List otwarty do środowiska akademickiego

W dniu rozpoczęcia nowego roku akademickiego Członkowie Zarządów Wydawnictwa Naukowego PWN i PZWL Wydawnictwa Lekarskiego skierowali do społeczności uniwersyteckiej list otwarty. Zapraszamy do lektury.

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Partnerzy i Przyjaciele

Wraz z początkiem nowego roku akademickiego w imieniu Grupy PWN chcemy życzyć całej społeczności akademickiej, aby był on spokojniejszy, niż miniony. Jednocześnie kierujemy słowa uznania do wykładowców, studentów, badaczy, bibliotekarzy, pracowników administracji i władz, dzięki którym, mimo wielu trudności, uczelnie zaadaptowały się do nowej rzeczywistości i nieprzerwanie realizują swoją misję.

Grupa PWN od 70 lat wspiera jej realizację. Na przestrzeni dekad zmienialiśmy się razem z Państwem, aby jak najlepiej wspomagać naszych odbiorców na każdym etapie kształcenia. W roku jubileuszu z dumą patrzymy na nasze publikacje i rozwiązania, dzięki którym uczenie się i nauczanie stawało się bardziej efektywne i prostsze. Nie byłoby to możliwe bez autorów, którzy w znakomitej większości dzielą się swoją wiedzą nie tylko na kartach książek czy podczas organizowanych przez nas webinarów, lecz także w ramach pracy dydaktycznej na macierzystych uczelniach.

Ostatni rok był dla nas bardzo owocny. Nasza oferta wydawnicza powiększyła się o kolejne publikacje (papierowe i elektroniczne) – zarówno długo wyczekiwane podręczniki, jak i monografie będące doskonałą lekturą uzupełniającą. Wdrożyliśmy nową odsłonę IBUKA Libry, dzięki czemu e-czytelnia daje nowe możliwości, a korzystanie z niej jest jeszcze łatwiejsze (także dla osób ze specjalnymi potrzebami – platforma posiada certyfikat WCAG). Rozwijamy nieprzerwanie naszą ofertę edukacji online – w ostatnim czasie znalazło się w niej miejsce dla kolejnej dziedziny, jaką jest psychologia. Z powodzeniem wspieramy rozwój karier naukowych: w ramach usługi Publikuj z nami wydajemy książki, a także dbamy o ich widoczność zarówno pod kątem naukowym (wprowadziliśmy cyfrowe identyfikatory – DOI), jak i sprzedażowym (prowadzimy działania promocyjne, rozwijamy sieć dystrybucji).

Piszemy o tematach ważnych dla środowiska akademickiego na łamach PWN Nauka. Pozostajemy w bliskim kontakcie ze środowiskiem, wspierając inicjatywy akademickie. Te wszystkie wątki chcemy przybliżyć Państwu w ramach akcji PWN na studia i PZWL na studia, które wystartowały w połowie września.

Realizując naszą misję i wizję, dokładamy starań, aby każdy mógł uczyć się w najlepszy dla siebie sposób na każdym etapie edukacji. Dlatego w ramach naszej jesiennej kampanii chcemy położyć wyraźny akcent na ideę lifelong learning. Studia to czas intensywnej pracy, ale edukacja nie zaczyna się i nie kończy na tym etapie. Zależy nam, aby pokazać zalety tego podejścia, a także metody skutecznego uczenia się przez całe życie.

Rozpoczynający się rok będzie pełen wyzwań i niepewności, ale zdobyte doświadczenie na pewno pozwoli nam wszystkim wyjść z tego obronną ręką. Zarówno środowisko akademickie, jak i zespół PWN pokazały, że są otwarte na nowe rozwiązania. Dlatego nie poprzestajemy w dążeniu do coraz lepszych narzędzi i sprawniejszej komunikacji ze światem nauki. Realizujemy koleje projekty, dzięki którym już niebawem będziemy mogli zaproponować Państwu zupełnie nowe narzędzia wspierające naukę i pracę.

W tych niepewnych czasach pewna jest tylko zmiana. Dlatego w nowym roku akademickim życzymy, aby była to zmiana na lepsze. Jako Grupa PWN, chcemy w niej Państwu towarzyszyć.

 

Z wyrazami szacunku

Zarząd Wydawnictwa Naukowego PWN i PZWL Wydawnictwa Lekarskiego

Anna Lubczyńska-Lafuente

Jarosław Szaliński

Natalia Wojciechowska

Monika Zderkiewicz

 

Warszawa, 1 października 2021 r.

 

____________________________________________

Oryginał listu: LINK

____________________________________________

Więcej o naszych produktach:

PWN na studia:LINK

PZWL na studia:LINK

Moc wiedzy na całe życie: LINK

IBUK Libra: LINK

Publikuj z nami: LINK

Edukacja online: LINK

 

 

Wcześniejsze aktualności

Nagrody dla książki Historia fizyki w Polsce autorstwa Andrzeja Kajetana Wróblewskiego

             Z dumą informujemy, iż publikacja Wydawnictwa Naukowego PWN -  Historia fizyki w Polsce autorstwa Andrzeja Kajetana Wróblewskiego spotkała się z uznaniem środowiska naukowego i zdobyła dwie prestiżowe nagrody.

 

Kapituła Nagrody Złota Róża uznała publikację za najlepszą książkę popularnonaukową w sezonie wydawniczym 2020/2021.

Nagroda „Złota Róża” jest coroczną nagrodą Festiwalu Nauki w Warszawie, Instytutu Książki i miesięcznika „Nowe Książki”.  Przyznawana jest dla najlepszej napisanej po polsku książki popularnonaukowej, która służy rzetelnemu upowszechnianiu wiedzy naukowej i wyróżnia się wybitną formą literacką.

 

Drugie wyróżnienie to Nagroda im. J. Jędrzejewicza za najlepszą polskojęzyczną książkę poświęconą historii nauki i techniki.

Nagroda ta przyznawana jest corocznie od 2013 r.. Jest to wspólna inicjatywa Komitetu Historii Nauki i Techniki PAN, Kasy im. J. Mianowskiego – Fundacji Popierania Nauki oraz Rady Miasta Płońsk.

 

To nie pierwsza publikacja profesora doceniona przez środowisko naukowe. Wcześniejsza książka: Historia fizyki. Od czasów najdawniejszych do współczesności w 2007 roku otrzymała Nagrodę dla Najlepszej Książki Naukowej ACADEMIA 2007.

 

Gratulujemy podwójnego sukcesu Autorowi oraz Wydawcy książki – Karolowi Zawadzkiemu.

 

Więcej o książce tutaj: LINK

 

Zespół Marketingu 

 

Więcej o nagrodach

https://khnit.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=79&Itemid=57&lang=pl

https://festiwalnauki.edu.pl/nagroda-zlota-roza

 

Prasa

https://plonszczak.pl/artykul/nagroda-naukowa-im/1223609

       

IBUK Libra z certyfikatem WCAG

IBUK Libra to platforma, w której setki tysięcy czytelników mogą korzystać z publikacji online przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, uzyskując dostęp w swojej bibliotece. Wśród użytkowników są osoby, które niedowidzą lub zmagają się z innymi dysfunkcjami ze względu na przebyte choroby lub wiek. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zleciliśmy badania naszej e-czytelni, a następnie otrzymaliśmy certyfikat WCAG.

IBUK libra otrzymał certyfikat dostępności WCAG 2.1 – co to oznacza?

Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że nasza e-czytelnia jest w pełni przystosowana do wyświetlania treści w sposób przystępny dla osób niedowidzących, starszych lub narażonych na wykluczenie cyfrowe. Na stronie https://libra.ibuk.pl/wcag każdy może uzyskać pełną informacje nt. jakości obsługi osób z dysfunkcjami m.in. wzroku. Dodatkowo znajduje się tam pełny opis korzystania z infrastruktury budynku Libra, w którym znajduje się siedziba WN PWN, przez osoby niepełnosprawne.

Biblioteki publiczne oraz akademickie, które chcą wspierać dostępność publikacji osobom niedowidzącym lub słabowidzącym, mogą rekomendować korzystanie z książek online w IBUKU Librze, co potwierdził szeroki audyt przeprowadzony przez Entera Studio WWW z siedzibą w Gdańsku. Zachęcamy również osoby starsze, które mają trudności z czytaniem tradycyjnej, papierowej literatury do korzystania z platformy IBUK Libra na urządzeniach mobilnych czy komputerach.

Certyfikat WCAG to kolejny powód, dla którego warto sięgać po książki w najlepszej czytelni online IBUK Libra. Załóż konto, zaloguj się i zacznij korzystać z zasobów w Twojej bibliotece bezpłatnie. Listę bibliotek można znaleźć na stronie https://libra.ibuk.pl, następnie przechodząc do wyszukiwarki „Wybierz swoją bibliotekę”.

 

 

 

Studenckie pewniaki od PWN i PZWL

 

Wydawnictwo Naukowe PWN i PZWL Wydawnictwo Lekarskie wystartowały z akcją, otwierającą nowy rok akademicki. Kampanie PWN na studiaPZWL na studia zakładają szeroką i wieloformatową komunikację do społeczności studentów, a także doktorantów, wykładowców, bibliotekarzy i młodych profesjonalistów.

Oferta będzie prezentowana w social mediach Grupy PWN, księgarniach internetowych i stacjonarnych. Do współpracy zaproszeni zostali także liderzy opinii oraz partnerzy działający na polu akademickim.

W ramach akcji promowana będzie także idea uczenia się przez całe życie, wpisana w misję i wizję Grupy PWN. Jako partner edukacyjny PWN chce wspierać odbiorców na wszystkich etapach kształcenia i inspirować do ciągłego zdobywania wiedzy.

W ramach działań promocyjnych zaprezentowana zostanie szeroka oferta podręczników (papierowych i e-booków) z akcentem na bogatą listę nowości i nadchodzących premier. Nie zabraknie informacji na temat platformy IBUK Libra, która niedawno wystartowała w nowej odsłonie. Pokazane zostaną również nowe możliwości, jakie oferuje Publikuj z nami. A już niebawem zaprosimy do lektury kolejnego wydania czasopisma PWN Nauka.

Nasi czytelnicy będą mieli okazję nabyć książki w atrakcyjnych cenach, a także skorzystać z promocji Więcej kupujesz, więcej zyskujesz (szczegóły promocji: PWN, PZWL).

Zespół PWN i PZWL pozostaje w stałym kontakcie z bibliotekami, za sprawny przepływ informacji i realizację zamówień dba Centrum Informacji dla Bibliotek, które dostępne jest pod adresem e-mail: bok@pwn.pl.

Zapraszamy na strony poświęcone kampanii. Zachęcamy także do polubienia fanpage’y, które będą informować na bieżąco o przebiegu akcji.


PWN na studia >> | Facebook PWN Nauka >>

PZWL na studia >> | Facebook PZWL >>


Kampania PWN/PZWL na studia będzie realizowana do 21 listopada 2021 r.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Chcemy być z Tobą w kontakcie. Poznaj z nami moc wiedzy.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN SA z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2 („Spółka”). Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji udostępnianych przez Spółkę produktów lub usług oraz marketingu towarów i usług własnych Spółki (w formie tradycyjnej), a w przypadku wyrażenia odrębnych zgód – w celach objętych oświadczeniem. Spółka informuje, że każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.