IBUK Libra Light - opis

(BROSZURA) Zachęcamy do zapoznania się ideą IBUK Libra Light - platformy udostępniającej książki osobom niewidomym, słabowidzącym i niepełnosprawnym ruchowo.

Wcześniejsze zasoby

IBUK Libra Light - wywiady radiowe

(WYWIAD) Wydawnictwo Naukowe PWN tworzy platformę, udostępniającą książki w formatach dla niewidomych i słabowidzących oraz dla osób z niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą czytać książek drukowanych. Uprawnieni czytelnicy będą mogli korzystać z publikacji beletrystycznych, naukowych i specjalistycznych w formacie plików ePUB i mp3. IBUK Libra Light powstanie na bazie istniejącej od 2008 r. wirtualnej czytelni IBUK Libra. Nowa platforma będzie przystosowana do pracy z czytnikiem NVDA i większością narzędzi adaptujących tekst (np. linijka brajlowska, syntezatory mowy), będzie także zawierać katalog publikacji, umożliwiający wyszukiwanie pozycji książkowych, a następnie ich pobieranie i odtwarzanie na własnych urządzeniach.

Zapraszamy do wysłuchania rozmów na temat platformy IBUK Libra Light. W audycjach radiowych ze strony Wydawnictwa Naukowego PWN wzięły udział: Natalia Michałek (Kierownik ds. projektów internetowych i baz danych) i Karolina Błaziak (Specjalista ds. marketingu i promocji IBUK Libra).

 

Radio Poland
audycja: Polskie Radio dla Zagranicy
emisja: 27.09.2016

http://radiozagranica.pl/8/82/Artykul/272755,IBUK-Libra-Light-%E2%80%93-ksiazki-dla-niewidomych

 

Polskie Radio Program 3
audycja: Na wyciągnięcie ręki
emisja 29.08.2016

http://www.polskieradio.pl/9/312/Artykul/1661356,Wiecej-ksiazek-dla-osob-niewidomych-i-slabowidzacych

 

Radio Dla Ciebie
audycja: Wieczór dla Ciebie
emisja: 21.08.2016

http://www.rdc.pl/podcast/wieczor-rdc-ksiazki-dla-niewidomych-slabowidzacych-i-niepelnosprawnych/