Zostań w domu z nauką i PWN

Wsparcie pracy zdalnej środowiska naukowego

Pandemia COVID-19 diametralnie zmieniła naszą rzeczywistość. Przyszło nam się mierzyć z wyzwaniami, na które nikt nie był przygotowany. Rewolucja nie ominęła świata nauki. Z dnia na dzień funkcjonowanie uniwersytetów i instytucji badawczych przeniosło się do przestrzeni wirtualnej. Środowisko akademickie, naukowe straciło swobodę dostępu do zasobów bibliotecznych, laboratoriów, sal wykładowych.
Nie możemy pozwolić, by okres pandemii był okresem naukowego spowolnienia. Dokładamy starań, by łagodzić skutki tego, co się dzieje. Dlatego przygotowaliśmy pakiet rozwiązań ułatwiających dostęp do materiałów edukacyjnych. Mają one na celu wsparcie wykładowców, badaczy, doktorantów i studentów w ich codziennej pracy.

 

Ibuk Libra

Wszystkich, którzy szukają materiałów do nauki zdalnej, są w trakcie pisania prac i artykułów naukowych, zachęcamy do korzystania z IBUKA Libry. Jest to czytelnia on-line czynna całą dobę (można się zalogować z dowolnego miejsca, o każdej porze – bez wychodzenia z domu). IBUK Libra to także zaawansowane narzędzie do pracy z tekstem. Daje możliwość robienia notatek, a także cytowań do pracy magisterskiej czy artykułu.


Korzystanie z IBUKA Libry jest bezpłatne. Aby się zalogować, wystarczy zwrócić się do najbliższej biblioteki akademickiej o udostępnienie PIN-u, bądź dostępu do logowania w systemie Han. Jeżeli dana biblioteka nie ma w swoich zasobach potrzebnych Wam książek, wówczas można zgłosić takie zapotrzebowanie w tej instytucji.
By dodatkowo wesprzeć środowisko akademickie, do końca kwietnia bezpłatnie rozszerzyliśmy zasoby bibliotek o pakiet książek metodologicznych od PWN.

 

Dowiedz się więcej:
1. Jak korzystać z IBUK Libra?
2. Żeby poznać dodatkowe funkcjonalności, pobierz plik zamieszczony na dole strony.

 

 

IBUK.pl
Jeżeli książka jest potrzebna „od ręki”, a akurat nie ma jej w zasobach biblioteki, proponujemy kolejne rozwiązanie: IBUK.pl, czyli e-czytelnię dedykowaną klientom indywidualnym. By zwiększyć dostępność naszej oferty, przygotowaliśmy specjalny rabat. Do końca maja z kodem: PWN20, wszystkie abonamenty można nabyć 20% taniej.

 

Dowiedz się więcej.

 

Książki i e-booki
Nieprzerwanie rozwijamy naszą ofertę książkową. Wszystkie publikacje wydawnictwa Naukowego PWN są dostępne w Księgarni Internetowej PWN. Do końca kwietnia można je kupić z dodatkowym rabatem 10%. Wystarczy skorzystać z kodu: pwnnauka – obniża on cenę zarówno książek papierowych, jak i e-booków. Rabat nie dotyczy outletu.


W trosce o bezpieczeństwo naszych czytelników, zapewniamy także darmową dostawę książek papierowych do Paczkomatów InPost (sprawdź szczegóły darmowej dostawy).

 

Publikuj z nami
Naukowcom, którzy czas pracy w domu wykorzystują na pisanie publikacji naukowych, a jednocześnie szukają wydawcy, polecamy usługę Publikuj z nami. Jesteśmy wydawnictwem pierwszej kategorii wg MNiSW, wspieramy merytorycznie i recenzyjnie 43 dyscypliny naukowe. Docieramy z publikacjami do 96% środowiska akademickiego. Zapewniamy profesjonalne wsparcie na wszystkich etapach procesu wydawniczego, a w ramach umów zawartych do 29 maja 2020 r. oferujemy darmowy druk.

 

Dowiedz się więcej.

 

Mamy nadzieję, że nasze propozycje ułatwią pracę w tych niecodziennych warunkach. Mimo trudności, nie przestajemy rozwijać naszej oferty. Tak, by nasze produkty były rzetelnym źródłem wiedzy i wsparciem w pracy naukowej, dostępnym bez względu na okoliczności.

Wcześniejsze aktualności

„Etnografia” nagrodzona!

Kolejny sukces PWN! Wydawnictwo otrzymało nagrodę JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu za książkę „Etnografia. Materialna kultura ludowa Polski na tle porównawczym”.

W piątek, 6 marca, podczas Poznańskich Targów Książki 2020, odbyła się gala wręczenia nagród za najlepsze publikacje naukowe. Wśród laureatów nie zabrakło Wydawnictwa Naukowego PWN.

Za Najlepszą Książkę Akademicką jury uznało książkę prof. Mariana Pokropka „Etnografia. Materialna kultura ludowa Polski na tle porównawczym” i przyznało PWN nagrodę JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Nagrodzona publikacja to atrakcyjnie opracowana, znakomita, monumentalna praca profesora Mariana Pokropka, nestora polskiej etnografii. Książka ukazuje odchodzący świat tradycyjnej kultury materialnej, stanowiącej nasze wspólne dziedzictwo narodowe.

W poszczególnych rozdziałach autor omawia rozmaite zagadnienia dotyczące kultury materialnej na tle procesów gospodarczych i społecznych, uwidacznia zachodzące pod ich wpływem przekształcenia, a także zmiany wynikające z postępu technologicznego. Integralną częścią książki są ilustracje - w większości unikatowe fotografie i rysunki pochodzące z prywatnego archiwum profesora Pokropka.

Konkurs na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz o Nagrodę JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza organizowany jest co roku przez Wydawnictwo Naukowe UAM. Rozstrzygnięcie konkursu tradycyjnie towarzyszy Poznańskim Targom Książki.

POLENG w nowej odsłonie

Miło nam poinformować, że wraz z nastaniem nowego roku zmianie uległa również firma, pod jaką działać będzie POLENG Sp. z o.o. Począwszy od 21 stycznia 2020 r., przedsiębiorstwo nosi nazwę PWN AI Sp. z o.o. 

Zmiana nazwy spółki podyktowana jest planami skupienia się firmy na oferowaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych opartych na sztucznej inteligencji, wykorzystujących takie metody i procesy jak sieci neuronowe, uczenie maszynowe czy tłumaczenie automatyczne.

Jednocześnie wierzymy, że zmiana nazwy spółki przyczyni się do dalszego umocnienia wizerunku marki PWN jako dostawcy szerokiej palety nowatorskich produktów i usług, wykorzystujących najnowsze światowe osiągnięcia w dziedzinie nauki i technologii.

Mądra Książka Roku - nominacja

Po raz kolejny możemy się poszczycić nominacją do nagrody Mądra Książka Roku. Tym razem o ten prestiżowy tytuł powalczy książka Krzysztofa Rejmera: Zapomniana historia nauki. Panny apteczkowe, znachorzy i kołtuny, wydana nakładem PWN.
Jest to kolejna publikacja z cyklu, stanowiącego zbiór przewrotnych esejów, opisujących nieznane fakty naukowe oraz epizody z życia dawnych wizjonerów. Sięgając po nią, mamy okazję poznać marzenia o zawojowaniu świata nauki przez przedstawicieli matematyki, medycyny, archeologii, entomologii i geografii.

Konkurs Mądra Książka Roku jest organizowany przez Uniwersytet Jagielloński oraz serwis internetowy Mądre Książki. Nagroda przyznawana jest w kilku kategoriach. Zwycięzcę konkursu głównego wyłania jury, w którym zasiadają wybitni naukowcy i popularyzatorzy nauki. Wyniki konkursu poznamy w maju 2020 r.


Lista nominowanych tytułów.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Chcemy być z Tobą w kontakcie. Poznaj z nami moc wiedzy.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN SA z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2 („Spółka”). Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji udostępnianych przez Spółkę produktów lub usług oraz marketingu towarów i usług własnych Spółki (w formie tradycyjnej), a w przypadku wyrażenia odrębnych zgód – w celach objętych oświadczeniem. Spółka informuje, że każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.