PWN dla firm

 

(ARTYKUŁ) PWN dla firm – poznaj moc naszej oferty dla biznesu

 

PWN istnieje od 1951 roku. Rozpoczęliśmy swoją działalność od publikowania podręczników oraz skryptów akademickich, by w kolejnych latach zyskać status wydawcy uniwersalnego, którego książek nie może zabraknąć w żadnym polskim domu. Od początku swojego istnienia jesteśmy źródłem wiarygodnej, rzetelnej wiedzy i dobrze rozumiemy wagę naszego zobowiązania – cenimy tradycję, na której wychowały się pokolenia Polaków. Jednocześnie od lat konsekwentnie się doskonalimy, żeby dzięki ciągłemu rozwojowi i zdobywaniu nowych kompetencji jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych Klientów.

Wydajemy ponad 350 nowych tytułów i produktów rocznie, w naszej ofercie jest ponad 5 tysięcy książek, a każdego roku współpracujemy z ponad 1000 ekspertów i autorów. Jesteśmy liderem wśród wydawnictw akademickich, ale nasza działalność nie ogranicza się wyłącznie do wydawania publikacji naukowych. Dziś, poza działalnością wydawniczą, prowadzimy także wiele dodatkowych aktywności, a część z nich jest kierowana nie tylko do odbiorcy indywidualnego, lecz także do firm, instytucji, placówek naukowych i korporacji. Poznajcie moc tej oferty!

 

Książka na zamówienie – profesjonalne opracowania w wersji VIP

Jeżeli Państwa firma chciałaby wydać okolicznościową publikację dotyczącą swojej historii czy książkę poświęconą tematowi, w której marka jest ekspertem – jako Wydawnictwo Naukowe PWN chętnie podejmiemy się tego zadania. W ramach usługi:

 • zrealizujemy z Państwem każdy rodzaj projektu: księgę jubileuszową, encyklopedię tematyczną, atlas, przewodnik po regionie, słownik, plik z materiałami do pobrania na Państwa stronie, serwis internetowy, multimedia i wiele innych;
 • napiszemy, zredagujemy, uzupełnimy teksty, newsy, opinie, ciekawostki, które chcieliby Państwo zamieścić w publikacji;
 • wyszukamy lub wykonamy ilustracje, zdjęcia, grafiki do Państwa projektu;
 • przygotujemy dla Państwa publikacje w językach obcych (nie tylko angielskim, niemieckim, rosyjskim);
 • zajmiemy się procesem produkcji i druku, przejmując odpowiedzialność za jakość, termin i zakładany budżet. W najbardziej efektywny sposób wyeksponujemy Państwa markę, a na Państwa życzenie pomożemy wprowadzić publikację na szeroki rynek;
 • publikacje sygnujemy logotypem PWN.

Gwarancją naszych usług są nasze publikacje, dlatego chcemy pochwalić się kilkoma z nich.

 • Ponadtysiącstronicowa oficjalna historia Legii Warszawa wydana z okazji 100-lecia klubu, opublikowana w pełnym kolorze na wysokiej jakości papierze kredowym w dwóch wersjach: VIP (w oprawie ze skóry) oraz standardowej (w twardej oprawie).
 • Projekt zrealizowany dla Ministerstwa Edukacji, Nauki, Kultury i Sportu Gruzji, w ramach którego wydaliśmy ponad 110 publikacji, m.in.:
  • Georgian Book Art – prawie 220-stronicowe, dwujęzyczne opracowanie poświęcone twórczości gruzińskich artystów, wydrukowane na ciekawym papierze Magno Volume i w twardej oprawie;
  • Georgian Type for Graphic Designers – niezwykle elegancki i designerski 200-stronicowy podręcznik dla gruzińskich projektantów graficznych;
  • Georgian Ornament – bogato ilustrowana publikacja przedstawiająca twórczość gruzińskich artystów oraz charakterystyczne dla tego malowniczego kraju wzory wykonywane na wszelkich materiałach: na drewnie, złocie, w kamieniu czy na tkaninach.
 • Projekt Lekcje o Mazowszu zrealizowany dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, który obejmował 3 edycje scenariuszy zajęć edukacyjnych (nagrodzonych w konkursie), m.in. scenariusze przygotowane na 100-lecie niepodległości Polski.
 • Projekt zrealizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości, współfinansowany przez Instytut Książki, w ramach którego przygotowaliśmy pięć publikacji rocznicowych oraz Wielki słownik języka polskiego, wyróżniony w Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejsze Książki Roku 2018.
 • Swoje chwalimy: subiektywny przewodnik po Polsce – wydanie specjalne bogato ilustrowanego 120-stronicowego przewodnika po Polsce, promującego aktywny i zdrowy styl życia, przygotowany dla firmy Luxmed.
 • Album w unikatowym formacie, zawierający informacje o ponad 300 wyjątkowych okazach drzew rosnących w Polsce, przygotowany we współpracy z Lasami PaństwowymiDrzewa Polski. Najgrubsze Najstarsze Najsłynniejsze.
 • Pięknie ilustrowany przewodnik po najstarszych polskich starówkach przygotowany dla Klubu Miłośników KsiążkiPolskie Stare Miasta: urok minionych epok.
 • Dla Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dokonaliśmy aktualizacji map i produkcji map składanych oraz ściennych.

Wesprzemy merytorycznie i edytorsko każdy, nawet najbardziej złożony projekt!
Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu:

magdalena.lewocka@pwn.pl, tel. 509 630 720

barbara.czarnecka@pwn.pl, tel. 505 115 895

 

IBUK Libra – czytelnia dla pracowników czynna przez całą dobę

IBUK Libra to serwis, który zbudowaliśmy na potrzeby bibliotek, firm oraz instytucji już w 2007 roku. Była to pierwsza w Polsce wirtualna czytelnia książek dla klientów instytucjonalnych, umożliwiająca grupowy dostęp online do wybranego zestawu zasobów. W styczniu 2008 roku udostępniliśmy 18 publikacji, dziś księgozbiór liczy ponad 30 tysięcy tytułów specjalistycznych, naukowych i beletrystycznych. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Mogą to robić za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfonu, a poza czytaniem platforma umożliwia także zaawansowaną pracę z tekstem.

Wszystkie te atuty sprawiają, że wśród kilkuset klientów IBUK Libra są już największe renomowane uczelnie wyższe, biblioteki publiczne, instytucje państwowe i firmy prywatne, a grono czytelników wciąż rośnie – obecnie już ponad dwa miliony użytkowników rocznie korzysta z jej zasobów.

Rozwój pracowników to klucz do sukcesu każdej firmy, dlatego warto wspierać ich w tym rozwoju. W jaki sposób? Udostępniając pracownikom darmowy dostęp do zasobów wiedzy. Na IBUK Libra czeka niezwykle bogaty księgozbiór m.in. z zakresu zarządzania, ekonomii, profesjonalne publikacje prawnicze czy szeroka oferta specjalistycznych tytułów medycznych. Wykupując dostęp do własnej, spersonalizowanej kolekcji publikacji, dostosowanej do potrzeb Państwa firmy czy instytucji, zyskujecie Państwo darmowe szkolenie z platformy, bezpłatne materiały informacyjno-promocyjne, dedykowanego opiekuna przez cały okres trwania umowy oraz gwarantowane wsparcie techniczne dla użytkowników.

Wiedza najwyższej jakości, z której mogą skorzystać pracownicy Państwa firmy, jest na wyciągnięcie ręki!

Dostęp do IBUK Libra może być też ciekawym bonusem dla partnerów Państwa biznesu, wręczanym w formie specjalnie zaprojektowanej karty podarunkowej z kodem dostępu.

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu:

magdalena.lewocka@pwn.pl, tel. 509 630 720

barbara.czarnecka@pwn.pl, tel. 505 115 895

Platforma znajduje się tu: LINK

 

Słowniki wielostanowiskowe – profesjonalne wsparcie w codziennej pracy dla firm i instytucji

Ofertę produktów referencyjnych Wydawnictwa Naukowego PWN przygotowaliśmy z myślą o szczególnych potrzebach firm i instytucji, dlatego nasze słowniki dostępne są w dogodnej formie umożliwiającej instalację na wielu komputerach. Wielkie multimedialne słowniki PWN zawierają ogromną bazę wiedzy, niezbędną dla osób na co dzień pracujących z językami obcymi.

Oto wielostanowiskowe słowniki, które czekają na Państwa w naszej ofercie:

 • Multimedialny słownik medyczny angielsko-polski polsko-angielski

W warstwie merytorycznej słownik zawiera przejrzane i zweryfikowane hasła Podręcznego słownika medycznego angielsko-polskiego polsko-angielskiego Przemysława Słomskiego i Piotra Słomskiego. Zakres słownika został rozszerzony o 5000 nowych haseł ze wszystkich dziedzin medycyny, stomatologii, farmacji oraz pielęgniarstwa. Dodano również ponad 2000 akronimów z rozwinięciem. Artykuły hasłowe zawierają transkrypcję fonetyczną terminów angielskich, a elektroniczna forma daje możliwość łatwego i intuicyjnego dotarcia do szukanych słów i zwrotów oraz udostępnia bardziej wyrafinowane narzędzia wyszukiwawcze. Program ułatwia równoczesne korzystanie ze standardowych narzędzi biurowych dzięki automatycznemu reagowaniu na zawartość schowka, pokazywaniu tłumaczeń w tzw. dymku i możliwości „przeciągania” tekstów.

 • Wielki multimedialny słownik angielsko-polski polsko-angielski PWN-Oxford

Zaufaj wiedzy i doświadczeniu dwóch renomowanych wydawnictw – Wydawnictwa Naukowego PWN i Oxford University Press. Słownik oferuje 1 000 000 angielskich i polskich znaczeń, zwrotów, fraz, idiomów, specjalistycznych terminów z ponad 100 dziedzin, a także słownictwa o różnym zabarwieniu stylistycznym i emocjonalnym. Zawiera nagrania brytyjskiej i amerykańskiej wymowy haseł, prosty i efektywny mechanizm wyszukiwania oraz bogate materiały dodatkowe, takie jak: gramatyka języka angielskiego, wzory pism użytkowych czy też korespondencja prywatna i biznesowa.

 • Wielki multimedialny słownik niemiecko-polski polsko-niemiecki PWN

Największy, a zarazem najlepszy multimedialny słownik niemiecki dostępny w ofercie dla firm. Dwa grube tomy w jednym funkcjonalnym programie! Zawiera łącznie 800 000 niemieckich i polskich znaczeń, zwrotów, fraz, idiomów; specjalistyczne terminy z ponad 90 dziedzin oraz słownictwo o różnym zabarwieniu stylistycznym i emocjonalnym; liczne austriacyzmy, helwetyzmy i warianty regionalne. Pełen jest nagrań wymowy wyrazów oraz przykładów użycia w opracowanej zupełnie na nowo, przejrzystej i czytelnej strukturze haseł.

 • Wielki multimedialny słownik rosyjsko-polski polsko-rosyjski PWN

Najnowocześniejszy słownik na polskim rynku, prezentuje 140 000 znaczeń, zwrotów i wyrażeń. Zawiera nagrania wymowy oraz wirtualną rosyjską klawiaturę.

 • Wielki słownik angielsko-polski polsko-angielski naukowo-techniczny WNT

Elektroniczna wersja Słownika naukowo-technicznego angielsko-polskiego polsko-angielskiego w nowej odsłonie. Słownik zawiera ok. 135 000 terminów i skrótów angielskich występujących w specjalistycznej literaturze tego języka oraz ich odpowiedniki lub objaśnienia w języku polskim. Obejmuje także ok. 117 000 polskich terminów z różnych dziedzin nauki i techniki oraz ich odpowiedniki lub objaśnienia w języku angielskim.

Dla firm i instytucji, dla których wyjątkowo ważna jest dbałość o poprawną polszczyznę, przygotowaliśmy:

 • Wielki słownik języka polskiego PWN ze słownikiem wyrazów bliskoznacznych

Najobszerniejszy i najbardziej aktualny słownik, prezentujący w wyczerpujący sposób stan współczesnej polszczyzny. Obejmuje ponad 100 tysięcy wyrazów, w tym najnowsze słowa i znaczenia, które weszły do języka oraz 160 tysięcy wyrazów bliskoznacznych. Ilustruje ich użycie przykładami, uwzględnia bogatą frazeologię i przysłowia, dostarcza informacji o odmianie wyrazów, ich łączliwości składniowej, a także o pochodzeniu. W programie nie mogło zabraknąć także aktualnych zasad pisowni i interpunkcji polskiej opracowanych przez prof. Edwarda Polańskiego.

 • Wielki słownik ortograficzny PWN z zasadami pisowni i interpunkcji

To jedyny słownik ortograficzny na polskim rynku, który został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Obejmuje ponad 140 000 haseł, podaje pisownię i odmianę wielu nazw geograficznych, imion oraz nazwisk polskich i obcych. Wskazuje również prawidłowe miejsca podziału wyrazów. Ponadto pisownię poszczególnych wyrazów uzasadnia przejrzystymi i kompletnymi zasadami. Najważniejszą i najbardziej przydatną funkcją słownika jest to, że współpracuje z innymi programami zainstalowanymi na komputerze i na bieżąco wysyła podpowiedzi dotyczące poprawnej pisowni.

Wielostanowiskowe słowniki to idealne narzędzie ułatwiające codzienną pracę firm. Pełną ofertę słowników dla biznesu znajdą Państwo na stronie: LINK

Dostęp do słowników możliwy jest także poprzez internetowy serwis Wydawnictwa Naukowego PWN, bez konieczności instalacji: to szybki i łatwy wgląd do wiedzy z dowolnego miejsca. W ramach tej usługi oferujemy Państwu dostęp do:

 • Wielkiego słownika angielsko-polskiego polsko-angielskiego PWN-Oxford

Słownik można zamówić tu: LINK

 • Uniwersalnego słownika języka polskiego PWN

To połączenie zasobów kilku słowników w jednym miejscu. Zawiera przeszło 145 000 definicji i 100 000 haseł wraz z informacjami o znaczeniu danego wyrazu, jego pochodzeniu, odmianie, wymowie i zasadach poprawnego użycia. Dodatkowo powiązany jest z ponad 100-tysięczną bazą wyrazów bliskoznacznych. Słownik został przygotowany przez zespół doświadczonych leksykografów we współpracy z konsultantami z wielu dziedzin, pod redakcją naukową prof. Stanisława Dubisza. Słownik można zamówić tu: LINK

Chętnie przygotujemy indywidualną wycenę, spełniającą Państwa oczekiwania dotyczące liczby licencji, jaką są Państwo zainteresowani, a także rodzajem słowników niezbędnych do Państwa codziennej pracy. Większość słowników możemy przygotować w wersji oprogramowania, które umożliwia instalację w sieciach wewnętrznych (bez dostępu od Internetu).

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu:

magdalena.lewocka@pwn.pl, tel. 509 630 720

barbara.czarnecka@pwn.pl, tel. 505 115 895