„Książka Roku 2021 PWN i PZWL” – wyniki konkursu

Z wielką przyjemnością ogłaszamy tegoroczne zwycięskie publikacje w konkursie „Książka Roku”. Nagrodzonymi tytułami są: „Andrologia. Zdrowie mężczyzny od fizjologii do patologii” i „Kliniczna Psychologia Sądowa”.

 

Gratulujemy nagrodzonym Wydawcom: Stelli Nowośnickiej-Pawlitko i Aleksandrze Małek! Chcemy również podziękować wszystkim tym, którzy mieli swój wkład w wydanie poniższych publikacji.  

 

„Książka Roku” to nasze wydawnicze święto, podczas którego wyróżniamy i nagradzamy naszych Wydawców za wprowadzenie na rynek pierwszych wydań publikacji książkowych, które w ubiegłym roku cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród naszych odbiorców. Jednym z parametrów, który bierzemy pod uwagę jest liczba sprzedanych egzemplarzy. W 2021 roku „Andrologia. Zdrowie mężczyzny od fizjologii do patologii” i „Kliniczna Psychologia Sądowa” sprzedały się odpowiednio w nakładzie 488 i 567 egzemplarzy.

 

PZWL Wydawnictwo Lekarskie

Nagrodzony tytuł: „Andrologia. Zdrowie mężczyzny od fizjologii do patologii”.

 

O wyborze tej pozycji zdecydowała chęć promocji poszukiwania nowych obszarów tematycznych, nagradzania oryginalności i przełamywania utartych schematów.

Jest to pierwsze tak obszerne opracowanie na temat zdrowia mężczyzn na rynku wydawniczym, którego powstanie wypełniło tzw. białą plamę. Książka okazała się dużym sukcesem sprzedażowym. Jest bardzo dobrze przygotowana edytorsko i przyciąga uwagę czytelników estetycznym wydaniem.

 

 

„Andrologia. Zdrowie mężczyzny od fizjologii do patologii” to podręcznik, przygotowany przez najlepszych specjalistów. Andrologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się męskim układem płciowym i zdrowiem mężczyzn w zakresie prawidłowego rozwoju płciowego, płodności, sprawności seksualnej i starzenia się, z zachowaniem dobrej jakości życia. Praktyczna księga postępowania diagnostycznego i terapeutycznego w zaburzeniach andrologicznych.

Pozycja została napisana pod redakcją naukową Jolanty Słowikowskiej-Hilczer.

Wydawcą książki jest Stella Nowośnicka-Pawlitko.

 

Wydawnictwo Naukowe PWN

Nagrodzony tytuł: „Kliniczna psychologia sądowa”.

 

Na ten wybór złożyło się kilka czynników. Po pierwsze, książka obejmuje zagadnienie całościowo. Jest Biblią tematu, przeznaczoną zarówno dla praktyków psychologów sądowych, jak i osób zajmujących się naukowym wymiarem klinicznej psychologii sądowej. O wartości pozycji stanowi również wysoka jakość edytorska, a uwagę zwraca nowoczesna okładka. Wszystkie te elementy przełożyły się na bardzo dobry wynik sprzedażowy tej publikacji.


„Kliniczna psychologia sądowa”
,to tytuł wydany przez Aleksandrę Małek. Jest to pierwszy tak kompleksowy podręcznik klinicznej psychologii sądowej, rozumianej jako aplikacyjna subdyscyplina psychologii zajmująca się zagadnieniami klinicznymi występującymi w kontekstach prawnych. Przymiotnik „kliniczna” w tytule książki oznacza, że teoretyczne, metodologiczne i praktyczne problemy psychologii sądowej ujęto przez pryzmat osiągnięć ogólnej aktualnej wiedzy z zakresu psychologii klinicznej.

Autorami książki są: Danuta Rode, Karolina Dukała, Joanna Kabzińska i Karolina Zalewska-Łunkiewicz.

 

Wcześniejsze aktualności

Anna Lubczyńska-Lafuente Prezesem Zarządu OSDW Azymut

Z przyjemnością informujemy, że od 18 lutego 2022 r. Anna Lubczyńska-Lafuente będzie pełniła funkcję Prezesa Zarządu OSDW Azymut, utrzymując dotychczasowe funkcje Członka Zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN 
i Dyrektora Sprzedaży.

 

Cieszę się, że mogę dołączyć do Azymutu, spółki, z którą od lat wspólnie działamy w ramach Grupy PWN i która jest jedną z najważniejszych organizacji działających w branży księgarsko-wydawniczej w Polsce. Azymut to przede wszystkim ludzie, którzy sprawiają, że możemy stawiać czoła wyzwaniom pojawiającym się na rynku książki. Jestem przekonana, że w tak fantastycznym zespole uda nam się zrobić wiele dobrego dla naszych partnerów biznesowych, branży, promocji czytelnictwa czy też małych, niszowych wydawców, którzy coraz częściej dołączają do grona naszych kontrahentów i mogą liczyć na nasze wsparcie. Cieszę się także na współpracę z pozostającymi w Zarządzie Azymutu: Michałem Suchockim, który odpowiada za obszar logistyki i Michałem Wachnickim, szefem sprzedaży i marketingu, którzy razem z Łukaszem Morawcem wykonali w ostatnim czasie świetną pracę oraz z nowym CFO Azymutu, Jarosławem Szalińskim – mówi Anna Lubczyńska-Lafuente.

 

Anna Lubczyńska-Lafuente w Grupie PWN wspiera od strony sprzedaży rynek akademicki (PWN), medyczny (PZWL) oraz szkolny (WSZ). Włącza się w różnorodne działania i inicjatywy związane z czytelnictwem w Polsce, takie jak m.in. Fundacja Powszechnego Czytania.

 

Wspólnie z Anną Lubczyńską-Lafuente do Azymutu dołączył Jarosław Szaliński, Członek Zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN  i Dyrektor Finansowy Grupy, który będzie pełnił także funkcję Członka Zarządu OSDW Azymut, a tym samym zastąpi na tym stanowisku Łukasza Morawca. Jarosław Szaliński jest Dyrektorem Finansowym Wydawnictwa Naukowego PWN od maja 2021 r. i odpowiada na poziomie Grupy za obszar finansów, administracji, IT oraz dział prawny.

Nagroda Ministra Edukacji i Nauki dla zespołu autorskiego podręcznika PWN

Z ogromną przyjemnością informujemy, że podczas corocznej gali z okazji Dnia Nauki Polskiej, przyznano zespołową Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki w zakresie działalności dydaktycznej za podręcznik "Psychologia kliniczna dzieci i młodzieży".

Laureatami nagrody zostali Autorzy publikacji wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN pod redakcją naukową dr hab. Iwony Grzegorzewskiej, prof. dr hab. Lidii Cierpiałkowskiej i dr hab. Anety Rity Borkowskiej.

Dzień Nauki Polskiej to święto obchodzone 19 lutego. To nieprzypadkowa data, na ten dzień przypada rocznica urodzin jednego z najważniejszych polskich naukowców – Mikołaja Kopernika. To okazja do nagrodzenia wybitnych osiągnięć polskich naukowców, których badania, odkrycia, czy wynalazki zmieniają życie ludzi na całym świecie.

Podczas Gali Dni Nauki Polskiej badacze i naukowcy zostali wyróżnieni za zasługi w pięciu kategoriach: znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku. W tym roku Minister Edukacji i Nauki podjął decyzję o przyznaniu 103 nagród, w tym 86 indywidualnych i 17 zespołowych.

Serdecznie gratulujemy Redaktorkom, Autorom, Wydawczyni oraz całemu zespołowi pracującemu nad nagrodzoną publikacją!

Wydawnictwo Naukowe PWN SA wyróżnione w najnowszym rankingu „Diamenty Forbesa” 2022

27 stycznia Wydawnictwo Naukowe PWN SA zostało oficjalnie wyróżnione w corocznym rankingu „Diamenty Forbesa”.

 

Już od 14 lat redakcja miesięcznika Forbes we współpracy z firmą Dun & Bradstreet Poland opracowuje zestawienie przedsiębiorstw, które najbardziej dynamicznie rozwijają się w Polsce. Wyniki tego zestawienia są opracowane na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, która łączy metodę majątkową i dochodową.

 

Jak pisze Forbes: „Ostatecznie na liście znalazły się przedsiębiorstwa z 15-proc. i większym wzrostem wartości. Z listy usunięto podmioty, wobec których odnotowano ujemną wartość zmiany wyceny przynajmniej w jednym z ostatnich trzech lat lub wartość nie zachowała charakteru ciągłego wzrostu.”

 

Ostatnie dwa lata są czasem kryzysu, który silnie wpłynął na kondycję wszystkich mniejszych i większych przedsiębiorstw. Obecność w „Diamentach Forbesa” pokazuje więc, że – mimo pandemii – jako przedsiębiorstwo sukcesywnie zwiększamy naszą wartość i nie przestajemy rozwijać się jako organizacja.

 

Jednocześnie w związku z tym wyróżnieniem serdecznie zapraszamy do najnowszego wywiadu, w którym Natalia Wojciechowska, Dyrektor Zarządzająca ds. Strategii Lifelong Learningoraz Anna Lubczyńska – Lafuente, Dyrektor Sprzedaży opowiadają szerzej o najnowszych kierunkach zmian i perspektywach naszego wydawnictwa na najbliższe lata. 

 

Nagroda KOPD dla dwóch tytułów PWN

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż Kapituła XX edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku zdecydowała się przyznać dwie NAGRODY GŁÓWNE W KATEGORII KSIĄŻKI DLA DZIECI STARSZYCH, dla publikacji Wydawnictwa Naukowego PWN.

Przedstawiamy publikację, które znalazły się na podium:

 

Poradnik młodych ratowników Ziemi autor Tomasz Samojlik

 

Przeznaczone dla młodych czytelników kompendium w formie książki obrazowej, dotyczące całego kompleksu zagadnień związanych z biologią, ekologią, ochroną środowiska, zmianami klimatycznymi i wpływem człowieka na biosferę.

Główna idea książki to przyjazne, a jednocześnie ambitne wprowadzenie do świata ekologii dla dzieci, już od wczesnych klas szkoły podstawowej. Publikacja przeznaczona zarówno do samodzielnej lektury, jak i wspólnego czytania i zabawy wraz z rodzicami. Więcej…

 

Figlarne słówka autor Agata Hącia

 

Słowa figlują. To fakt. I o tym właśnie jest ta książka. O tym, jak potrafią się zmieniać, jakie budzą skojarzenia, jakie fikają koziołki, jak potrafią nas nabrać, jak wędrują i przeskakują z języka do języka. A że językiem posługujemy się wszyscy, warto podejrzeć harce słów, żeby je zrozumieć. Dlaczego? Ponieważ ich natura w pewnym sensie odzwierciedla naturę ludzi. Jest odbiciem naszych przyzwyczajeń i potrzeb. I właśnie dlatego Figlarne słówka Agaty Hąci to książka, wbrew tytułowi, nie tylko o słowach. To także książka o ludziach – i o tym, co lubią robić ze słowami i w ogóle z językiem. Więcej…

 

Gratulujemy Autorom i Wydawcom książek

Zespół Marketingu PWN

Pamiętajmy! Świat Przyjazny Dziecku tworzymy razem!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Chcemy być z Tobą w kontakcie. Poznaj z nami moc wiedzy.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN SA z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2 („Spółka”). Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji udostępnianych przez Spółkę produktów lub usług oraz marketingu towarów i usług własnych Spółki (w formie tradycyjnej), a w przypadku wyrażenia odrębnych zgód – w celach objętych oświadczeniem. Spółka informuje, że każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.