Młodzieżowe Słowo Roku 2019

Zapraszamy do wzięcia udziału w czwartej edycji plebiscytu Wydawnictwa Naukowego PWN na Młodzieżowe Słowo Roku. Słowo to nie musi być nowe ani najczęściej używane. Nie musi też być wyraźnie slangowe. Doceniamy kreatywność modeli słowotwórczych, estetykę, humor, a także stopień, w jakim nowe słowo wypełnia lukę w dotychczasowym słownictwie. Propozycje takich słów można zgłaszać poprzez specjalny formularz na stronie sjp.pwn.pl.

Laureatem plebiscytu zostanie słowo wskazane przez największą liczbę internautów (z wyłączeniem słów wyróżnionych w poprzednich edycjach plebiscytu). Dodatkowo, jury w składzie: Marek Łaziński (Uniwersytet Warszawski), Ewa Kołodziejek (Uniwersytet Szczeciński), oraz Bartek Chaciński (Polityka), wybierze słowa zwycięskie m.in. w kategoriach: oryginalności i przydatności. Jury dokona oceny, uwzględniając w szczególności pomysłowość, kreatywność, a także poprawność językową. W zgłoszeniach ważne są nie tylko słowa, ale także ich twórcze definicje. W miarę napływu zgłoszeń, wybrane słowa będziemy komentować i umieszczać na stronie plebiscytu.


Młodzieżowym słowem roku 2016 był SZTOS, 2017 – XD, a w 2018 roku zwyciężył DZBAN. Jakie słowo wybierzemy w tym roku? Zachęcamy do śledzenia przebiegu plebiscytu na stronie https://sjp.pwn.pl/mlodziezowe-slowo-roku.

Wcześniejsze aktualności

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Chcemy być z Tobą w kontakcie. Poznaj z nami moc wiedzy.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN SA z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2 („Spółka”). Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji udostępnianych przez Spółkę produktów lub usług oraz marketingu towarów i usług własnych Spółki (w formie tradycyjnej), a w przypadku wyrażenia odrębnych zgód – w celach objętych oświadczeniem. Spółka informuje, że każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.