Aktualności

Spotkanie z Prof. Pawłem Boskim w ramach promocji książki „Kulturowe ramy zachowań społecznych”.

 

Tydzień temu na SWPS odbyło się spotkanie autorskie z prof. Pawłem Boskim wokół drugiego wydania podręcznika – monografii: „Kulturowe ramy zachowań społecznych”.

 

Profesor złożył podziękowania wszystkim przybyłym na spotkanie dostojnym Gościom, organizatorom oraz Wydawnictwu PWN, które „na przestrzeni kilkunastu lat symbolizowanych przez obecne w audytorium panie: Joannę Marek Banach - redaktorkę I wydania z 2009, Panią Aleksandrę Małek, Matkę II/III wydania, i Panią Teresę Olszak-Musiał, organizatorkę wszystkich działań promocyjnych” – wspierały to przedsięwzięcie.

 

W tych czasach wierzymy, że warto pisać takie książki i wydawać je w takich objętościach – książka Prof. Boskiego waży ok 1 kg.

Zdecydowanie warto organizować takie wydarzenia na uczelniach i wśród innych środowiskowych elit intelektualnych!

 

Spotkanie miało charter również hybrydowy – online połączył się dr hab. prof. Uniwersytetu SWPS Tomasz Grzyb – psycholog, dziekan Wydziału Psychologii we Wrocławiu Uniwersytetu SWPS, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej.

 

W spotkaniu uczestniczyli znamienici Goście:

Prof. Janusz Reykowski - wybitny psycholog, autor wielu koncepcji z zakresu psychologii emocji, motywacji, wartości oraz zachowań politycznych, założyciel Instytutu Psychologii PAN, współzałożyciel Uniwersytetu SWPS.

Prof. Maria Jarymowicz - psycholog, związana z Uniwersytetem Warszawskim. Zajmuje się studiami nad pojęciem „Ja” i tożsamością, źródłami uprzedzeń oraz otwartością na innych.

Prof. Anna Kwiatkowska - psycholog społeczny i kulturowy. Kierowniczka Pracowni Psychologii Kulturowej i Badań Międzykulturowych Instytutu Psychologii PAN, członkini International Association of Cross-Cultural Psychology oraz sekcji psychologii międzykulturowej w Polskim Stowarzyszeniu Psychologii Społecznej.

Dr hab., Prof. UKSW Magdalena Żemojtel-Piotrowska - kierowniczka Centrum Psychologii Międzykulturowej UKSW, prezeska sekcji psychologii międzykulturowej Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej.

Dr Dorota Krzemionka - psycholog. Prowadzi zajęcia w Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Redaktorka naukowa magazynu psychologicznego „Charaktery”.

Dr Joanna Więckowska - doktor psychologii międzykulturowej, trenerka. Specjalizuje się w szkoleniach z różnic międzykulturowych.

 

A oto krótka fotorelacja:

 

 

 

   

Wydawnictwo PWN z Nagrodą Ministra Rozwoju i Technologii 2021 r.

Konkurs o Nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa (edycja 2021 r.) został rozstrzygnięty.

Wśród zwycięzcóww kategorii publikacje krajowe nagrodę otrzymała książka prof. dr hab. inż. arch.  Sławomir Gzell - Urbanistyka XXI Wieku

o książce:

„Urbanistyka XXI wieku” to wspaniałe kompendium wiedzy urbanistycznej dla wszystkich tych, którzy mają do czynienia w jakikolwiek sposób z planowaniem przestrzennym i projektowaniem urbanistycznym inwestycji miejskich. Dotyczy to nie tylko studentów i badaczy tego zjawiska ale także przedstawicieli rządowych oraz samorządowych władz wykonawczych i ustawodawczych, oraz wszystkich tych, którzy w obszarze szeroko rozumianej urbanistyki będą chcieli mieć wpływ, lub będą go mieli, na procesy rozwoju miast. Wykorzystana literatura bibliograficzna jest bardzo bogata i dobrana właściwie, ze znaczącym udziałem tytułów obcojęzycznych. Odniesienia w opracowaniu, do wymienionej w bibliografii literatury przedmiotu, pozwalają docenić nowatorskie podejście Autora do tematu, a jednocześnie uświadamiają ogromne jego znaczenie dla działań związanych z procesami inwestycyjnymi w miastach.

prof. dr hab. inż. arch. Robert Masztalski, , Wrocław
poznaj nasz cykl Urbanistyka

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy Autorowi oraz Wydawcy PWN
Zespół Marketingu PWN

Pobierz darmowo „Słownik tematyczny polsko-ukraiński” PWN

Wielu sąsiadów zza naszej wschodniej granicy przybywa do naszego kraju i próbuje zorganizować sobie życie na nowo. Poszukują nowych domów, pracy i szkół dla swoich dzieci. Polska gościnność i życzliwość bardzo ułatwiają im trudne chwile, jednak często pozostaje bariera językowa, którą ciężko pokonać w tak krótkim czasie.


W odpowiedzi na te wyzwania udostępniamy na 2 miesiące całkowicie darmowo nasz polsko–ukraiński słownik tematyczny w wersji cyfrowej. Wystarczy wejść na naszą Księgarnię Internetową 
#PWN i bezpośrednio ściągnąć słownik w odpowiednim formacie.


Mamy też wielką prośbę: jeśli znacie kogoś, komu mógłby się taki słownik przydać, przekażcie proszę tę wiadomość dalej. Chcielibyśmy wesprzeć jak największą liczbę osób, które zmagają się z trudnościami związanymi z używaniem i rozumieniem języka polskiego.


Słownik wypełniony jest tematyką dotyczącą człowieka i wszystkiego, co jest z nim bezpośrednio czy pośrednio związane. Przykładowe tematy: zatrudnienie, instytucje państwowe, religia, system prawny, gospodarka, miasto, wieś, zdrowie, usługi, środki masowego przekazu, nauka, sport, geografia, kraje, języki, kosmos, czas, środowisko naturalne.


LINK do pobrania słownika -> POBIERZ SŁOWNIK

Powołanie Rady Programowej Redakcji Nauk Informatycznych Wydawnictwa Naukowego PWN

Wydawnictwo Naukowe PWN powołało Radę Programową Redakcji Nauk Informatycznych, której celem będzie wsparcie merytoryczne pracy redakcji, opiniowanie publikacji przed ich wydaniem i popularyzacja książek z zakresu informatyki.

Bliska współpraca Rady z redakcją przełoży się na powstanie nowych projektów wydawniczych. Ich celem będzie zwiększenie zainteresowania młodego pokolenia informatyką, zapewnienie studentom podręczników na najwyższym poziomie merytorycznym oraz wsparcie profesjonalistów z branży IT w ich drodze zawodowej. Wszystkie działania Rady będą miały na uwadze realizację misji Wydawnictwa Naukowego PWN, jaką jest dostarczanie wiarygodnej wiedzy. Do zadań Rady będzie należało m.in.: opiniowanie propozycji wydawniczych z rynku zagranicznego i polskiego, rekomendowanie tematów przyszłych publikacji i polecanie nowych autorów do współpracy oraz recenzowanie i promowanie wybranych publikacji.

W ofercie Wydawnictwa Naukowego PWN nadal będą się znajdować tytuły autorstwa czołowych ekspertów polskiego środowiska informatycznego oraz zagraniczne publikacje z czołówek światowych list bestsellerów, które trafią w ręce Czytelnika krótko po premierze. Rada będzie służyć wsparciem w procesie wydawniczym, w który zaangażowani są wysoce wykwalifikowani tłumacze i specjaliści od proofreadingu oraz eksperci naukowi recenzujący każdą pozycję.

Liczymy, że dzięki synergii działań redakcji i Rady, powstanie wiele atrakcyjnych inicjatyw i publikacji. Wierzymy, że będą one nieocenionym wsparciem w rozwiązywaniu bieżących problemów i wyzwań, z jakimi zmaga się środowisko, oraz w rozwijaniu kompetencji profesjonalistów i naukowców z branży IT.

Na Członków Rady powołani zostali czołowi polscy eksperci związani z informatyką:

prof. dr hab. Krzysztof Diks

Matematyk i informatyk, profesor nauk matematycznych. Specjalizuje się w algorytmach i strukturach danych, obliczeniach równoległych i rozproszonych oraz w teorii grafów. Profesor zwyczajny i były dyrektor Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

dr hab. Lech Banachowski, prof PJATK

Informatyk, doktor habilitowany nauk technicznych. Specjalizuje się w bazach danych oraz w technicznych aspektach e-learningu. Profesor nadzwyczajny Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

dr hab. inż. Marek Sawerwain

Doktor inżynier, adiunkt na Wydziale Elektrotechniki Informatyki i Telekomunikacji w Instytucie Sterowania i Systemów Informatycznych na Uniwersytecie Zielonogórskim, autor książek: Informatyka kwantowa i OpenCL. Akceleracja GPU w praktyce.

Marcin Szeliga

Data Scientist pracujący na co dzień z SQL Server i Azure. Od 2006 roku nieprzerwanie wyróżniany tytułem Microsoft Most Valuable Professional, jeden z dwóch Polaków posiadających ten tytuł w kategorii AI. Autor książek: Data Science i uczenia maszynowe (Informatyczna Książka roku 2018) i Praktyczne uczenie maszynowe (Informatyczna Książka roku 2020).

Radosław Smilgin

Niezależny konsultant i trener z zakresu testowania i zapewnienia jakości aplikacji. Akredytowany trener ISTQB. Właściciel 21CN Radosław Smilgin, testerzy.pl, wymagania.net. Autor książek: Zawód tester i Praktyka testowania.

Adam Roman

Informatyk, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie od wielu lat prowadzi badania, wykłady i seminaria z testowania oprogramowania i zapewniania jakości. Doktor habilitowany nauk technicznych w zakresie informatyki. Współtwórca studiów podyplomowych „Testowanie oprogramowania” na UJ. Autor książki Testowanie oprogramowania w praktyce.

Krystian Kaczor

Ekspert i bezkompromisowy specjalista od Agile. Autor książki Scrum i nie tylko. Teoria i praktyka w metodach Agile.

Krystian Matusiewicz

Cryptographer/Security Researcher w firmie Intel. Specjalista w dziedzinie kryptografii i cyberbezpieczeństwa.

 

Wydawnictwo Naukowe PWN łączy się z Wydawnictwem Szkolnym PWN i PZWL Wydawnictwem Lekarskim

1 kwietnia trzy spółki wydawnicze PWN: Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Wydawnictwo Szkolne PWN sp. z o.o. oraz PZWL Wydawnictwo Lekarskie sp. z o.o. połączyły swoje struktury i stały się jednym podmiotem.

„Zdecydowaliśmy się na połączenie naszych trzech spółek, po to by zoptymalizować procesy i osiągnąć jeszcze lepszą synergię, szczególnie w obszarze związanym z digitalizacją treści, która w świecie nowoczesnych technologii jest niezbędna do funkcjonowania i jest podstawową potrzebą naszych klientów. Posiadamy też wiele wspólnych przedsięwzięć sygnowanych więcej niż jedną marką, często realizujemy projekty między zespołami. To zmiana, która pozwoli nam działać dynamiczniej, tworzyć więcej projektów interdyscyplinarnych i stać się jeszcze elastyczniejszym w pracy z naszymi Klientami i Partnerami” – mówi Natalia Wojciechowska, Dyrektor Zarządzająca ds. Strategii Lifelong Learning.

PWN od ponad 70 lat realizuje swoje założenia związane ze wspomaganiem procesu nauki i dostarczaniem wiedzy. W ramach Grupy rocznie wydawanych jest blisko 400 nowych publikacji naukowych, podręczników akademickich oraz szkolnych. Są one dostępne w wersji papierowej, elektronicznej w formie e-booka do pobrania, a także online za pośrednictwem platformy IBUK Libra, która rocznie notuje ponad 2 mln odwiedzin i daje dostęp do zasobów w postaci ponad 30 tysięcy tytułów od ponad 300 wydawców.

Prężnie rozwija się także obszar nauki języków obcych, szczególnie języka angielskiego. Jako wyłączny dystrybutor podręczników Cambridge University Press  Wydawnictwo Szkolne PWN zapewniło polskim uczniom i nauczycielom dostęp do najlepszych materiałów do nauki tego języka. Obok popularnych serii podręcznikowych przeznaczonych do szkół podstawowych i ponadpodstawowych funkcjonuje również platforma cyfrowa e-Akademia z ponad 10 000 zasobów edukacyjnych dla uczniów i nauczycieli.

„Nasza tradycyjna działalność wydawnicza, wzmocniona przez szereg aktywności w obszarze digitalowym pozwala nam na budowę kompleksowego ekosystemu edukacyjnego, będącego odpowiedzią na potrzeby każdego, kto szuka rzetelnych źródeł wiedzy. Jakość i wiarygodność są dla nas kluczowymi wartościami, których wagę odczuwamy szczególnie teraz – w dobie dezinformacji i szerzących się fake newsów. Nasze dotychczasowe zespoły, autorzy, partnerzy w ramach połączonej spółki będą niezmiennie pracować nad treściami, które spełnią wszelkie standardy źródeł sprawdzonej wiedzy naukowej” – dodaje Natalia Wojciechowska.

By jeszcze skuteczniej realizować naukową i edukacyjną misję Grupa PWN angażuje się również w różnorodne partnerskie działania. Wydawnictwo Naukowe PWN dołączyło m.in. do Fundacji Powszechnego Czytania oraz jest partnerem strategicznym Fundacji Rektorów Polskich. Natomiast PZWL Wydawnictwo Lekarskie działa w ramach Koalicji AI w Zdrowiu, a także z Okręgowymi Izbami Lekarskimi. Jednocześnie realizowanych jest wiele akcji i plebiscytów, takich jak Młodzieżowe Słowo Roku.

 

Szczegółowe informacje dotyczące połączenia spółek z Grupy PWN

Poznańskie Targi Książki - wracamy z nagrodą i dwoma wyróżnieniami

Tegoroczną edycję Poznańskich Targów Książki będziemy wspominać bardzo długo.

Podczas uroczystej Gali, która miała miejsce pierwszego dnia Poznańskich Targów Książki 2022 zostały rozdane nagrody w trzech konkursach książkowych organizowanych przez Wydawnictwo Naukowe UAM.

Z dumą prezentujemy nagrodzone książki:

 

Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrody Ministra Edukacji i Nauki i JM Rektora Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu – otrzymała książka "Psychologia kliniczna dzieci i młodzieży" pod red. Iwony Grzegorzewskiej, Lidii Cierpiałkowskiej i Anety R. Borkowskiej

 

O książce:
Psychologia kliniczna dzieci i młodzieży to pierwszy tak obszerny polski podręcznik tej dyscypliny. Do jego stworzenia zaproszono Autorki i Autorów reprezentujących wiodące uczelnie w Polsce, uznanych praktyków klinicznych oraz psychoterapeutów. Podjęli oni trud przekazania najbardziej współczesnej wiedzy teoretycznej i empirycznej w sposób zrozumiały i odnoszący się do działań praktycznych. Więcej…

To nie pierwsza nagroda dla książki Psychologia kliniczna dzieci i młodzieży więcej…

 

Wyróżnienie w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz JM Rektora Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu– otrzymała książka "Historia botaniki farmaceutycznej" Jacka Drobnika

 


O książce:
to nigdy wcześniej nieopowiedziana historia najstarszej gałęzi wiedzy o leku.

  • Nasycona tysiącami szczegółów, w tym nazwami rzadkich dawnych roślin leczniczych odnalezionych i zidentyfikowanych w wiekowych źródłach.
  • Zawiera setki cytatów ze starych dzieł naukowych, w tym łacińskich, po raz pierwszy wykorzystanych w historiografii farmacji i botaniki.
  • Powołuje się na blisko półtora tysiąca źródeł z podaniem stron.
  • Sięga do pokrewnych dziedzin: aptekarstwa, receptury, chemii, chirurgii, przemysłu, terapii, odsłaniając przed czytelnikiem te ich kompetencje, które wychodziły od znajomości samych roślin albo które od botaniki domagały się rozstrzygnięć i wskazówek do swego dalszego rozwoju. Więcej…


Wyróżnienie w Konkursie na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania 2022 – dla książki "Historia fizyki w Polsce" Andrzeja Kajetana Wróblewskiego


O książce:

Historia fizyki w Polsce
 to kompleksowy opis rozwoju polskiej fizyki na przestrzeni dziejów. Autor – Profesor Andrzej Kajetan Wróblewski, w swojej książce prezentuje rozwój polskich badań w dziedzinie fizyki na tle historii fizyki pozostałych krajów.

Historia fizyki w Polsce zawiera liczne biogramy polskich fizyków, wzbogacone o nieznane fakty z życia polskich naukowców, w tym życiorys Mikołaja Kopernika, życiorys Marii Skłodowskiej-Curie czy Mariana Smoluchowskiego. Więcej…

 

W 2021 roku książka otrzymała dwie prestiżowe nagrody więcej…

 

 

Fotorelacja z Gali (całość dostępna tutaj)

 

 

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim Autorom i Wydawcom PWN
Zespół Marketingu PWN

Źródło zdjęć: PWN,Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznańskie Targi Książki

 

Nagroda Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego

 

W konkursie Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego za wybitną monografię naukową z zakresu nauk pedagogicznych lub nauk pokrewnych za rok 2020 została wyróżniona

monografia pt.: „Szkoła jako przestrzeń uznania” autorstwa prof. dr. hab. Mirosławy Nowak-Dziemianowicz, która ukazała się nakładem PWN.

 

Pani Profesor od lat zajmuje się kluczowymi zagadnieniami pedagogiki. Do ich grona należy zaliczyć tożsamość ucznia jako podstawę oceny i edukacji. Temat ten staje się coraz istotniejszy, ze względu na coraz bardziej złożoną tożsamość jaką budują w młodych ludziach społeczeństwo, media czy samoocena.

Jak mówi Autorka „Dzisiaj widać wyraźnie, że najważniejszym problemem szkoły jest zapewnienie uczniom poczucia bezpieczeństwa oraz stwarzanie jak najkorzystniejszych warunków do rozwoju. Z badań zaprezentowanych w książce wynika, iż potrzeba bezpieczeństwa ontologicznego, będąca warunkiem budowania relacji uznania z innymi, nie jest w szkole zaspokojona. Ma to bardzo poważne konsekwencje doraźne (wpływa na jakość i przebieg uczenia się, na motywację, na oceny szkole, na samopoczucie) jak i całożyciowe - może być źródłem niskiej samooceny, braku wiary we własne możliwości, zgeneralizowanego poczucia baraku wpływu na bieg zdarzeń”.

 

Więcej nt. publikacji można przeczytać na podstronie https://ksiegarnia.pwn.pl/Szkola-jako-przestrzen-uznania,851452486,p.html

 

Pani Profesor oraz wydawcy książki - Katarzynie Rosińskiej - serdecznie gratulujemy!

 

 

„Książka Roku 2021 PWN i PZWL” – wyniki konkursu

Z wielką przyjemnością ogłaszamy tegoroczne zwycięskie publikacje w konkursie „Książka Roku”. Nagrodzonymi tytułami są: „Andrologia. Zdrowie mężczyzny od fizjologii do patologii” i „Kliniczna Psychologia Sądowa”.

 

Gratulujemy nagrodzonym Wydawcom: Stelli Nowośnickiej-Pawlitko i Aleksandrze Małek! Chcemy również podziękować wszystkim tym, którzy mieli swój wkład w wydanie poniższych publikacji.  

 

„Książka Roku” to nasze wydawnicze święto, podczas którego wyróżniamy i nagradzamy naszych Wydawców za wprowadzenie na rynek pierwszych wydań publikacji książkowych, które w ubiegłym roku cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród naszych odbiorców. Jednym z parametrów, który bierzemy pod uwagę jest liczba sprzedanych egzemplarzy. W 2021 roku „Andrologia. Zdrowie mężczyzny od fizjologii do patologii” i „Kliniczna Psychologia Sądowa” sprzedały się odpowiednio w nakładzie 488 i 567 egzemplarzy.

 

PZWL Wydawnictwo Lekarskie

Nagrodzony tytuł: „Andrologia. Zdrowie mężczyzny od fizjologii do patologii”.

 

O wyborze tej pozycji zdecydowała chęć promocji poszukiwania nowych obszarów tematycznych, nagradzania oryginalności i przełamywania utartych schematów.

Jest to pierwsze tak obszerne opracowanie na temat zdrowia mężczyzn na rynku wydawniczym, którego powstanie wypełniło tzw. białą plamę. Książka okazała się dużym sukcesem sprzedażowym. Jest bardzo dobrze przygotowana edytorsko i przyciąga uwagę czytelników estetycznym wydaniem.

 

 

„Andrologia. Zdrowie mężczyzny od fizjologii do patologii” to podręcznik, przygotowany przez najlepszych specjalistów. Andrologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się męskim układem płciowym i zdrowiem mężczyzn w zakresie prawidłowego rozwoju płciowego, płodności, sprawności seksualnej i starzenia się, z zachowaniem dobrej jakości życia. Praktyczna księga postępowania diagnostycznego i terapeutycznego w zaburzeniach andrologicznych.

Pozycja została napisana pod redakcją naukową Jolanty Słowikowskiej-Hilczer.

Wydawcą książki jest Stella Nowośnicka-Pawlitko.

 

Wydawnictwo Naukowe PWN

Nagrodzony tytuł: „Kliniczna psychologia sądowa”.

 

Na ten wybór złożyło się kilka czynników. Po pierwsze, książka obejmuje zagadnienie całościowo. Jest Biblią tematu, przeznaczoną zarówno dla praktyków psychologów sądowych, jak i osób zajmujących się naukowym wymiarem klinicznej psychologii sądowej. O wartości pozycji stanowi również wysoka jakość edytorska, a uwagę zwraca nowoczesna okładka. Wszystkie te elementy przełożyły się na bardzo dobry wynik sprzedażowy tej publikacji.


„Kliniczna psychologia sądowa”
,to tytuł wydany przez Aleksandrę Małek. Jest to pierwszy tak kompleksowy podręcznik klinicznej psychologii sądowej, rozumianej jako aplikacyjna subdyscyplina psychologii zajmująca się zagadnieniami klinicznymi występującymi w kontekstach prawnych. Przymiotnik „kliniczna” w tytule książki oznacza, że teoretyczne, metodologiczne i praktyczne problemy psychologii sądowej ujęto przez pryzmat osiągnięć ogólnej aktualnej wiedzy z zakresu psychologii klinicznej.

Autorami książki są: Danuta Rode, Karolina Dukała, Joanna Kabzińska i Karolina Zalewska-Łunkiewicz.

 

Anna Lubczyńska-Lafuente Prezesem Zarządu OSDW Azymut

Z przyjemnością informujemy, że od 18 lutego 2022 r. Anna Lubczyńska-Lafuente będzie pełniła funkcję Prezesa Zarządu OSDW Azymut, utrzymując dotychczasowe funkcje Członka Zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN 
i Dyrektora Sprzedaży.

 

Cieszę się, że mogę dołączyć do Azymutu, spółki, z którą od lat wspólnie działamy w ramach Grupy PWN i która jest jedną z najważniejszych organizacji działających w branży księgarsko-wydawniczej w Polsce. Azymut to przede wszystkim ludzie, którzy sprawiają, że możemy stawiać czoła wyzwaniom pojawiającym się na rynku książki. Jestem przekonana, że w tak fantastycznym zespole uda nam się zrobić wiele dobrego dla naszych partnerów biznesowych, branży, promocji czytelnictwa czy też małych, niszowych wydawców, którzy coraz częściej dołączają do grona naszych kontrahentów i mogą liczyć na nasze wsparcie. Cieszę się także na współpracę z pozostającymi w Zarządzie Azymutu: Michałem Suchockim, który odpowiada za obszar logistyki i Michałem Wachnickim, szefem sprzedaży i marketingu, którzy razem z Łukaszem Morawcem wykonali w ostatnim czasie świetną pracę oraz z nowym CFO Azymutu, Jarosławem Szalińskim – mówi Anna Lubczyńska-Lafuente.

 

Anna Lubczyńska-Lafuente w Grupie PWN wspiera od strony sprzedaży rynek akademicki (PWN), medyczny (PZWL) oraz szkolny (WSZ). Włącza się w różnorodne działania i inicjatywy związane z czytelnictwem w Polsce, takie jak m.in. Fundacja Powszechnego Czytania.

 

Wspólnie z Anną Lubczyńską-Lafuente do Azymutu dołączył Jarosław Szaliński, Członek Zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN  i Dyrektor Finansowy Grupy, który będzie pełnił także funkcję Członka Zarządu OSDW Azymut, a tym samym zastąpi na tym stanowisku Łukasza Morawca. Jarosław Szaliński jest Dyrektorem Finansowym Wydawnictwa Naukowego PWN od maja 2021 r. i odpowiada na poziomie Grupy za obszar finansów, administracji, IT oraz dział prawny.

Nagroda Ministra Edukacji i Nauki dla zespołu autorskiego podręcznika PWN

Z ogromną przyjemnością informujemy, że podczas corocznej gali z okazji Dnia Nauki Polskiej, przyznano zespołową Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki w zakresie działalności dydaktycznej za podręcznik "Psychologia kliniczna dzieci i młodzieży".

Laureatami nagrody zostali Autorzy publikacji wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN pod redakcją naukową dr hab. Iwony Grzegorzewskiej, prof. dr hab. Lidii Cierpiałkowskiej i dr hab. Anety Rity Borkowskiej.

Dzień Nauki Polskiej to święto obchodzone 19 lutego. To nieprzypadkowa data, na ten dzień przypada rocznica urodzin jednego z najważniejszych polskich naukowców – Mikołaja Kopernika. To okazja do nagrodzenia wybitnych osiągnięć polskich naukowców, których badania, odkrycia, czy wynalazki zmieniają życie ludzi na całym świecie.

Podczas Gali Dni Nauki Polskiej badacze i naukowcy zostali wyróżnieni za zasługi w pięciu kategoriach: znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku. W tym roku Minister Edukacji i Nauki podjął decyzję o przyznaniu 103 nagród, w tym 86 indywidualnych i 17 zespołowych.

Serdecznie gratulujemy Redaktorkom, Autorom, Wydawczyni oraz całemu zespołowi pracującemu nad nagrodzoną publikacją!

Wydawnictwo Naukowe PWN SA wyróżnione w najnowszym rankingu „Diamenty Forbesa” 2022

27 stycznia Wydawnictwo Naukowe PWN SA zostało oficjalnie wyróżnione w corocznym rankingu „Diamenty Forbesa”.

 

Już od 14 lat redakcja miesięcznika Forbes we współpracy z firmą Dun & Bradstreet Poland opracowuje zestawienie przedsiębiorstw, które najbardziej dynamicznie rozwijają się w Polsce. Wyniki tego zestawienia są opracowane na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, która łączy metodę majątkową i dochodową.

 

Jak pisze Forbes: „Ostatecznie na liście znalazły się przedsiębiorstwa z 15-proc. i większym wzrostem wartości. Z listy usunięto podmioty, wobec których odnotowano ujemną wartość zmiany wyceny przynajmniej w jednym z ostatnich trzech lat lub wartość nie zachowała charakteru ciągłego wzrostu.”

 

Ostatnie dwa lata są czasem kryzysu, który silnie wpłynął na kondycję wszystkich mniejszych i większych przedsiębiorstw. Obecność w „Diamentach Forbesa” pokazuje więc, że – mimo pandemii – jako przedsiębiorstwo sukcesywnie zwiększamy naszą wartość i nie przestajemy rozwijać się jako organizacja.

 

Jednocześnie w związku z tym wyróżnieniem serdecznie zapraszamy do najnowszego wywiadu, w którym Natalia Wojciechowska, Dyrektor Zarządzająca ds. Strategii Lifelong Learningoraz Anna Lubczyńska – Lafuente, Dyrektor Sprzedaży opowiadają szerzej o najnowszych kierunkach zmian i perspektywach naszego wydawnictwa na najbliższe lata. 

 

Nagroda KOPD dla dwóch tytułów PWN

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż Kapituła XX edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku zdecydowała się przyznać dwie NAGRODY GŁÓWNE W KATEGORII KSIĄŻKI DLA DZIECI STARSZYCH, dla publikacji Wydawnictwa Naukowego PWN.

Przedstawiamy publikację, które znalazły się na podium:

 

Poradnik młodych ratowników Ziemi autor Tomasz Samojlik

 

Przeznaczone dla młodych czytelników kompendium w formie książki obrazowej, dotyczące całego kompleksu zagadnień związanych z biologią, ekologią, ochroną środowiska, zmianami klimatycznymi i wpływem człowieka na biosferę.

Główna idea książki to przyjazne, a jednocześnie ambitne wprowadzenie do świata ekologii dla dzieci, już od wczesnych klas szkoły podstawowej. Publikacja przeznaczona zarówno do samodzielnej lektury, jak i wspólnego czytania i zabawy wraz z rodzicami. Więcej…

 

Figlarne słówka autor Agata Hącia

 

Słowa figlują. To fakt. I o tym właśnie jest ta książka. O tym, jak potrafią się zmieniać, jakie budzą skojarzenia, jakie fikają koziołki, jak potrafią nas nabrać, jak wędrują i przeskakują z języka do języka. A że językiem posługujemy się wszyscy, warto podejrzeć harce słów, żeby je zrozumieć. Dlaczego? Ponieważ ich natura w pewnym sensie odzwierciedla naturę ludzi. Jest odbiciem naszych przyzwyczajeń i potrzeb. I właśnie dlatego Figlarne słówka Agaty Hąci to książka, wbrew tytułowi, nie tylko o słowach. To także książka o ludziach – i o tym, co lubią robić ze słowami i w ogóle z językiem. Więcej…

 

Gratulujemy Autorom i Wydawcom książek

Zespół Marketingu PWN

Pamiętajmy! Świat Przyjazny Dziecku tworzymy razem!

Książka PWN z nagrodą Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków

Profesor Iwona Szmelter została laureatką nagrody Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków za książkę „O fenomenie sztuk wizualnych i meandrach ich ochrony. Filozofia i elementy nowej teorii i praktyki konserwacji”

Zarząd Główny Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, podczas posiedzenia w dniu 17 grudnia 2021, podjął uchwałę o przyznaniu Nagrody KSIĄŻKA ROKU 2020 prof. dr hab. Iwonie Szmelter (ASP) za dwujęzyczną publikację naukową wydaną przez Wydawnictwo Naukowego PWN SA. Nagroda przyznawana jest od 1989 roku w dziedzinie ochrony dzieł sztuki i muzealnictwa oraz nauk pokrewnych.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Naukowego PWN w dwóch językach.
„O fenomenie sztuk wizualnych i meandrach ich ochrony. Filozofia i elementy nowej teorii i praktyki konserwacji” oraz „On the phenomenon of visual arts and the meanders of their preservation”.

Autorka w sposób barwny i sugestywny opowiada o sztuce wizualnej utrzymując jednocześnie rygory opracowania naukowego. Przedstawia ponadczasowość sztuki identyfikując ją według najnowszych metod analityki instrumentalnej, badań historycznych, przedstawia analizę zmiany postaci dzieł w procesie konserwacji.

Laureatce prof. Iwonie Szmelter oraz Wydawcy Izabeli Jaźwińskiej serdecznie gratulujemy.

Więcej na temat książki można przeczytać na stronie:

https://ksiegarnia.pwn.pl/O-fenomenie-sztuk-wizualnych-i-meandrach-ich-ochrony,872835074,p.html

https://ksiegarnia.pwn.pl/On-the-Phenomenon-of-Visual-Arts-and-the-Meanders-of-Their-Preservation,872835089,p.html

 

Podsumowanie roku wydawniczego

Liczby mówią same za siebie – to był świetny rok dla Wydawnictwa Naukowego PWN! Ponad 200 nowych publikacji, 22 nagrody i wyróżnienia, a także II miejsce w rankingu TOP Marka 2021 w kategorii Wydawnictwa.

 

Za nami kolejny rok pełen wyzwań i ambitnych projektów. Kończymy go z poczuciem wielkiej satysfakcji i dumy. Dzięki współpracy wielu działów wprowadziliśmy do oferty bardzo wiele tytułów, w tym zupełnie nowe serie skierowane do entuzjastów nauki: Nauka w pigułce i Co każdy powinien wiedzieć. Zadbaliśmy także o profesjonalistów: stworzyliśmy nową serię z obszaru psychologii – Psychoterapia, a jednocześnie rozwijamy znane i lubiane serie takie jak: E-marketing, BIM, W akcji, czy Wyzwania współczesnego biznesu. Ale to tylko niektóre z półek wspierających rozwój aktywnych zawodowo. Powiększyła się także oferta podręcznikowa, kilkadziesiąt nowych tytułów trafiło do bibliotek i na półki studentów, wykładowców. Lista produktów referencyjnych wzmocniła się o ważne tytuły ze Słownikiem języka polskiego na czele.

Nasze publikacje są dostępne w różnych formatach. Podstawowe formy to książka papierowa i e-book. Ale warto pamiętać, że książki PWN można czytać także online poprzez platformę IBUK Libra (Dowiedz się, jak korzystać z IBUKA Libry>>).

Ten rok przyniósł wiele nagród, które są wspaniałym ukoronowaniem pracy nad poszczególnymi projektami. Cieszą nas niezmiernie nagrody branżowe, a także dziedzinowe. Szczególną radość sprawiło nam wyróżnienie w rankingu najsilniejszych brandów w Polsce TOP Marka 2021. Drugie miejsce w kategorii Wydawnictwa to powód do dumy i dobre podsumowanie mijającego roku w obszarze komunikacji naszej oferty.

2021 to rok szczególny – świętowaliśmy jubileusz 70-lecia PWN. Mieliśmy jako organizacja okazję obejrzeć się za siebie, powspominać i zobaczyć jak wiele udało nam się osiągnąć na przestrzeni kilku dekad. Jednocześnie odważnie patrzymy w przyszłość, rozwijamy się, szukamy nowych tematów i nieprzerwanie zapełniamy plan wydawniczy na kolejne miesiące. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tegorocznych sukcesów: całemu Zespołowi PWN, naszym wspaniałym Autorom, współpracownikom, partnerom biznesowym i instytucjonalnym oraz – oczywiście – naszym odbiorcom, którzy nadają sens naszej pracy.

Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem naszych tegorocznych nowości, nagrodzonych tytułów oraz pierwszych zapowiedzi na rok 2022 – LINK.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Chcemy być z Tobą w kontakcie. Poznaj z nami moc wiedzy.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN SA z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2 („Spółka”). Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji udostępnianych przez Spółkę produktów lub usług oraz marketingu towarów i usług własnych Spółki (w formie tradycyjnej), a w przypadku wyrażenia odrębnych zgód – w celach objętych oświadczeniem. Spółka informuje, że każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.