„Książka Roku 2021 PWN i PZWL” – wyniki konkursu

Z wielką przyjemnością ogłaszamy tegoroczne zwycięskie publikacje w konkursie „Książka Roku”. Nagrodzonymi tytułami są: „Andrologia. Zdrowie mężczyzny od fizjologii do patologii” i „Kliniczna Psychologia Sądowa”.
Gratulujemy nagrodzonym Wydawcom: Stelli Nowośnickiej-Pawlitko i Aleksandrze Małek! Chcemy również podziękować wszystkim tym, którzy mieli swój wkład w wydanie poniższych publikacji.
„Książka Roku” to nasze wydawnicze święto, podczas którego wyróżniamy i nagradzamy naszych Wydawców za wprowadzenie na rynek pierwszych wydań publikacji książkowych, które w ubiegłym roku cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród naszych odbiorców. Jednym z parametrów, który bierzemy pod uwagę jest liczba sprzedanych egzemplarzy. W 2021 roku „Andrologia. Zdrowie mężczyzny od fizjologii do patologii” i „Kliniczna Psychologia Sądowa” sprzedały się odpowiednio w nakładzie 488 i 567 egzemplarzy.
Nagrodzony tytuł: „Andrologia. Zdrowie mężczyzny od fizjologii do patologii”.
O wyborze tej pozycji zdecydowała chęć promocji poszukiwania nowych obszarów tematycznych, nagradzania oryginalności i przełamywania utartych schematów.
Jest to pierwsze tak obszerne opracowanie na temat zdrowia mężczyzn na rynku wydawniczym, którego powstanie wypełniło tzw. białą plamę. Książka okazała się dużym sukcesem sprzedażowym. Jest bardzo dobrze przygotowana edytorsko i przyciąga uwagę czytelników estetycznym wydaniem.
„Andrologia. Zdrowie mężczyzny od fizjologii do patologii” to podręcznik, przygotowany przez najlepszych specjalistów. Andrologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się męskim układem płciowym i zdrowiem mężczyzn w zakresie prawidłowego rozwoju płciowego, płodności, sprawności seksualnej i starzenia się, z zachowaniem dobrej jakości życia. Praktyczna księga postępowania diagnostycznego i terapeutycznego w zaburzeniach andrologicznych.
Pozycja została napisana pod redakcją naukową Jolanty Słowikowskiej-Hilczer.
Wydawcą książki jest Stella Nowośnicka-Pawlitko.
Nagrodzony tytuł: „Kliniczna psychologia sądowa”.
Na ten wybór złożyło się kilka czynników. Po pierwsze, książka obejmuje zagadnienie całościowo. Jest Biblią tematu, przeznaczoną zarówno dla praktyków psychologów sądowych, jak i osób zajmujących się naukowym wymiarem klinicznej psychologii sądowej. O wartości pozycji stanowi również wysoka jakość edytorska, a uwagę zwraca nowoczesna okładka. Wszystkie te elementy przełożyły się na bardzo dobry wynik sprzedażowy tej publikacji.
„Kliniczna psychologia sądowa”,to tytuł wydany przez Aleksandrę Małek. Jest to pierwszy tak kompleksowy podręcznik klinicznej psychologii sądowej, rozumianej jako aplikacyjna subdyscyplina psychologii zajmująca się zagadnieniami klinicznymi występującymi w kontekstach prawnych. Przymiotnik „kliniczna” w tytule książki oznacza, że teoretyczne, metodologiczne i praktyczne problemy psychologii sądowej ujęto przez pryzmat osiągnięć ogólnej aktualnej wiedzy z zakresu psychologii klinicznej.
Autorami książki są: Danuta Rode, Karolina Dukała, Joanna Kabzińska i Karolina Zalewska-Łunkiewicz.