Aktualności

Rusza Warsztat Psychologa Profesjonalisty

Instytut PWN rozbudowuje ofertę edukacji online o szkolenia dla psychologów-praktyków. Pierwszy warsztat psychologiczny już 10 czerwca.

 

Warsztat Psychologa Profesjonalisty to najnowszy projekt Instytutu PWN w obszarze edukacji online. Ma on na celu dostarczenie praktykom-psychologom wysokiej jakości szkoleń podnoszących ich kwalifikacje zawodowe i wpierających ich w codziennej pracy.

Naszym priorytetem jest jakość, dlatego współpracujemy z najlepszymi ekspertami. Stawiamy również na interakcję – nasza platforma daje możliwość stworzenia wirtualnej sali warsztatowej, która pozwala na pracę w grupach, dyskusję i pytania. Intensywnie pracujemy nad kolejnymi tematami spotkań, by móc skutecznie wspierać rozwój zawodowy kolejnych grup specjalistów – mówi Agnieszka Wiechecka – Kierownik Projektu.

Cykl szkoleń otwierają spotkania pod hasłem psychiatria dla psychologów i psychoterapeutów. Pierwszy warsztat OCD i zaburzenia pokrewne: Symptomatologia w kontekście wypracowania najlepszej metody leczenia psychologicznego, prowadzony przez dr. n. med. Macieja Żerdzińskiego (specjalistę psychiatrę, ordynatora II Oddziału Psychiatrii katowickim Centrum Psychiatrii im. Dr. Krzysztofa Czumy) oraz mgr Angelikę Gros (specjalistę psychologa klinicznego, psychoterapeutę), odbędzie się już 10 czerwca.

Uczestnicy zainteresowani perspektywą psychiatryczną w pracy terapeutycznej, będą mogli pogłębić swoją wiedzę także podczas kolejnych dwóch spotkań prowadzonych przez dr. n. med. Macieja Żerdzińskiego:

  • Od lęku, przez ból, ku paranoi: diagnostyka i analiza przypadków w kontekście specyfiki postaw oraz poziomu wglądu (30 września),
  • Stany mieszane w przebiegu ChAD: metody diagnostyki i refleksji terapeutycznych na przykładzie wybranych przypadków (25 listopada).

Poza tym, kalendarz spotkań planowanych na 2021 rok obejmie następujące zagadnienia:

  • Zaburzenia behawioralne w okresie dzieciństwa i adolescencji - strategie pomocy dziecku  w szkole,
  • Zaburzenia osobowości (diagnoza, leczenie; omówienie wybranych typów osobowości),
  • Uzależnienia behawioralne u dzieci i młodzieży.

 

Rozwijając obszar szkoleń online, Zespół Instytutu PWN pracuje nie tylko nad nowymi tematami, ale także nad kolejnymi formatami produktów szkoleniowych. Jedną z oferowanych opcji jest dostęp do treści merytorycznych w formule VOD. Dzięki temu rozwiązaniu, każdy użytkownik będzie mógł elastycznie korzystać z dostępu do zamieszczonych treści – sam zdecyduje kiedy i jak często będzie z nich korzystać.

Zależy nam, by osoby aktywne zawodowo miały jak najlepsze warunki, by pogodzić pracę z nauką. Dlatego wprowadzamy różnorodne formaty naszych szkoleń. Rozwiązania takie jak dostęp VOD pozwalają specjalistom skorzystać ze szkoleń w najbardziej dogodnych dla nich czasie – dodaje Agnieszka Wiechecka.

Zapraszamy do śledzenia naszej oferty i udziału w szkoleniach.

Więcej informacji o najbliższym spotkaniu: TUTAJ

Nagroda Polskiego Towarzystwa Informatycznego

Z dumą informujemy, że publikacja PWN znalazła się wśród nagrodzonych w Konkursie na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną 2021 roku.


Nagrodę II stopnia przyznano pozycji Jarosława Kuchty pt.
Współczesne metody zapewniania jakości oprogramowania. Od klasyki do zwinności wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN.


Konkurs na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Informatyczne i ma na celu wyłonienie szczególnie wartościowych polskich opracowań z obszaru informatyki i jej zastosowań.


Więcej o tegorocznej edycji konkursu: TUTAJ

PWN kończy 70 lat

 

 

Wydawnictwo Naukowe PWN  świętuje jubileusz 70-lecia. To ważne wydarzenie dla całej organizacji, która od lat kojarzy się z jakością i wiarygodnością. Zapraszamy do lektury listu jubileuszowego.

 

Szanowni Państwo, drodzy Partnerzy i Przyjaciele,

Kiedy 28 kwietnia 1951 roku powstało Wydawnictwo Naukowe PWN (wówczas jako Państwowe Wydawnictwo Naukowe), postawiliśmy sobie za cel dostarczanie polskim czytelnikom rzetelnych źródeł wiedzy. Przez ostatnie 70 lat z pokoleniami autorów zbudowaliśmy organizację, która stawia na jakość i wiarygodność. Jesteśmy dumni z zaufania milionów czytelników, którzy wraz z nami zdobywają wiedzę. Wiedza to fundament, który pozwala budować lepszą przyszłość. Wiedza wzbogaca, uszlachetnia i dodaje odwagi. Raz zdobytej, nikt nie może jej odebrać. A my z radością się nią dzielimy. Właśnie to od 70 lat jest misją PWN i pasją ludzi, którzy je tworzą.

 

Sukces organizacji nie byłby możliwy, gdyby nie stali za nim ludzie: doświadczony zespół, najlepsi autorzy, niezawodni partnerzy w biznesie, a przede wszystkim – rzesze wiernych czytelników: naukowców, wykładowców, nauczycieli, lekarzy, profesjonalistów z wielu innych branż oraz szerokie grono pasjonatów nauki. Dziękujemy, że jesteście z nami.

 

Kontynuując naszą misję, patrzymy w przyszłość, zmieniając się, rozwijając i wprowadzając cyfrowe rozwiązania. Grupa PWN skupia Wydawnictwo Naukowe PWN, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, PWN Wydawnictwo Szkolne, których publikacje docierają do Państwa dzięki rozbudowanej sieci dystrybucyjnej, na którą składają się OSDW Azymut, Księgarnie Stacjonarne PWN oraz Księgarnie Internetowe PWN i PZWL. Nasze spółki zapewniają również wszechstronną ofertę edukacji online, organizują konferencje (Instytut PWN, e-pzwl, e-Uniwersytet PWN), oferują wypożyczalnie książek online (IBUK Libra, ibuk.pl), narzędzia do nauki języków obcych (SuperMemo), portale wiedzy (sjp.pwn.pl, nursing.com.pl, e-Akademia), nowoczesne usługi biznesowe (usługi wydawnicze B2B, nowoczesna drukarnia), a także rozwiązania informatyczne z zakresu sztucznej inteligencji (PWN AI).

 

Grupa PWN jest partnerem edukacyjnym na całe życie. Każdy, kto chce się uczyć i rozwijać, ma nasze wsparcie od wczesnych etapów edukacji, przez studia, po okres dojrzałej kariery. Nasze rozwiązania kierujemy do wszystkich, którzy szukają wiarygodnych źródeł wiedzy. Nasz jubileusz to święto każdego, kto zadaje pytania i szuka odpowiedzi. Jako dostawca rozwiązań edukacyjnych towarzyszymy w tej drodze.

 

Uważnie śledzimy zmieniające się potrzeby, nowe trendy i innowacyjne rozwiązania, dlatego rozwijamy strategię biznesową, by w ciągu najbliższych kilku lat umocnić swoją pozycję edukacyjnego partnera pierwszego wyboru. Nasze działania opierają się na budowie bliskiej relacji z Klientem, dostarczaniu mu treści w preferowanym formacie za pośrednictwem nowoczesnych technologii i na ulubionym nośniku. Przy pomocy nowych technologii towarzyszymy w stałym podnoszeniu kwalifikacji wszystkich grup wiekowych. Jesteśmy dumni, że ramię w ramię z najlepszymi ekspertami współtworzymy przyjazny ekosystem edukacyjny na miarę potrzeb współczesnego świata.

 

Dziękujemy, że możemy pracować i rozwijać się dla Was i razem z Wami.

Razem mamy moc.

Moc wiedzy.

 

Lidia Banach-Hoheker – Członek Zarządu

Katarzyna Barczyńska – Członek Zarządu

Anna Lubczyńska-Lafuente – Członek Zarządu

Natalia Wojciechowska – Członek Zarządu

Monika Zderkiewicz – Członek Zarządu

 

List jubileuszowy w wersji pdf

Link:  70 lat PWN

Wyróżnienie magazynu KSIĄŻKI

 

Prestiżowy magazyn literacki KSIĄŻKI docenił prof. Wojciecha Lipońskiego za pracę „Dzieje kultury europejskiej. Prehistoria – Starożytność” i uhonorował wyróżnieniem „książka miesiąca marca”.

Wyróżnienie otrzymało także Wydawnictwo Naukowe PWN, w którym ukazała się publikacja poświęcona początkom kultury europejskiej. Książka została doceniona zarówno za jakość merytoryczną, gdyż prof. Lipoński prezentuje wielowymiarowość spuścizny kontynentu, bardzo dobry warsztat badawczo-analityczny, jak również walory edytorskie.

Zapraszam do lektury serii książek prof. Wojciecha Lipońskiego poświęconych historii Starego Kontynentu. Dotychczas ukazały się:

Dzieje kultury europejskiej. Prehistoria – Starożytność 

Dzieje kultury europejskiej. Średniowiecze 

Tytuły dostępne w wielu formatach, w tym w e-booku.

Kolejny tom już w przygotowaniu.

 

Prof. dr hab. Wojciech Lipoński (ur. 1942), anglista i historyk sportu; pracownik naukowy (od 1973), profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (od 1991) oraz Uniwersytetu Szczecińskiego (2014–2018); członek prezydium Komitetu Neofilologicznego Polskiej Akademii Nauk (1999–2002). Autor 19 książek, m.in.: Narodziny cywilizacji Wysp Brytyjskich (2017, wyd. 4), Landmarks in British History and Culture (2016, wyd. 2), Historia sportu (2012; nagrodzona Złotym Wawrzynem Olimpijskim PKOl.). Pod auspicjami UNESCO ukazała się jego Encyklopedia sportów świata (2001; wyd. ang. 2003 i franc. 2005). Laureat nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w 2006 roku za Dzieje kultury brytyjskiej (2003). W 2013 roku wykładem Kultura europejska a historiografa zachodnia ignorująca Europę na wschód od Łaby – wygłoszonym w Collegium Europaeum w Gnieźnie (druk w cyklu Opuscula Gnesnensia, 2014) – zapoczątkował badania nad dziejami kultury europejskiej, rozwijając je serią wykładów Identity of European Culture na Uniwersytecie Szczecińskim (2016–2018).

 

ECONOMICUS 2020 – nagrody dla PWN!

Poznaliśmy wyniki Konkursu Economicus 2020. W X edycji konkursu organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną, aż dwie publikacje PWN znalazły się na podium!


Książka
Rebranding. Strategiczna zmiana dla organizacji, autorstwa Barbary Mróz-Gorgoń zajęła III miejsce w kategorii Najlepszy poradnik biznesowy.

O książce:
Książka doskonale wpisuje się w najnowsze trendy związane z rozwojem przedsiębiorstw, dotyczące rosnącego znaczenia wartości aktywów niematerialnych. Rebranding jest nieodłącznym składnikiem wzrostu każdej marki. Nowa gospodarka i tworzenie w niej wartości są oparte o fundamenty marketingu holistycznego. Dotyczy to również efektywnego zarządzania marką korporacyjną, dla której rebranding jest jedną z możliwości budowania przewagi konkurencyjnej. Autorka w ramach zrealizowanych badań potwierdza hipotezę, że istnieje korelacja pomiędzy skutecznością rebrandingu a czynnikami zarządczymi: wiedzy o rynku, integracji komunikacji marketingowej 360 stopni i partycypacyjnego stylu zarządzania. To obowiązkowa pozycja dla kadry zarządzającej i szefów marketingu.

Jacek Kotarbiński, kotarbinski.com

 

Natomiast publikacja Rządy ekonomii, której autorem jest Dani Rodrik, zdobyła II miejsce w kategorii Najlepsza zagraniczna książka ekonomiczna przetłumaczona na język polski.

O książce:
Książka ta jest zarówno pochwałą, jak i krytyką ekonomii. Staję w obronie fundamentalnych założeń tej dyscypliny – o roli, jaką modele ekonomiczne odgrywają w zdobywaniu wiedzy – ale krytykuję sposób, w jaki ekonomiści często praktykują swoje rzemiosło i wykorzystują dostępne narzędzia. Argumenty, które tu prezentuję, nie są „linią partyjną”. Podejrzewam, że nie zabraknie uczonych znawców dziedziny, którzy nie zgodzą się z moimi poglądami na ekonomię jako naukę.

Ze wstępu Autora

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą półką ekonomiczno-biznesową, a w szczególności z listą książek nagradzanych i nominowanych w tej i poprzednich edycjach konkursu ECONOMICUS [LINK].

 

Economicus - dalsze nominacje

Kapituła 10. edycji konkursu ECONOMICUS ogłosiła kolejne nominacje. Wśród nich znalazły się aż trzy książki PWN, co oznacza, że o nagrodę w dwóch kategoriach powalczy łącznie pięć publikacji naszego wydawnictwa!

W kategorii najlepsza zagraniczna książka ekonomiczna przetłumaczona na język polski nominowane książki PWN to:

Przypomnimy, że w kategorii najlepszy poradnik biznesowy nominowane zostały kolejne dwa tytuły PWN: Sztuka dla biznesu. Wspieranie kreatywności w organizacji oraz Rebranding. Strategiczna zmiana dla organizacji. [szczegóły]

Wyniki konkursu poznamy w lutym.

O nagrodzie:

„Nagroda przyznawana jest wydawcom oraz autorom, których publikacje z zakresu ekonomii i gospodarki wyróżniają się na tle konkurencji wysokim poziomem merytorycznym i edytorskim.

Wyróżnienia przyznawane są w trzech kategoriach: najlepsza książka szerząca wiedzę ekonomiczną, najlepszy poradnik biznesowy, najlepsza zagraniczna książka ekonomiczna przetłumaczona na język polski.” (źródło)

Pełna lista książek nominowanych w kategorii tłumaczenie >>

Nominacja Economicus

Dziennik Gazeta Prawna po raz 10. organizuje konkurs ECONOMICUS, który ma na celu wyłonienie najlepszych książek ekonomiczno-biznesowych na polskim rynku wydawniczym. Po raz kolejny, na liście nominowanych znalazły się publikacje Wydawnictwa Naukowego PWN.

W kategorii najlepszy poradnik biznesowy o zwycięstwo powalczą dwa tytuły PWN: Sztuka dla biznesu. Wspieranie kreatywności w organizacji pod redakcją Agnieszki Wojtczuk-Turek oraz Rebranding. Strategiczna zmiana dla organizacji autorstwa Barbary Mróz-Gorgoń.

Wyniki konkursu poznamy w lutym.

 

O nagrodzie:

„Nagroda przyznawana jest wydawcom oraz autorom, których publikacje z zakresu ekonomii i gospodarki wyróżniają się na tle konkurencji wysokim poziomem merytorycznym i edytorskim.

Wyróżnienia przyznawane są w trzech kategoriach: najlepsza książka szerząca wiedzę ekonomiczną, najlepszy poradnik biznesowy, najlepsza zagraniczna książka ekonomiczna przetłumaczona na język polski.” (źródło)

Pełna lista nominowanych książek >>

 

 

 

Kolejny semestr z PWN i PZWL!

Wydawnictwo Naukowe PWN i PZWL Wydawnictwo Lekarskie uruchomiło kolejną kampanię promocyjną skierowaną do środowiska akademickiego.


PWN na studia i PZWL na studia to kampanie obejmujące promocję w social mediach, księgarniach internetowych i stacjonarnych, a także działania afiliacyjne z liderami opinii oraz współpracę z partnerami, związanymi ze środowiskiem akademickim.


Adresatami akcji są studenci, wykładowcy, doktoranci, młodzi naukowcy i bibliotekarze. Działania promocyjne obejmą prezentację oferty podręcznikowej (książki papierowe i e-booki) z akcentem na nowości i zapowiedzi. Będziemy komunikować newsy dotyczące platformy IBUK Libra oraz Publikuj z nami.
Na naszych czytelników czekają atrakcyjne rabaty na książki i e-booki.


Bibliotekarzy zachęcamy do kontaktu z nami poprzez Centrum Informacji dla Bibliotek, które dostępne jest pod adresem e-mail: bok@pwn.pl.


Zapraszamy do śledzenia kampanii w social mediach, odwiedzania Księgarni Internetowych PWNPZWL oraz Księgarni Stacjonarnych PWN.

PWN na studia  Facebook PWN Nauka


PZWL na studia   Facebook PZWL

 

Kampania PWN/PZWL na studia będzie realizowana do 14 marca 2021 r.

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Chcemy być z Tobą w kontakcie. Poznaj z nami moc wiedzy.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN SA z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2 („Spółka”). Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji udostępnianych przez Spółkę produktów lub usług oraz marketingu towarów i usług własnych Spółki (w formie tradycyjnej), a w przypadku wyrażenia odrębnych zgód – w celach objętych oświadczeniem. Spółka informuje, że każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.