II edycja Debaty PWN z cyklu: Rozmowy z Mistrzami

Zapraszamy na II wydarzenie z cyklu Rozmowy z Mistrzami - debatę poświęconą wsparciu psychicznemu dzieci i młodzieży, a także współczesnym obliczom kryzysu zdrowia psychicznego.

 

Wydarzenie to okazja do podzielania się doświadczeniami wyjątkowych ekspertów, którzy w ramach swoich działań pomagają małoletnim. Debata będzie pretekstem do zapoznania się z wynikami badań, które odnoszą się do aktualnych potrzeb dzieci i młodzieży w obszarze zdrowia psychicznego.

 

Podczas debaty zaproszeni Goście poruszą następujące zagadnienia:

 • Czym jest i co wpływa na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży?
 • Jakie sytuacje prowadzą do prób samobójczych?
 • Czy polskie szpitale psychiatryczne są dostosowane do potrzeb małoletnich?
 • Jak wspierać najbardziej potrzebujących i ich bliskich?

 

Debatę poprowadzi:
Justyna Suchecka - dziennikarka edukacyjna, ekspertka do spraw młodzieży.

 

W debacie wezmą udział wyjątkowi eksperci:

Prof. dr hab. n. med. Irena Namysłowska - psychiatra, psychoterapeutka oraz superwizorka psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, przez dziesięć lat pełniła funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży przy ministrze zdrowia, obecnie prowadzi wykłady, superwizję i psychoterapię, zarówno indywidualną, jak też terapię par i rodzin, w Warszawskim Ośrodku Psychoterapii i Psychiatrii.


Dr n. med. Cezary Żechowski - psychiatra oraz psychoterapeuta dzieci i młodzieży, członek m.in. Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalizy Rodzin i Par oraz Międzynarodowego Towarzystwa Neuropsychoanalitycznego, kierownik Katedry Psychologii Klinicznej UKSW.


Dr Halszka Witkowska - suicydolog, pomysłodawczyni i koordynatorka platformy edukacyjno-pomocowej „Życie warte jest rozmowy”, członkini Zespołu Roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia.

 

Zapraszamy do udziału wszystkich, dla których bliskie są problemy zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży!

Uczestnictwo w debacie jest bezpłatne, wymagana jest jedynie rejestracja.

 

Zapraszamy!

ZAPISY http://bit.ly/3TBUxA3

Pozdrawiamy,

Zespół Projektowy

PSYCHOLOGIA PWN

Wcześniejsze aktualności

POZNAŃSKIE TARGI KSIĄŻKI - WRACAMY Z NAGRODĄ GŁÓWNĄ I DWOMA WYRÓŻNIENIAMI w KONKURSIE ACADEMIAPodczas uroczystej Gali, która miała miejsce pierwszego dnia Poznańskich Targów Książki 2023 zostały rozdane nagrody w trzech konkursach książkowych organizowanych przez Wydawnictwo Naukowe UAM.

Wydawnictwo Naukowe PWN oraz PZWL Wydawnictwo Lekarskie zostało docenione przez Kapitułę Konkursu. Otrzymaliśmy nagrodę oraz wyróżnienia w dwóch kategoriach.

Z dumą prezentujemy nagrodzone książki:

Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki zdobytą w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką oraz Nagrodę Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymała 4. tomowa książka Chirurgia

O książce

Podręcznik Chirurgia przybliża w kompletny oraz nowoczesny sposób najnowszą wiedzę i aktualne trendy postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w chirurgii. W czterech tomach zawarto najświeższe informacje wzbogacone doświadczeniem własnym Autorów – uznanych ekspertów reprezentujących praktycznie wszystkie chirurgiczne dyscypliny zabiegowe. Bogaty materiał graficzny – prawie 1200 rycin – doskonale ilustruje omawiane zagadnienia.

W książce Chirurgia przedstawiono wiadomości z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii stanów nagłych, podstaw chirurgii i skojarzonego leczenia nowotworów, wybranych dziedzin chirurgii, a także zasad kompleksowego, wielospecjalistycznego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego. więcej

 


WYRÓŻNIENIA OTRZYMAŁY

 

W Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki oraz o Nagrodę Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wyróżnienie otrzymała książka Geopolityka Bałkanów Danuty Gibas-Krzak

O książce

Pierwsze w Polsce kompleksowe ujęcie geopolityki Bałkanów Publikacja stanowi przystępne i aktualne kompendium wiedzy na temat Bałkanów w wymiarze geograficznym, politycznym i historycznym, przygotowane na podstawie najnowszych ustaleń naukowych oraz licznych materiałów źródłowych i archiwalnych. Pierwsza część książki omawia kluczowe koncepcje myślenia geostrategicznego, metodologię badań stosowną do tej dyscypliny oraz idee najważniejszych przedstawicieli klasycznej geopolityki. Następnie Autorka dokonuje wyczerpującej charakterystyki geograficznej Półwyspu Bałkańskiego jako całości oraz każdego z państw bałkańskich osobno, rozpatrując ukształtowanie powierzchni, hydrografię, klimat, szlaki komunikacyjne, ludność i wyznania oraz gospodarkę i bogactwa naturalne. Wywód wzbogacają liczne mapy oraz materiały pomocnicze.więcej

 

W Konkursie na Najlepszą Książkę Popularnonaukową o Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania wyróżnienie otrzymała książka Recepty Starego Doktora. Wypisy z dzieł Janusza Korczaka Agnieszki Zgrzywy

O książce:


Janusz Korczak zapisał się w historii jako postać nietuzinkowa i pozostawił po sobie bogaty dorobek. Dzięki Receptom Starego Doktora, chcemy przybliżyć szerokiemu gronu odbiorców ponadczasowe cytaty z jego dzieł.

Mimo upływu czasu myśl Korczaka nie traci na aktualności, wręcz przeciwnie: jest warta odkrywania na nowo, łamie utarte schematy i pobudza do refleksji nad naturą dziecka i jego relacjami z dorosłymi. Swoistą syntezę jego rozważań znajdziecie Państwo w tej książce.

Wyboru cytatów dokonała Agnieszka Zgrzywa, która tak pisze o tej publikacji więcej

 

Galeria zdjęć:

 

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim Autorom i Wydawcom PWN
Zespół Marketingu PWN

„Książka Roku 2022 PWN i PZWL”

 

Co roku w naszym wewnętrznym plebiscycie wyłaniamy dwie publikacje, które otrzymują tytuł Książki Roku w Wydawnictwie Naukowym PWN oraz PZWL Wydawnictwie Lekarskim.  

Z nieskrywaną przyjemnością ogłaszamy zwycięskie publikacje: 

 • „Narracyjna Terapia więzi. Przewodnik psychoterapeuty par”(WN PWN) 
 • „Psychiatria dzieci i młodzieży. Tom 1-2” (PZWL Wydawnictwo Lekarskie)

 

Serdecznie gratulujemy autorowi  „Narracyjnej Terapii więzi” oraz redaktorom naukowym i współautorom „Psychiatrii dzieci i młodzieży”. Jesteśmy bardzo wdzięczni za powierzone nam zaufanie i cieszymy się, że Państwa książki zostały świetnie przyjęte przez czytelników.

Gratulujemy również nagrodzonymWydawczyniom: Aleksandrze Małek i Jolancie Jedlińskiej!

Ogromne podziękowania kierujemy również do wszystkich osób, które miały swój wkład w ukazanie się poniższych publikacji. Nad procesem wydawniczym każdej książki czuwa szerokie grono naszych Koleżanek i Kolegów, dbających o najdrobniejsze szczegóły – począwszy od wydawców, przez redakcję, produkcję i grafików, po zespoły zajmujące się drukiem, promocją i dystrybucją.

Na tegoroczny wybór złożyło się wiele czynników. Braliśmy pod uwagę zarówno wartość merytoryczną książki, oprawę edytorską, jaką nadali jej wydawcy, jak i parametry ekonomiczne. Jednym z kryteriów jest także ocena publikacji formułowana przez naszych czytelników. Obydwie książki zostały bardzo pozytywnie przyjęte i cieszyły się dużą popularnością w 2022 roku. To poważna wiedza podana w przystępnej formie. Książki podejmują aktualne i bardzo ważne społecznie tematy. „Psychiatria dzieci i młodzieży Tom 1-2.” znalazła się na liście polecanych podręczników do specjalizacji, a w 2022 r. otrzymała nagrodę Ministra Zdrowia. Z kolei „Narracyjna terapia więzi” z sukcesem rozpoczęła cykl publikacji dot. obszaru psychoterapii, który stanowi uzupełnienie naszej już niezwykle bogatej oferty z zakresu psychologii. Otrzymała także Nagrodę Naukową im. Andrzeja Wiśniewskiego, przyznawaną przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 

Wydawnictwo Naukowe PWN

Nagrodzony tytuł: Narracyjna terapia więzi. Przewodnik psychoterapeuty par

Wydawczyni: Aleksandra Małek

Autor: Szymon Chrząstowski

 

 

Narracyjna terapia więzi. Przewodnik psychoterapeuty parjest zaproszeniem do wędrówki. Autor wprowadza czytelnika w koncepcję narracyjnej terapii więzi i możliwości jej zastosowania w pracy z  parą. Opis kolejnych etapów psychoterapii dr Szymon Chrząstowski wspiera zwięzłym studium pracy z parą. Obficie korzysta przy tym z tekstów kultury i dzieł sztuki, czyniąc lekturę fascynującą przygodą. Niech jednak nie zwiedzie Czytelnika lekkość tekstu. W tej przystępnej formie Autor mówi bowiem o rzeczach poważnych – o tym, jak można pomóc parom, które przeżywają kryzys w swoim związku.

 

PZWL Wydawnictwo Lekarskie

Nagrodzony tytuł: Psychiatria dzieci i młodzieży. Tom 1-2 

Wydawczyni: Jolanta Jedlińska

Redakcja naukowa, współautorzy: Małgorzata Janas-Kozik, Tomasz Wolańczyk  

 

 

Psychiatria dzieci i młodzieży. Tom 1-2to nowoczesny podręcznik przygotowany na podstawie aktualnej wiedzy. Książka odwołuje się do nowoczesnych systemów klasyfikacyjnych (DSM-5, ICD-11), jak również obejmuje najbardziej aktualną farmakoterapię oraz oddziaływania pozafarmakologiczne. Obszerny materiał został przedstawiony w dwóch tomach, w częściach: Podstawy, Klinika, Terapia. Publikacja skierowana jest do lekarzy specjalizujących się w psychiatrii dzieci i młodzieży i w psychiatrii ogólnej, a także psychologów, neurologów dziecięcych, pediatrów i psychoterapeutów. 

 

Podsumowanie 2022

Styczeń to czas podsumowań i nie inaczej jest też u nas. Z wypiekami na twarzy spisaliśmy listę wydarzeń i projektów – nie tylko biznesowych, ale też tych skierowanych do naszych pracowników. Sami zobaczcie, jak wiele fantastycznych projektów, inicjatyw miało u nas miejsce w zeszłym roku, i jak wiele sukcesów mogliśmy odnotować w tym jak najkrótszym podsumowaniu.

 

PWN I PZWL W LICZBACH W 2022 ROKU

 • 412 – tyle książek wydaliśmy (w tym PWN, PZWL oraz Języki Obce PWN)
 • 16 – tyle nagród otrzymały publikacje PWN
 • 6 – tyle nagród otrzymały publikacje PZWL, w tym od Ministra Zdrowia i Rektora WUM
 • 255 000 – tyle głosów zostało oddanych w naszym plebiscycie Młodzieżowe Słowo Roku
 • +100% - podwoiliśmy liczbę użytkowników e-Akademii
 • +200% - portal nursing.com osiągnął wynik w liczbie unikalnych użytkowników trzykrotnie wyższy od wyniku końcowego 2021

 

TOP 5 KSIĄŻEK PWN:

 1. W co grają ludzie, Eric Berne
 2. Dlaczego Zebry nie mają wrzodów, Robert M. Sapolsky
 3. Biologiczne podstawy psychologii, James W. Kalat
 4. Psychologia i życie, Philip G. Zimbardo, Richard J. Gerrig
 5. Gra na giełdzie, Cezary Chybowski, Marta Kubacka

 

TOP 5 KSIĄŻEK PZWL:

 1. Badanie fizykalne w pielęgniarstwie, red. naukowa Danuta Dyk
 2. Interpretacja EKG, Małgorzata Kurpesa
 3. Kompleksowa terapia problemów skórnych, Agata Zejfer
 4. Pielęgniarstwo ratunkowe, red. naukowa Maria Kózka, Marek Maślanka, Barbara Rumian
 5. Stany zagrożenia życia i zdrowia, red. naukowa Roland Podlewski

 

FAKTY, FAKCIKI

 • Pamiętacie, że to właśnie w 2022 roku nasze trzy spółki – WN PWN, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Wydawnictwo Szkolne PWN – połączyły się tworząc jedną spółkę WN PWN?
 • Przeglądaliście już nasz nowy portal psychologia.pwn.pl? Z końcem 2022 roku na portalu mieliśmy już opublikowanych ponad 300 artykułów.
 • Kojarzycie słowo Essa? To zwycięzca w naszym cyklicznym plebiscycie „Młodzieżowe Słowo Roku” – obyśmy jak najczęściej mogli go używać w 2023 roku!
 • Wiecie, że w naszych księgarniach PWN i PZWL możesz już kupować bez rejestracji klienta? Szybko i przyjemnie!
 • Znacie kogoś, kto zdaje w tym roku maturę? Jeśli tak, to pamiętajcie, że jest nowe, jedyne w swoim rodzaju „Repetytorium Maturzysty” do języka angielskiego, które nasz zespół Języków Obcych przygotował wspólnie z Cambridge University Press.
 • Wpadacie czasem do czytelni online IBUK Libra?W tym roku nasza czytelnia zyskała ambasadorkę. dr Justynę Berniak-Woźny (adiunkt w Katedrze Zarządzania w rzeszowskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania).
 • Zaglądaliście już na naszą nową stronę poświęconą nauce języków obcych? Jeśli nie, to zapraszamy: https://jezykiobce.pwn.pl/strona-glowna

 

Jakby tego wszystkiego było mało, w ramach Grupy PWN przeprowadziliśmy wiele niepowtarzalnych wydarzeń takich jak: Noc Księgarń, Wirtualne Targi Bibliotek, różnorodne medyczne i naukowe webinary, konkursy, a także moc akcji – m.in. Fake-Stop! Tylko wiarygodne źródła wiedzy – wspierających wiedzę i czytelnictwo w naszym kraju. A wewnętrznie? Trzymamy się razem! Uczestniczymy w pracowniczych wydarzeniach, jak Bookcrossing czy CzytanieRządzi, świętowaliśmy

#MiedzynarodowyDzienDocenieniaPracownika, spotykamy się w biurze na pizzy i wspieramy się w realizowaniu naszych pasji! Pamiętajcie, by w swoich noworocznych postanowieniach zaplanować też czas na swoje hobby i odpoczynek!

Katalog PWN Języki Obce 2023

 

Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce katalog PWN Języki Obce 2023. Znajdziecie w nim Państwo ofertę wydawniczą dostępną od roku szkolnego 2023/24.

 

Publikacje do nauki językow obcych

Proponujemy Państwu najwyższej jakości podręczniki, opracowane przez doświadczonych redaktorów przy współpracy z uznanymi zespołami autorskimi. Wszystkie serie są zgodne z wymaganiami i wytycznymi MEiN. Każdemu z kursów towarzyszy kompleksowa obudowa metodyczna dla nauczycieli. Katalog zawiera również ofertę publikacji uzupełniających, które są dodatkową pomocą do wykorzystania podczas lekcji oraz inspiracją dla uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy.

 

Platforma edukacyjna e-Akademia PWN

Korzystając z możliwości nowoczesnych technologii, tworzymy przyjazny ekosystem edukacyjny, wyposażony w intuicyjne narzędzia i proste funkcjonalności. Na platformie
e-Akademia PWN oferujemy Państwu pełen dostęp do cyfrowych wersji naszych podręczników do nauki języków obcych, a także szeroki wybór materiałów interaktywnych jako wsparcie w procesie dydaktycznym.

 

Współpraca PWN z Cambridge University Press

Podręczniki do nauki języka angielskiego w szkołach ponadpodstawowych zostały przygotowane we współpracy z naszym partnerem: Cambridge University Press. Efektem wspólnych działań edytorskich jest Repetytorium maturzysty oraz kurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych Face it. Misją PWN jest, aby każdy mógł się uczyć w najlepszy dla siebie sposób.

 

Wierzymy, że dzięki naszym publikacjom do nauki języków obcych, wzbogaconym o nowoczesne zasoby cyfrowe, stwarzamy taką możliwość wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy korzystają z naszych podręczników.

 

Zespół PWN

 

Obejrzyj katalog >>

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Chcemy być z Tobą w kontakcie. Poznaj z nami moc wiedzy.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN SA z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2 („Spółka”). Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji udostępnianych przez Spółkę produktów lub usług oraz marketingu towarów i usług własnych Spółki (w formie tradycyjnej), a w przypadku wyrażenia odrębnych zgód – w celach objętych oświadczeniem. Spółka informuje, że każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.