Katalog PWN Języki Obce 2023

 

Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce katalog PWN Języki Obce 2023. Znajdziecie w nim Państwo ofertę wydawniczą dostępną od roku szkolnego 2023/24.

 

Publikacje do nauki językow obcych

Proponujemy Państwu najwyższej jakości podręczniki, opracowane przez doświadczonych redaktorów przy współpracy z uznanymi zespołami autorskimi. Wszystkie serie są zgodne z wymaganiami i wytycznymi MEiN. Każdemu z kursów towarzyszy kompleksowa obudowa metodyczna dla nauczycieli. Katalog zawiera również ofertę publikacji uzupełniających, które są dodatkową pomocą do wykorzystania podczas lekcji oraz inspiracją dla uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy.

 

Platforma edukacyjna e-Akademia PWN

Korzystając z możliwości nowoczesnych technologii, tworzymy przyjazny ekosystem edukacyjny, wyposażony w intuicyjne narzędzia i proste funkcjonalności. Na platformie
e-Akademia PWN oferujemy Państwu pełen dostęp do cyfrowych wersji naszych podręczników do nauki języków obcych, a także szeroki wybór materiałów interaktywnych jako wsparcie w procesie dydaktycznym.

 

Współpraca PWN z Cambridge University Press

Podręczniki do nauki języka angielskiego w szkołach ponadpodstawowych zostały przygotowane we współpracy z naszym partnerem: Cambridge University Press. Efektem wspólnych działań edytorskich jest Repetytorium maturzysty oraz kurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych Face it. Misją PWN jest, aby każdy mógł się uczyć w najlepszy dla siebie sposób.

 

Wierzymy, że dzięki naszym publikacjom do nauki języków obcych, wzbogaconym o nowoczesne zasoby cyfrowe, stwarzamy taką możliwość wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy korzystają z naszych podręczników.

 

Zespół PWN

 

Obejrzyj katalog >>

Wcześniejsze aktualności

Kolejna książka z portfolio Publikuj z PWN została uhonorowana nagrodą!

Z przyjemnością informujemy, że kolejna książka z portfolio Publikuj z PWN (pod opieką wydawniczą Katarzyny Rosińskiej) zdobyła prestiżową nagrodę Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego!

 

„Kultura (nie)odpowiedzialności. Społeczne konteksty zaniechanej cnoty”(PWN, 2021)

pod redakcją naukową dr hab. Małgorzaty Boguni-Borowskiej otrzymała nagrodę im. Kazimierza Dobrowolskiego w kategorii Najlepsza zbiorowa praca pod redakcją

 

Książka Kultura (nie)odpowiedzialności to podręcznik do moralności na co dzień, rodzaj elementarza, w którym odnajdziemy mnóstwo przykładów, czego z racji spójności i przewidywalności życia społecznego czynić nie należy, a co stało się dzisiaj, w dobie wszechwładzy zysku – niestety – normalne, zwyczajne i „przezroczyste”. Jest to książka poświęcona nie tyle odpowiedzialności, ile konsekwencjom upowszechnionej nieodpowiedzialności w coraz bardziej złożonym świecie.

Prof. dr hab. Tomasz Szlendak (z recenzji)

 

Autorom i naszej Wydawczyni serdecznie gratulujemy!

PSYCHOLOGIA PWN ma już 6 MIESIĘCY!

Serwis powstał z myślą o psychologach i psychoterapeutach, którzy szukają rzetelnej wiedzy w Internecie. Umieszczamy w nim na bieżąco artykuły z różnych dziedzin psychologii, aktualności z branży, materiały szkoleniowe, rozmowy z autorami publikacji naukowych i informacje o istotnych wydarzeniach oraz konferencjach psychologicznych.

W tym czasie nawiązaliśmy współprace z gronem fantastycznych instytucji i towarzystw, m.in.: Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej, ACBS Polska, Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej, Psychologia Kliniczna - Konsultant Krajowy i Konsultanci Wojewódzcy, Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii, Uniwersytet SWPS, Fundacja NAGLE SAMI, Instytut Dobrej Śmierci

Co tydzień do naszych 17 400 czytelników wysyłamy Newsletter Psychologiczny, a nasza grupa STREFA psychologa – Psychologia PWN liczy już 2 800 obserwujących

Jesteśmy w mediach zasięgowych i współpracujemy z partnerami z branży: Psychoterapeuta Psychoterapeucie Przyjacielem, Wyłącznie dla PSYCHOLOGÓW, Polityka

W promowaniu psychologii i książek #PWN wsparli nas m.in. Joanna Gutral – psycholożka i psychoterapeutka, która prowadzi podcast Gutral Gada, Dariusz Bugalski. K3 - podcast o dobrym życiu

Bywamy na wielu wydarzeniach psychologicznych, konferencjach i spotkaniach – nie sposób ich wszystkich tu wymienić!

To 6 miesięcy ciężkiej, ale satysfakcjonującej pracy !

 

Zachęcamy do odwiedzin https://psychologia.pwn.pl/

 

Pozdrawiamy,

 

Zespół Projektowy

PSYCHOLOGIA PWN

Nie daj się oszukać wirtualnej rzeczywistości – jak żyć wśród fake newsów?

Wciąż mamy nieodparte wrażenie, że internet jest na naszych usługach. Wszystko mamy pod kontrolą. To my przeglądamy posty pojawiające się na naszych profilach w mediach społecznościowych. To my decydujemy, co udostępnić, a czego nie. Często komentujemy medialne wydarzenia i nie boimy się dzielić własnymi opiniami. Bierzemy czynny udział w dystrybuowaniu wielu treści i jesteśmy pewni, że wiemy, co robimy.

 

Ale czy na pewno tak jest? Czy jesteśmy w pełni świadomi, jak postępować z internetowym natłokiem informacji? Co robić, by przypadkiem nie stać się czyimś narzędziem wykorzystywanym w celach niezgodnych z naszymi wartościami moralnymi i wbrew powszechnie przyjętej etyce postępowania?

O tym jak być czujnym i uważnym w sieci, a także co warto wiedzieć, i jak przeciwdziałać dezinformacji dowiecie się z reportażu PWN „Fake-Stop – zatrzymaj się, pomyśl, sprawdź”, w którym wspólnie z członkami Stowarzyszenia Demagog,  a także z dr Klaudią Rosińską zajmującą się naukowo identyfikowaniem fake newsów wypowiadają się również eksperci z PWN. To oni – każdego dnia – mierzą się z dziesiątkami, a nawet setkami badań i informacji, po to by wydać książki wypełnione sprawdzoną, rzetelną  i naukową wiedzą.  Jak to robią? Czym się kierują i jak my wszyscy możemy z tego skorzystać? Odpowiedzi na te i inne pytania, czekają na Was w podcaście stworzonym przez Gabi Darmetko, autorkę podcastu „Szalony Świat”.

 

Materiał powstał w ramach akcji PWN „ „Fake-Stop! Tylko wiarygodne źródła wiedzy”.

 

*Akcja PWN „FAKE-STOP! Tylko wiarygodne źródła wiedzy” zorganizowana jest przy współpracy z dr Klaudią Rosińską, autorką książki „Fake news. Geneza, istota, przeciwdziałanie”, Stowarzyszeniem Rzecznicy Nauki, Krajową Reprezentacją Doktorantów, Państwowym Instytutem Badawczym NASK, Stowarzyszeniem Demagog oraz z Facetami w Kitlach.

 

 

Zmiana w składzie Rady Nadzorczej Grupy PWN

Przewodnicząca Rady Nadzorczej Grupy PWN, Heike Tyler, z dniem 31.12.2022 r. kończy swoją kadencję, wychodząc tym samym po 4 latach z Rady Nadzorczej. Nowym Przewodniczącym Rady Nadzorczej został Edgar Schnorpfeil.

W trakcie swojej kadencji Heike nadzorowała transformację Grupy z rozproszonej struktury, obejmującej wiele biznesów, na grupę kapitałową z jasno określoną strategią w zakresie dostarczania kontentu i usług w tym obszarze na polskim rynku. 

 

Bardzo dziękuję właścicielom Grupy PWN za możliwość pracy z marką numer jeden na rynku naukowym w Polsce. Miałam okazję wspierać wiele utalentowanych osób w strukturach spółki i prowadzić PWN na drodze do cyfrowej transformacji. Z końcem mojej kadencji przekazuję funkcję Przewodniczącego Rady Edgarowi Schnorpfeilowi, akcjonariuszowi spółki matki PWN-u – grupy LCHG. Zarówno Edgarowi, jak i całej spółce PWN życzę wielu sukcesów i pomyślności” – komentuje Heike Tyler.

 

„W imieniu wszystkich akcjonariuszy chciałbym podziękować Heike za jej fantastyczną pracę na przestrzeni ostatnich lat oraz inicjowanie projektów, które z sukcesem wspierają transformację i innowacyjność. PWN posiada niezwykle cenne rozwiązania w zakresie wydawania publikacji naukowych, edukacji, usług dystrybucyjnych, drukarskich oraz e-commerce. Bardzo cieszę się na możliwość wspierania zespołu PWN w dalszych pracach nad transformacją cyfrową i rozwojem biznesu” – podkreślił w swoim komentarzu Edgar Schnorpfeil.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Chcemy być z Tobą w kontakcie. Poznaj z nami moc wiedzy.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN SA z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2 („Spółka”). Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji udostępnianych przez Spółkę produktów lub usług oraz marketingu towarów i usług własnych Spółki (w formie tradycyjnej), a w przypadku wyrażenia odrębnych zgód – w celach objętych oświadczeniem. Spółka informuje, że każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.