
- Wewnętrzna budowa zabezpieczeń przed wykorzystaniem luk bezpieczeństwa.
- Inżynieria wsteczna oprogramowania na platformy .NET oraz Python.
- Metody wstrzykiwania kodu w inne procesy.
- Projektowanie i analiza zabezpieczeń programów.
- Metody śledzenia wykonania – programowe i korzystające ze wsparcia oferowanego przez współczesne procesory.
- Inżynieria wsteczna w analizie bezpieczeństwa oprogramowania.
Różnorodność tematów poruszanych przez autorów sprawia, że pozycja ta może zainteresować zarówno osoby początkujące, jak i pasjonatów pragnących poszerzyć swoją wiedzę lub zwiększyć repertuar używanych narzędzi i technik.
Autorami poszczególnych rozdziałów są: Tomasz Bukowski, Grzegorz Antoniak, Tomasz Kwiecień, Mateusz Krzywicki, Marcin Hartung, Gynvael Coldwind, Hasherezade, Maciej Kotowicz, Michał Kowalczyk, Robert Święcki, Piotr Bania, Mateusz Jurczyk.

Mądrzej, szybciej, lepiej
Charles Duhigg
Czy zdarza Ci się, że siedzisz po godzinach w firmie i odpisujesz na zaległe maile? Jak w takich chwilach siebie postrzegasz – jako osobę pracującą, czy zapracowaną? Efektywną, czy z trudem nadążającą za wymaganiami szefa? Panującą nad swoim życiem, czy bez żadnej wizji rozwoju? Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret efektywności Charlesa Duhigga, autora bestsellerowej Siły nawyku, to książka nie tylko dla tych, którzy bezradnie stwierdzają, iż nie panują nad swoim życiem. To także poradnik dla ludzi sukcesu, którzy chcieliby zrealizować nieosiągalny dotąd cel!
Młoda kobieta rzuca studia doktoranckie i zaczyna grać w pokera. Wdrożywszy się w system analizowania możliwych scenariuszy i wyliczania szans na ich ziszczenie, potrafi określić z góry błędy swoich przeciwników i staje się jedną z najlepszych zawodniczek na świecie.
Grupa specjalistów Google przez cztery lata gromadzi dane na temat funkcjonowania najlepszych zespołów pracowniczych, aby ogłosić, że ważniejsze jest to, co łączy grupę, niż jej personalny skład.
Generał piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych, widząc niskie morale ochotników, układa od nowa program szkolenia w obozie dla rekrutów. Okazuje się, że wypracowanie postawy „ukierunkowanej na działanie” może zmienić nawet najbardziej rozchwianych nastolatków w niepokonanych zdobywców.
Termin premiery Krainy lodu wytwórni Walt Disney Pictures zbliża się wielkimi krokami. Katastrofa wisi w powietrzu, jednak zespół produkcyjny otrząsa się z niemocy, przeżywa twórczy przełom i w efekcie powstaje jeden z najlepszych filmów animowanych w historii kina.
Co łączy tych wszystkich ludzi?
Opierając się na najnowszych badaniach naukowych w dziedzinie neurologii, psychologii i ekonomii behawioralnej, a także na doświadczeniach dyrektorów generalnych, reformatorów oświaty, generałów wojska, agentów FBI, pilotów samolotów pasażerskich i scenarzystów z Broadwayu, autor Mądrzej, szybciej, lepiej. Sekret efektywności Charles Duhigg udowadnia, że najbardziej produktywni ludzie, firmy i organizacje faktycznie działają inaczej. Ale to nie wszystko. Oni zupełnie inaczej widzą świat i inaczej podejmują decyzje.
Jaki jest sekret ludzi efektywnych? O tym w książce.

Zrozumieć programowanie
Gynvael Coldwind
Książka jest techniczno - popularyzacyjną pozycją traktującą o programowaniu oraz
tematach pokrewnych, i jest napisana z myślą o początkujących oraz średnio-zaawansowanych programistach, a także osobach, które dopiero chcą rozpocząć przygodę
z programowaniem.
Celem publikacji jest przedstawienie ciekawych elementów programowania oraz ekosystemu programistycznego, a także przedstawienie sposobów radzenia sobie z podstawowymi problemami, oraz wyjaśnienia w przystępny sposób pewnych elementów, z którymi często osoby początkujące oraz średnio-zaawansowane mają trudności.
Z książki dowiesz się:
· Jak poradzić sobie z trudnościami napotykanymi podczas programowania.
· Jak operować na danych tekstowych, binarnych, plikach, strumieniach, pakietach danych, oraz jakie są najczęściej popełniane błędy.
· Jakie są różnice pomiędzy językami programowania w kwestiach, które na pierwszy rzut oka wydawały się identyczne.
· Jak wybrane, często używane, mechanizmy, funkcje czy biblioteki działają "od kuchni".
· Oraz o wielu detalach, które normalnie pozostałyby niezauważone.
· A także zaprzyjaźnisz się z niskopoziomowymi aspektami informatyki.

Nauka programowania z Minecraftem
Craig Richardson
Książka dla dzieci od 10 lat i ich rodziców. "Blokowe” wprowadzenie do programowania.
Pokonaliście pnącza, podróżowaliście do głębokich jaskiń, a może nawet dotarliście na sam Koniec i z powrotem, ale czy kiedyś udało Wam się zmienić miecz w magiczną różdżkę? Zbudowaliście pałac w mgnieniu oka? Zaprojektowaliście własną, zmieniającą kolory podłogę do tańca disco? W tej książce zrobicie to wszystko i jeszcze więcej dzięki sile Pythona, bezpłatnego języka używanego przez miliony zawodowców i początkujących programistów!
Zaczynamy od krótkich, prostych lekcji Pythona, a następnie wykorzystujemy nasze nowe umiejętności do modyfikowania Minecrafta, aby osiągać natychmiastowe i robiące wrażenie wyniki. Nauczycie się, jak dostosowywać Minecraft, aby tworzyć mini-gry, kopiować całe budynki i zamieniać nieciekawe bloczki w złoto. Nauczycie się także pisać programy, które:
- zabiorą Was na wycieczkę po świecie Minecrafta dzięki automatycznej teleportacji,
- na pstryknięcie palca tworzą ogromne pomniki, piramidy, lasy i inne rzeczy,
- tworzą sekretne przejścia, które otwierają się, gdy włączymy ukryty przełącznik,
- tworzą straszne miasto duchów, które znika i się pojawia w innym miejscu
- pokazują dokładnie miejsce, gdzie trzeba kopać, aby znaleźć rzadkie bloki,
- rzucają urok, aby kaskada kwiatów (lub dynamit, jeśli macie odwagę!) podążała za każdym naszym ruchem,
- wyrządzają szkody poprzez podstępne pułapki z lawy i klątwy, które powodują wielkie powodzie.
Niezależnie od tego, czy jesteś megafanem Minecrafta, czy nowicjuszem, ujrzysz Minecrafta w nowym świetle, ucząc się jednocześnie podstaw programowania. Oczywiście możesz spędzić cały dzień szukając cennych zasobów lub budując ręcznie swoje rezydencje, ale dzięki sile Pythona, to jest już przeszłość!
Kod z tej książki działa w Windows 7 lub nowszej wersji systemu, w OS X 10.10 lub nowszym albo Raspberry Pi Foundation.

Słownik frazeologiczny PWN
Słownik zawiera:
- około 16 000 związków wyrazowych ilustrowanych 7 000 przykładów z Korpusu Języka Polskiego PWN, liczącego obecnie 100 milionów słów;
- cytaty z różnorodnych tekstów literackich i prasowych, gwarantujące słownikowi wiarygodność;
- system odsyłaczy, które ułatwiają odnalezienie poszukiwanego związku frazeologicznego, nawet jeśli czytelnik niedokładnie pamięta jego postać.
Słownik pozwala lepiej poznać zasoby frazeologiczne polszczyzny, sposób użycia frazeologizmów i ich funkcjonowanie we współczesnym języku. Pomaga zarówno w lekturze tekstów, jak i w ich tworzeniu. Nieodzowny dla wszystkich, którzy chcą mówić i pisać poprawnie i pięknie. Stanowi niezrównaną pomoc dla uczniów i nauczycieli.

Wielki multimedialny słownik angielsko-polski polsko-angielski PWN-Oxford na pendrive
Absolutna nowość na polskim rynku z nowym INTERFEJSEM! Produkt nowej generacji!
Najlepszy słownik multimedialny dostępny w poręcznej postaci PenDrive.
Program w całkiem nowej odsłonie:
- NOWOŚĆ: wygodny interfejs z wieloma narzędziowymi udogodnieniami dla użytkowników,
- NOWOŚĆ: przejrzysta wizualizacja haseł: możliwość opcjonalnego zwijania przykładów użycia i idiomów,
- NOWOŚĆ: szybka aktywacja pola wyszukiwania (bez konieczności powtórnego wprowadzania ciągu znaków do pola wyszukiwania w przypadku przełączania kierunku słownika),
- NOWOŚĆ: możliwość tworzenia ulubionych haseł i gromadzenia ich wielu zbiorach tematycznych,
- możliwość tworzenia haseł własnych czy notatek do istniejących haseł słownika,
- nagrania wymowy,
- zaawansowane mechanizmy wyszukiwania w słowniku, m.in. autolink – po dwukrotnym kliknięciu na dowolnym słowie w treści słownika program automatycznie dokona wyszukania tego słowa w słowniku,
- możliwość szybkiego wyszukiwania słów w słowniku podczas pracy z tekstem w zewnętrznym programie (np. Word/Outlook/przeglądarki internetowe/etc.) bez konieczności wpisywania słów w słowniku – wykorzystanie opcji "pokaż hasło w dymku" i "reaguj na zawartość schowka" lub "przywołanie programu przez podwójne kliknięcie".
Zawiera ponad 500 000 angielskich oraz ponad 500 000 polskich jednostek fleksyjnych, pochodzących ze wszystkich odmian języka wraz z ich typowymi użyciami w konstrukcjach gramatycznych.
Słownik obejmuje słownictwo ogólne oraz slangowe, a także terminy specjalistyczne. W jego skład wchodzą również nagrania prawidłowej wymowy praktycznie wszystkich podstawowych wyrazów angielskich (ponad 50 000 słów) oraz około 1000 przykładów najtrudniejszych słów polskich.
Wymagania sprzętowe:
- komputer PC;
- Windows 7 i 10;
- procesor 1GHz;
- karta graficzna SVGA, 800x600, 65 000 kolorów;
- karta dźwiękowa;
- port USB.
UWAGA! Program nie działa na systemie Windows XP i Vista. W celu zamówienia programu prosimy o kontakt pod adresem: serwis-pen@pwn.pl

Podstawy ekonomii
Roman Milewski, Eugeniusz Kwiatkowski
Z prawdziwą przyjemnością przekazujemy czytelnikom nowe, zmienione wydanie znanego od lat podręcznika. Zawiera on nowoczesną i zarazem przystępną prezentację podstawowych zagadnień współczesnej ekonomii, zarówno w skali makro, jak i mikro. Obok ujęć teoretycznych, odwołujących się do dorobku głównych nurtów teorii ekonomii, odnosi się do rzeczywistości gospodarczej, zwłaszcza gospodarki polskiej okresu transformacji.
Nowe wydanie prezentuje: zmiany w treści poszczególnych rozdziałów i ich układzie, aktualizację danych, szczegółowy indeks, nowe rozdziały.
Podręcznik może być wykorzystany na studiach ekonomicznych i zarządzania (Uniwersytety, Akademie Ekonomiczne, Szkoły Wyższe) w zakresie przedmiotów: Mikroekonomia, Makroekonomia, na poziomie podstawowym i średnim.
Zespół autorski tworzą pracownicy Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Należą do niego: Paweł Alberciak, Joanna Działo, Anna Jabłońska, Anna Krajewska, Stefan Krajewski, Leszek Kucharski, Eugeniusz Kwiatkowski, Roman Milewski, Ryszard Piasecki, Andrzej Raczko, Paweł Samecki.

Żywienie człowieka 1 Podstawy nauki o żywieniu
Jan Gawęcki
Książka omawia:
- cele i zadania tej dziedziny nauki oraz historię jej rozwoju;
- fizjologię trawienia i przyswajania pożywienia;
- potrzeby energetyczne organizmu i ich zaspokajanie;
- składniki pokarmowe oraz wartość odżywczą i bezpieczeństwo produktów spożywczych;
- normy żywieniowe i planowanie żywienia;
- ocenę sposobu żywienia i stanu odżywienia.
Podręcznik został tak napisany, aby pomóc czytelnikowi:
- zdobyć podstawową wiedzą o żywieniu i żywności oraz jej dotychczasowym rozwoju,
- właściwie rozumieć potrzeby pokarmowe własnego organizmu i racjonalnie je zaspokajać,
- nauczyć się, jak żywić innych i oceniać efektywność tych działań.
W obecnym trzecim już wydaniu uwzględniono wyniki badań naukowych, które przyczyniły się do istotnego wzrostu wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych w ostatnich kilkunastu latach, weryfikując i zmieniając poglądy na niektóre ważne problemy żywieniowe. Zagadnienia wykraczające poza podstawy nauki o żywieniu przeniesiono i omówiono bardziej szczegółowo w książce Żywienie człowieka a zdrowie publiczne. T. 3 (WN PWN, 2009); dokonano także drobnych zmian w strukturze poszczególnych części podręcznika, poprzedzając je krótkimi wprowadzeniami.
Kontynuację publikacji stanowi tom II poświęcony żywieniu człowieka zdrowego i chorego oraz tom trzeci traktujący o związkach żywienia ze zdrowiem rozpatrywanych na poziomie populacji, a uzupełnia je Słownik terminologiczny.
Książka przeznaczona dla studentów uczelni przyrodniczych, medycznych, uniwersytetów i innych, a także żywieniowców, dietetyków, lekarzy i organizatorów turystyki.

Wprowadzenie do algorytmów
Clifford Stein, Rivest Ronald L, Cormen Thomas H., Leiserson Charles E.
Prezentowana książka to nowe wydanie najlepszego na świecie podręcznika z dziedziny algorytmów i struktur danych, nazywanego BIBLIĄ ALGORYTMÓW – teraz w ofercie PWN!
To kolejne, VII wydanie trzeciego wydania amerykańskiego znakomitego podręcznika z dziedziny algorytmów i struktur danych. W obecnym wydaniu został ulepszony cały tekst książki. Zmiany obejmują dodanie nowych rozdziałów, poprawienie pseudokodu i wprowadzenie aktywniejszego stylu prezentacji.
Omówiono w niej metody matematyczne stosowane do analizy algorytmów, sortowanie i statystyki pozycyjne, struktury danych, podstawowe metody projektowania efektywnych algorytmów. Dużo miejsca poświęcono złożonym strukturom danych i podstawowym algorytmom grafowym.
Poszczególne części książki to materiał dydaktyczny do wielu przedmiotów informatycznych (takich jak np. matematyka dyskretna, kombinatoryka, algorytmy i struktury danych, teoria grafów, metody programowania) wykładanych na uczelniach wyższych. Podręcznik stanowi zamkniętą całość. Zawiera dużo zadań i problemów do rozwiązania (o różnym stopniu trudności).
Pozycja jest przeznaczona dla studentów kierunków informatycznych, pracowników naukowych, jak również wszystkich tych, którzy chcą zajmować się projektowaniem i programowaniem systemów informatycznych.

Laboratorium w szufladzie Chemia
Angelika Gumkowska
LABORATORIUM W SZUFLADZIE to cykl przeznaczony dla osób ciekawych świata, pasjonatów, hobbystów, a przede wszystkim praktyków. Czytelnicy znajdą wiele inspiracji do prowadzenia własnych doświadczeń i eksperymentów.
Książka jest bogato ilustrowana materiałami graficznymi i zdjęciami. Każdy poruszony temat zawiera wyczerpujący, praktyczny opis zjawiska, doświadczenia, przyrządu czy aktywności. Autorzy nie stronią od wejścia na poziom wyższy, niż tylko popularne ujęcie tematu. To zamierzona prowokacja intelektualna. Pogłębione ujęcie pozwala poczuć smak eksperymentu, doświadczyć radości poznawania i odkrywania różnorodności świata oraz stojącej wobec niego – twórczej wyobraźni.
Laboratorium w szufladzie. Chemia to prezentacja wielu doświadczeń podzielonych na 3 kategorie. Autorka zaczyna od pokazania chemii codziennej, prostej, obecnej w naszej kuchni czy łazience. Jednak stopniowo zmienia się stopień trudności. Doświadczenia wymagają coraz bardziej zaawansowanego sprzętu i większych umiejętności manualnych. Kolejne eksperymenty oparte są już na odczynnikach, a do ich przeprowadzenia konieczny jest podstawowy sprzęt laboratoryjny. Nie ma co ukrywać, że wszelkie eksperymenty związane z chemią, nawet te domowe, wiążą się z pewnym ryzykiem, dlatego w książce, oprócz wielu doświadczeń, można znaleźć rady i zasady bezpieczeństwa.
Zachęcamy więc do bezpiecznej i twórczej zabawy!

Liderki biznesu Jak zwyciężać i zmieniać świat
Książka została napisana z inicjatywy Fundacji Liderek Biznesu.
13 historii napisanych na podstawie wywiadów z bohaterkami, polskimi bizneswoman.
Poruszone są w niej kwestie:
· partnerstwa w biznesie,
· równowagi między życiem prywatnym a zawodowym,
· stereotypów i walki z nimi,
· motywacji,
· zarządzania zespołem (w tym mężczyznami) i sobą.
Celem książki jest przedstawienie doświadczeń kobiet, które będą inspiracją dla czytelniczek do sięgania po najwyższe stanowiska, do walki z powszechnymi barierami
w rozwoju zawodowym kobiet.
Książka będzie połączeniem historii o osobach z klasycznym studium przypadku. Będzie odpowiadać na pytanie w jaki sposób każda z bohaterek odkryła w sobie dany talent, motywację do działania, dokąd zmierza i jak definiuje swoją misję, którą realizuje w biznesie.

Biologiczne podstawy psychologii
Kalat James W.
Podręcznik Jamesa Kalata jest jedną z najbardziej znanych i szeroko polecanych publikacji akademickich na świecie. Autor, badacz i wykładowca psychologii z dużym doświadczeniem dydaktycznym, proponuje w niej problemowe ujęcie zagadnień psychologii, która zajmuje się badaniem i wyjaśnianiem zachowania oraz jego mechanizmów poprzez odwołanie się do czynników biologicznych.
Największym atutem tej książki jest kompletne i całościowe omówienie zagadnień tworzących podstawy psychologii biologicznej. Każdy z 15 rozdziałów wprowadza czytelnika w nową tematykę: od percepcji i kontroli czynności ruchowych, przez uczenie się i pamięć, procesy uwagi, sen i czuwanie, regulację środowiska wewnętrznego, czynności rozrodcze po myślenie, mowę i podstawowe zaburzenia psychiczne. Całość napisana jest w nowoczesny i atrakcyjny sposób: barwnym i przystępnym językiem, z bogatym i doskonale dobranym materiałem ilustracyjnym. Każda z części zawiera dodatkowo podsumowanie najważniejszych zagadnień, pytania sprawdzające stopień opanowania materiału oraz punkty problemowe, zachęcające do refleksji. Kolejną zaletą jest aktualność tego podręcznika, bazującego głównie na najnowszych osiągnięciach dyscypliny, co pozwala polskiemu czytelnikowi na zapoznanie się z bogatą literaturą przedmiotu. Duże znaczenie mają w tym kontekście sugestie autora co do dodatkowej lektury oraz adresy internetowe umożliwiające dostęp do badań i publikacji.
Publikacja tego podręcznika, cieszącego się międzynarodowym uznaniem, ma szansę zostania lekturą obowiązkową także na polskich uniwersytetach, na kierunkach psychologicznych i pokrewnych w zakresie podstaw biopsychologii.

Przykłady obliczania konstrukcji żelbetowych
Michał Knauff, Agnieszka Golubińska, Bartosz Grzeszykowski
„Wykonując obliczenia bez komputera konstruktor miał pod kontrolą każdą operację arytmetyczną, co zwykle prowadziło zwykle do wykrycia ewentualnych pomyłek (zwłaszcza grubszych) i zapewniało, że istotne wyniki nie były obarczone wielkimi błędami. Komputer nie rozróżnia błędów mało istotnych od błędów grubych – niektóre pomyłki w danych mogą wywołać błędy, które trudno zauważyć. Dlatego niejeden konstruktor czuje się niepewnie, gdy musi ważne elementy projektu oprzeć wyłącznie na wynikach z komputera. Przy posługiwaniu się programami komputerowymi wskazana jest więc pewna dawka nieufności. Dla tych nieufnych napisaliśmy tę książkę. Mamy nadzieję, że posługiwanie się nią nie będzie istotnie różniło się ani pracochłonnością, ani dokładnością wyników, od posługiwania się komputerem.” - ze wstępu.
Książka zawiera tablice i program (arkusz Excel) do obliczania ściskanych elementów żelbetowych, wykresy interakcji symetrycznie zbrojonych przekrojów prostokątnych, kołowych i pierścieniowych w elementach z betonu klasy nie wyższej niż C50/60 oraz zwięzłe wskazówki dotyczące uwzględniania efektów drugiego rzędu, objaśnienia dotyczące korzystania z wykresów i programu, przykłady.
Przeznaczona dla projektantów konstrukcji oraz pracowników i studentów wydziałów budowlanych wyższych uczelni.

Zaprzyjaźnij się z algorytmami
Jacek Tomasiewicz
Książka zawiera opis podstawowych i najważniejszych technik algorytmicznych i struktur danych, które zostały uporządkowane w osiemnastu rozdziałach. Do każdego tematu wyselekcjonowano zadania o zróżnicowanym poziomie trudności odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych uczniów. Książka jest również doskonałym materiałem dydaktycznym dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Słownik dobrego stylu czyli wyrazy które się lubią
Mirosław Bańko
Słownik obejmuje około 5 000 haseł, w większości rzeczowników, i wymienia ich typowe połączenia z innymi wyrazami (w sumie 70 000 połączeń). Uwzględnione w słowniku związki wyrazowe są zrozumiałe dla odbiorców, ale dla nadawców mogą być nieoczywiste i często są przedmiotem wątpliwości, a nawet błędów. Słownik odpowiada na takie pytania, jak: co robi parlament? (powołuje kogoś, przyjmuje uchwałę, uchwala coś, zatwierdza), co można zrobić z paszportem? (dostać, otrzymać, uzyskać, wyrobić sobie) oraz jaka może być pamięć? (dobra, doskonała, fenomenalna, fotograficzna, nadzwyczajna, niezwykła, świetna, znakomita albo krótka, słaba, zawodna).

Digital Business i E-Commerce Management
Dave Chaffey
Jak dużo musisz zainwestować w biznes cyfrowy?
Jakie zmiany, musisz przeprowadzić w swojej firmie, aby zbliżyć ją do wzorcowego e-biznesu?
Jaką przyjąć strategię, aby rozwinąć e-biznes i utrzymywać go na wysokim poziomie?
Książka jest źródłem odpowiedzi na wszystkie trudne pytania dotyczące e-biznesu. Publikacja, będąca światowym bestsellerem, zawiera najbardziej aktualne i kompleksowe wprowadzenie do teorii i praktyki e-biznesu. Dave Chaffey, autorytet w dziedzinie biznesu cyfrowego i e-commerce, łącząc podstawy akademickie z praktyką zawodową, odkrywa przed czytelnikiem tajniki digital business, opisując różne strategie, marketing cyfrowy czy zarządzanie łańcuchem dostaw.
Publikacja zawiera także:
- ustrukturyzowane podejście do przeglądu, planowania i wdrażania nowoczesnych strategii e-commerce w organizacjach każdego typu,
- wyjaśnienie najnowszych technik stosowanych w marketingu cyfrowym, np. SEM, content marketing i promocję w social media,
- rozszerzone możliwości kreacji nowych zintegrowanych treści na urządzenia mobilne i stacjonarne,
- case studies i wywiady, które pokazują, jak dzięki skutecznej strategii firmy odniosły sukces.
Książka przeznaczona jest dla każdego, kto interesuje się lub zajmuje biznesem cyfrowym – od studentów po menedżerów. Dzięki tej publikacji zrozumiesz zasady działania cyfrowych technologii i dowiesz się, jak je zastosować w swojej organizacji.

Chemia organiczna część 1
John McMurry
I część 5-tomowego znakomitego podręcznika akademickiego chemii organicznej, znanego i polecanego na polskich uczelniach!
Książkę cechuje:
- przystępny, systematyczny wykład chemii organicznej;
- nowatorski sposób wyjaśniania mechanizmów reakcji;
- doskonały pod względem dydaktycznym i metodycznym układ materiału;
- świetne opracowanie graficzne;
- bogaty materiał ilustracyjny.
W nowym uaktualnionym wydaniu podręcznik powiązano z bogatym materiałem rozszerzającym i uzupełniającym, dostępnym na specjalnie dedykowanych stronach internetowych. Uwzględniono również najnowsze informacje z zakresu chemii organicznej, zaakcentowano powiązania chemii organicznej z naukami biologicznymi, udoskonalono wizualizację wielu zagadnień oraz dodano nowe problemy do rozwiązania.

Projektowanie konstrukcji stalowych
Jan Żmuda
Należy zwrócić uwagę, że Profesor Jan Żmuda specjalista w dziedzinie konstrukcji stalowych, o dużym dorobku naukowym, ma też wiele osiągnięć na niwie inżynierskiej. Jako autor ponad 250 prac o charakterze wdrożeniowym, projektowym i ekspertyzowym przedstawił w książce wiele zagadnień w ujęciu potrzeb projektowej praktyki inżynierskiej.
Autor skupił się na dźwigarach kratownicowych, słupach i ramownicach. Część druga – stanowiąca odrębną publikację – to omówienie zasad projektowania belek, płatwi, węzłów i połączeń, ram oraz łożysk.
Książka jest adresowana także do studentów wydziałów budownictwa (lądowego, wodnego, dróg i mostów, kolejowego) i wydziałów pokrewnych (mechanicznych, rolniczych) wyższych uczelni technicznych. Zakres opracowania jest dostosowany bowiem do programu przedmiotów „Konstrukcje metalowe 1 i 2”.

Zawód tester
Radosław Smilgin
Publikacja całościowo opisuje wszystkie aspekty zawodu, odpowiedzialności testerskiej oraz wymagane kompetencje miękkie i twarde. Robi to w odwołaniu do realiów rynkowych i współczesnych trendów.
Dzieli się na dwie części: w pierwszej autor obszernie omawia podstawy zawodu testera
a w drugiej oddaje w ręce czytelnika praktyczne przykłady i gotowe narzędzia do użycia w pracy.
Konstrukcja rozdziałów otwiera przed czytelnikiem kolejne obszary testowania i zapewnienia jakości tak, by na końcu dać mu możliwość świadomego wyboru zawodu i kierunków dalszego rozwoju.

Podstawy zarządzania organizacjami
Griffin Ricky W.
Nowe, zmienione i uaktualnione wydanie podręcznika mistrza "wiedzy tajemnej" o zarządzaniu organizacją - Ricky'ego W. Griffina!
W porównaniu do poprzedniego wydania dokonano następujących zmian:
- szerzej omówiono najnowsze tendencje w zarządzaniu - techniki informacyjne, zarządzanie globalne, rolę jakości i etycznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa wobec społeczeństwa,
- zintegrowano strukturę wykładu,
- lepiej wyważono proporcje między teorią a praktyką - zastosowano większą liczbę przykładów,
- opisano przypadki dotyczące małych firm i organizacji non-profit,
- podano nowe rozwiązania dydaktyczne.
Pozycja przeznaczona dla studentów i wykładowców wydziałów ekonomii, organizacji i zarządzania, szkół policealnych i zarządzania, dla słuchaczy politechnik na wydziałach organizacji i zarządzania produkcją oraz dla studentów innych wydziałów do przedmiotu zarządzanie, a także dla osób dokształcających się.

Fizyka wokół nas
Paul Hewitt
Nareszcie fizyka zrozumiała dla wszystkich!
Niezwykła opowieść, w której Autor tłumaczy istotę zjawisk fizycznych, mówiąc czytelnikowi, dlaczego jest tak, a nie tylko informując, że tak jest. Dzięki przykładom z codziennego życia oraz bardzo dużej liczbie ilustracji, fotografii i wspaniałym rysunkom autora łatwiej jest zrozumieć prawa rządzące przyrodą. Po przeczytaniu rozdziałów opisujących zagadnienia, które dotąd wydawały się niezrozumiałe, wielu zadaje sobie pytanie „Jak mogłem tego nie rozumieć?
Książka stanowi rewolucję w stylu nauczania fizyki. Chociaż autor nie stroni w niej od matematyki i wzorów, to są one tylko pomocą. Nie przesłaniają istoty wyjaśnień. Na każdej niemal stronie znajdują się przykłady i opisy doświadczeń, które doskonale pokazują związki fizyki z innymi naukami przyrodniczymi i techniką. A są tak napisane, że wręcz chce się wykonać doświadczenie samodzielnie. Nowe wydanie uwzględnia najnowsze osiągnięcia fizyki (szczególnie w atomistyce, energetyce czy kosmologii), ma odświeżona szatę graficzną, poszerzoną część ćwiczeniową oraz wprowadzenie do zadań testowych. Książka szczególnie godna polecania wszystkim Czytelnikom, którym fizyka wydaje się trudna i nudna. Nieoceniona pomoc dla uczniów, studentów i nauczycieli.

Wielki słownik angielsko-polski PWN Oxford
Pierwsza część największego na rynku słownika angielsko-polskiego i polsko-angielskiego. Zawiera 500 000 angielskich jednostek leksykalnych - znaczeń, wyrazów, typowych połączeń wyrazowych, fraz i idiomów. Słownik powstał w wyniku współpracy zespołów doświadczonych leksykografów z Wydawnictwa Naukowego PWN i Oxford University Press. Oparty na korpusie współczesnej angielszczyzny (British National Corpus).
Słownik zawiera:
- najczęściej używane słownictwo ogólne z uwzględnieniem pisowni brytyjskiej i amerykańskiej,
- liczne terminy specjalistyczne z około 100 różnych dziedzin, takich jak handel, ekonomia, ubezpieczenia, ekologia, telekomunikacja, reklama, zarządzanie, farmakologia, transport, psychologia, socjologia,
- słownictwo o różnej skali zabarwienia stylistycznego i emocjonalnego, od wyrażeń książkowych i oficjalnych, przez humorystyczne i przenośne, po potoczne, a nawet obraźliwe i slangowe,
- słowa używane w całym obszarze anglojęzycznym, tj. w Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Kanadzie, w tym także wyrażenia dialektalne używane w Irlandii i Szkocji,
- informacje kulturowe związane z angielskim obszarem językowym,
- przydatne skrótowce wraz z ich objaśnieniami i polskimi odpowiednikami.
W obrębie hasła uwzględnia:
- brytyjską i amerykańską wymowę haseł, zapisaną międzynarodowym alfabetem fonetycznym (IPA),
- formy nieregularne w odmianie rzeczowników i czasowników,
- bardzo bogaty materiał przykładowy, którego źródłem były teksty językowe współczesnej angielszczyzny (British National Corpus),
- angielskie czasowniki złożone (tzw. phrasal verbs) wyodrębnione jako osobne, rozbudowane podhasła,
- wyróżnione typograficznie liczne związki frazeologiczne i przysłowia.
Słownik polecany osobom o dobrej znajomości języka angielskiego, w szczególności studentom filologii angielskiej i tłumaczom. Powinien się znaleźć w domowych zbiorach każdego, kto interesuje się językiem angielskim i wiąże z nim plany zawodowe.

Chemia ogólna Cząsteczki, materia, reakcje
Peter Atkins, Loretta Jones
Wspaniale ilustrowany elementarz chemii dla studenta i licealisty!
- NOWOCZESNY - zagadnienia klasyczne i najnowsze odkrycia chemii, np. fulereny, przewodnictwo wysokotemperaturowe, a także jej osiągnięcia w badaniach kosmicznych;
- PRZYJAZNY - pytania i zadania po każdym rozdziale, odpowiedzi, uzupełnienia zawierające wiadomości matematyczne, dane doświadczalne, nomenklaturę, a także słowniczek pojęć chemicznych i skorowidz;
- SZCZEGÓŁOWY - m.in. drobiazgowe objaśnianie przeliczania jednostek, miejsc znaczących w obliczeniach itp.;
- ATRAKCYJNY - graficzne objaśnianie trudnych terminów i zagadnień, różnorodne wyróżnienia edytorskie w tekście (wyróżnienia kolorem, wytłuszczenia najważniejszych stwierdzeń).
Autorzy wyjaśniają podstawowe problemy chemii ogólnej, a także naturę oddziaływań i przebieg procesów chemicznych ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na środowisko naturalne. Podręcznik zawiera również wprowadzenie do chemii nieorganicznej, organicznej i analitycznej. Stanowi pomost między chemią nauczaną w szkole średniej a wykładaną na wyższych uczelniach.
Autorzy wymagają od czytelnika jedynie podstawowej znajomości chemii, a aparat matematyczny jest ograniczony do niezbędnego minimum. Stopniowo wprowadzają w fascynujący świat chemii omawiając kolejno:
- reakcje, równania, stechiometrię;
- stany skupienia;
- cząsteczkowy obraz materii;
- równowagi chemiczne, roztwory;
- systematykę chemiczną;
- termodynamikę, elektrochemię, kinetykę;
- chemię jądrową.
Książka przeznaczona jest dla studentów pierwszych lat kierunków chemicznych, biologii, biotechnologii, ochrony środowiska i geologii. Z pewnością skorzystają z niego licealiści, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego i egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie oraz nauczyciele chemii, którzy chcą uatrakcyjnić swoje lekcje.

JavaScript dla dzieci
Nick Morgan
Dla dzieci od lat 10 (i ich rodziców). Programowanie na serio. Naprawdę proste.
JavaScript to język programowania Internetu, tajny składnik sprawiający, że sieć www jest niesamowita, Twoje ulubione portale interaktywne, a gry online zabawne!
JavaScript dla dzieci to napisane lekkim piórem wprowadzenie do podstaw programowania, oparte na cierpliwym objaśnianiu zabawnie zilustrowanych przykładów. Zaczniesz od podstaw, takich jak łańcuchy znaków, tablice i pętle, a następnie przejdziesz do tematów zaawansowanych, takich jak obsługa interaktywnych zdarzeń za pomocą jQuery i rysowanie obrazków na płótnach.
Po drodze napiszesz 3 gry: Znajdź ukryty skarb, Szubienica i Wąż. Dowiesz się też jak:
- tworzyć funkcje, aby organizować kod i wielokrotnie go używać.
- pisać i modyfikować HTML, aby tworzyć dynamiczne strony www.
- stosować DOM i jQuery, aby strony reagowały na dane wprowadzone przez użytkownika.
- używać elementu canvas, aby rysować i animować grafikę.
- pisać prawdziwe, kontrolowane przez użytkownika gry, z wykrywaniem kolizji i zapamiętywaniem wyników.
- dzięki bogato zilustrowanym przykładom, takim jak odbijające się piłki, animowane pszczoły i samochody wyścigowe, na własne oczy zobaczysz to, co zaprogramujesz.
Każdy kolejny rozdział wzbogaca wcześniej zdobytą wiedzę, a zadania dla ambitnych to świetny trening dla mózgu i inspiracja do pisania własnych niesamowitych programów. Napisz dzisiaj coś fajnego w JavaScript!

Badania jako Podstawa Projektowania User Experience
Iga Mościchowska, Barbara Rogoś-Turek
Pierwsza polska publikacja o roli badań z użytkownikami w tworzeniu produktów interaktywnych. Książka pokazuje nieodłączny związek badań z projektowaniem i biznesem, którego wynikiem są intuicyjne, budzące pozytywne emocje i wartościowe produkty. Autorki, bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży startupowej, interaktywnej i IT, pokazują jak włączyć badania w kulturę organizacji, aby tworzyć produkty oparte na wiedzy, a nie przeczuciach.
Książka jest niezbędnym źródłem wiedzy dla menadżerów, badaczy i projektantów. Kierownikom ułatwi poruszanie się w tematyce badawczej, weryfikację rzetelności badaczy, którym zleca prace, pokaże ramy czasowe i wyzwania logistyczne, a także korzyści płynące z badań. Dla badaczy książka stanowi podręczne kompendium wiedzy, a projektantom dostarcza argumentów przemawiających za tworzeniem produktów w oparciu o realne dane. Książka została napisana zarówno dla entuzjastów, jak i przeciwników badań z użytkownikami. Tym pierwszym uzmysłowi różnorodność metod i ułatwi ich dobór do kontekstu projektu, drugim pokaże praktyczne zastosowanie wniosków z badań.
Autorki przedstawiają 13 głównych metod badawczych, dopełniając je rzadziej spotykanymi wariantami, przykładowymi narzędziami, harmonogramami i dobrymi praktykami. Każda zaprezentowana metoda badawcza zawiera:
- pigułkę, czyli najważniejsze cechy i elementy składowe danej metody, tak aby można było w minutę zorientować się w jej przeznaczeniu,
- plusy i minusy, ułatwiające szybki dobór metody do danego kontekstu,
- dobre praktyki, czyli wskazówki, na co zwrócić uwagę, jak usprawnić proces i jakich błędów unikać,
- ciekawostki, polemiki i wariacje metod, które mogą zainteresować nawet bardzo doświadczonych badaczy,
- przykład, czyli praktyczne zastosowanie metody w konkretnym projekcie.

Psychologia rozwoju człowieka
Janusz Trempała
Nowoczesny polski podręcznik psychologii rozwojowej pokazujący ewolucję dyscypliny, stan obecny i perspektywy przyszłych badań.
Książka prezentuje:
- teoretyczne podstawy badań nad rozwojem pozwalające zrozumieć i wyjaśnić zmiany w zachowaniu człowieka w ciągu życia,
- obecny stan dyscypliny, najnowsze koncepcje, problemy i wyniki badań, a także klasyczne badania i teorie, które wywarły istotny wpływ na kształt współczesnej psychologii rozwoju człowieka,
- zagadnienia stosowanej psychologii rozwojowej, pokazujące zastosowania wiedzy o rozwoju w wybranych obszarach praktyki społecznej,
- rozwiązania dydaktyczne niezwykle przydatne w samodzielnej pracy studenta: bloki rozszerzające, podsumowania rozdziałów, słowa kluczowe, zadania kontrolne, słownik pojęć, dodatkowe lektury.
Podręcznik jest obszernym kompendium współczesnej wiedzy psychologicznej dotyczącej rozwoju człowieka. Obejmuje historyczne, teoretyczne i metodologiczne podstawy rozumienia psychicznego rozwoju oraz szczegółową charakterystykę poszczególnych okresów życia. Ponadto przedstawione zostały ważne zagadnienia stosowanej psychologii rozwojowej - w edukacji, opiece psychologicznej oraz w psychologicznej diagnostyce i terapii.
Kontakt
Księgarnia Internetowa PWN
Biuro Obsługi Klienta
pn.-pt. 9:00-17:00
tel. 42 680 44 88
Księgarnia Internetowa PZWL
Biuro Obsługi Klienta
pn.-pt. 9:00-17:00
tel. 42 680 44 88
PWN Wydawnictwo Szkolne
Biuro Obsługi Klienta
pn.-pt. 8:00-16:00
tel. 22 69 54 800
faks 22 695 48 06
Biuro Sprzedaży Biznesowej
Wydawnictwo Naukowe PWN
Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Małgorzata Reniec
pn.-pt. 8:00-16:00
tel. (22) 695 44 86
Biuro Reklamy
Wydawnictwo Naukowe PWN
Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Marzena Domańska
pn.-pt. 8:00-16:00