Podsumowanie 2022

Styczeń to czas podsumowań i nie inaczej jest też u nas. Z wypiekami na twarzy spisaliśmy listę wydarzeń i projektów – nie tylko biznesowych, ale też tych skierowanych do naszych pracowników. Sami zobaczcie, jak wiele fantastycznych projektów, inicjatyw miało u nas miejsce w zeszłym roku, i jak wiele sukcesów mogliśmy odnotować w tym jak najkrótszym podsumowaniu.

 

PWN I PZWL W LICZBACH W 2022 ROKU

 • 412 – tyle książek wydaliśmy (w tym PWN, PZWL oraz Języki Obce PWN)
 • 16 – tyle nagród otrzymały publikacje PWN
 • 6 – tyle nagród otrzymały publikacje PZWL, w tym od Ministra Zdrowia i Rektora WUM
 • 255 000 – tyle głosów zostało oddanych w naszym plebiscycie Młodzieżowe Słowo Roku
 • +100% - podwoiliśmy liczbę użytkowników e-Akademii
 • +200% - portal nursing.com osiągnął wynik w liczbie unikalnych użytkowników trzykrotnie wyższy od wyniku końcowego 2021

 

TOP 5 KSIĄŻEK PWN:

 1. W co grają ludzie, Eric Berne
 2. Dlaczego Zebry nie mają wrzodów, Robert M. Sapolsky
 3. Biologiczne podstawy psychologii, James W. Kalat
 4. Psychologia i życie, Philip G. Zimbardo, Richard J. Gerrig
 5. Gra na giełdzie, Cezary Chybowski, Marta Kubacka

 

TOP 5 KSIĄŻEK PZWL:

 1. Badanie fizykalne w pielęgniarstwie, red. naukowa Danuta Dyk
 2. Interpretacja EKG, Małgorzata Kurpesa
 3. Kompleksowa terapia problemów skórnych, Agata Zejfer
 4. Pielęgniarstwo ratunkowe, red. naukowa Maria Kózka, Marek Maślanka, Barbara Rumian
 5. Stany zagrożenia życia i zdrowia, red. naukowa Roland Podlewski

 

FAKTY, FAKCIKI

 • Pamiętacie, że to właśnie w 2022 roku nasze trzy spółki – WN PWN, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Wydawnictwo Szkolne PWN – połączyły się tworząc jedną spółkę WN PWN?
 • Przeglądaliście już nasz nowy portal psychologia.pwn.pl? Z końcem 2022 roku na portalu mieliśmy już opublikowanych ponad 300 artykułów.
 • Kojarzycie słowo Essa? To zwycięzca w naszym cyklicznym plebiscycie „Młodzieżowe Słowo Roku” – obyśmy jak najczęściej mogli go używać w 2023 roku!
 • Wiecie, że w naszych księgarniach PWN i PZWL możesz już kupować bez rejestracji klienta? Szybko i przyjemnie!
 • Znacie kogoś, kto zdaje w tym roku maturę? Jeśli tak, to pamiętajcie, że jest nowe, jedyne w swoim rodzaju „Repetytorium Maturzysty” do języka angielskiego, które nasz zespół Języków Obcych przygotował wspólnie z Cambridge University Press.
 • Wpadacie czasem do czytelni online IBUK Libra?W tym roku nasza czytelnia zyskała ambasadorkę. dr Justynę Berniak-Woźny (adiunkt w Katedrze Zarządzania w rzeszowskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania).
 • Zaglądaliście już na naszą nową stronę poświęconą nauce języków obcych? Jeśli nie, to zapraszamy: https://jezykiobce.pwn.pl/strona-glowna

 

Jakby tego wszystkiego było mało, w ramach Grupy PWN przeprowadziliśmy wiele niepowtarzalnych wydarzeń takich jak: Noc Księgarń, Wirtualne Targi Bibliotek, różnorodne medyczne i naukowe webinary, konkursy, a także moc akcji – m.in. Fake-Stop! Tylko wiarygodne źródła wiedzy – wspierających wiedzę i czytelnictwo w naszym kraju. A wewnętrznie? Trzymamy się razem! Uczestniczymy w pracowniczych wydarzeniach, jak Bookcrossing czy CzytanieRządzi, świętowaliśmy

#MiedzynarodowyDzienDocenieniaPracownika, spotykamy się w biurze na pizzy i wspieramy się w realizowaniu naszych pasji! Pamiętajcie, by w swoich noworocznych postanowieniach zaplanować też czas na swoje hobby i odpoczynek!

Wcześniejsze aktualności

Katalog PWN Języki Obce 2023

 

Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce katalog PWN Języki Obce 2023. Znajdziecie w nim Państwo ofertę wydawniczą dostępną od roku szkolnego 2023/24.

 

Publikacje do nauki językow obcych

Proponujemy Państwu najwyższej jakości podręczniki, opracowane przez doświadczonych redaktorów przy współpracy z uznanymi zespołami autorskimi. Wszystkie serie są zgodne z wymaganiami i wytycznymi MEiN. Każdemu z kursów towarzyszy kompleksowa obudowa metodyczna dla nauczycieli. Katalog zawiera również ofertę publikacji uzupełniających, które są dodatkową pomocą do wykorzystania podczas lekcji oraz inspiracją dla uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy.

 

Platforma edukacyjna e-Akademia PWN

Korzystając z możliwości nowoczesnych technologii, tworzymy przyjazny ekosystem edukacyjny, wyposażony w intuicyjne narzędzia i proste funkcjonalności. Na platformie
e-Akademia PWN oferujemy Państwu pełen dostęp do cyfrowych wersji naszych podręczników do nauki języków obcych, a także szeroki wybór materiałów interaktywnych jako wsparcie w procesie dydaktycznym.

 

Współpraca PWN z Cambridge University Press

Podręczniki do nauki języka angielskiego w szkołach ponadpodstawowych zostały przygotowane we współpracy z naszym partnerem: Cambridge University Press. Efektem wspólnych działań edytorskich jest Repetytorium maturzysty oraz kurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych Face it. Misją PWN jest, aby każdy mógł się uczyć w najlepszy dla siebie sposób.

 

Wierzymy, że dzięki naszym publikacjom do nauki języków obcych, wzbogaconym o nowoczesne zasoby cyfrowe, stwarzamy taką możliwość wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy korzystają z naszych podręczników.

 

Zespół PWN

 

Obejrzyj katalog >>

Kolejna książka z portfolio Publikuj z PWN została uhonorowana nagrodą!

Z przyjemnością informujemy, że kolejna książka z portfolio Publikuj z PWN (pod opieką wydawniczą Katarzyny Rosińskiej) zdobyła prestiżową nagrodę Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego!

 

„Kultura (nie)odpowiedzialności. Społeczne konteksty zaniechanej cnoty”(PWN, 2021)

pod redakcją naukową dr hab. Małgorzaty Boguni-Borowskiej otrzymała nagrodę im. Kazimierza Dobrowolskiego w kategorii Najlepsza zbiorowa praca pod redakcją

 

Książka Kultura (nie)odpowiedzialności to podręcznik do moralności na co dzień, rodzaj elementarza, w którym odnajdziemy mnóstwo przykładów, czego z racji spójności i przewidywalności życia społecznego czynić nie należy, a co stało się dzisiaj, w dobie wszechwładzy zysku – niestety – normalne, zwyczajne i „przezroczyste”. Jest to książka poświęcona nie tyle odpowiedzialności, ile konsekwencjom upowszechnionej nieodpowiedzialności w coraz bardziej złożonym świecie.

Prof. dr hab. Tomasz Szlendak (z recenzji)

 

Autorom i naszej Wydawczyni serdecznie gratulujemy!

PSYCHOLOGIA PWN ma już 6 MIESIĘCY!

Serwis powstał z myślą o psychologach i psychoterapeutach, którzy szukają rzetelnej wiedzy w Internecie. Umieszczamy w nim na bieżąco artykuły z różnych dziedzin psychologii, aktualności z branży, materiały szkoleniowe, rozmowy z autorami publikacji naukowych i informacje o istotnych wydarzeniach oraz konferencjach psychologicznych.

W tym czasie nawiązaliśmy współprace z gronem fantastycznych instytucji i towarzystw, m.in.: Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej, ACBS Polska, Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej, Psychologia Kliniczna - Konsultant Krajowy i Konsultanci Wojewódzcy, Polskie Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii, Uniwersytet SWPS, Fundacja NAGLE SAMI, Instytut Dobrej Śmierci

Co tydzień do naszych 17 400 czytelników wysyłamy Newsletter Psychologiczny, a nasza grupa STREFA psychologa – Psychologia PWN liczy już 2 800 obserwujących

Jesteśmy w mediach zasięgowych i współpracujemy z partnerami z branży: Psychoterapeuta Psychoterapeucie Przyjacielem, Wyłącznie dla PSYCHOLOGÓW, Polityka

W promowaniu psychologii i książek #PWN wsparli nas m.in. Joanna Gutral – psycholożka i psychoterapeutka, która prowadzi podcast Gutral Gada, Dariusz Bugalski. K3 - podcast o dobrym życiu

Bywamy na wielu wydarzeniach psychologicznych, konferencjach i spotkaniach – nie sposób ich wszystkich tu wymienić!

To 6 miesięcy ciężkiej, ale satysfakcjonującej pracy !

 

Zachęcamy do odwiedzin https://psychologia.pwn.pl/

 

Pozdrawiamy,

 

Zespół Projektowy

PSYCHOLOGIA PWN

Nie daj się oszukać wirtualnej rzeczywistości – jak żyć wśród fake newsów?

Wciąż mamy nieodparte wrażenie, że internet jest na naszych usługach. Wszystko mamy pod kontrolą. To my przeglądamy posty pojawiające się na naszych profilach w mediach społecznościowych. To my decydujemy, co udostępnić, a czego nie. Często komentujemy medialne wydarzenia i nie boimy się dzielić własnymi opiniami. Bierzemy czynny udział w dystrybuowaniu wielu treści i jesteśmy pewni, że wiemy, co robimy.

 

Ale czy na pewno tak jest? Czy jesteśmy w pełni świadomi, jak postępować z internetowym natłokiem informacji? Co robić, by przypadkiem nie stać się czyimś narzędziem wykorzystywanym w celach niezgodnych z naszymi wartościami moralnymi i wbrew powszechnie przyjętej etyce postępowania?

O tym jak być czujnym i uważnym w sieci, a także co warto wiedzieć, i jak przeciwdziałać dezinformacji dowiecie się z reportażu PWN „Fake-Stop – zatrzymaj się, pomyśl, sprawdź”, w którym wspólnie z członkami Stowarzyszenia Demagog,  a także z dr Klaudią Rosińską zajmującą się naukowo identyfikowaniem fake newsów wypowiadają się również eksperci z PWN. To oni – każdego dnia – mierzą się z dziesiątkami, a nawet setkami badań i informacji, po to by wydać książki wypełnione sprawdzoną, rzetelną  i naukową wiedzą.  Jak to robią? Czym się kierują i jak my wszyscy możemy z tego skorzystać? Odpowiedzi na te i inne pytania, czekają na Was w podcaście stworzonym przez Gabi Darmetko, autorkę podcastu „Szalony Świat”.

 

Materiał powstał w ramach akcji PWN „ „Fake-Stop! Tylko wiarygodne źródła wiedzy”.

 

*Akcja PWN „FAKE-STOP! Tylko wiarygodne źródła wiedzy” zorganizowana jest przy współpracy z dr Klaudią Rosińską, autorką książki „Fake news. Geneza, istota, przeciwdziałanie”, Stowarzyszeniem Rzecznicy Nauki, Krajową Reprezentacją Doktorantów, Państwowym Instytutem Badawczym NASK, Stowarzyszeniem Demagog oraz z Facetami w Kitlach.

 

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Chcemy być z Tobą w kontakcie. Poznaj z nami moc wiedzy.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN SA z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2 („Spółka”). Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji udostępnianych przez Spółkę produktów lub usług oraz marketingu towarów i usług własnych Spółki (w formie tradycyjnej), a w przypadku wyrażenia odrębnych zgód – w celach objętych oświadczeniem. Spółka informuje, że każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.