NASTĄPIŁO POŁĄCZENIE SPÓŁEK WYDAWNICZYCH GRUPY PWN

Komunikat z dnia 1 kwietnia 2022 r.

 

Warszawa, 1 kwietnia 2022 r.

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż w dniu 1 kwietnia 2022 r. spółka PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o.o. („PZWL”) oraz Wydawnictwo Szkolne PWN Sp. z o.o. („WSz PWN”) połączyły się ze spółką „Wydawnictwo Naukowe PWN” S.A. („WN PWN”), skutkiem czego jest przejęcie PZWL i WSz PWN przez WN PWN. W konsekwencji PZWL i WSz PWN zostaną wykreślone
z Krajowego Rejestru Sądowego
.

Proces połączenia spółek wydawniczych jest ważnym krokiem w realizacji naszej długofalowej strategii. Ma na celu uproszczenie struktur i optymalizację procesów w ramach łączących się podmiotów. Pozwoli to na większą elastyczność w pracy z naszymi Klientami i Partnerami. Jako połączona spółka nadal będziemy dostarczać rzetelne i innowacyjne rozwiązania wspierające proces zdobywania wiedzy. Łączymy się, by jeszcze sprawniej realizować tę misję.

WN PWN z dniem 1 kwietnia 2022 r. przejęła wszystkie prawa i obowiązki PZWL i WSz PWN wynikające z umów zawartych z Państwem przez PZWL i/lub WSz PWN i formalnie nie ma potrzeby zmiany tych umów, chyba że taka potrzeba wynika z przyczyn biznesowych.

Prosimy o uwzględnienie faktu połączenia ww. spółek we wszystkich dokumentach wystawianych dotychczas dla PZWL i/lub WSz PWN (m. in. faktury VAT) począwszy od dnia 1 kwietnia 2022 r. i posługiwanie się następującymi danymi:

  1. Firma (nazwa): „Wydawnictwo Naukowe PWN” S.A.
  2. Nr KRS:0000067444
  3. NIP:526-01-52-235
  4. REGON: 012822460
  5. Adres (taki sam jak dotychczas miały PZWL i WSz PWN): G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa

 

Połączenie ww. spółek pozostaje bez wpływu na bieżącą współpracę z Państwem, w szczególności nie zmienia się osoba do kontaktu, z którą dotychczas się Państwo kontaktowaliście.

Konsekwencją połączenia jest zmiana dotychczasowego administratora danych osobowych. Z dniem 1 kwietnia 2022 r. „Wydawnictwo Naukowe PWN” S.A. stało się administratorem danych osobowych, których administratorem był dotychczas PZWL i/lub WSz PWN. Zmiana administratora nie wpływa na zakres świadczonych dla Państwa usług, ani na przysługujące Państwu prawa. Zakres oraz cele przetwarzania danych nie uległy zmianie. Z pełną informacją dotyczącą szczegółowych zasad oraz celów przetwarzania Państwa danych osobowych można zapoznać się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie www.pwn.pl/polaczenie-spolek-polityka-prywatnosci. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących danych osobowych, zapraszam do kontaktu na adres: G. Daimlera 2, 02-460 Warszawa lub e-mail: iod@pwn.pl.

Z poważaniem,

Zarząd Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.

 

Komunikat do pobrania: [PL] | [ENG]

__________________________________________________________

 

  • POLITYKA PRYWATNOŚCI [z dnia: 1.04.2022 r.]

Realizując proces połączenia spółek, szczególną wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa Państwa danych. Zachęcamy do zapoznania się z informacją dotyczącą polityki prywatności: > LINK <.

 

  • KOMUNIKAT DLA AUTORÓW WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z PZWL WYDAWNICTWEM LEKARSKIM 

W związku z połączeniem spółek wydawniczym Grupy PWN i formalnym rozwiązaniem spółki PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o.o. przygotowaliśmy komunikat dla Autorów współpracujących z PZWL. Zachęcamy do zapoznania się z informacją: > LINK <.

 

  • POŁĄCZENIE SPÓŁEK – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Przygotowując się do połączenia spółek, zebraliśmy najczęściej pojawiające się pytania, by ułatwić wszystkim pracę w okresie przejściowym. Zachęcamy do zapoznania się z listą pytań i odpowiedzi, materiał znajdą Państwo tutaj: > LINK <.