"Niespokojni" Aliny Kietrys

W czwartek, 22 stycznia odbyła się uroczysta premiera książki „Niespokojni” autorstwa Aliny Kietrys. Już przed 18:00 sala Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku pękała w szwach.

Zebrało się ponad 150 gości, którzy z dużym zainteresowaniem wysłuchali rozmowy Anny Sobeckiej z autorką książki. Spotkanie zilustrowały fragmenty książki w interpretacji aktorki Joanny Kreft-Baki. W tym dniu można było nabyć książkę w promocyjnej cenie, a po spotkaniu otrzymać od autorki dedykację.

Podczas spotkania obecni byli dziennikarze TVP Gdańsk. Zachęcam do obejrzenia ich relacji (link poniżej; 04:17)

 

O książce:

Niespokojni tworzą etos zaledwie co minionych czasów. Sześć życiorysów z jednego pokolenia, ale każdy inny, choć zdarzało się, że ich losy przecinały się i plotły jak nici Ariadny. Historia traktowała ich bez taryfy ulgowej. Pamięć najbliższych: rodziny, przyjaciół, znajomych, pozwala przyjrzeć się bohaterom z innej perspektywy. To jak oglądanie ważnych zdjęć, których nie zakłóca przyspieszona codzienność.

Lech Bądkowski – żołnierz, pisarz, obywatel, pierwszy oficjalny rzecznik Solidarności. Uczciwy, wymagający wobec siebie.

Jan Karski – kurier legenda, który niedawno powrócił do społecznej świadomości. Łodzianin i świata obywatel. Bohater naznaczony piętnem nieudanej misji.

Stefan Kisielewski – „kochany Kisiel”, felietonista prawdziwy o szlachetnym rodowodzie, zaczepny, wielbiony i podziwiany, którego bała się nie tylko PRL-owska władza.

Marian Kołodziej – scenograf, artysta najwyższego lotu, twórca słynnych ołtarzy dla Jana Pawła II w Gdańsku na Zaspie i w Sopocie. Perfekcjonista.

Jacek Kuroń – człowiek instytucja. Opozycjonista wielbiony i przeklinany. Był sobą, nerwy czasami z trudem trzymał na wodzy, ale umiał przeprosić. Adorował z wdziękiem, miał więc liczne grono wyznawczyń i wyznawców.

Kazimierz Moczarski – doświadczył podłości od swoich. Polak katowany przez Polaków, który w celi śmierci poznawał oprawców po… zapachu. A potem wrócił do żywych.

Życiorysy Niespokojnych prowadzą czytelnika przez labirynt fascynujących zdarzeń, czasami nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, nie do końca wyjaśnionych „zagadek” historycznych. Wszyscy jesteśmy spadkobiercami Niespokojnych. Niezależnie od własnych doświadczeń.


http://gdansk.tvp.pl/18580839/24012015

Other news

Animowane okładki w PWN

Bez wątpienia animowane okładki przykuwają uwagę i wzbudzają zaciekawienie odbiorcy Co istotne, pomysłowe oraz nietypowe animacje mogą być chętniej udostępniane przez internautów i tym samym zyskać na popularności w sieci. To narzędzie, służące głównie promocji książek, jest już z powodzeniem wykorzystywane przez wydawców zagranicznych.

 

Polskie wydawnictwa również sięgają po nowe rozwiązanie - PWN zaprezentował właśnie animowane okładki dla dwóch tytułów, które mają swoje premiery w lutym 2015: "Hardkorowy romans. Pięćdziesiąt twarzy Greya, bestsellery i społeczeństwo" - nowość z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz "Ostatni bus do Coffeeville" Domu Wydawniczego PWN.

 

Podejmujemy próbę wprowadzenia animowanych okładek na polski rynek. Chcemy sprawdzić, jak zareagują na tę innowację nasi czytelnicy, czy pomysł im się spodoba i czy zastosowanie tego rozwiązania przyniesie wzrost sprzedaży – komentuje Marta Sypuła, Dyrektor Pionu Sprzedaży i Marketingu PWN. Jeśli animowane okładki zostaną dobrze przyjęte przez rynek z pewnością rozważmy przygotowanie takich okładek dla kolejnych nowości wydawniczych PWN. Będziemy obserwować rynek, wyciągać wnioski i na tej podstawie podejmować decyzje dotyczące animowanych okładek, ale też innych innowacji – zapowiada Marta Sypuła.

 

Premiery książek z animowanymi okładkami przewidziane są na 2 i 23 lutego 2015 r.

"Hardkorowy romans. Pięćdziesiąt twarzy Greya, bestsellery i społeczeństwo", Eva Illouz

"Ostatni bus do Coffeeville", Henderson J.Paul