Patronat dla Sanford Harmony

Miło nam poinformować, że nasz nowy program wspierający rozwój społeczno-emocjonalny dzieci, Sanford Harmony, został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Więcej informacji o Sanford Harmony: http://sanfordharmony.pwn.pl/

Wcześniejsze aktualności

Grupa PWN zaprasza na WTK

W dniach 23-26 maja odbędzie się dziesiąta edycja największego wydarzenia branży wydawniczej. Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki!

Wszyscy, którzy w dniach 23-26 maja odwiedzą PGE Narodowy, będą mieli szansę spotkać ponad 1000 twórców i 800 wydawców z 32 krajów. Podczas dziesiątej edycji Warszawskich Targów Książki nie zabraknie również bogatej oferty towarzyszącej: debat, konferencji, warsztatów, lekcji literatury i historii, atrakcji dla dzieci, wydarzeń artystyczno-literackich, nagród literackich i branżowych, konkursów i wystaw.

Wzorem ubiegłych lat, odwiedzający mogą zapoznać się z nowościami i bestsellerami rynku wydawniczego, zdobyć autografy ulubionych autorów, a także kupić książki w specjalnych cenach targowych. Szczególnie zapraszamy na spotkania z zaproszonymi przez Wydawnictwo Naukowe PWN Autorami:

 

25.05.2019, sobota

12.00-13.00 Bożena Fabiani „Ocalić sztukę. Włochy podczas II wojny światowej

13.30-14.00 Paweł Sekuła „Likwidatorzy Czarnobyla. Nieznane historie

14.00-14.30 Przemysław Semczuk „Wybrałem Pol(s)kę. Imigranci w PRL

14.30-15.00 Piotr Korczyński „Dla ojczyzny ratowania: szubienica, pal i kula

15.00-15.30 Agata Hącia „Ucha, fochy, tarapaty. Czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o polszczyźnie i o co nie baliście się zapytać

 

Zachęcamy do dołączenia do naszego wydarzenia na Facebooku: http://bit.ly/WarszawskieTargiKsiazki2019

Czekamy na Państwa na stoisku nr 34/D5.

 

10. Warszawskie Targi Książki czynne będą:

23 maja 2019 (czwartek) w godz. 10.00-18.00

24 maja 2019 (piątek) w godz. 10.00-19.00

25 maja 2019 (sobota) w godz. 10.00-19.00

26 maja 2019 (niedziela) w godz. 10.00-17.00

 

Pełen program: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/program-2019

 

Serdecznie zapraszamy!

PWN partnerem Sanford Harmony

Wiosną 2019 roku PWN Wydawnictwo Szkolne zostało wyłącznym partnerem programu Sanford Harmony, wspierającego rozwój społeczno-emocjonalny dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Pomysłodawcą programu jest amerykański przedsiębiorca i filantrop T. Denny Sanford, którego misją jest pomoc w tworzeniu lepszego jutra dla dzieci i młodzieży. Program został stworzony i opracowany na Arizona State University. Jego dystrybucję na terenie Stanów Zjednoczonych rozpoczęto w 2014 roku. Od tego momentu pracę z programem podjęło ponad milion dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Program Sanford Harmony:

  • zapewnia prawidłowy rozwój społeczno-emocjonalny dzieci,
  • wspiera proces budowania wspólnoty,
  • pomaga w nawiązywaniu dobrych relacji z rówieśnikami,
  • rozwija umiejętności komunikacyjne,
  • uczy okazywania empatii i szacunku,
  • pomaga rozwiązywać problemy i konflikty,
  • sprawia, że dzieci chętniej chodzą do przedszkola/szkoły.

Praca z programem polega na regularnych zajęciach, opartych na ciekawych historyjkach, rozmowach i zabawach w grupie z nauczycielem oraz w parach z rówieśnikami. W codziennych przygodach dzieciom towarzyszy Zi — sympatyczny ufoludek i główny bohater programu, który chce zaprzyjaźnić się z dziećmi i poznawać wspólnie z nimi Ziemię. 

W ramach programu nauczyciele otrzymują bezpłatne zestawy materiałów dydaktycznych, gotowe scenariusze zajęć, szkolenia online z metodykiem oraz certyfikat.

Za dystrybucję programu do zainteresowanych placówek przedszkolnych odpowiadają Konsultanci Oświatowi PWN Wydawnictwa Szkolnego.

Udział w programie oraz dostęp do materiałów jest całkowicie bezpłatny.

Więcej informacji na temat programu na stronie: www.sanfordharmony.pwn.pl

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Chcemy być z Tobą w kontakcie. Poznaj z nami moc wiedzy.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN SA z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2 („Spółka”). Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji udostępnianych przez Spółkę produktów lub usług oraz marketingu towarów i usług własnych Spółki (w formie tradycyjnej), a w przypadku wyrażenia odrębnych zgód – w celach objętych oświadczeniem. Spółka informuje, że każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.